Aşk Kuşları Yuva Yaptı: Sezin ve Tolga

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

3:52 dakika

21.03.2024

Düğün öncesi kutlamalarına doyamayanlar, Sezin ve Tolga'nın hikayesinden güzel fikirler alacaklar.

Nasıl tanıştınız?

Eşim, sevgili kuzenim Başak'ın arkadaşının arkadaşıydı. Tolga'yı kısa süredir tanımasına rağmen birbirimize cok yakışacağımızı, anlaşabileceğimizi düşünüp 1,5 sene önce bizi tanıştırdı ve gerçekten de düşüncelerinde ve hislerinde cok haklı olduğu kısa sürede ortaya çıktı.

aşk kuşları yuva yaptı: sezin ve tolga

Nasıl evlenme teklifi aldınız- ya da ettiniz?

Evlenme teklifi almadan çoktan evlenmeye karar vermiştik. Öyle ki nişan tarihimiz bile belliydi ama ortada evlilik teklifi yoktu. Tam evlilik teklifi olmadan evleneceğim herhalde derken İzmir'de Crown Plaza’da romantik bir akşam yemeğinin ardından o soru geliverdi. Aslında cevap belliydi ama yine de inanılmaz heyecan vericiydi.

Evlilik kararı aldıktan sonra nasıl bir hazırlık içerisine girdiniz, hazırlıklara ne zaman başladınız? Düğün öncesi hazırlıklarınız ne kadar sürdü?

Evlilik hazırlıklarına nişandan 2-3 ay sonra başladık. Yaklaşık 9 ay kadar bir hazırlık sürecimiz oldu. Biz 2014 Haziran ayında evlenmek istediğimiz ve bu dönemin Ramazan ayı öncesi olması sebebiyle yoğun olacağını düşündüğümüz için ilk olarak düğün mekanını belirlemekle başladık. Düğün mekanından sonra, fotoğrafçımızı belirledik. Düğünle ilgili detayları bitirdikten sonra evimizle ilgilenmeye başladık. Mart ayında eşyalarımızı almayı tamamladık. Eş zamanlı olarak evimiz ufak bazı tadilat işlemlerinden geçti. Bizi en çok zorlayan kısım bu oldu. Küçük işlemler olmasına rağmen asla belirlenen tarihte bu tarz işlemler bitmiyor ve takviminizde bazı aksaklıklar yaratabiliyor. Hazırlıklara erken başlamak bu gibi durumlar için kurtarıcınız oluyor. Gelinlik ve damatlık seçimlerimizi çok kısa sürede tamamladık. Tolga da ben de nasıl bir şey istediğimizi bildiğimiz için bu bizim en kolay sürecimiz oldu.

aşk kuşları yuva yaptı: sezin ve tolga

Tüm süreçte en çok hoşunuza giden keyif aldığınız hazırlık aşaması hangisiydi?

En çok düğün ve bekarlığa veda organizasyonlarının hazırlık sürecinde keyifli zamanlar geçirdim. Düğün organizasyonun çoğunu anlaştığımız mekan yaparken, düğünün bazı detaylarıyla birlikte (masa numaraları, fotoğraf çerçevesi, anı defteri, şampanya şişeleri vb.) bekarlığa veda organizasyonunu Happy Day Events yaptı. Bekarlığa veda konusunda çok yaratıcı fikirlere imza atan Happy Day Events ile "Bekarlığa Veda Mutfağa Merhaba" partisi yaptık. Bu parti Lolipop Düşler Pasta Tasarım Atölyesi’nde verilen cupcake kursuyla bridal shower tadında bir güne dönüştü. Ertesi gün ise Mumlu Meyhane'de bekar olarak geçirilen son kız kıza eğlencede sultanlık dönemi kapanışını yaptık. Happy Day Events sayesinde parti sürecim son dakikaya kadar sürdü ve düğün öncesinde kuaförde bile parti yapmaya devam ettik.

aşk kuşları yuva yaptı: sezin ve tolga

Düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz? Kararınızı verirken göz önünde bulundurduğunuz kriterler nelerdi?

Hayallerimdeki düğün, yaz düğünüydü. Yeşilin ve mümkünse mavinin buluştuğu ancak çim olmayan bir yerde olmalıydı. Deniz kenarında olan yerler şehir merkezine cok uzaktı; bu sebepten havuzlu bir yer arayışına başladık. Mekan arayış sürecimde Dugun.com'u kullandım ve orada bir yer gözüme çarptı. Tam bu mekanı araştırayım derken tesadüfen eşimin akrabasının düğünü de orada gerçekleşti ve kararımızı verdik. Kültürpark Tenis Klubü işletmesi olan Rose Garden 1941, şehir merkezinde ağaçlar arasında küçük havuzlu bir işletme olması, orkestranın başarısı ve yemeklerin sunumu ile çok başarılıydı. Ayrıca organizasyonla ilgili çoğu işlemi (catering, düğün içerisindeki fotoğraf - video, süsleme ve orkestra) kendilerinin üstlenmesi tercih nedenlerimizin de arasındaydı.

