2018 Davetiye Trendleri

Cemre Sena Baykara tarafından yazılmıştır.

3:09 dakika

29.06.2020

2017’nin sonuna geldiğimiz şu günlerde düğün hazırlıkları yaparken artık 2018 trendleri bize yön vermeli. Hal böyle olunca yeni sezonun modasından haberdar olmak gerek. Haydi, yeni sezonda yükselişe geçecek olan düğün davetiyesi trendlerini birlikte inceleyelim.

Yeni sezona adım adım yaklaşırken 2018 trendleri de birbiri ardına kendini göstermeye başladı. Daha önce 2018 gelinlik modasını senin için incelemiştim şimdi ise sırada davetiye trendleri var. Davetiye seçiminin düğün hazırlığında önemli bir aşama olduğunu düşünüyorum. Çünkü misafirlerinin düğününe dair ilk gördüğü şey davetiye oluyor. Bu yüzden trendlere uygun, göz alıcı bir düğün yapacaksan bunu davetiyene de yansıtmalısın. O zaman hazırsan davetiyeni seçerken sana yol gösterecek sezon trendlerine geçelim.

2018 davetiye trendleri

Metalik Davetiye Trendi

Birazcık parıltıya ne dersin? Cevabın “Evet” ise bu trend tam sana göre. Birkaç yıldır dekorasyondan, güzelliğe pek çok alanda hakimiyetini sürdüren metalik trendi, düğün davetiyelerine de yansıyarak 2018’de tam gaz devam ediyor. Altın, gümüş, bakır ve pembe altın gibi metalik renklerin kullanıldığı yaldızlı davetiyeler seçmek, göz alıcı düğünün hakkında ipuçları vermek için güzel bir yöntem. Metalik detaylar gözünü korkutmasın. Davetiyeni tümüyle parlak kullanmak zorunda değilsin. Tasarımı hareketlendirmek ve ışıltı katmak için küçük yaldız detayları kullanmak da bu trende uyum sağlamanın bir yolu. Özellikle koyu renk zeminin kullanıldığı davetiyelerde metalik detaylar büyüleyici bir etki yaratıyor. 2018 davetiye trendleri

Astarlı Zarflar

Davetiyelerin düğün hakkında ilk izlenimi yarattığını söylemiştim. Madem öyle neden davetiyende detayları olan astarlı bir zarf kullanıp görkemli bir açılış yapmayasın? Kontrast oluşturan astarlı zarflar önümüzdeki sezon düğün davetiyelerinde büyük bir yükselişe geçecek. Davetiyenin tasarımıyla uyumlu ya da sade davetiyene renk katacak bir astar kullanarak misafirlerini farklı detaylarla şaşırtabilirsin. Sade bir davetiye kullanacaksan zarf astarı olarak eşin ve senin sevdiğiniz bir resminizi bastırmayı deneyebilirsin.

2018 davetiye trendleri

Davetiyelerde Çiçek Motifleri Trendi

Romantik davetiyelerin vazgeçilmezi çiçek detaylar, 2018 sezonunda da popülerliğini sürdürmeye devam ediyor. Gül, lavanta, ayçiçeği ve ortanca gibi klasik çiçekler dışında yeni sezonda botanik yapraklar ve tropikal çiçekler de sıklıkla kullanılacak. Çiçek motifli davetiyeler, belirli bir çiçek temasında düğün yapmayı planlayan çiftler için iyi bir seçim olacak. Örneğin, düğün dekorasyonunda ortancalar kullanacaksan davetiyene bunu ortanca motifleriyle yansıtabilirsin. Bu şekilde A’dan Z’ye uyum içinde bir düğüne sahip olursun.

2018 davetiye trendleri

Davetiyelerde Geometrik Şekiller

Üçgen, elmas, kare ve çizgiler! Geometrik şekiller 2018 yılının en önemli trendlerinden. Dekorasyondan pasta süslemelerine pek çok alanda kullanılan geometrik detaylar önümüzdeki sezon davetiyelerde de karşımıza sıkça çıkacak. Davetiyelere oldukça modern bir hava katan geometrik şekiller, metalik trendiyle harmanlanınca ortaya göz alıcı tasarımlar çıkıyor. Konsept bir düğün yapmak istiyorsan geometrik trendi mutlaka listende yer almalı.

2018 davetiye trendleri

Kaligrafi

Yılların eskitemediği kaligrafi kullanılarak yapılan davetiyeler önümüzdeki yıl da karşımıza sıklıkla çıkacak gibi duruyor. Gönlünü klasiklere kaptırmış biriysen bu trend için çok sevineceğine eminim. Balo salonlarında yapılan düğünler için klasik kaligrafi davetiyeleri harika bir alternatif ama kaligrafi sadece bu tarz düğünlere ait olmak zorunda değil. Daha ince ve romantik formlar kullanıp ve küçük detaylar ekleyerek modern bir kaligrafi davetiyesine sahip olabilirsin. Örneğin geometrik detaylar ve ince font kullanılmış bir davetiye, kaligrafinin romantizmini taşırken modern bir havaya sahip olacaktır.

2018 davetiye trendleri

Davetiyelerde Farklı Materyaller

Klasik kağıt davetiyeleri bir kenara bırakmaya ne dersin? 2018 yılında ahşap, deri, kumaş ve metal plaka gibi farklı materyaller kullanılarak yapılan davetiyeler kağıt davetiyelerin tahtını sarsacak. Farklı materyallerle yapılan bu davetiyeler ilginç ve yaratıcı tasarımlar isteyen çiftler için harika bir seçim olacaktır. Bu tarz davetiyelerin maliyeti, kağıt davetiyelere göre daha yüksek olacağı için bütçeni ona göre ayarlamanda fayda var.

2018 davetiye trendleri

Suluboya Efekti

Çocukluğumuzda yaptığımız suluboya resimlerdeki dalgalı renkler, önümüzdeki yıl romantik davetiyeleri süsleyecek. Davetiyelerde suluboya efektinde, renklerin ahengi insanın içine huzur veren bir görünüm oluşturuyor. Geometrik, astarlı zarf ya da metalik detaylarla mükemmel bir şekilde uyum sağlayan suluboya efekti farklı trendleri bir arada kullanmak için güzel bir fırsat.

2018 davetiye trendleri

Şeffaf Davetiye

Farklı materyallerin yanı sıra klasik davetiye kağıtlarının yerine geçen bir diğer stil ise şeffaf ve buzlu kağıtlar. Minimal tasarımlardan hoşlanan çiftler 2018 yılında bu trendi tercih edebilirler. Şeffaf davetiye modasına biraz gösteriş katmak istersen kağıt yerine cam plakalar da kullanabilirsin. Bu şekildeki cam bir davetiye, farklı trendlerin bir arada kullanılmasına başarılı bir örnek olacaktır.

2018 davetiye trendleri

Davetiyeni seçerken sana ilham verecek 2018 davetiye trendlerinin sonuna geldik. Aklında nasıl bir model var bilmiyorum ama bu trendler sana yol göstererek çok şık bir düğün davetiyesine sahip olmana yardımcı olacaktır.

Davetiye Firmaları

Aşkınızı ilan edecek davetiyeler burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Davetiye firmanı seç

Sıradaki Makaleler

Düğün Davetiyesi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Davetiyesi Firmaları

Düğün Davetiyesi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum