Sevgiliye Özür Mesajı Nasıl Olmalı?

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

4:50 dakika

22.02.2024

Tartışmalar her ilişkinin tuzu, biberi... Ama önemli olan bu tartışmaları, birbirini kırmadan çözmektir! Sevgilinle yaşadığın tartışmada hatalı olduğunu fark edip özür dilemenin yollarını arıyorsan doğru yerdesin. Sevgiliye özür mesajının nasıl olması gerektiğini anlattık ve en naif özür mesajlarını derledik!

sevgiliye özür mesajı

Hazır mesajlar her zaman af dilemenin en iyi yolu olmayabilir. Özellikle seni iyi tanıyan kırdığın birine özür mesajı yazacaksan, kalıp cümleler kullanmak yerine, onunla günlük iletişiminde kullandığın dilde birkaç anlamlı söz söylemek daha iyidir. Yani sevgiliye en güzel özür mesajı, kalbinden gerçekten geçendir.

Yazımızda örnek özür metinlerini bulabilirsin. Ancak bunları kopyalayıp, göndermek yerine, sevgiline yazacağın mesajda sana ilham vermesi için kullanabilirsin.

Sevgiliye Özür Sözleri Sorunu Çözmenin İlk Adımıdır

Bu yazımızda sevgilinle aranızdaki buzları eritmene yardımcı olacak sözlerden bahsedeceğiz ancak baştan şunu söyleyelim: Özür dilemek yaptığınız hataları birebir telafi eden bir durum değildir.

Küsen sevgiliye mesajlar, aksine hatalarından dolayı sebep olduğun olumsuzluğu bir nebze olsun azaltmaya dair isteğini göstermek içindir.

Bu nedenle içi boş özürlerin sorunları çözeceğini düşünmek yerine, sevgilinle sorunları çözmeye yönelik konuşmayı yapmak üzere mesaj yazabilirsin.

Ayrıca özür dileyerek her şeyin mükemmele dönmesini beklemediğini, buna rağmen elinden gelen çabayı gösterdiğini önce kendine kabul ettirdiğinin göstergesi olması nedeniyle de önemlidir.

Sevgiliden özür mesajı almanın ilişkiye pozitif yansıyacağını da belirtelim.

sevgiliye özür mesajı

Güne senin romantik mesajınla başlasın istiyorsan şu yazımıza da göz atabilirsin: Güne Mutlu Başlasın: Sevgiliye Günaydın Mesajı Nasıl Olur?

Sevgiliye Affet Mesajında Abartıdan Kaçınmalısın

Hatanı anladın, pişmansın. Ancak bunu abartılı cümlelerle ifade ediyor olman, pişmanlık mesajında abartılı kelimelere yer vermen, sevgiline samimi gelmeyebilir. Bu nedenle negatif geri dönüş ihtimalini artırabilir.

Bu nedenle yazacağın mesajda samimi, doğal ve abartıdan uzak ifadeler kullanmaya özen göstermende fayda var. Erkek sevgiliye kendini affettirme mesajları da bu doğrultuda olmalı.

Özür Mesajı Sevgiliye Ne Zaman Yazılmalı?

Sevgilinin gönlü nasıl alınır mesajla cevap bulabilecek ir sorudur. Öncelikle sevgiliden özür dilemenin zamanı olmayacağını, “3/5 gün sonra mesaj atmalısın” gibi ifadelerin doğru olmayacağını belirtelim. Ancak tartışmanın üzerinden çok uzun zaman geçmemesine de dikkat etmelisin.

İkinizin de sakinleşmesi, sorun üzerine ayrı ayrı düşünmesi, kendini sorgulaması ve hatalı olduğunu anlaması gibi süreçleri düşündüğümüzde, tartışmadan hemen sonra konuşmanın da faydalı olmayacağını belirtebiliriz.

Bu yüzden hem kendine hem sevgiline vakit tanıyıp, çok da vakit kaybetmeden sevgilinin gönlünü almak üzere harekete geçebilirsin.

1 erkeğin gönlü nasıl alınır mesajla diyorsan, erkek sevgiliye özür mesajı için de geç kalınmamalı.

Sevgiline aşkını tek kelimede anlatacak hitap şekillerine de şuradan inceleyebilirsin: Ona Kendisini Özel Hissettir: Sevgiliye Hitap Şekilleri

Sevgiliye Özür Mesajı Duygusalsa Daha Etkili Olabilir

Özür mesajları sevgiliye göndermenin ne kadar etkili olduğu konusunda şüphelerin varsa, bu konuda olumlu düşünmeni öneriyoruz. Çünkü eğer doğru kelimelerle doğru cümleleri bir araya getirirsen, duygularını en iyi şekilde ifade edersen alamayacağın gönül yok.

