Fransız Bahçeleri

Fransız Bahçeleri

Tarihi Mekanlar

Kategori

Sarıyer, İstanbul

Lokasyon


Fiyatlandırma

 • Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu) 200-300 TL
 • Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi) 200-300 TL
 • Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu) 200-300 TL
 • Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi) 200-300 TL

Kapasite

 • Yemekli Kapasite 500-750 kişi
 • Konaklama Kapasitesi Konaklama imkanı yok
 • Açık Hava Kapasitesi 1.000-2.000
 • Kokteyl Kapasitesi 1.000-2.000
 • Kapalı Alan Kapasitesi 300-400
 • Otopark Araç Kapasitesi 150-250

Genel Özellikler

 • Davet Alanları Sadece açık alan
 • Mekan Özellikleri Bahçe, Çim alan, Deniz kenarında, Orman içinde, Şehir merkezinde
 • Manzara Ada manzaralı, Boğaz manzaralı, Deniz manzaralı, Panaromik manzara, Park manzaralı, Şehir manzaralı, Orman manzaralı, Kır manzaralı, Bahçe manzaralı, Doğa manzaralı, Tarihi yerler

Özellikler

 • Yemek Servisi
 • Aynı Anda Birden Fazla Düğün
 • Catering Firması Getirme
 • Engelli Girişi
 • Fotoğrafçı Getirme
 • After Party Alanı
 • Organizasyon Firması Getirme
 • Menü Tadımı
 • Işık, Ses ve Sahne Hizmeti
 • Menüde Değişiklik
 • Organizasyon Sorumlusu
 • Vale Hizmeti

Sorular

 • Servis saat kaçta sona eriyor? 03:00 ve sonrası
 • Müzik saat kaçta sona eriyor? 24:00
 • Özel menü seçenekleriniz neler? Çocuklara özel, Diyabet, Kosher, Vegan, Vejetaryen
 • Mekanın kısıtlamaları neler? Havai fişek ve benzeri kullanılamaz
 • Hizmet verdiğiniz diğer organizasyon türleri? Açılışlar, Bayi toplantısı, Davet ve resepsiyon, Doğum günü, Kına, Kurumsal etkinlikler, Mezuniyet törenleri, Nişan, Parti

Hakkında

Tarabya'da 57000 m2'lik bir alana kurulmuş, tarihi bir dokunun modern fırça darbeleri ile zenginleştirildiği rüya gibi bir yer. Yeşilin, Boğaz manzarası ile bütünleştiği ve görselliğiyle ön plana çıkan "Jardin de France", hayalinizdeki düğün ve özel davetler için ayrıcalıklı bir mekan olmayı hak ediyor.

"Jardin de France"ın girişinde bulunan tarihi Champs-Elysées "Arc de Tripmphe" tagının benzeri olan kemer, aynı zamanda mekanın logosu olduğu için büyük önem taşıyor. Kemerin içinden mekana girerken kendinizi adeta "İstanbul'daki küçük Paris"te hissediyorsunuz. Sizi karşılayan nilüfer havuzu, ormanın muhteşem dokusu, sahne arkasındaki tarihi surlarla birlikte Jardin de France, büyüleyici bir atmosfer içinde misafirlerine hoş bir "Merhaba" diyor.

Mekan, 2 ana bölümden oluşuyor. Kokteyl alanı, bar, oturma grupları, gece 24:00'ten sonra kullanabileceğiniz kapalı dans pisti girişin sol kısmında; nikah platformu, 700 kişiye hizmet verebilen oturmalı yemek alanı, sahne ise saç kısımda yer alıyor. Mekana; orman içinden geçip taş yolda yürüyerek ya da özel kostümlü sürücü eşliğindeki görkemli bir Fransız faytonuyla girmek gelin ve damadın seçimine bırakılmış.

"Jardin De France" sadece düğünler değil aynı zamanda her türlü kurumsal etkinlikler, lansmanlar, şirket piknikleri ve organizasyonları için de vazgeçilmez ve etkileyici bir atmosfere sahip. şehir içinde bulunması, yoğun trafik hattından uzak konumu ile tüm misafirlerine ulaşım açısından da kolaylık sağlıyor.

Üstlendiği her organizasyonun, müşterisi için ne kadar önem taşıdığının bilincinde olan, görevini her zaman mükemmel bir şekilde gerçekleştirmeyi hedefleyen Elchyn Catering'in 20 yılı aşkın tecrübesi Jardin de France ile buluşuyor.

Elchyn Catering 1986'da kurulmuş ve yükselen başarı grafiğiyle, sektörün en köklü firması haline gelmiştir. Sofistike, elegan ve güvenilir kimliği ile, hem Türkiye hem dünya çapındaki ünlü firmaların yanı sıra, düğün organizasyonlarının ve özel davetlerin de vazgeçilmez ismi olmuştur.

Elchyn Catering'in sahip olduğu ve dünya çapında geçerli olan, ISO 22000 ve ISO 9001 sertifikaları, firmanın gıda ve kalite yönetimini tam ve kusursuz olarak uyguladığını göstermektedir. Firma bünyesinde, yıllardır Elchyn Catering' de görev almış dinamik, genç ve yaratıcı kişiler bulunmaktadır.

Yılların başarı ve tecrübesiyle Elchyn Catering, "Jardin de France" ın altına kendi imzasını atıyor ve peri masallarını andıran düğünleri ve akılda kalıcı tüm davetlerinizi gerçekleştirmek için size muhteşem bir mekan sunuyor.

