2015 Gelinlik Modası

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:22 dakika

03.08.2021

Ünlü tasarımcı Özlem Süer, bu yıl kendinden çok söz ettirecek 2015 gelinlik akımları ve modellerini Düğün.com’a anlattı! Bu yıl evlenecek gelinlere sesleniyorum: Bu trendleri öğrenmeden gelinliğinizi seçmeyin! İşte 2015 gelinlik modası!

Tasarımları, dünya moda otoritelerince avant-garde, neo-romantik, deneysel, kavramsal ve disiplinler arası olarak tanımlanan Özlem Süer, Düğün.com editörleri olarak bizim de yakından takip ettiğimiz bir isim. Süer'in gelin adayları için verdiği altın değerinde tavsiyeleri görmeyen kalmasın istedim. O yüzden Özlem Hanım'dan aldığımız gelinlik modası tüyolarını şöyle bir yazıya dökeyim dedim!

Yalın ama Mükemmel Olmak İsteyen Gelin Adayları Yaşadı!

Her zaman yalın, sade, duru ve minimal olan gelin adaylarına 2015'te de aynen devam diyorum! Bu tarzınızı gelinliğinize taşımak konusunda çekingen davranıp, şaşaalı gelinliklere yönelmenize hiç gerek yok.

Annenizin ve kayınvalidenizin tepkilerini kendinize güvenli bir şekilde göğüsleyin ve bildiğinizi okuyun! Çünkü Özlem Süer, gelinlik trendleri hakkında, bu yıl yüksek kalitenin ve yalınlığın bir arada olduğu, minimal detaylar taşıyan gelinliklerin ön planda olacağını söylüyor!

Daha fazla sade ve şık gelinlik modeli için buraya göz atabilirsin: Sade Gelinlik Modelleri

Gelinlik İndirimleri

As Brides
%10 Indirim
302 7 12
As Brides

Düğün.com Çiftlerine Özel Yeni Sezon Gelinliklerimiz %10 İndirimle Sizleri Bekliyor!

Aliko Couture
%25 Indirim
19 1 7
Aliko Couture

Özel Dikim Gelinliklerde %25 İndirim Fırsatı Sizleri Bekliyor!

2015 Viktoryen Gelinlerin Yılı Olacak!

Malum Kraliçe Victoria, gençliğinde Avrupa’nın stil öncülerinden biri olarak kabul edilmiştir. Victoria’nın, birçok farklı kumaştan aynı elbise modelini yaptırdığı da bilinir. Hani şu meşhur kalp kesimli dekolte yakalar, kabarık kollar ve sımsıkı beller... Özlem Süer'e göre 2015 gelinlik trendleri, Viktoryen dönemin yansımalarına işaret ediyor.

Her detayında ihtişamın hüküm sürdüğü, 19. Yüzyıl Viktoryen dönemi, 2015 gelinliklerinde kendini korselerle ve sıkı bellerle gösteriyor. Viktoryen dönemin yansımalarının düşeceği 2015’te, kalplerimizin birincisi vintage izler kendini gelinliklerde kuvvetli şekilde hissettiriyor.

Natural Romantizm: Doğadan Detaylar!

Doğaya aşık, romantik ve hayatta natural seçimleriyle yaşayan gelin adaylarını da mutlu edecek haberleri var Özlem Süer'in! Bu yıl gelinler, 3 boyutlu çiçek detayları sayesinde mis gibi kokacak! Çiçeklerle birlikte oluşan romantik görünüm ise, şifonların ve tüllerin desteği ile iyice pekişecek, aklınızda bulunsun!

Gelinlikler sadece beyaz olmak zorunda mı diye serzenişte bulunan o içinizdeki kız çocuğuna iyi haber: Bu yıl beyazın yanında ekru ve pudra tonlarında gelinlikleri de sıkça göreceğiz.

Gelelim aksesuarlara: Taç, duvak, saç tarakları, tokalar, şeritler, kurdeleler, dantel detaylar, şallar, romantik ayakkabılar ise bu yıl da yine her zaman olduğu gibi olmazsa olmaz aksesuarlar arasında yerini alacak!

Hangi düğün mekanında hangi gelinliği tercih etmeliyiz?

Gelinlerin en çok merak ettiği sorulardan birini de cevapsız bırakmayan Özlem Süer'e göre, düğün mekanına göre gelinlik seçiminde, göz önünde bulundurulması gereken en önemli şey, mekanın büyüklüğü, atmosferi, kendilerine verdiği ilham ve uyandırdığı hisler!

İş biraz düğün mekanınızı ve kendinizi tanımaktan geçiyor aslında... Bu konudaki tavsiyelerini ise şöyle detaylandırıyor:

"Saraysı atmosferlerde, düğün mekanının büyük, organizasyonun ihtişamlı olduğu düğünlerde narin, zarif, sade, kalabalığın içinde yok olacak gelinlikler önermiyorum. Davetli sayısı arttıkça, gelinliğin de kendini daha fazla ifade etme şansının olduğu bir alanı kaplayacak ağırlıkta olması çok önemli. Böylesi düğünlerde rahatlıkla uzun ve hacimli bir kuyruk, ihtişamlı, gösterişli bir duvak tercih edilebilir."

Kokteyl türü, küçük bir parti ya da 100 - 150 kişilik bir yemeğin organize edildiği, sakin düğünlerde ve mekanlarda daha zarif, sade, yüksekliği olmayan hatta kabarıklığı dahi olmayan gelinlikler öneren Özlem Süer, son yıllarda birçok gelin adayının sadece beyaz bir düğün elbisesini andıran türde sade gelinlikleri tercih ettiğini söylüyor.

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Sıradaki Makaleler

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum