Görülmemiş Düğün Pastası Fikirleri

Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

3:21 dakika

28.07.2020

Beş katlı pastanın modası geçeli çok oldu bunu bildiğine eminim. Son 10 yılın trendi butik düğün pastası! Eh, düğün planlama sürecindeysen bunu da biliyorsundur. Fakat “Benimki daha farklı daha özel ve klasikten uzak olsun!” diyebiliyorsan işte sana düğün pastası fikirleri...

Düğün pastası seçerken öncelikle ne istediğini ya da neden esinlenmen gerektiğini bilmelisin. Bu ilham sana yaptığın işten, düğün temandan, en sevdiğin ressamın eserinden ya da renklerden ve hatta o yılın pantone renklerinden gelebilir. İlham kaynaklarını da aşağı yukarı belirlediğimize göre şimdi hazırsın.

İlginç ve Biraz da Garip Pasta Modelleri

İlginç düğün pastası modelleri arasından seçeceğin pasta tamamen senin veya hikayenizin ilginçliği ile doğru orantılı. Mesela uçaktan çok korkuyor olabilir ve tam da bu korku anında uçakta tanışmış olabilirsiniz. O halde pastanı bu korkundan esinlenerek düşen uçağın da yer aldığı düğün pastası yaptırarak tescilleyebilirsin.

görülmemiş düğün pastası fikirleri

Bohçalara doyamamış bir gelinsen bu heyecanını düğününe de yansıtabilir ve kat kat bohça görünümü verilen pasta tercih edebilirsin. İlginç düğün pastaları arasında devrilecekmiş gibi duranlar hala trend, onu da göz önünde bulundurmalısın.

Hayatın Film

Film gibi bir hayatın var ya da sinema temalı düğün yaptırıyorsan sana ne önereceğimi aşağı yukarı anladın değil mi? Evet, kriketin mutlaka yer aldığı film şeridi, patlamış mısır, makara, film ismi alanı –ki burada sizin isimleriniz yazacak- ve yıldızların olduğu bir pasta yaptırabilirsin. Eğer henüz çevrende bunu yapmamış olanlar varsa değişik bir fikir olacağına emin olabilirsin.

görülmemiş düğün pastası fikirleri

İşine ya da Hobine Uygun Düğün Pastaları

İşine uygun ya da hobine uygun düğün pastası yaptırmak özellikle moda bloggerları arasında pek moda. Sen de bir blogger olabilir ya da en sevdiğin desenden bir pastan olmasını istiyorsan hiç durma. Mesela benim en sevdiğim desenlerden biri puantiye olduğu için puantiyeli bir pastaya asla hayır demem.

Bloggerların en iyi bildiği moda devlerini de pastaya yansıtmak oldukça keyifli ve şık görünecektir. İnan bana müstakbel eşin, sana o ikonik çantayı almaktansa düğün pastasında görmeyi tercih edecektir.

görülmemiş düğün pastası fikirleri

Mesela sen ya da sevgilin, benim gibi bir editör ya da okumaya tutkuyla bağlı bir çift olabilirsiniz. O halde neden düğününüzde kocaman kitaplar yemiyorsunuz. Tamam bu okuduğun kitaplar kadar seni doyurmayacak ama damağında harika bir tat bırakacağına emin olabilirsin.

görülmemiş düğün pastası fikirleri

Düğününüz renklensin: En İyi Pasta Kesme Müzikleri

Ve Renkler

“Biz sizin bildiğiniz çiftlerden değiliz!” diyenler için karanlıktan nasibini almış siyah düğün pastası modellerini öneriyorum. Siyah güller, siyah danteller ve örümcek ağını andıran desenleri ile davetlilerini şaşırtacağına eminim. Bu pastayı seçmeyi planlıyorsan sana tek önerim; düğün fotoğraflarında gördüğünde keşke demeyeceğinden emin olman olacak.

görülmemiş düğün pastası fikirleri

Bu kadar kasvet düğünün yapısına aykırı diye düşünüyorsan sen daha renkli modelleri seçebilirsin. Mesela gökkuşağını andıran pastel tonlar ya da evlendiğin yılın pantone rengini kullanabilirsin. 2016 yılının pantone rengi pembe kuvars ve gök mavisi pastalarda senin de gördüğün gibi şahane duruyor.

görülmemiş düğün pastası fikirleri

Cupcake Düğün Pastaları

Değişik düğün pastası çeşitleri arasından bu kadar farklı seçim yapmak istemiyorsan seçimini cupcake düğün pastası modelleri arasından yapabilirsin. Hem bu davetlilerine özel pasta olması anlamına ve güzel bir sunum ile tabaklarına geleceği için sosyal medya hesaplarında paylaşacaklarından eminim. O yüzden sen şimdiden düğünün için bir hashtag mutlaka belirle...

görülmemiş düğün pastası fikirleri

Dantelli Düğün Pastaları

Fazla yeni ve görülmemiş bir fikir değil ama dantelli düğün pastası tıpkı Grace Kelly’nin gelinliği gibi asla modası geçmeyecek düğün pastası modellerinden biridir. O nedenle pasta seçimi yaparken dantel pasta süslemeleri seçmekten alıkoyma kendini. Hatta düğün pastanı gelinliğinin dantel motifinden bile seçebilirsin.

görülmemiş düğün pastası fikirleri

Dantelli tasarımları beğeniyorsan gelinliğini de bu modellerden seçmek ister misin? Birbirinden şık dantelli gelinlik modellerini şu galerimizde inceleyebilirsin: Güzelliğini Şansa Bırakma: En Şık Dantelli Gelinlik Modelleri

Düğün Pastası Süslemeleri

Düğün pastası süsleri eskiden tüm düğün pastalarında bulunuyordu. Son dönemlerde butik pasta modelleri gelişip farklılaştıkça bu güzel süslemelerden vazgeçildi. Halbuki bu süslemeler düğün pastasını renklendiren şeylerden biri. Üstelik aynısını sonradan alçıdan yaptırarak anı olarak da saklayabilirsiniz. Bu süslerin en bilinenleri tabii ki gelin ve damatlı olanları. Öpüşen, birbirine bakan ya da dans eden gelin ve damadı seçebilirsiniz.

görülmemiş düğün pastası fikirleri

Düğün pastası süslemeleri arasından bu kadar bilindik seçmem diyenler için tavşan, fare, kedi gibi hayvan figürlü, en sevdiğiniz ya da ortak yaptığınız sporu gösteren süslerde tercih edebilirsiniz tabii...

görülmemiş düğün pastası fikirleri

Peki ya Yağmur...

Yağmur sevenler, yağmur sevmeyenler, düğününde yağmur bekleyenler işte sana fırsat. İçine çiçekler doldurulmuş kocaman şemsiyeden düğün pastası! Tabii bu pasta dağılmadan nasıl kesilir, hiçbir fikrim yok ama yağmura gönderme yapmak isteyenler için harika bir sunum olur.

görülmemiş düğün pastası fikirleri

Yok artık daha neler deme, bunlar sadece düğün pastası fikirleri. Sen fikrini al sonra biz zaten senin en güzelini seçeceğine eminiz...

Düğün Pastası Firmaları

En şık ve lezzetli düğün pastaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün pastanı seç

Sıradaki Makaleler

Düğün Pastası kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Pastası Firmaları

Düğün Pastası kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 yorum

C

cansu

Düğün Tarihi: 17.10.2014


kesinlikle maket pasta kullanmayın arkadaşlar. gerçek pasta konusunda ısrarcı olun lütfen