Mavi ile Yeşilin Buluştuğu Nokta: Cemile Sultan Korusu

Nazik Duygu Tutumoğlu tarafından yazılmıştır.

7:00 dakika

15.06.2021

İstanbul’un en güzel semtlerinden birinde, muhteşem bir manzara ve boğaz esintisiyle, yeni hayatınıza Cemile Sultan Korusu’nda “Evet” demeye var mısınız? Yarattığı müşteri memnuniyetiyle bizlerden tam puan alan Cemile Sultan Korusu’nu, Düğün.com’da bu haftanın mekan incelemesine aldık. Davet salonları, kapasitesi, menü içeriği, fiyatları ve hizmetleri konusunda bilmek istediğiniz her şeyi burada bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Haydi, başlayalım…

Üsküdar, Kandilli’de bulunan ve 1994 yılından beri İstanbul Ticaret Odası tarafından yönetilen Cemile Sultan Korusu, Boğaz’ı en güzel gören yerlerden bir tanesi olma özelliğini taşıyor. Ayrıca Anadolu Yakası’nda köprünün hemen ayağında yer alan ve dillere destan manzarasıyla çiftleri kendine hayran bırakan Koru’nun, pek çok farklı davet organizasyonuna imkan sağladığını da bilmenizi isteriz. Havuz başı, salon ya da kır düğünü seçenekleri sunan mekan, manzarasıyla çiftlerin gözde mekanı olmak konusunda oldukça iddialı. Özellikle Koru’nun en yüksek tepesi olan Kırtepe, iki köprünün ortasından Boğaz’a “Merhaba” diyerek, çiftlere unutulmaz bir kır düğünü için adeta göz kırpıyor. Haydi, mekanın davet alanları hakkında daha fazla detaya inelim!

Cemile Sultan
Korusu

Üç Farklı Konsept Beş Davet Alanı

Cemile Sultan Korusu'nun farklı konseptlerde düğün imkanı sunduğundan bahsetmiştik. Şimdi bunu biraz daha açalım. Mekanın düğün organizasyonu için tercih edebileceğiniz 3 açık ve 2 kapalı olmak üzere toplamda 5 davet alanı var. Açık davet alanları: Havuz Başı, Kırtepe ve Şehzade; kapalı davet alanları ise, Koru Restoran ve Kış Bahçesi. Havuz başı alan, gözlerinizi ayıramayacağınız o Boğaz manzarası ile iç içe olma imkanı sunuyor sizlere. Bir yanınız masmavi bir deniz, diğer yanınızsa yemyeşil bir orman. Tüm bunların yanı sıra bir de düğününüze eşlik eden ışıklandırılmış ve süslenmiş bir havuz düşünün. Sizce de muhteşem olmaz mı? Bu arada havuz başı alanın kişi kapasitesi 1100. Bu nedenle de çok kalabalık düğünler için oldukça ideal.

mavi ile yeşilin buluştuğu nokta: cemile sultan korusu

Kırtepe; mekanın orman içerisinde yer alan en yüksek noktası ve Sarıyer’den Eminönü’ne kadar uzanan harika bir manzaraya sahip. 800 kişi kapasitesiyle kalabalık davetler için tercih edebileceğiniz Kırtepe, İstanbul’a tepeden bakarak “Evet” demek isteyen çiftlere ve misafirlerine ev sahipliği yapacak. Şehzade ise tesisin alt kısmında yer alan ve korunun en özel davet mekanlarından biri olma özelliği taşıyan diğer açık davet alanı. Özel olmasının nedeni, yeşillikler içerisinde küçük bir şelaleye sahip olması. Şehzade’nin daha çok kokteyl davetlerinde kullanıldığını söyleyebiliriz. Kişi kapasitesi 300 olan bu davet alanı, şehrin gürültüsünden kaçıp kendini doğanın ve eğlencenin kalbine atmak isteyen çiftlere fırsat yaratıyor.

