Eski Büyükdere İskelesi’nde Tekrar Aşık Olmaya Ne Dersiniz?

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:45 dakika

12.09.2022

İstanbul tarihi düğün mekanlarından Eski Büyükdere İskelesi’ni daha önce duymuş muydunuz? Bu mekan, düğünlerin yanı sıra dizilerde de sıklıkla karşımıza çıkıyor. Kendine aşık eden muhteşem manzarası ve tarihi dokusu sayesinde çiftler tarafından ilgi gören Eski Büyükdere İskelesi’ni sizin için inceledik. Mekanla ilgili her detay bu yazıda!

eski büyükdere i̇skelesi’nde tekrar aşık olmaya ne dersiniz?

Tarihi düğün mekanı deyince aklınıza ne geliyor? Eski mimariye sahip bir bina ve altın varaklı bir salon mu? Eğer aklınıza gelenler bunlarla sınırlıysa, Eski Büyükdere İskelesi’nin modernize edilmiş dekorasyonunun bu önyargılarınızı yıkacağını düşünüyoruz.

Mekan, Sarıyer’de denizin hemen yanında yer alıyor ve davetlilerine İstanbul Boğazı’nın o rahatlatan manzarasını sunuyor. Toplu taşıma veya özel araçla rahatlıkla ulaşılabilir bir noktada. Tarihi bir iskelede düğün yapmanın şöyle de bir avantajı var: Buraya deniz yoluyla da ulaşım sağlanabiliyor.

Mekandaki yapının geçmişi 1853 yılına kadar uzanıyor. Restore edilirken tarihi dokusunun bozulmamasına özen gösterilmiş. Buraya geldiğinizde o dokuyu hemen hissediyorsunuz.

Detaylara geçmeden önce, firma sayfasına yapılan bir çift yorumunu paylaşalım. Çiftimizin düşünceleri de size fikir verecek:

Handan & Erkan: "Yağmura rağmen bir gece bu kadar güzel olabilirdi. Mekana zaten girer girmez aşık oluyorsunuz. Kapalı, açık alan sunması ayrı bir avantaj. Nitekim biz de bunu kullandık. Çalıştığınız her kişi, ‘Bugün sizin gününüz’ diyor ve bunu çok net bir şekilde hissettirdiler. Her şey harikaydı bizim için ve misafirlerimizden de aynı olumlu tepkileri aldık. İyi ki yolumuz kesişmiş. Çok teşekkürler tekrardan rüya gibi gecemiz için!"

Düğün Mekanındaki İki Alan da Size Ait!

Eski Büyükdere İskelesi’nde her mevsim düğün organizasyonları yapılabiliyor. Mekanın açık ve kapalı olmak üzere iki alanı var. Birden fazla alanı olan mekanlarda akla şöyle bir soru geliyor: Aynı anda birden fazla düğün yapıyorlar mı? Hemen cevaplayalım: Hayır! Günün farklı zaman dilimlerinde iki farklı organizasyon düzenleyebiliyorlar. Ama aynı anda tek davet gerçekleştiriliyor. Yani düğününüzde mekanın kapalı ve açık alanları tamamen size ait oluyor.

Diyelim ki düğün gününüzde yağmur yağdı ve siz açık alanda organizasyon yapacaktınız. Yetkililerle düğün günü erken saatlerde görüşüyorsunuz. Sonrasında kısa sürede düğünü açık alandan kapalıya taşıyorlar.

Kapalı Alan

Ali Talat Bey Salonu olarak adlandırdıkları 380 metrekarelik alanın 300 kişilik kapasitesi mevcut. Salonun kolonsuz ve 5.5 metre tavan yüksekliğinde olması davetlilerin ferah bir alanda tüm organizasyonun rahatça keyfine varacağı şekilde düzenlenmiş.

eski büyükdere i̇skelesi’nde tekrar aşık olmaya ne dersiniz?

Açık Alan

Mekanın asıl ilgi gören manzaralı alanından bahsedelim şimdi. Terastaki açık düğün alanında da 300 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor. Alanın 330 metrekare genişliği var.

Muhteşem bir manzaraya tanık olacağınız teras alanında yer alan heykeller de ilgi çekici. Sizin ve davetlilerinizin çektireceği fotoğraflara bambaşka bir hava katacak cinsten!

eski büyükdere i̇skelesi’nde tekrar aşık olmaya ne dersiniz?

Dizilere Ev Sahipliği Yapan Bir Mekan!

E tabii manzara bu kadar güzel olunca, üstüne bir de tarihi yapının atmosferi eklenince yapımcılar da böyle bir mekanı es geçmemişler. Kiralık Aşk, Koca Koca Yalanlar, Aşk Laftan Anlamaz ve daha birçok dizinin sahneleri için bu ünlü mekan kullanılmış.

Aynı zamanda bazı büyük firmalar da katalog çekimleri için Eski Büyükdere İskelesi’ni kullanıyor. Düğününü burada yapan çiftlerin fotoğraf çekimi için ekstra bir mekan aramasına gerek yok.

eski büyükdere i̇skelesi’nde tekrar aşık olmaya ne dersiniz?

Deniz Havası Acıktırır: Menüde Neler Var?

Mekanın davetlilerine sunduğu 5 ayrı menü bulunuyor. Bunlardan istediğinizi seçebiliyorsunuz. Standart yemekli menüler dışında kokteyl ve açık büfe imkanı da bulunuyor. Ama biz şimdi isterseniz standart menülerin içeriğine bakalım:

Ordövr Tabağı: Meze, zeytinyağlılar veya deniz mahsulleri

Ara Sıcak: İçli köfte, lazanya, paçanga böreği, ravioli

Ana Yemek: Kırmızı veya beyaz et

Eğer dilerseniz ordövr tabaklarında ve ara sıcaklarda değişiklikler yapabiliyorlar. Damak tadınıza göre bunları şekillendirebiliyorsunuz. Hatta vejetaryen, diyabet gibi özel istekleriniz varsa onları da ayrıca hazırlayabiliyorlar.

