En Etkileyici Gelin Arabası Süsleme Fikirleri

Belgin Yetiş tarafından yazılmıştır.

6:56 dakika

03.07.2022

Düğün günü hediye paketine dönüşmüş bir gelin arabası ile karşılaşmak istemiyorsan bu yazı tam senlik! Tarzını yansıtacak, düğününde seni en iyi şekilde temsil edecek gelin arabası süslemesi nasıl olmalı, birlikte inceleyelim!

Gelin Arabası Süsleme

Gelin Arabası Süslemesi Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisin?

Gelin arabası süsü deyip geçmemelisin. Bu konuya gerekli enerjiyi ayırmanı ve gelin arabası modellerini incelemeni tavsiye ediyorum. Öncelikle bilmelisin ki, gelin arabası süslemesi, seçtiğin gelin arabasının ölçülerine, rengine, modeline, düğün mekanına, varsa düğününün temasına, gelinlik ve damatlığına ve müstakbel eşin ile senin tarzınıza uygun şekilde yapılmalı.

Yazın gerçekleştireceğin bir kumsal düğününde tema rengin mavi ise, uçuk mavi, üstü açık son model bir gelin arabası tercih edebilir, arabayı bembeyaz çiçeklerle süsletebilirsin. Eğer bir kır düğünü ile evleneceksen, sadece ağaç dalları ile süslenmiş bir gelin arabasına ne dersin?

Abartılı süslemeler yerine, arabanın modeline de uygun şekilde seçilmiş sade ve şık süslemelere yönelmeni önereceğim sana. Unutma ki gelin arabaları düğün fotoğraflarını da süsleyen, hoş bir fondur aynı zamanda. Fotoğraflarda gelin ve damat olarak sizin önünüze geçecek aşırı süslü bir araba ister misin gerçekten?

gelin Arabası Süsleme

Seni en özel gününde düğün mekanına ulaştıracak ve evlendiğini, yoldan geçen herkese ilan edecek olan düğün arabanı süsletirken, düğününün konsept renklerinden yararlanabilirsin. Demiştik ya, düğün hazırlıkları sırasında ayrıntılar önemlidir diye. Bu da işte o ayrıntılardan biri. Düğün temanı seç, rengini belirle ve bu renkleri gelin arabası süsüne yansıt.

Düğün ya da nişan arabası süslemesi konusunda bir uyarıda daha bulunmama izin ver lütfen: Süsleme yaptırırken, kolay sökülüp, temizlenebilen malzemeler kullanılması önemlidir. Aksi takdirde arabaya zarar vermesi kaçınılmaz olur. Süslemeyi yaptıracağın firma ile ne gibi malzemeler kullanacaklarını, bu malzemelerin yağmurdan etkilenmeyen ve araca zarar vermeyen süslemeler olup olmadığını baştan konuşmanı öneririm.

Gelin Arabası Süsleme

Gelin Arabası Süslemesi Nasıl Yapılır?

Düğün arabanı kiralamayı düşünüyorsan, çoğu kiralama firması aracılığıyla aracının süslemesini de yaptırabilirsin. Ama bu konuda kontrolü elden bırakmamalı, senin zevkine uygun bir süsleme yapıldığından emin olmalısın. Araç kiralama firması ya da gelin arabanı süsleteceğin çiçekçiler ile düğün konseptin, konseptte yer vereceğin renkler, hangi tarz süslemelerden hoşlandığın, sevdiğin çiçekler üzerine konuşabilir, süslemelerin bunlara uygun yapılmasını talep edebilirsin.

Düğün arabanı kendin süsleyeceksen aklında şu soru olduğunu tahmin ediyorum: “Gelin arabası süsleri nerede satılır?” Aslına bakarsan, bu yaptıracağın süslemenin çeşidine göre değişir. Sadece çiçekler ve yaprak dallarından oluşan sade bir süsleme düşünüyorsan şehrindeki çiçek mezatlarını ya da çiçek toptancılarını ziyaret ederek, maliyeti düşürebilirsin.

Uygun fiyatlı bir diğer seçeneğin de şehrindeki çiçekçilerin indirim sayfalarını takip etmek olabilir. Çiçek dışında süsleme için farklı kumaşlar, kurdeleler düşünüyorsan kumaşçı ve tuhafiyecileri, eğlenceli sticker’lar, magnetler kullanmak istiyorsan da düğün, kına, nişan malzemeleri satan mağazaları tercih edebilirsin.

Gelin Arabası Süsleme Malzemeleri Nelerdir?