 • Adres: Tarabya, Ahi Çelebi Cd., 34457 Sarıyer/İstanbul


24 yorum

G&C

Gözen & Cankat

Düğün Tarihi: 09.09.2016

9 Eylül 2016 tarihinde bu muhteşem büyülü ormanda evlendik! Herşey hayal ettiğimizin de ötesindeydi. Düğün yerini seçtiğimiz günden düğün tarihine kadar geçen 8 aylık süre içinde; gerek dekorasyon gerekse geceye imzasını atan müzik şirketimiz mymusic'le tanıştırılmamız olsun Beliz Hanım ve... devamı 

R&H

Rosa & Haluk

Düğün Tarihi: 08.09.2017

08.09.2017 tarihinde muhteşem bir düğüne şahit olduk. Bu düğün bizim düğünümüzdü. Güzel olacağını biliyorduk ama masal gibi olacağını ve bu kadar güzel geri dönüşler alacağımızı gerçekten düşünmemiştik. Sosyal medyada gördüğümüz ilk ve tek mekanımız olmuştu Fransız Bahçeleri.. Gördükten sonra da... devamı 

Bu

Burcu

Düğün Tarihi: 23.08.2015

Yetkililerin ilgisi tamdı. olması gereken herşey oldu. süslemeler dizayn bizim istediğimiz gibi oldu. Sünnet düğünü yaptık. Problem yaşamadık. orkestra çok güzel. Çalınan müzikleri de düğün öncesinde birlikte belirledik. Ulaşım olarak da kolaylıkla bulunan bir yer.

AY

AYLİN

Düğün Tarihi: 09.08.2014

Düğün mekanı için seçilebilecek en muhteşem mekandır.Size hem doğa, hem deniz manzarasını bir arada sunan tek mekan diyebilirim.Mekan Elcyin Cathering ile çalışıyor ve firmanın hizmet kalitesi muhteşem.Yemek sorunu diye bir kesinlikle olmadı hatta tüm yemekler bu kadar .Fiyat açısından da uygun bir... devamı 

Z&H

ZEYNEP & HALİT

Düğün Tarihi: 14.06.2013

Sevgili ELCHYN Ailesi

14 Haziran Cuma 2013 günü Zeynep ve ben Fransız Bahçelerinde evlenerek bir aile olduk. Ama anladık ki sadece bu kadar değilmiş. Dünyada evlendiği gün onlarca kişilik bir aileye sahip olan yegane çiftiz sanırım. Çünkü artık sizleri de ailemizin bir parçası olarak...
devamı 

B&T

BİLGE & TİM

Düğün Tarihi: 06.10.2012

Geç olsun ama güç olmasın diyerek sizlerle duygularımızı paylaşmak istiyoruz :) Biz, sayenizde muhteşem bir organizasyonla 6 ekim 2012 de Fransız Bahçelerinde evlendik.
Bu çok stresli ve özel günde ekibin her bireyinin ayrı ayrı emeği ve düzgün organizasyonunuz sebebiyle bize ve düğünümüze...
devamı 

T&Y

TUĞBA & YUDA

Düğün Tarihi: 15.09.2012

Valla ne desem bilemiyorum. Her şey o kadar güzeldi ki..
Hep hayalini kurduğumuz, tam da istediğimiz gibi bir gece yaşattınız bize. En başından beri hep çok profesyoneldiniz ve hep güven verdiniz. O yüzden, o gün de fark ettiğiniz gibi çok rahattık sayenizde.
Başından sonuna kadar çok...
devamı 

P&H

PELİN & HAKAN

Düğün Tarihi: 11.08.2012

Merhaba,

Hepinize cennet gibi geçen balayımızdan selamlar yolluyoruz :) gönül isterdi ki bu mesajı daha önce gönderelim, fakat uzaklarda olmamız sebebiyle dış dünyayla bağlantımız bir süreliğine kopuktu.
Bize yaşatmış olduğunuz rüya gibi günün etkisi hala devam ediyor, katılan...
devamı 

A&A

AYŞEM & ALİ

Düğün Tarihi: 28.07.2012

Düğün günü ile başlayan , ardından harika bir balayınla devam eden süreç o kadar keyifliydi ki , iki hafta önce dönmüş olmamıza rağmen hala düğünü konuşup kulaklarınızı çınlatıp duruyoruz.
Fransız Bahçeleri sanıyorum ki düğün mekanı aramaya başladığımda google ın ilk reva gördüğü mekandı. “...
devamı 

M&M

MELİKE & MARTIN

Düğün Tarihi: 14.07.2012

Hey there,

Thank you so very much for this amazing night you were making possible for our wedding.

It was the absolute best choice we were able to make - such a great and romantic venue &

caring and helpful as well as superfriendly staff.

We...
devamı 

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak
evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.

Fransız Bahçeleri firması şu anda teklif veremiyor 🙁

Aradığın özellikleri seç, ücretsiz düğün danışmanlarımız isteklerine uygun 5 firmayla seni iletişime geçirsin!

ÜCRETSİZ TEKLİF AL
Wedding Planner

Ücretsiz düğün asistanın Selin burada!

Hayalindeki düğün için, düğün asistanımız ihtiyaçlarını belirlesin, en uygun firmalardan fiyat teklifleri göndersin!