“Peki menülerin lezzetlerini düğün öncesi nasıl bileceğim?” derseniz de düğününüzden 1 hafta öncesine kadar menü tadımı yapma imkanınız var.

eski büyükdere i̇skelesi’nde tekrar aşık olmaya ne dersiniz?

Eski Büyükdere İskelesi düğün menülerinin 2020 yılındaki, minimum kişi başı fiyatları ise şöyle:

Menü Fiyat (min.)
Nikah Kokteyli 150-200 TL
Kına Menüsü 180-200 TL
Yemekli 300-400 TL

Menü fiyatlarında düğün tarihine ve kişi sayısına göre değişiklikler olabiliyor tabii.

Mekana önceden ilettiğiniz davetli sayısından fazla kişi gelirse onlar için de ekstra servis açabiliyorlar. Belirttiğiniz rakam dışında fazladan 10 kişilik servis açılıyor ve ekstra her menü için anlaştığınız kişi başı fiyatı ödüyorsunuz.

Düğün Paketine Neler Dahil?

Düğün paketinde; video ve fotoğraf çekimi, ışık sistemi kurulumu, standart mekan süslemeleri, DJ ve ses sistemini sunuyorlar. Saat 00:00’a kadar dilediğinizce eğlenebilirsiniz. Bu saate kadar müzik devam ediyor. Dilerseniz 00:00-03:00 saatleri arasında after party ile eğlenmeye kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Ayrıca düğün pastası da pakete dahil.

eski büyükdere i̇skelesi’nde tekrar aşık olmaya ne dersiniz?

Sarıyer düğün mekanlarından Eski Büyükdere İskelesi’nin dekorasyon detaylarına bakarsak, yuvarlak masaların ağırlıklı olarak kullanıldığını görüyoruz. Yuvarlak masalar, davetli sayısının fazla olduğu düğünlerde, kişi kapasitesini ve hareket alanını artırabilmesi açısından daha fazla tercih ediliyor. Ama duruma göre diğer masa seçenekleri de değerlendirilebiliyor.

Pakete süslemeler dahil dedik. Peki bu standart süslemeler arasında neler var?

  • Masa ortası dekor alternatifleri,

  • Masa ortası dekoru alt aynası ,

  • Masa ortası 4 adet mumluk,

  • Masa örtüsü ve dantel kapak alternatifleri,

  • Beyaz Napolyon sandalye ve süslemesi,

  • Kumaş peçete,

  • Masa ortası numaratör,

  • Nikah masası veya kürsü üzerindeki çiçek,

  • Gelin yolu alternatifleri.

eski büyükdere i̇skelesi’nde tekrar aşık olmaya ne dersiniz?

Düğün paketindeki hizmetleri ödediğiniz fiyat dahilinde alabiliyorsunuz. Ancak otopark ücretleri pakete dahil değil. Gelen davetlilerin araç başına cüzi bir miktar ödeme yapması gerekiyor.

Bütün İlgi Sizin Üzerinizde Olacak!

Düğününüzü Eski Büyükdere İskelesi’nde yaparsanız, yetkililerin sizinle en iyi şekilde ilgilendiğini görebilirsiniz. Düğün tarihinden önce her detayı anlatıyor, talepleriniz doğrultusunda hareket ediyorlar.

Yetkililer, düğün günü de ilk dansınızdan pasta kesme seremonisine kadar her anınızda yanınızda bulunuyor.

Mekanda gelin ve damat için ayrı ayrı hazırlık odası bulunuyor. Önceden belirtmek üzere istediğiniz saatte giriş yapabiliyorsunuz. Mekana giriş yaptığınız an itibari ile gelin ve damada özel kişisel asistan tahsis ediliyor. Gün boyu burada stresinizi atabilir, dilerseniz kuaförünüzü getirip düğün mekanında hazırlanabilirsiniz.

Çiftlere Sundukları Ekstra Hizmetler

Mekanın anlaşmalı olduğu çok sayıda firma var. Eğer talep ederseniz ücreti karşılığında aşağıdaki hizmetleri de size sunabiliyorlar.

►Teknede after parti,

►VIP araç,

►Konaklama,

►Gelin saçı ve makyajı.

eski büyükdere i̇skelesi’nde tekrar aşık olmaya ne dersiniz?

Düğününüzü Eski Büyükdere İskelesi’nde yapmaya karar verirseniz, anlaşma esnasında ödemenin sadece %30’unu yapmanız yeterli. Ödemenin geri kalanını düğün tarihinizden 2 hafta öncesine kadar yapabilirsiniz. Düğün tarihiniz ile ilgili herhangi bir aksilik çıkması durumunda da mekanın randevu listesinin uygunluğuna göre düğününüzü erteleyebilirsiniz. Mekan, çiftlere böyle bir imkan da sunuyor.

İstanbul düğün mekanlarından Eski Büyükdere İskelesi hakkındaki detaylar bu şekilde. Eğer mekan hoşunuza gittiyse, istediğiniz güne yer bulabilmek için mekanın yetkilileri ile düğün tarihinden 8 ay önce iletişime geçmenizi öneririz. Yetkililere merak ettikleriniz varsa sorabilir, gidip mekanı yerinde görebilirsiniz.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanları Firmaları

Düğün Mekanları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap