Birgül ve Çağıl'ın Hikayesi

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:44 dakika

21.03.2024

Çağıl’ın Birgül’e yaptığı unutulmaz evlilik teklifi...

Nasıl tanıştınız?

Ortak arkadaşımız olan Özge Can Özer Beybaba ikimizin her anlamda “aynı” olduğumuzu belirterek bizi tanıştırdı ve nihayetinde bugünlere geldik.

Nasıl evlenme teklifi aldınız?

Mesleğim avukatlık olmasına rağmen spikerlik- sunuculuk eğitimi de aldım. Eşim bir gün Kanal’dan tanıdığı biri vesilesi ile bir hukuk programı sunup hazırlamak üzere Kanal’ın benimle görüşmek istediklerini belirtti. Ben de deneme çekimi yapmak için Kanal’a gittim ve stüdyoya girdim. Prompter’dan kayan yazıları okuduğum esnada birkaç dakika boyunca okuduğum haber metni arasında sıkıştırılmış “Benimle Evlenir Misin?” yazısını da okudum; o anda ben şaşkınlıkla yazıyı algılamaya çalışırken eşim elinde çiçek ve tek taşla stüdyodan içeri girdi. Tanımadığımız yönetmenler, kameramanlar ve tüm Kanal personelinin alkışlarıyla evlenme teklifini etmiş oldu. Hem video görüntüsü elimizde olduğu için, hem de bu zamana kadar duyduğumuz tekliflerden farklı olduğu ve en ince ayrıntısına kadar muhteşem düşünüldüğü için ömür boyu unutulmayacak bir teklif olarak her zaman anıyoruz; muhteşem bir gündü.

Evlilik kararı aldıktan sonra nasıl bir hazırlık içerisine girdiniz, hazırlıklara ne zaman başladınız?

Düğün kolaj

Evlilik kararı aldıktan sonra Dedeman Oteli’nde nişanımızı gerçekleştirdik. Düğün hazırlıklarına düğünümüzden tahminen 9-10 ay önce başladık.Nişanımızdan tam bir yıl sonrasına düğün günümüzü belirledik. Öncelikle düğünümüzü yapmak istediğimiz mekanı seçtik ve yine nişanımızda da çok memnun kaldığımız Dedeman’da karar kıldık. Otel belirlendikten sonra hiç gecikmeden organizasyon işlerini ve orkestrayı ayarladık.

Tüm süreçte en çok hoşunuza giden keyif aldığınız hazırlık aşaması hangisiydi?

Düğünümüzü yapacağımız mekanları gezme, organizasyon şirketine, müzik firmalarına gidip çeşitli görüşmeleri yapma en keyif aldığımız aşamalardı.

İlk Düğün Dansı Parçanız Hangisiydi? Nasıl seçtiniz bu parçayı?

İkimiz de yıllardır hobi olarak halk oyunları ile ilgileniyoruz. İlk dansımızın farklı olmasını istedik ve ilk dansımızı zeybek olarak belirledik. Hazırladığımız kareografi ve seçtiğimiz zeybek parçası ile ilk dansımızı yapmış olduk.

Gelelim diğer ayrıntılara. Düğün organizasyonunuz ile ilgili ne tip detaylara önceden karar verdiniz? Hangi detaylara önem verdiniz?

Organizasyon ve müzik seçimimize çok dikkat etmeye çalıştık. Çalınacak müzikleri belirledik;, süslemelerin modellerine- renklerine çok dikkat ettik; organizasyonun her ayrıntısı ile tek tek ilgilendik.

Davetiye, nikah şekeri gibi tasarıma dayalı düğün ihtiyaçlarınızı nereden seçtiniz?

Davetiyemizin şık fakat sade bir model olmasına dikkat ettik; davetiyelerimizi Koza Davetiye’den bastırdık. Nikah şekeri, nedime bileklikleri ve gelin/ damat kadehlerimiz için Didosh Tasarım’dan Didem Ünlü’den yardım aldık.

Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz düğünden ne kadar önce satın aldınız?

Gelinliği düğünden 7 ay öncesinden araştırmaya başladık ve düğünden 6 ay once Derviş Bağzıbağlı’dan satın aldık. Damatlığı ise Damat Tween’den düğünden 2 ay öncesinden satın aldık.

Düğün günü unuttuğunuz atladığınız bir şey oldu mu, bu konuda ne tavsiye edersiniz?

Her ayrıntının üstünden defalarca ince ince geçtiğimiz ve iyi bir düğün listesi yaptığımız için atladığımız bir husus olmadı. Fakat düğünde yapılacakların ve çıkabilecek sıkıntıların önüne geçmeleri için herkesin düğünle ilgili her şeyi not almasını ve düğünde kendilerine yardımcı olabilecek 3-4 kişinin belirlenmesini tavsiye ediyoruz.

Kutlamalarınız esnasında geleneksel veya size özel bir şeyler gerçekleşti mi?

Çok kalabalık bir aile ve arkadaş grubumuz olduğu için strese sıkıntıya girmeden çok eğlenceli bir düğün günü geçirdik. Fotoğraf çekimlerimizde, gelin odasında hep yanımızdalardı; gün boyunca bizim aklımıza gelmeyen küçük küçük sürprizlerle bizi mutlu etmeyi başardılar. Düğün günümüzün her anı bize özeldi.

Düğün günü veya hazırlıklarınız esnasında başınıza gelen komik bir olay var mı?

Sağdıçlarımızdan bir tanesinin koşturmaktan pantolunu boydan boya yırtıldı; gelin odasında, nikaha inmeden hemen once hep birlikte onun pantalonunu dikmekle uğraştık. Tam da düğün öncesi bizi çok güldürüp rahatlatan komik bir olay başımızdan geçmiş oldu.

Balayınızı nerede geçirdiniz?

Balayımızı öncelikle Antalya Belek’te bulunan Gloria Serenity Resort’ta, daha sonra da Fethiye’deki Letoonia Hotel’de geçirdik. İlk otel düğün sonrası dinlenme için çok ideal, çok nezih bir otel. İkinci otel de doğayla iç içe olmak isteyenler için birebir.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 Yorum

Elmaz timur

Düğün Tarihi: 21.10.2014


Fotoğraflardan gördüğüm üzereme masallardaki gibi bir düğün olmuş mutluluklarr


Gülhan küçük

Düğün Tarihi: 21.10.2014


Fotoğraflarınız harika!!