  • Gelin arabası çiçeği
  • Tüller
  • Kurdeleler
  • Fiyonklar
  • Simler
  • Tüyler
  • Balonlar
  • Tenekeler

Elbette ki gelin arabası çiçeği en önemli süsleme malzemesi olarak karşımıza çıkıyor. Burada tercihini canlı ya da yapay çiçekten yana kullanabilirsin. Ancak orkide, şakayık, gül, papatya, gerbera, lilyum gibi canlı çiçeklerle süslenen gelin arabalarının ayrı bir cazibesinin olduğunu da hemen belirteyim. Çiçekleri yalnızca arabanın önünde değil, arkasında yere değecek şekilde de konumlandırarak, romantik bir görüntü elde edebilirsin. Dilersen gelin arabası çiçeğini gelin buketinden esinlenerek de yaptırabilirsin.

Canlı çiçeklerin rüzgar, güneş gibi faktörlerden etkilenmemesi için, taze olmasına özen göstermek gerekir. Çiçekçinin, bu çiçeklerin altına ıslak sünger yerleştirerek, taze kalmalarını sağladığından emin olmalısın. Ayrıca sana bir tüyo vereyim: Arabanı süsleyen bu nefis çiçeklerin, araç hareket halindeyken, rüzgarın etkisiyle zarar görmemesi için, üzerlerine saç spreyi sıkabilirsin. Böylece bir miktar sertleşecek ve daha dayanıklı olacaklar.

Gelin Arabası Süsleme

Çiçeklere genellikle gelin arabası süsleme tülü, kurdeleler, fiyonklar, simler, tüyler, balonlar, arabanın üzerine tutturmak üzere farklı figürlerde hazırlanmış magnetler de eşlik eder. Balonlu gelin arabası düşünürsen, yapacağın şey çok basit: Arabaya, içi helyum gazı doldurulmuş rengarenk ya da aynı renkte balonlar bağlayabilirsin. Böylece ortaya romantik bir görüntü çıkacak. Aynı hoş etkiyi araba antenine bağlanan uzun bir kurdele ile de yaratabilirsin.

Arabası Süsleme

Gelin arabası ayna süsleri ve gelin arabası konvoy süsleri için araba süsleme tülü yerine farklı alternatifler arıyorsan, düğün mekanı dekorasyonunda kullanılan şifon, organze, hasır gibi kumaşlardan da yararlanabilirsin. Geçmişte sıkça kullanılan gelin arabası süsleme bebeklerinin de yerini dudak kirpik araba süsü gibi daha muzur alternatiflere bıraktığını söyleyebiliriz.

Gelin Arabası Süsleme

Gelin arabası süsleme papyonları ya da arabanın arkasından bağlanan tenekeler kullanarak da, sevimli bir gelin arabasına sahip olabilir, hoş fotoğraf kareleri yakalayabilirsin.

Gelin Arabası Süsleme

Gelin Arabası Süslemesi Ne Zaman Yapılmalı?

Gelin arabası süslemesi, kullanılacak çiçeklerin taze görünebilmesi için genellikle düğün günü yapılır. Bu da aslında çoğu kez damat adayları açısından stres yaratan bir durumdur. Ancak düğünden önce süslemeyi yaptıracağın firma ile ne tarz bir dekorasyon düşündüğünü ve bunun ne kadar sürede tamamlanacağı detaylıca konuşursan, düğün günü işlerde aksama yaşanmaz. Ayrıca firma ile önceden düğün günü için randevulaşmayı da unutmamalısın. Gelin arabası süsleme modellerine göre değişmekle birlikte genellikle 2-3 saat önceden arabanın süsletilmek üzere firmaya teslim edilmesini öneririm.

Gelin Arabası Modellerine Göre Süsleme

Nasıl ki düğün mekanına ve konseptine uygun bir gelin arabası modeli seçmen gerekiyorsa, aynı şekilde gelin arabası modeline uygun da süsleme yaptırman gerekiyor. Klasik gelin arabası ile spor gelin arabasının süslemesi aynı olmayacaktır öyle değil mi? Şimdi modellerine göre gelin arabası süslemesi nasıl yapılır, birlikte göz atalım:

Modern Gelin Arabası Süslemeleri

Gelin arabalarını genel olarak modern ve klasik modeller olarak ikiye ayırmak mümkün. Modern düğün arabaları, genellikle son model, yüksek donanıma sahip, lüks araçlardır. Bu araçlar içinden üstü açık modelleri de tercih edebilirsin. Şık bir otelin balo salonunda evleneceksen, sen de böyle bir gelin arabası tercih edebilir, araç süslemelerinde de, zarif ve elegan tercihlerde bulunabilirsin. Bembeyaz orkideler böyle bir görüntü için idealdir.

Gelin arabası modelin modern olacaksa, süslemelerde de aynı şekilde yenilikçi tercihlerde bulunmanı öneririm. Böyle bir arabayı klasik tüller ve çiçeklerle süslemek yerine, trendlere uygun şekilde süsletebilirsin. Mesela arabanın rengine uygun bu renkli ponponlar sence de çok şık değil mi?

Gelin Arabası Süsleme

Klasik Gelin Araba Süslemeleri

“Ne varsa eskilerde var” diyen çiftlerdenseniz, klasik gelin arabası modelleri senin için hoş bir tercih olabilir. Unutma, bu tip araçlar oldukça gösterişli oldukları için sadece çiçekler ve yapraklarla yapılacak ufak dokunuşlarla bile hayalindeki gelin arabasına ulaşabilirsin.

