Düğününüzü Işıklarla Süsleyin

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

1:52 dakika

29.06.2020

Düğün organizasyon işlerine başladığınızda kafanıza milyonlarca fikir hücum eder. Düğün mekanınız, temanız, çiçekleriniz, düğünde kullanılacak renkler, süsler… Nihayetinde düğününüzün karakterini belirleyecek bu küçük detayları ışıklarla süslemek ve düğününüzü eşsiz bir görsel şölene çevirmek istemez misiniz? Düğün mekanınızın neresi olduğunu söyleyin, size uygun ışık oyunları önerilerimizi dinleyin!

Balo Salonu

Düğün yeriniz bir balo salonunu işaret ediyorsa ihtiyacınız olan en temel şey görkemli bir karşılamaya hizmet edecek şık bir aydınlatmadır. Bunun için isterseniz ihtişamlı bir avize üzerine konumlandırılmış şamdanlar kullanın isterseniz bir ağacı doğal bir avize şekline getirecek türden aydınlatma oyunları oynayın eğer kusursuz bir görünüm elde etmek istiyorsanız bu konuda uzman düğün organizasyon şirketlerinden mutlaka yardım almalısınız. Düğününüzün diğer detaylarıyla ilgilenirken böylesi bir mesai gerektirecek büyük bir sorumluluğu üstlenmeniz zor olacaktır.

düğününüzü işıklarla süsleyin

Dalgaların Sesi Kulaklarda

Bir yanda dalgaların sesi bir yanda kumsalın yumuşacık dokusu… Böyle bir kumsal düğününün tek eksiği sıcacık bir dokunuşla büyülü bir hava katacak olan ışık oyunları. Kumların üzerini tealightlarla çizeceğiniz desenlerle süsleyebilir, beyaz örtülerle bezenmiş kokteyl masalarınızın altına ışık topları yerleştirerek küçük bir dokunuşla harikalar yaratabilirsiniz. Teller ve renkli kağıtlardan yaptığınız Japon fenerlerini yan yana dizebilirsiniz. Tüm bu fikirlerin kusursuz bir şekilde uygulanmasını istiyorsanız bir düğün organizasyon firmasıyla anlaşmalısız.

düğününüzü işıklarla süsleyin

Restoranda

Peki restoran düğünlerini ışıkla nasıl süslemeli? En önemli kozunuz masa düzenlemelerinizde yapacağınız ışık-gölge oyunları olacak. Davetlililerin damaklarına olduğu kadar gözlerine de hitap edecek şık sofralarda mumlar, baş harflerinizin yazılı olduğu kağıt fenerler, şamdanlar ya da kandiller olmalı. Masaların üzerine kadar sarkan vintage tarzdaki avizeler, kağıt abajurlar ya da fenerler; mekanı loş bir ışıkla aydınlatmalı ve samimi bir atmosfer yaratmalı. Dilerseniz ince camdan yapılmış fanusların içerisine düğününüzün mevsim çiçeklerinden serpiştirebilir aralarında da yüzen mumlar bırakabilirsiniz.

düğününüzü işıklarla süsleyin

Yıldızların Altında

Evlenmek ne hoştur yıldızların altında! Bir kır düğününü aydınlatan en doğal güzellik kuşkusuz yıldızlardır ancak bu yeterli olmayacaktır. Yıldızlara ek olarak, yemyeşil kır alanının değişik yerlerine küçük saksıların veya özenle seçilmiş camların içine mumlar yerleştirebilirsiniz. Ayrıca etraftaki ağaç gövdelerini ve dallarını da bu ulu amacınıza alet edip onları düğününüzün hakim renkleriyle tasarlanmış ışık şeritleriyle sarmalayabilirsiniz. Bir başka güzel fikir ise dilek fenerleri. Gecenin sonunda davetlilerinizle birlikte yaktığınız ve gökyüzüne uçurduğunuz rengarenk dilek fenerlerini gözden kayboluncaya kadar büyük bir keyifle izleyebilir, herkesin bu yeni hayatınız için iyi bir dilekte bulunmasını isteyebilirsiniz.

düğününüzü işıklarla süsleyin

Havuzbaşı Düğünü

Havuzbaşı düğünlerinde havuz içi aydınlatma amacıyla tasarlanmış LED’ler kullanmaya ne dersiniz? Havuzun üzerine serpiştireceğiniz nilüferler ve yüzen jel mumlar da gece boyunca rüzgarın etkisiyle yer değiştirip geceye hareket katacaklar. Havuz başını çevreleyecek ve yürüyüş yollarını aydınlatacak ferforje fenerler hem güzel hem ekonomik bir seçim olabilir. Açık hava düğünlerinin korkulu rüyası yağmura karşı da güzel bir fikrimiz var: Işıklandırılmış şemsiyelerle hem dekoratif bir görüntü elde edin hem de korunaklı bir alan yaratın.

düğününüzü işıklarla süsleyin

Peki Bütün Bunları Kim Yapacak?

Tabii ki düğün organizasyonunda en önemli rolü oynayan organizasyon firmanız! Işık oyunlarıyla bambaşka bir atmosfer yaratmak, romantik ve büyülü bir hava yakalamak için yardım alabileceğiniz düğün organizasyon firmalarını şehrinize göre sıraladık:

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Sıradaki Makaleler

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Organizasyon Firmaları

Düğün Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 yorum

N

nadire

Düğün Tarihi: 22.10.2014


şemsiye kullanılarak yapılan avizeler çok tatlıymış.