Gelelim diğer ayrıntılara. Düğün organizasyonunuzda en çok hangi detaylara önem verdiniz?

Öncelikli olarak düğün konseptimizi belirlemekle başladık. "Aşk kuşları" konseptine karar verdikten sonra detaylar iyice belirginleşmeye başladı. Masa numarasından, nikah şekerine, düğünde kullanılan kuş kafeslerinden, anı defterine, fotoğraf çerçevesinden şampanya şişesine kadar her detay incelikle düşünüldü. Daha önceden de bahsettiğim gibi bu detaylar için Happy Day Events ile çalıştık. Düğün mekanımız ile ise kullanılacak lake sandalyelerden, yemek menüsüne, orkestranın çalacağı şarkılardan masa süslemesine kadar her ayrıntıya birlikte karar verdilk.

aşk kuşları yuva yaptı: sezin ve tolga

Düğün fotoğraflarınız için hangi ekiple çalıştınız? Nasıl bir çekim günü gerçekleştirdiniz?

Kişisel olarak belgesel düğün fotoğrafçılığına hep bir merakım vardı. Bu sebepten kendi düğünümde de bu tarz bir çekim tercih ettim. Yani düğüne hazırlık sürecimizden düğüne kadar bütün anlarımız fotoğraflandı, ayrıca düğün günü dış çekim gerçekleştirildi. Bu keyifli çalışmada “Düğün Hikayeniz” adlı şirketle beraberdik.

Davetiye, nikah şekeri gibi tasarıma dayalı düğün ihtiyaçlarınızı nereden seçtiniz?

Davetiye ve nikah şekerimiz de belirlediğimiz Aşk Kuşları konseptine uygun olsun istedik. Bu sebepten internet üzerinden yaptığım araştırmalar sonucunda keçe ile en tatlı kuşları yapabilen Cici Keçem'i nikah hediyeliği için tercih ettik. Davetiyemiz ise Barok Bonbon tarafından basıldı. Bekarlığa veda, düğünde ve kuafördeki partilerde kullanılan malzemelerin tasarımları ise Happy Day Events tarafından yapıldı.

aşk kuşları yuva yaptı: sezin ve tolga

Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz ve düğünden ne kadar önce satın aldınız?

Gelinliğim Vivien Angel, Damatlık ise Sarar ve Damat 'tan alındı. Gelinliği düğünden 3 ay önce, damatlığı ise 1,5 ay önce aldık.

Düğün günü unuttuğunuz, atladığınız bir şey oldu mu? Bu konuda ne tavsiye edersiniz?

Bize göre atlanan pek bir konu yoktu. Tabi ki kusursuz düğün olmaz. Mutlaka bizim farkına varmadığımız veya kontrol edemediğimiz şeyler olmuştur. Misafirlerimizin çoğunu memnun edebildiysek ne mutlu bize. Bizden kaynaklanmayan hatalar için de kendilerinden af dileriz.

Evlenecek çiftler için tavsiyem ise mutlaka bir kontrol listeleri olsun. Düğün mekanıyla çok detaylı bir şekilde konuşsunlar. Kendi kontrolleri içerisinde yer alabilecek her şeyi, altını çize çize vurgulasınlar. Ve hazırlıklara mümkün olduğunca erken başlasınlar.

aşk kuşları yuva yaptı: sezin ve tolga

Düğün günü veya hazırlıklarınız esnasında başınıza gelen komik bir olay var mı?

Düğüne çıkış esnasında 4 yaşıdaki biricik yeğenimin eteklerimden çekiştirerek nikah masasına kadar bizimle yürümesi ve nikah şahitliğimi yaparak en küçük nikah şahidi olması düğünümüzün komik anlarındandı.

Balayınızı nerede geçirdiniz?

Balayı için İzmir’e yakın bir yer tercih etmek istedik. Çünkü düğünün verdiği o tatlı yorgunluktan sonra zamanımızı yollarda geçirmek istemiyor; kum, güneş ve denizle hemen buluşmak istiyorduk. Bu sebepten balayımızı Bodrum’da geçirdik.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 Yorum

Berrin günder

Düğün Tarihi: 15.10.2014


Ne güzel bi hikaye ve çift mutluluklar )))


Gülay ay

Düğün Tarihi: 15.10.2014


Bol eğlenceli düğün organizasyonu olmuş mutluluklar ama ben gelinliğimi 3 ay öncesinden bakmam kesinlikle 5 ay öncesinden alırım sabırsızlanırım ya bulamam veya sıkıntı çıkar diye