Erkek sevgiliye barışma mesajı uzun olduğunda daha çok işe yarayabilir. O yüzden aradığın sevgiliye özür mesajı uzun duygusal bir metinse şu örnekler işine yarayabilir:

 • “Sen hayallerimdeki kişisin. Bu yüzden seni kırdığımı görmek beni çok üzüyor. Lütfen, özrümü kabul et ve bana bir gülücük ver! Çünkü gözyaşların boşa harcanmayacak kadar değerli. Seni seviyorum!”
 • “Bir daha konuşmadan önce düşüneceğime söz veriyorum. Tartışmamızda sana söylediğim hiçbir şeyi isteyerek söylemediğimi bilmeni isterim. Sana ihtiyacım var ve çok üzgünüm!”
 • “Seni kıracak bir hataydı yaptığım, biliyorum. Ama sen de bilirsin ki; herkes hata yapar. Senden beni affetmeni diliyorum. Tüm kalbime kapındayım, beni içeri alır mısın?”
 • “Seni kırdığım günden beri uykular haram oldu sevgilim. Her gün çok kızıyorum kendime, böyle pamuk kalpli birini nasıl kırdım diye. Yüzüm yok ama af diliyorum senden. Ben kendimi affetmesem de sen ne olur affet beni!”

sevgiliye özür mesajı

Sevgilinle keyifli vakit geçirmeni sağlayacak önerilerimiz de şurada: Sevgiliyle Yapılacak Aktiviteler

Sevgiliye Özür Mesajı Uzun Mu Olmalı?

Sevgiliye uzun özür mesajı yazabilirsin. Ancak bu metni, pişmanlığını, onu ne kadar sevdiğini, varsa yanlış anlaşılmaları açıklamak için uzun tutabilirsin. Ayrıca eğer gerçekten büyük bir problem ve yanıtlanmayan aramalar söz konusuysa, sevgiliye pişmanlık mesajı uzun bir şekilde Whatsapp ya da benzeri uygulamalardan yazılabilir. Sevgiliye affettirme mesajları uzun olsa da önemli olan içeriğidir.

Sorunları çözmek üzere görüşme isteğini anlatmak amacıyla göndereceğin sevgiliye özür mesajları kısa olabilir. Bu yüzden sana uzun ve kısa sevgiliden özür dileme mesajları listeledik.

Ona romantik hediyeler de alabilirsin: Tarzınızı Konuşturun: En Şık Sevgili Kombinleri

Sevgiliye Uzun Özür Mesajları

Özür mesajı sevgiliye uzun uzun yazılmalı diyorsan bu seçenekleri bir gözden geçir deriz:

 • “Günlerdir saatleri başa, günleri geri sarıyorum. Keşke diyorum ah keşke! Yapmasaydım, etmeseydim, demeseydim öyle. Ama dilin kemiği yok. Söz ağızdan çıktı bir kere. Gel tekrar oturalım, baştan konuşalım. Sen yeter ki affettim de!”
 • “Sağa dönüyorum olmuyor, sola dönüyorum olmuyor. Yok, nafile uyku tutmuyor! Çünkü aklım sende ve tartışmamızda… Bana kırgın olma istiyorum sevgilim… Bu nedenle tüm kalbimle özür diliyorum! Seni seviyorum!”
 • “Dilimden çıkan kelamla, gönlümden geçen özrün sayısını bir bilsen… Adını sayıklıyorum geceleri, özür diliyorum hep senden. Sevgilim, ne olur ben affet. Kalbini kırmak değildi niyetim, ben hiç beni seven bir kalbi kırabilir miyim?”
 • “Seni kırmak hayatta isteyeceğim son şey bile değil. Lütfen gülümse ve gözlerime bak! Orada ve ruhumun her zerresinde sen varsın. Özür dilerim… Tüm hücrelerimle tüm hücrelerinden, özür dilerim…”
 • “Sen sadece bana karşı değil herkese karşı çok affedicisin. Bu yüzden belki sana karşı kabalık yapmış bu adamı/kadını da affedebilirsin diye düşünüyorum. Özür dilerim aşkım!”
 • “Gerçekten seven insan küsemez sevdiğine, pişman olan yarini reddedemez kesinlikle, tüm pişmanlığımla özür diliyorum. ”
 • “Dudaklarındaki tebessümü görmek kadar hiçbir şey mutlu edemez beni. Lütfen bu dargınlık bitsin. Gülen yüzünü ve seni çok özledim. Üzüntümü anlatacak kelime yok. Olanlar için gerçekten çok üzgünüm ve çok özür dilerim.”

sevgiliye özür mesajı

Sevgiliye Kısa Özür Mesajları

 • “Hayatım sensiz eksik. Beni lütfen affet! ”
 • “Gözyaşların boşa harcanmayacak kadar değerli. Lütfen hatamı telafi etmeme izin ver! ”
 • “Üzgünüm. Seni kollarımda tutmak için ne gerekiyorsa yaparım! ”
 • “Senden özür dilemek için bana bir fırsat daha vermeni istesem ne dersin? Buluşmak ve konuşmak isteğimi söylesem bana bu şansı tanır mısın? ”
 • “Sen günüme doğan güneş, gecemi aydınlatan yıldızsın. Seni çok seviyor ve seni kırdığım için senden çok özür diliyorum…”
 • “Sen benim canımsın, düşmesin yüzün, öyle hüzün dolu, bakmasın gözün, bizle ilgisi yok, ettiğim sözün, inan bana aşkım, içim sızlıyor…”

Özür dilerim mesajı sevgiliye nasıl atılmalı, ilham vermesi için hazırladığımız yazımızın sonuna geldik. Eşe özür mesajı önerilerini de bu listelerde bulabilirsin. Ayrıca bu maddelere, örnek sözlere eklemek istediklerin varsa yorum olarak yazabileceğini unutma!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap