Boğaz’ın Güzeli Sait Halim Paşa Yalısı’nda Düğünler Bir Başka

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

5:03 dakika

12.09.2022

Büyüleyici Boğaz manzarası, yüksek tavanlı, bol güneş ışığı alan ve deniz gören salonları ve Osmanlı mimarisiyle kendine hayran bırakan Sait Halim Paşa Yalısı’nda evlenmek sandığınız kadar zor değil! Yalıda düğün yapmayı düşünen çiftler için tüm detayları araştırdık. Hepsi yazıda!

Sait Halim Paşa Yalısı

19. Yüzyıldan Kalma, Boğaz’a Nazır Bir Düğün Mekanı

Sait Halim Paşa Yalısı’nın tarihi 19. yüzyıla kadar uzanıyor. 2005 yılından beri de davetlere ev sahipliği yapıyorlar. Kim bilir kimler ayak bastı o merdivenlere, kimler müstakbel eşiyle Boğaz’ı seyrederek hayallere daldı…

Sait Halim Paşa Yalısı’nda düğün yapmak istiyorsanız, detayları okuduktan sonra hemen iletişime geçmenizi öneriyoruz. Çünkü neredeyse düğününden iki sene öncesinde mekanla anlaşan çiftler bulunuyor. Düğün mekanı kusursuz olunca, talep de yoğun oluyor.

boğaz’ın güzeli sait halim paşa yalısı’nda düğünler bir başka

Ünlüler de Sait Halim Paşa Yalısı’nı Tercih Ediyor!

Söz konusu böyle görkemli bir düğün mekanı olunca, birçok ünlünün yolu da buradan geçiyor. Bu ünlü organizasyonları arasında en popüler olanlar şu şekilde:

 • Fahriye Evcen & Burak Özçivit düğünü

 • Beyza Şekerci & Engin Hepileri düğünü

 • İsmail Hacıoğlu & Duygu Kaya Kumarki düğünü

 • Buse Terim kına gecesi

 • İdil Fırat kına gecesi

 • Aylin Coşkun kına gecesi

Ayrıca şıklığının ve manzarasının değerini bilen yönetmenler de filmleri için Sait Halim Paşa Yalısı’nı değerlendirmişler. Tosun Paşa ve Süt Kardeşler, Haremde Dört Kadın, Öğretmen Zeynep, Bizim Aile gibi birçok Yeşilçam filmi burada çekilmiş. Şimdilerde ise Çalıkuşu, Kiralık Aşk, Fi, Fazilet Hanım ve Kızları, Kurşun gibi birçok yerli dizi ve filme, birçok reklam ve klip çekimine ev sahipliği yapmaya devam ediyorlar.

Sait Halim Paşa Yalısı

Yalıdaki Farklı Organizasyon Alanlarından Dilediğinizi Seçin!

Mekanda organizasyonların düzenlendiği birbirinden farklı alanlar bulunuyor. Düğün yapacağınız mevsime ve davet edeceğiniz kişi sayısına uygun alanlardan dilediğinizi seçebiliyorsunuz. Alanların kapasiteleri şöyle:

Alan Kişi Kapasitesi
Harem Bahçe Salonu 500
Açık Alan 500
Clement’s Bahçe 200
Selamlık 110
Büyük Salon 110

Yalıda aynı gün içerisinde maksimum 2 organizasyon düzenleniyor. Davetliler farklı kapılardan giriş yapıyorlar. Çok geniş bir alana sahip oldukları için seslerin birbirine karışması söz konusu bile olmuyor.

Yalıdaki alanlardan birinde after party yapma imkanınız da bulunuyor. Düğünler saat 00:00’a kadar devam ederken, after party etkinliği 02:00’ye kadar sürüyor.

Sait Halim Paşa Yalısı

İlgi Çekici Bir Detay: Yalının kendine ait bir iskelesi bulunuyor. Dilerseniz deniz yoluyla ulaşım sağlayarak, bu iskeleyi de kullanabiliyorsunuz.

Kötü Hava Koşullarına Karşı Önlem

Bahar aylarında açık alanda düğün yapan çiftler, yağış gibi durumlarla karşılaşma korkusu yaşayabiliyorlar. Sait Halim Paşa Yalısı’nda bunun önüne geçmek için önlemler alınıyor.

Açık alandaki düğünler için kapalı salonları yedekte bekletebiliyorlar. Ayrıca dileyen çiftler için çadır sistemi kurulabiliyor. Yetkililer tarafından hava durumu düzenli olarak takip ediliyor ve herhangi bir durumda önlemler önceden alınmış oluyor.

Sait Halim Paşa Yalısı

Sait Halim Paşa Yalısı Düğün Paketinde Neler Var?

Sait Halim Paşa Yalısı’nın çiftlere fiyat dahilinde sunduğu standart bir paketi bulunuyor. Dilediğiniz takdirde nikah seremonisi, tekneyle mekana giriş, düğün günü tarihi hamamı kullanma, menü içeriklerini değiştirme gibi hizmetleri pakete dahil edebiliyorsunuz.

Şimdi standart paketteki hizmetlere bakalım:

 • 1 saat karşılama kokteyli

 • 4 çeşit akşam yemeği

 • Düğün pastası

 • Limitsiz yerli içki

 • Masa, sandalye, bistro masalar, girişte kırmızı halı, masa örtüsü, peçete, menü kartı gibi temel dekorasyon ürünleri

 • Bir gecelik konaklama

 • Düğünden sonraki gün Boğaz'a karşı kahvaltı

 • Gelin ve damada özel hazırlık odası

 • Hazırlıklar sırasında yardımcı olacak bir nedime

Bilmenizde fayda var: Yalıda düğün yapan çiftlere kına gecesi konusunda da avantajlar sunuyorlar.

Sait Halim Paşa Yalısı

Buram Buram Tarih Kokan Bir Balayı Odasında Konaklayacaksınız!

Sait Halim Paşa Yalısı’nda düğün yapan çiftlere güzel bir jest yapılıyor! Tarihine uygun bir şekilde dekore edilmiş balayı odasında konaklama hizmeti ücretsiz olarak veriliyor. Düğünden sonra bu odada konaklayabiliyorsunuz ve o yorgunlukla yolculuk yapmanıza gerek kalmıyor.

Ayrıca düğününüzün ertesi sabahı, Boğaz’a karşı keyifli bir kahvaltı da yapıyorsunuz. İşte o an çayınızı yudumlayıp, manzarayı seyrederken tüm düğün yorgunluğunuzu atmış oluyorsunuz.

Sait Halim Paşa Yalısı

Birbirinden Güzel Menüler Arasından Seçim Yapmakta Zorlanabilirsiniz!

Sait Halim Paşa Yalısı’nın sunduğu 5 farklı menü seçeneği bulunuyor. Her menü soğuk başlangıç, ara sıcak, ana yemek, tatlı ve düğün pastasından oluşuyor. Ana yemek olarak kırmızı et veya balık alternatifleri arasında seçim yapabiliyorsunuz.

Modern meze tabağı, fıstıklı mantı, kayısılı kuzu budu sarma gibi Türk lezzetlerine ek olarak kadayıfa sarılı karides, balkabaklı ravioli, mürekkep balıklı linguine gibi Batı mutfağına yakın seçenekleri de var.

Bunun haricinde çiftin özel isteği olur ise (İtalyan, Hint, Uzak Doğu vb.) klasik menülerinin haricinde özel menüler de hazırlayabiliyorlar. Ayrıca dileyen çiftler için kokteyl ve kokteyl prolonge menüleri de bulunuyor.

Düğünden yaklaşık 1 ay önce mekana gidip menü tadımı yapabiliyorsunuz. Tadım esnasında değiştirilmesini istediğiniz lezzetler olursa belirtiyorsunuz.

Sait Halim Paşa Yalısı

Sait Halim Paşa Yalısı Düğün Menüsü Fiyatları

Mekandaki fiyatlar kişi sayısına ve sezona göre değişiklik gösteriyor. Ortalama bir rakam vermemiz gerekirse düşük sezonda kişi başı 550 TL, yüksek sezonda ise 850 TL civarında oluyor. Bu fiyata limitsiz alkollü içeceğin de dahil olduğunu belirtelim.

Dönemler arasında şöyle fiyat farkları oluyor: Hafta içi – hafta sonu arasında 60 TL, kış – yaz ayları arasında 180 TL, gündüz nikah kokteyli ile akşam yemeği arasında ise 200-300 TL gibi bir fark bulunuyor. Bütçeniz kısıtlıysa bu avantajlı dönemleri tercih edebilirsiniz.

Sözleşme esnasında toplam fiyatın %30’unu ödemeniz yeterli oluyor. Geri kalan bakiyeyi de davetten önce kapatılacak şekilde taksitlendiriyorlar.

Sait Halim Paşa Yalısı

Düğün Fotoğraflarınızı Yalıda Çektirin!

Sait Halim Paşa Yalısı’nda düğün yapıyorsanız, fotoğraf çekimi için ekstra bir mekan aramanıza gerek kalmıyor. Çünkü Sait Halim Paşa Yalısı düğün çekimi için çiftlere ideal bir fon oluşturuyor. Yalının hem iç hem de dış mekanlarında, çekim için birbirinden güzel alanlar bulunuyor. Zaten çiftlerin çoğu düğünlerinden önce mekana erken gelerek fotoğraf çekimlerini burada yaptırıyor.

Mekanın anlaşmalı olduğu bir fotoğrafçı bulunuyor. Dışarıdan bir ekiple çalışmak istiyorsanız, cezai bedel ödemeniz gerekiyor.

Sait Halim Paşa Yalısı

Çiftler Sait Halim Paşa Yalısı Hakkında Ne Diyor?

Sait Halim Paşa Yalısı’nda düğün yapan çiftler, firma sayfasına tecrübelerini yazmışlar. Bunlardan birkaçını sizinle paylaşmak istiyoruz:

Pelin & Mete: "İnanılmaz büyüsü olan bir yer! 3 Temmuz tarihinde düğünümüz oldu ve ben hala rüya zannediyorum. Çok yer gezdik ama gerçekten doğru bir mekan seçmişiz. Tabii ki orada çalışanların da katkısı var. Sait Halim Paşa Yalısı'na ve tüm yetkililere çok çok teşekkür ediyoruz."

Şelale: "Gözü kapalı tavsiye ediyorum mekanı. İlgi alaka, servis her şey çok güzeldi. Deniz kenarında çok güzel hoş bir yer. İçerde organizasyon şirketi var zaten. Her şeyle onlar ilgileniyorlar. Yemeklerin görselliği sunumu tatları muhteşemdi. Bize düğünden sonra bir gece kalmamız için oda bile verildi. Tam istediğim gibi bir düğün oldu."

Sait Halim Paşa Yalısı

Sait Halim Paşa Yalısı ile ilgili paylaşmak istediklerimiz bu şekildeydi. Mekan yetkililerinin her konuyu en ince ayrıntısına kadar planladığını ve bu süreçte çiftlere her konuda yardımcı olduklarını da belirtmeden geçmeyelim. Şimdiden mutluluklar.

Tarihi Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Vitrindeki Tarihi Mekanlar Firmaları

Tarihi Mekanlar kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap