Seyhan Gölü’nün İncisi: Rüya Park Tesisleri

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

5:57 dakika

29.06.2020

Adana’daki doğa harikası Seyhan Gölü manzarasını kim sevmez? Rüya Park Tesisleri size bu muhteşem manzaranın eşliğinde düğün yapma imkanı sunuyor! Alana girişinizden itibaren yanınızda oluyor ve her detayıyla düğününüzü organize ediyorlar. Bu güzel mekanı yeni evlenecek olan çiftlerimiz için inceledik. Ayrıntılar yazıda!

Adana’nın en manzaralı noktalarından birinde, Seyhan Gölü’nün üzerinde yer alan bir kır düğünü mekanından bahsedeceğiz size. Rüya Park Tesisleri, çiftlere göl manzarasının yanı sıra etrafındaki ağaçlar sayesinde yemyeşil bir orman manzarası da sunuyor.

Tabii böyle manzaralı bir mekanın şehrin merkezinde yer almasını bekleyemeyiz. Betonarme yapılaşmadan uzakta, ama ulaşımın da kolay olduğu bir noktada bulunuyor. Yani davetlileriniz ulaşım konusunda hiçbir sorun yaşamayacak.

seyhan gölü’nün i̇ncisi: rüya park tesisleri

Düğünle İlgili İhtiyacınız Olabilecek Her Şeyi Yapıyorlar!

Rüya Park Tesisleri’nin işletmecileri, düğün sektörüne girmeden önce organizasyonun birçok farklı alanında çalıştıkları için iyi bir düğünün nasıl organize edileceği konusuna hakimler. Mesela restoran ve canlı müzik alanındaki tecrübelerinin hepsini çiftlerin düğün organizasyonunda verimli bir şekilde kullanabiliyorlar.

Aslına bakarsanız Rüya Park Tesisleri Adana, düğün mekanı olmanın dışında bir organizasyon firması. Yani masa süslemesinden müzik organizasyonuna kadar her detayla kendi ekipleri ilgileniyor. Özellikle mekan süsleme konusunda çok iyi işler çıkarıyorlar. Bakın dekorasyon konusunda çiftlere ne gibi seçenekler sunuyorlar:

► 44 çeşit renk seçeneği,

► 10 çeşit şamdan,

► Fanus seçenekleri,

► Farklı sandalye bağlama şekilleri,

► 3 adet gelin yolu,

► Çiçek veya tüy süslemeleri.

Masa Seçenekleri: Elips, sonsuzluk, yuvarlak, elips bistro ve U masa.

seyhan gölü’nün i̇ncisi: rüya park tesisleri

Size sundukları seçeneklerden 3 farklı rengi seçebiliyorsunuz. Mekan yetkilileri sadece bu renklerin hakim olduğu bir konsept ortaya çıkarıyor.

Düğün paketi dahilinde yapay çiçeklerle süsleme yapılıyor. Ancak canlı çiçek isterseniz ekstra ücret dahilinde onu da sunabiliyorlar.

Düğün Paketinde Bonkör Davranmışlar: Dış Çekim Bile Fiyata Dahil!

Adana Rüya Park Tesisleri, öyle bir düğün paketi hazırlamış ki; içinde yok yok! Gelin ve damadın düğün günü ihtiyaç duyduğu her şeyi karşılayacak bir paketleri mevcut. Hatta dilerseniz mekana kadar kuaför bile getirebiliyorlar.

Düğün paketinde neler var?

  • Canlı müzik grubu,

  • Düğün menüsü,

  • Fotoğraf, video ve drone çekimi,

  • Dış mekan düğün çekimi,

  • Mekan süsleme,

  • Karşılama hostesleri,

  • Gelin damat hostesleri,

  • Gün batımı nikahı,

  • Düğün pastası,

  • Güvenlik personelleri.

Ne kadar gösterişli organizasyonlar yaptıklarını bu videodan da anlayabilirsiniz:

Gün Batımında Nikah

Mekanın sunduğu tüm paketlerde gün batımı nikahı dahil. Bu organizasyon için size 3 farklı seçenek sunuyorlar. İlki, kır alanında kilise nikah düzeni kurularak yapılıyor. İkincisi, sonsuzluk masalarının arasında ışıkların altında göl manzarasına karşı düzenleniyor. Üçüncü gün batımı nikahı ise iskelede gerçekleşiyor. İskeleye de tekneyle giriş yapıyorsunuz. Bu da müthiş bir detay!

Gün batımı nikah törenine sadece en yakınlarınızı davet edebilir, dilerseniz nikah kıyıldıktan sonra da düğün saatine kadar hazırlık odanızda dinlenerek, diğer davetlilerin gelmesini bekleyebilirsiniz.

seyhan gölü’nün i̇ncisi: rüya park tesisleri

Gelin & Damat Dış Çekim

Rüya Park Tesisleri, düğün paketi dahilinde dış çekim ve fotoğraf albümü imkanı sunan nadir mekanlardan biri. Kendi bünyelerinde fotoğraf ekipleri var. 3 farklı noktada düğün fotoğrafı çekimi yapıyorlar. Zaten mekanın o kadar hoş bir manzarası var ki, dışarıdan da çiftler gelip burada çekim yaptırabiliyor. Fotoğrafa ekipman içerisinde fotoğraf makineleri ve kameralar dışında dronelar da var.

seyhan gölü’nün i̇ncisi: rüya park tesisleri

Düğün Menüsü

Öncelikle şunu belirtelim: Mekanın kendine ait mutfağı ve aşçıları var. Çiftlere sunulan 6 çeşit yemek menüsü var. Her bütçeye uygun olan bu menülerden dilediğinizi seçebilirsiniz. Eğer özel bir talebiniz olursa vejetaryen, diyabet veya çocuklara özel menü de hazırlayabiliyorlar.

Yemekli Menü: Ordövr tabağı, ana yemek (kuzu kavurma, tavuk but-fileto, Adana kebap), limitsiz meşrubat

Kokteyl Menü: Ordövr tabağı, ara sıcak, soğuk kanepe, limitsiz meşrubat

seyhan gölü’nün i̇ncisi: rüya park tesisleri

Peki Rüya Park Tesisleri fiyatlar konusunda nasıl?

Menü Hafta İçi Fiyat Hafta Sonu Fiyat
Kokteyl 60 TL 70 TL
Yemekli 100-140 TL 120-260 TL

Yaz – kış ve gündüz – akşam düğünleri arasında da %50’ye varan fiyat farkları olduğunu belirtelim.

Ayrıca düğün günü öncesinde menülerin tadımını yapabiliyorsunuz. Böylelikle davetlilere sunacağınız yemekleri de önceden tatmış oluyorsunuz. Dilerseniz menülerinize limitli veya limitsiz alkol de ekleyebilirsiniz.

Düğün töreni esnasında maket pasta kullanılıyor ve bu pakete dahil. Çiftler talep ederse gerçek pasta da hazırlanabiliyor.

seyhan gölü’nün i̇ncisi: rüya park tesisleri

Canlı Müzik Ekibi

Rüya Park’ın canlı müzik ekibi de kendi bünyesinde yer alıyor. İki solisti ve repertuarı geniş bir orkestraları var. Grubun düğün günü hangi tarzda parçalar çalacağına çiftler karar verebiliyor.

Kendileriyle önceden görüşüyorsunuz ve repertuarlarında değişiklikler yapabiliyorsunuz. Zaten müzik grubu, hem batı hem de Anadolu tarzında şarkılar çalabiliyorlar.

Canlı müzik, 23:30’a kadar devam ediyor. Sonrasında ise yine mekanın bünyesinde çalışan DJ’in performansıyla gece devam ediyor. After partide ise gece 3-4’e kadar müziğin keyfini çıkarabiliyorsunuz.

Firma yetkilileri, Adana’daki en geniş dans pistine sahip mekan olduklarını söylüyor. Yani davetliler güzel müzikler eşliğinde rahat rahat dans edebiliyor.

seyhan gölü’nün i̇ncisi: rüya park tesisleri

Güvenlik Sistemi

Mekanda aktif olarak çalışan 24 adet güvenlik ve bir adet MOBESE kamerası var. Yani güvenlik konusunda tereddüt etmenize gerek kalmıyor. Ayrıca kapıda da karşılama hosteslerinin yanı sıra güvenlik personelleri bulunuyor. Güvenlik personelleri dahil düğün bitene kadar hiçbir çalışan mekandan ayrılmıyor.

seyhan gölü’nün i̇ncisi: rüya park tesisleri

Yağmura Karşı B Planı Hazır!

Adana Seyhan düğün salonları arasında ön plana çıkan Rüya Park Düğün Salonu’nun 3 tane farklı alanı mevcut. Bu kadar geniş alana sahip olmalarına rağmen mekanda aynı gün içerisinde tek düğün yapılıyor. Yani giriş çıkışlarda herhangi bir karışıklık olması söz konusu değil. Alanlarla ilgili detaylar da şöyle:

Kır Alanı: 1.000 kişilik kapasiteye sahip. Minimum 300 kişiden başlayan etkinlikler burada düzenlenebiliyor.

Kapalı Alanlar: 400 kişilik iki tane kapalı alan var.

Düğün günü hem açık hem de kapalı alanın süslemeleri yapılmış, hazır bir şekilde bekliyor. Açık alanda düğün yapıyorsanız, yağmur yağma durumuna karşı hemen kapalı alana taşınabiliyorsunuz. Kapalı alan hazır bir şekilde beklediği için hiç vakit kaybetmiyor, eğlencenizi yarıda kesmiyorsunuz. Ayrıca mekanda kullanılan sahne de otomatik açılır-kapanır tavan sistemine sahip olduğu için; mekanın üzeri anında kapanıyor ve diğer alandaki sahne devreye giriyor.

seyhan gölü’nün i̇ncisi: rüya park tesisleri

Mekanın Sunduğu Hizmetler Bunlarla Sınırlı Değil!

Rüya Park Adana’nın en popüler düğün mekanlarından biri. Tabii bu noktaya gelmesinde çiftler için her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünmesinin büyük payı var.

Wedding Planner Hizmeti

Mekanda; düğün planlaması ile ilgili hizmet veren, özel olarak bu alanda yetiştirilmiş organizasyon ekipleri var. Mekanla anlaşılan tarihten düğün gününe kadar çiftlerle sürekli iletişimde oluyorlar. Konseptler, akış, müzik, menü ve daha birçok detay önceden konuşuluyor. Gelinle beraber dakika dakika düğün programını yapıyorlar. Düğün günü de bu programın dışına çıkılmıyor.

seyhan gölü’nün i̇ncisi: rüya park tesisleri

Gizli Gelin Yolu

Mekanın gelin aracını gizlice alabileceği bir yolu var. Bu yol direkt gelin odasına çıkıyor. Gelin ve damadın ilk çıkıştan önce fazla görünmemesi için bu güzel düşünülmüş bir sistem. Çift, yeterli sayıda davetli gelene kadar odalarında dinleniyorlar. Sonrasında ise araçlarına binip ana kapıdan içeriye giriş yapabiliyorlar.

Hazırlık Odası

Çiftlere gün boyu hazırlanıp dinlenebilmeleri için klimalı bir oda tahsis ediliyor. Ayrıca bütün düğün alanını izleyebilecekleri kamera sistemi ile televizyon da bu odada bulunuyor. Bir diğer güzel imkan da hazırlık odalarında bulunan elektronik çelik kasa! Takı töreni sonrasında odaya gelip altınlarını burada tutabiliyorlar.

seyhan gölü’nün i̇ncisi: rüya park tesisleri

Ücretsiz Otopark

Mekanda ücretsiz otopark hizmeti mevcut. Ayrıca valeleri de var. Bu otoparka park eden tüm davetli araçlarının sigortalandığını da belirtmeden geçmeyelim.

Farklı Ödeme Seçenekleri

Rüya Park Tesisleri’nde 4 farklı ödeme seçeneği var. Yani o anki bütçeniz hangisine uyuyorsa ona göre hareket edebilirsiniz. Kontratı imzaladığınız andan itibaren ödemenin 4’te 1’ini de, tamamını da yapabilirsiniz. Ne kadar çok peşinat öderseniz, o kadar çok indirim almanız söz konusu. Düğün gününden en geç bir hafta önceye kadar da tüm ödemeyi yapmış olmanız gerekiyor.

Bahşiş Yasağı

Adana düğün salonlarından Rüya Park’ta bahşiş kesinlikle yasak. Yani düğün günü damattan ve yakınlarından bahşiş almaya çalışan personellerle karşılaşmayacaksınız. Düğün sonunda bilginiz dışında ekstra faturalandırma da yapılmıyor. Yani ilk başta ne konuştuysanız o geçerli!

seyhan gölü’nün i̇ncisi: rüya park tesisleri

Bu kadar çok hizmet sizi de etkilediyse Adana düğün mekanlarından Rüya Park Tesisleriyle mutlaka görüşmenizi öneririz. Gidip kahvelerini içebilir, aklınıza takılan ne varsa sorabilirsiniz. "Bir ara giderim" diyerek ertelemeyin. Rüya Park Düğün Salonu Adana’nın popüler mekanlarından biri olduğu için çok talep görüyor ve düğün tarihinden 1 sene öncesine kadar iletişime geçmeniz gerekiyor. Şimdiden mutluluklar!

0 Yorum