mavi ile yeşilin buluştuğu nokta: cemile sultan korusu

Düğününüzü kapalı alanda yapmak istiyorsanız Koru Restoran ya da Kış Bahçesi seçeneklerinden birini değerlendirebilirsiniz. Tabii bu kararı etkileyecek olan elbette konuk sayınız olacaktır. Şayet 300 kişilik bir düğün yapmayı düşünüyorsanız, seçiminizi Kış Bahçesi’nden yana yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Dört mevsim doğayla iç içe olmanıza imkan sağlayan kış bahçesi, korunun tüm diğer alanları gibi harika bir manzaraya sahip ve tamamen camekanla kaplı. Koru Restoran ise daha küçük davetlerde tercih etmeniz gereken bir alan. 200 kişilik kapasitesi bulunduğundan dolayı butik düğünler için oldukça ideal. Üstelik dünya lezzetlerinin yanı sıra doğal ve yöresel lezzetlerin bir arada sunulduğu bir mutfağa da sahip.

mavi ile yeşilin buluştuğu nokta: cemile sultan korusu

Cemile Sultan Korusu bu kadar çok davet alanına sahip olunca akıllara elbette aynı soru takılıyor: “Aynı anda kaç düğün yapılıyor ve sesler birbirine karışıyor mu?” Mekan yönetimi, Havuz Başı, Şehzade ve Kırtepe alanlarında aynı anda 3 düğün yapılabildiğini ama seslerin kesinlikle birbirine karışmadığını vurguluyor. Bu alanların ana girişten sonraki yönlendirme girişleri farklı ve düğün alanlarının birbirine olan mesafesi de uzak.

mavi ile yeşilin buluştuğu nokta: cemile sultan korusu

Düğününüzü açık alanda yapacaksanız değinmek istediğimiz önemli bir konu var: Hava durumu! Mekan sizin için düğün gününe kadar hava şartlarını kontrol ediyor ve o gün için olumsuz bir durum yaşama olasılığınız varsa düğün alanınızı öğleden sonra 3’ten 5’e kadar kapalı alana taşıyor. Eğer düğün sırasında ani hava değişimi söz konusu olursa da misafirleriniz yedek alanlara alınıyorlar. Bu alanların kişi kapasitesinin 350 ila 400 kişiye kadar hizmet sağladığını bilmelisiniz. İsterseniz düğün alanına şeffaf çadırlar kurdurarak da manzaranın tadını çıkarmaya devam edebilirsiniz! Bu arada eğer after party yapmayı tercih ediyorsanız Cemile Sultan Korusu’nun böyle bir imkan sunduğunu da belirtelim. Eğer kapalı alanda düğün yapacaksanız after party için aynı alanı kullanabiliyorsunuz. Açık alanda düğün yapacak çiftlerse, gece 12’den sonra kapalı alana geçerek sabaha karşı 3’e kadar eğlenceye devam edebilirler.

mavi ile yeşilin buluştuğu nokta: cemile sultan korusu

Mekanın davet alanları ve kapasitesinden sonra 500 araç kapasiteli ücretli otoparkının mevcut olduğunu da söylemeliyiz. Üstelik bu otoparktan elde edilen gelirle İstanbul Ticaret Odası’ndan öğrencilere burs sağlandığını da bilmenizde fayda var.

Gelin ve Damat İçin Özel Odalar

Cemile Sultan Korusu’nda gelin ve damat için ayrı ayrı özel odalar bulunuyor. Eğer isterseniz erken saatlerde düğün alanına gelerek tüm hazırlıklarınızı burada tamamlayabilirsiniz. Size ikram edilecek yiyecek ve içecek servisiyle beraber düğüne kadar rahatça hazırlanmanız mümkün. Gelinler, tüm saç ve makyaj hazırlıklarını burada yapabilecekler. Mekanın sunduğu bu imkan sayesinde düğün hikayesi çekimleri için de ortaya oldukça hoş fotoğraflar çıkabileceğini unutmayın.

mavi ile yeşilin buluştuğu nokta: cemile sultan korusu

Siz Keyfinize Bakın, Gerisini Onlara Bırakın!

Düğününüz için davet alanınızı seçtiniz ve şimdi sıra organizasyon detaylarını planlamaya geldi. Öncelikle bilmeniz gereken ilk şey, mekanın size sunduğu düğün paketi içerisinde menü, mekan kullanımı ve limitsiz meşrubat olduğu. Tüm diğer organizasyon hizmetleri için de Cemile Sultan Korusu’nun anlaşmalı olduğu firmalara yönlendirileceksiniz. Yani mekan süslemesi, ses ve ışık sistemleri, düğün fotoğrafçısı vs. gibi alacağınız tüm hizmetler için iletişime geçebileceğiniz profesyonel firmalar mevcut olacak.

Mekan dekorasyonunda pek çok şeyi değiştirebilme özgürlüğüne sahip olduğunuzu da bilmelisiniz. Örneğin, Cemile Sultan Korusu’nda Havuz Başı davet alanında yapılacak düğünler için gelin damat takını havuzun ortasına kurdurabilir, nikahınız kıyılırken ortaya çıkan fotoğrafların harika görünmesini sağlayabilirsiniz. Yeri gelmişken Cemile Sultan Korusu’nda düğün yapmanın en büyük avantajlarından birinin düğün çekimleri olduğunu belirtmemizde fayda var. Gelin damat çekimlerinizi burada yaptırarak o muhteşem manzarayı düğün temanız olarak kullanmak harika bir tercih olabilir.

mavi ile yeşilin buluştuğu nokta: cemile sultan korusu

Öncelikle Cemile Sultan’ın oldukça profesyonel bir mutfak ekibi olduğunu bilmelisiniz. Burada dünya mutfaklarının lezzetli alternatiflerden doğal ve yöresel lezzetlere kadar geniş bir menü yelpazesi var. Mekan çiftlere hazır olarak 5 adet menü sunuyor. Menüler antre, ara sıcak, ana yemek, meyve, tatlı veya pasta şeklinde oluşturuluyor. Menü içeriğini kendi istediğinize göre değiştirebiliyorsunuz. Örneğin, size sunulan menülerde, menü 2’nin ara sıcağı ve menü 3’ün ana yemeğini talep ederek kendi menünüzü oluşturabilir ya da diyet ürünler, glütensiz yiyecekler, vegan, vejetaryen, diyabet ve çocuk menüsü gibi seçenekler ekleyebilirsiniz.

mavi ile yeşilin buluştuğu nokta: cemile sultan korusu

Ana yemek; tavuk, kırmızı et ve balık olmak üzere değişiklik gösteriyor. Mekan yöneticileri, klasik davet şekli isteyen ve kırmızı et tercih eden çiftlerin genel olarak tandır ya da bonfile gibi ana yemekler seçtiğini dile getiriyor. Seçiminizi yaptıktan sonra düğün öncesi tadımı yapabilirsiniz. Mekan size bu olanağı düğüne maksimum 10-15 gün kala sunuyor. Ayrıca aynı gün bir de koordinasyon toplantısına davet ediliyorsunuz. Bu toplantıya sizinle beraber organizasyon şirketi, çözüm ortakları, fotoğrafçılar, ses müzik sistemleri ve servis personeli gibi tüm ekipler katılıyor. Yani aslında menü tadımıyla beraber A’dan Z’ye düğününüzün bir provasının yapıldığını da söyleyebiliriz.

Farklı alternatifler arayan çiftler için mekanın kokteyl ve açık büfe seçeneği sunduğunu da bilmenizde fayda var. Özellikle gündüz düğünlerinde 13:00-16:00 saatleri arasında Şehzade davet alanı için özel bir paket sunuluyor. Bu paket içerisinde kokteyl ikramı, limitsiz meşrubat ve müzik var. Bunun dışında açık büfe ve eğer istenirse piknik menüleri olduğunu da unutmayın!

mavi ile yeşilin buluştuğu nokta: cemile sultan korusu

Şimdi gelelim menü fiyatlarına! Yemekli menülerin fiyat aralıkları hafta içi kişi başı 120 TL’den başlarken, hafta sonu 200-230 TL’ye kadar çıkabiliyor. Tabii fiyatlara menü seçiminizin ve hangi davet alanını tercih ettiğinizin de etki ettiğini aklınızda bulundurmanızda fayda var.

Önemli Not: Eğer davetiniz 300 kişiye kadarsa ve beklenmeyen davetlileriniz olduysa servis yüzde 10 arttırılabiliyor. 300 kişinin üzerinde olan davetler içinse yüzde 5 opsiyonlu bir hazırlık yapıldığını unutmayın!

mavi ile yeşilin buluştuğu nokta: cemile sultan korusu

Düğün Sezon Fiyatları

Düğünlerde fiyata etki eden en önemli etkenler düğünün hangi sezon olduğu ve hafta içi ya da hafta sonu seçimidir. Yaz dönemi için Cemile Sultan’da hafta içi fiyatları 120 TL’den başlarken, hafta sonu alt sınır kişi başı 175 TL’dir. Mekanın kışa özel ayrı bir paket sunduğunu da belirtmek gerek. Kış düğünlerinde düğün fiyatları menü seçimine göre 110 TL’den başlayıp, 175 TL’ye kadar çıkabiliyor. Gündüz için de nikah kokteyli paketleri bulunuyor ve fiyatları 99 TL’den başlıyor. Bu paketlerin içerisine organizasyon ve müziğin dahil olduğunu da unutmayın!

mavi ile yeşilin buluştuğu nokta: cemile sultan korusu

Düğünün En Tatlı Anı Pasta!

Düğünün en tatlı ve en heyecanlı anı pasta kesme törenidir. Çiftlerin büyük çoğunluğu bu anı olabildiğince gösterişli yaşamak isterler ve bolca fotoğraf çektirirler. Bu yüzden de pasta seçimi oldukça önemli oluyor. Peki, Cemile Sultan’da düğün pastası nasıl ayarlanıyor? Öncelikle anlaştığınız pakete pastanın dahil olmadığını bilmelisiniz. Mekandan pasta konusunda yardım talep edebileceğiniz gibi dışarıdan da getirtebileceğinizi belirtmek istiyoruz. Pasta töreni için maket pasta tercih ederseniz de mekan, elinde birçok maket modellerin olduğunu dile getiriyor.

mavi ile yeşilin buluştuğu nokta: cemile sultan korusu

Düğünden Ne Kadar Önce Mekanla İletişime Geçmelisiniz?

Öncelikle bu durumun sezona göre farklılık göstereceğini göz önünde bulundurmalısınız. Yaz dönemi en yoğun dönem olduğu için mekanla 6 ay öncesinde iletişime geçmenizde fayda var. Mekan, haziran ve temmuz aylarının düğün rezervasyonunun 6 aydan da önce yapıldığını belirtiyor. Tabii Cemile Sultan Korusu, geniş bir arazide pek çok davet alanına sahip olduğu için son dakika gelen çiftler için bile bir seçenek sunabildiğini bilmelisiniz. Kış sezonunda biraz daha geç harekete geçebilirsiniz ama yine de mekan seçiminizi son dakikaya bırakmamanızı tavsiye ediyoruz.

mavi ile yeşilin buluştuğu nokta: cemile sultan korusu

Mekanın Sunduğu Ödeme Seçenekleri Neler?

Tüm anlaşmaları sağladıktan sonra mekan size anlaşma yapılan tarihten itibaren bir ödeme planı hazırlıyor. Bu plan düğünden 10 gün önce ödenecek şekilde yapılıyor ve 3’e bölünüyor. Yani ödeme yüzde 40, yüzde 30 ve yüzde 30 şeklinde taksitlere ayrılabiliyor. Tabii mekan yöneticileri, çiftlerin her konuda yanında olduğunu vurgulayarak ellerinden gelen desteği de sağladıklarını dile getiriyorlar.

mavi ile yeşilin buluştuğu nokta: cemile sultan korusu

Sizi Unutmuyorlar: Yıl Dönümü Kahvaltısına Ne Dersiniz?

Cemile Sultan Korusu’nun kolay ulaşılabilir lokasyonu, harika Boğaz manzarası, davet alanı seçenekleri, profesyonel ekibi, lezzetli ve zengin menülerinin yanı sıra çiftlere özel bir de sürprizi var: Yıl dönümü kahvaltısı! Cemile Sultan Korusu evlendirdikleri çiftleri unutmuyor ve onları ilk yıllarını kutlamak için sabah kahvaltısına bekliyor. Oldukça romantik olan bu sürprizi eminiz çiftler de çok sevecekler!

İşte, Cemile Sultan Korusu hakkında bilmeniz gereken tüm detayları sizinle paylaştım. Büyüleyici bir manzaraya sahip olan Cemile Sultan Korusu profil sayfasını ziyaret edebilir, fotoğrafları inceleyebilir ve mekanla iletişime geçerek ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

0 Yorum