Ünlü Tarık Sezer Orkestrası, Düğünleri Şölene Dönüştürüyor!

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

3:17 dakika

12.09.2022

Türkiye’nin en ünlü orkestralarından biriyle düğününüzdeki eğlenceyi ikiye katlamaya var mısınız? Sahne performansı ve profesyonelliğiyle büyüleyen Tarık Sezer Orkestrası ile tanışmanızın vakti geldi! Sizin için tüm detayları yazdık.

Tarık Sezer Orkestrası

Tarık Sezer’i Ekranlardan Tanıyoruz!

Tarık Sezer Orkestrası, son zamanların en popüler yarışmalarından biri olan O Ses Türkiye’den aşina olduğumuz bir ekip. Hatta başlığı görünce sizin de aklınıza “Tarık Sezer ve orkestrasına kocaman bir alkış” cümlesi gelmiş olabilir.

Tarık Sezer; O Ses Türkiye dışında Pop Star, Akademi Türkiye gibi birçok yarışma programının müzik direktörlüğünü yapmış. Ancak müzik konusundaki deneyimi daha da eskiye dayanıyor. 1984 senesinde konservatuardan mezun olan Tarık Sezer, sonrasında birçok sanatçı ile çalışmış.

Şu anki orkestra ile beraber 2006 senesinden beri çalışıyorlar. 2010 yılı itibariyle de düğün sektörüne güzel bir giriş yapmışlar. O tarihten bugüne de birçok çiftin düğününü eğlenceli kılmışlar. Birçok oyuncunun, sanatçının ve yüksek sosyetenin de organizasyonlarında performans sergilemişler.

Şimdi orkestranın öne çıkan özelliklerine bakalım:

  • Aralıksız performans,

  • Şehir ve yurt dışına hizmet,

  • Çifte özel beste imkanı,

  • Kalabalık ekip,

  • Çok sayıda enstrüman kullanımı,

  • DJ, fasıl vb. ekstra hizmetler.

Tarık Sezer Orkestrası

Eğitimli ve Tecrübeli Bir Ekip

Tarık Sezer Orkestrası, toplamda 20 kişilik bir ekipten oluşuyor. Sahne üstü ekibi ise 13 kişi. Orkestradaki kişilerle uzun senelerdir beraber çalışıyorlar ve ekibi oluştururken işinde en başarılı olanları seçmeye özen göstermişler.

Organizasyonlarda; enstrüman olarak piyano, davul, bas gitar, perküsyon, saksafon ve klarnete yer veriyorlar. Uyum içerisinde hareket eden ve müthiş seslere sahip olan bir vokal grupları da bulunuyor.

Sahne ekipmanlarının tamamını kendileri getiriyorlar. Ayrıca ekipmanların kurulumu da kendileri tarafından yapılıyor.

Tarık Sezer Orkestrası fiyatları 10.000 TL’den başlıyor ve talepler doğrultusunda bu fiyat artıyor. Orkestra, çoğunlukla İstanbul’daki organizasyonlara katılsa da şehir ve yurt dışına da gidebiliyorlar.

Tarık Sezer Orkestrası

Tarık Sezer Orkestrası ile 2 Saat Eğlence

Tarık Sezer Orkestrası, organizasyonlarda toplam 2 saat süren bir performans sergiliyor. Bu performans esnasında ara vermiyor ve eğlencenin kesilmesine müsaade etmiyorlar. Ayrıca dilerseniz ekipten; davul & bando şovları, DJ, ses, ışık, truss ve sahne sistemleri konusunda da hizmet alabiliyorsunuz. DJ performansı çoğunlukla after party etkinlikleri için talep ediliyor.

Performanslarından önce 45 dakika süren bir soundcheck süreçleri oluyor. Bu sürede tüm ekipmanları kontrol ediyorlar ve düğün esnasında herhangi bir aksilik yaşanmasının önüne geçmiş oluyorlar.

Tarık Sezer Orkestrası’ndaki herkes, organizasyona özel olarak büyük bir özenle hazırlanıyor. Birbiriyle uyumlu kıyafetler seçiyor, şıklıklarından asla ödün vermiyorlar. Bu da ne kadar profesyonel bir ekip olduklarını tekrar ortaya koyuyor.

Bu arada sadece düğün değil; nişan, kına gecesi gibi diğer organizasyonlarda da performans sergileyebiliyorlar.

Tarık Sezer Orkestrası

Repertuvarlarında Yüzlerce Şarkı Var!

Tarık Sezer Orkestrası’nın yaklaşık 250 şarkıdan oluşan bir repertuvarı bulunuyor. Düğünün akışına, davetlilerin eğlence şekline göre repertuvarlarını belirliyorlar. Çiftin özel istekleri olursa repertuvara yeni 2-3 şarkı eklenebiliyor. Bunlar özellikle giriş, ilk dans şarkıları oluyor.

Orkestranın sahnede çaldığı şarkıların hepsi birbiriyle bağlantılı oluyor. Yani hareketli bir oyun havasından sonra çok duygusal bir parçaya geçmek yerine, o geçişi en iyi şekilde planlıyor ve uzmanlıklarını konuşturuyorlar.

Diyelim ki düğüne giriş anında tamamen size özel bir parça çalmalarını istiyorsunuz! Bu durumda Tarık Sezer Orkestrası’na gidiyor ve size özel beste yapmalarını talep ediyorsunuz. Belirli bir ücret karşılığında, hayatınız boyunca unutamayacağınız o besteyi hazırlıyorlar.

Orkestrayla Şarkı Söylemeye Hazır mısınız?

Tarık Sezer Orkestrası, çiftlerin düğünlerinde sınırsız şekilde eğlenebilmesi için interaktif çalışmalarda da bulunuyor. Mesela çiftleri sahneye alıyor ve bir şarkıya onların da eşlik etmesini sağlıyorlar.

Düğünden önce çiftlerle koordinasyon toplantısı yapıyorlar. Siz orada neler istediklerinizi; giriş, pasta kesme, dans ve düğün esnasında hangi şarkıları çalmalarını talep ettiğinizi anlatıyorsunuz. Sonrasında ise çalışmalar başlıyor!

Düğünlerden önce çiftin talepleri doğrultusunda hazırlıklar ve provalar yapıyorlar. Buzdağının görünmeyen yüzünde de çokça emek sarf ediliyor.

Tarık Sezer Orkestrası

Tarık Sezer Orkestrası ile Hemen İletişime Geçin!

Ünlü sanatçılarla çalışan ve yoğun talep gören bir orkestradan bahsettiğimizi söylemiştik. O nedenle istediğiniz tarihi alabilmeniz açısından elinizi çabuk tutmanız önemli. Tarık Sezer Orkestrası’na 0212 963 2179 numaralı telefondan ulaşabilir veya ”Fiyat Teklifi Al” diyerek iletişime geçebilirsiniz.

Düğün gününüzden en az 4 ay öncesine kadar Tarık Sezer Orkestrası’yla iletişime geçerseniz, istediğiniz tarih için anlaşma yapmanız kolay olacaktır. Düğününe az zaman kalmış olan çiftler de üzülmesin; kimi zaman 1 ay öncesinden bile boş tarih bulmak mümkün olabiliyor.

Tarık Sezer Orkestrası

Tarık Sezer Orkestrası ile ilgili bahsetmek istediklerimiz bunlardı! Ekiple mutlaka görüşmenizi ve şimdiden dayanıklı dans pisti olan bir mekanla anlaşmanızı öneriyoruz!

Yorum yap