Klasik araçları limuzin, sedan ve üstü açık klasikler olmak üzere üç grupta toplayabiliriz. Klasik sedan araçlar hem daha ekonomik olmaları hem de geniş iç hacimleri sayesinde gelinlik ile konforlu bir ulaşım sağlar. Bundan dolayı da yeni evlenecek çiftler tarafından sıklıkla tercih edilir. Tarihi bir düğün mekanında evleneceksen, sen de tercihini vintage gelin arabası modellerinden yana yapabilir, böyle bembeyaz klasik bir aracı rengarenk çiçeklerle süsletebilirsin.

Gelin Arabası Süsleme

Üstü açık klasik arabalar da, harika fotoğraf karelerine olanak sağlar. Duvağınla birlikte saçlarının gelin arabana astığın süslerle birlikte dalgalandığını bir düşünsene! Gösterişten hoşlanan çiftlerin tercih edeceği limuzin gelin arabası modellerinde ise aracın albenisi yüksek olduğu için sade süslemeler tercih edilmeli

Gelin Arabası Süsleme

Üstü Açık Gelin Arabası Süslemeleri

Üstü açık klasik bir gelin arabası seçebileceğin gibi, son model yine üstü açık bir spor gelin arabası da tercih edebilirsin. Sadelikten yana bir çiftseniz aracı sadece çiçeklerle süsletebilir ya da üzerine şık bir hasır sepet yerleştirerek nostaljik bir etki yaratabilirsin.

En güzel üstü açık gelin arabalarını incelemek için şu galerimize bakabilirsin: Üstü Açık Gelin Arabası Modelleri

Vosvos Gelin Arabası Süslemeleri

“En güzel gelin arabaları” hangileri diye sorarsan hiç düşünmeden vosvos düğün arabası modelleridir derim. Vintage temalı bir düğün organize ediyorsan, çiçek ve yaprak süslemeler, eski tip bavullar ile çok şık bir konsept oluşturabilirsin.

Gelin Arabası Süsleme

Daha fazla vosvos gelin arabası süsleme modeli görmek istersen galeriyi de ziyaret edebilirsin.

Gelin Arabası Süsleme

Rengine Göre Düğün Arabası Süsleme

Modelinden sonra gelin arabası süslemesinde dikkat edilecek bir diğer nokta, aracın rengidir. Seçilen süslemelerle gelin arabasının rengi birbiriyle uyumlu olmalı. Örneğin pembe gelin arabası pembe, beyaz, mavi tonlardaki kurdelelerle, kırmızı gelin arabası yapraklardan hazırlanan yemyeşil bir çelenk ile süslenebilir. Siyah gelin arabası süslemesi ise beyaz çiçeklerle yapılarak, mükemmel bir uyum yakalanabilir.

Beyaz gelin arabası süslemesine ise en çok rengarenk çiçekleri yakıştırdığımı belirtmeliyim. Önüne ve arkasına en sevdiğin çiçeklerden hazırlanan sade bir buket bile gelin arabanı nasıl da değiştirecek.

Gelin Arabası Süsleme

Gelin Arabası Yazıları

Düğün arabası yazısı deyince benim aklıma eğlenceli, komik yazılar geliyor. Ama sen gelin arabana sadece evlendiğin tarihi ve şehri ya da isminizin baş harflerini de yazdırabilirsin. Gelin arabası harflerini çiçeklerden yazdırabileceğin gibi, kaligrafi araba stickerları da kullanabilirsin.

Gelin arabası yazıları, genellikle arabanın ön ve arka plakasında ya da arka camında yer alır. Klasikleşmiş olarak ‘Mutluyuz’, ‘Evlendik’, ‘Just Married’ gibi anons yazılar plaka şeklindeki bir panoya yazılarak, arabanın arkasına takılır. Gelin arabası arkası yazıları olarak sen daha romantik veya komik yazılar da tercih edebilirsin.

Gelin Arabası Süsleme

En sade gelin arabası süslemeleri ile nasıl etkileyici bir düğün arabasına sahip olabileceğini gördün değil mi? Gelin arabası süslemeleri ile ilgili benim söyleyeceklerim bu kadar. Şimdi top sende. Sen arabanı nasıl süsleyeceksin? İlginç fikirlerin varsa, yorum kısmında paylaşmayı unutma!

Gelin Arabası Firmaları

Ayağını yerden kesecek gelin arabası burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelin arabanı seç

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelin Arabası kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Arabası Firmaları

Gelin Arabası kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

Şadiye Hafza Temtek

Düğün Tarihi: 06.05.2021


Gerçekten özellkiklede o cama yazılan isimi beğendim çok güzeller


Hbybjucw

Düğün Tarihi: 25.03.2018


1