Gelinliğinizle Fark Yaratın!

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:06 dakika

08.07.2020

Aşkın Göksu: "Gelin adaylarından rica ettiğim tek şey siparişlerini son aylara sıkıştırmamaları. Bu sizin en özel gününüz; bu yüzden itinalı bir çalışma olması için bizlere zaman bırakınız."

Firmanızdan biraz bahseder misiniz?

Aşkın GÖKSU 1999’da tekstile bay ve bayan dış giyimle başlamış olup 2003 yılında bayan abiye sektörüne el atmıştır. O günden bu güne abiye sektöründe ciddi adımlar atıp koleksiyon gurubunu çok zengin tutarak çok fazla kitleye hitap etmeyi başarmıştır. 2011 yılında müşterilerimizin ısrarı doğrultusunda kişiye özel gelinlik ve haute couture abiye imalatına başlamıştır.

Gelinlik koleksiyonumuz el işi ve özel tasarım olmasından dolayı yurt dışından ciddi talep görmekte. Aşkın Göksu’nun en büyük özelliği ve onu diğer firmalardan ayıran unsur devamlı müşterileri! Yani müşterilerimizin daimi olması ve bize olan güvenlerinden dolayı kendilerini güvende hissetmeleri…

Aşkın Göksü

Gelinler neden sizi tercih ediyor ya da etmeli?

Gelinlerin bizi tercih sebebi her daim farklı ürünler bulabileceklerini ve hayal ettikleri ürünleri kendilerine sunabilecek olduğumuzu bilmeleridir. Biz herkesin çalışmış olduğu sıradan, bilindik modelleri çalışmak yerine, kişiyi farklı kılacak şekilde detaylandırılmış modeller çalışmayı seviyoruz.

Gelinlik denilince akla iki şey gelir. Bunlardan biri masumiyet diğeri de farklılık! Müşterilerimiz bizi abiyeden de çok iyi bildiklerinden bunun vermiş olduğu rahatlıkla gelinlik dikiminde çok rahat yol alabiliyoruz. Tarzımızı da bildiklerinden müşterilerimin talebi daha çok ağır modellerden ya da çok fazla taş işlemesinden yana oluyor.

Gelinlikleriniz hazır mı özel dikim mi?

Hazır modellerimiz gelin adaylarına ilham verse de biz baştan tasarlayıp ilavelerle çok farklı bir tasarıma dönüştürüyoruz. Çoğunlukla kişinin fiziksel yapısını dikkate alarak tasarım yapıyoruz. Her tasarımcı kişinin ölçülerine göre tasarım yapar. Bizim için en önemli detaylardan biri gelinin yüz hatları, kişiliği, tarzı bunları dikkate alarak tasarım yapılması gerektiği.

Ne tür hizmetler sunuyorsunuz sektörde?

Aşkın Göksu olarak Bakırköy’de üç abiye, bir ayakkabı ve bir de moda evi olarak hizmet vermekteyiz. Her sezon yaklaşık 800 model abiye çeşidi ile müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bunun yanı sıra nişanlıkta da özel dikimle hizmet vermekteyiz.

Bize göre Aşkın Göksu’nun müşterilerine sunduğu en büyük hizmet zaman! Gelinlik alış verişi ciddi zaman isteyen bir durum. Müşterilerimiz bizimle bu zaman kaybını düşünmüyorlar Çünkü gelinler gelinliğini seçerken kayınvalide, anne ve diğer akrabalar da abiye seçimlerini yapıyor. Bununla da kalmayıp ayakkabı ve çantalarını da seçme imkanı buluyorlar. Kısacası Aşkın Göksu’da tüm ihtiyaçlarını karşılayabildikleri için ciddi bir zaman kazanmış oluyorlar.

Bu yıl modellerinizde hangi detaylar ön plana çıkıyor?

Bu sene gelin adaylarının tercihi tül ve dantelden yana olmasına rağmen biz bunlara biraz transparanlık ekleyerek biraz da taş işlemeleri ekleyerek kendi yorumumuzu katarak farklı modeller yaratmaya çalışıyoruz.

Gelinlikte fiyatı neler etkiliyor?

Aşkın Göksu’da gelinlik fiyatını etkileyen unsurlar başta kullanılan kumaşların birinci sınıf olması, işlenen taşların gerçek taş ve el işçiliği olması. En büyük faktör de kalıp çalışması… Kalıba ve işlemeye harcanan zaman… Bu detaylar gelinliğin fiyatını etkileyecek unsurlardır. Aşkın Göksu’da bu yüzden fiyatlar modele ve malzemeye göre değişkenlik gösterir.

Gelin adaylarına ne söylemek istersiniz?

Gelin adaylarından istediğim hatta rica ettiğim tek şey siparişlerini son aylara sıkıştırmamaları. Bu sizin en özel gününüz; bu yüzden itinalı bir çalışma olması için bizlere zaman bırakınız.

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 Yorum

naciye

Düğün Tarihi: 17.10.2014


bir düğün mekanı iki gelinlik elimizi çabuk tutmamız gereken konular cidden