Eğlenceli ve Profesyonel Bir Düğün Orkestrası: Suit Up!

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

4:08 dakika

12.09.2022

Düğün müziği hizmetini profesyonel ve eğlenceli bir ekipten almak isteyen çiftleri Suit Up ile tanıştıralım! Geniş bir ekibe ve repertuvara sahip Suit Up, düğün müziklerini çiftlerin isteklerini göz önünde bulundurarak planlıyor. Hatta çiftlere özel besteler bile yapıyor. Suit Up’ın repertuvarını ve evlenecek çiftler için sunduğu tüm hizmetleri detaylıca anlattık.

suit up orkestrası

Suit Up, her biri kendi tarzında iddialı, geniş bir ekipten oluşuyor. Düğününüzde sahne almadan önce çiftlerin nereli olduğundan, düğün mekanının özelliklerine hatta davetlilerin yaş ortalamasına kadar her detayı inceliyorlar.

Suit Up düğün orkestrası İstanbul ağırlıklı sahne performansları sergiliyor. Ancak isteyen çiftler olursa şehir dışı düğünlere de gidebiliyorlar.

Ekibin sahne performansını merak ediyorsanız şu video size fikir verebilir:

Suit Up Orkestrası, 3-4 yaşlarından beri müzikle ilgilenen Bora Us tarafından kurulmuş. Küçüklüğünden beri enstrümanları elinden düşürmeyen Bora Bey, bu ilgisini birçok nota ve enstrüman kursuna katılarak geliştirmiş ve 22 yıldır profesyonel olarak müzik hayatına devam ediyor.

Suit Up’ı resmi olarak 2014 yılında kurmuş fakat 2001 yılından beri, Coca Cola Sound Wave, Koçfest, Formula 1, Fanta Gençlik Festivali, Rock’n Coke gibi etkinliklere orkestra ve show grupları sağlıyormuş. Düğün sektörüne girişi ise 2006 yıllarında düğün orkestraları ile birlikte çalışarak olmuş.

Suit Up’ın Öne Çıkan 5 Özelliği

  1. Geniş repertuvara sahip olması.

  2. Çiftlere özel beste yapması.

  3. Çift ve davetli profiline göre müzik listesi hazırlaması.

  4. Kendi sahne ekipmanlarının ve kreatif ekibinin bulunması.

  5. Şehir dışına da hizmet vermesi.

suit-up

Anadolu Ezgilerinden Funk’a Uzanan Geniş Bir Repertuvar

Orkestranın çok geniş bir repertuvarı var. Yani hangi tarzda müzik zevkine sahip olursanız olun Suit Up’tan hizmet alabilirsiniz… Genel olarak pop, caz, soul, funk ve Anadolu ezgilerine hakim orkestra, farklı bir tür isteyen çiftleri de alanında uzman orkestralarla buluşturabiliyor.

Suit Up, Geniş ve Profesyonel Kadro

Suit Up Orkestrası, sayısı 16 kişiyi bulan, geniş bir ekipten oluşuyor. Ancak ekibin karşılama müziği hizmeti ve küçük organizasyonlar için farklı konsept seçenekleri de bulunuyor. Örneğin; “Suit Trio” adıyla üç kişilik bir karşılama ekibine sahipler. Küçük organizasyonlar için 6 kişilik “Suit Jazz” ve 12 kişilik “Suit Up Small” ekibinin yanı sıra büyük organizasyonlar için 16 kişilik “Suit UP XL” ekipleri de mevcut.

Bora Bey, ekibini “enerjisi ve uyumu son derece mükemmel” sözleriyle anlatıyor. Bu uyumun sebebini de ekipteki herkesin, orkestranın repertuvarından kıyafetine kadar her konuda söz sahibi olmasına bağlıyor. Bu konuda çok titiz olduklarının da altını çiziyor.

Düğünlerde 2 saat sahne alan ekip, sahnede uyumlu görünmek için de özen gösteriyor. Kendi terzisi bulunan ekip, özel sahne kıyafetleri giyiyor. Örneğin; enstrümanistler koyu lacivert smokin içinde sahne alıyor. Keman ekibinin de 3 ayrı kıyafet konsepti var.

Ekibin enstrümanları ise şöyle: Davul, perküsyon, bass gitar, elektro gitar, keyboard, çello. Ayrıca orkestranın trompet-trombon-saksafondan oluşan brass ekibi, 3 kişilik keman ekibi ve iki erkek ile iki kadından oluşan 4 de solisti bulunuyor.

suit up orkestrası

Ekibe Ait Ses, Işık ve Sahne Sistemleri

Suit Up’ın özellikleri yalnızca sahne performansıyla sınırlı değil. Ekibin kendine ait ses ve sahne sistemleri de bulunuyor. Bora Bey’in ayrıca 12 yıl önce kurmuş olduğu ses, ışık ve sahne sistemleri firması, orkestraya destek veriyor. Firmanın bünyesinde 1 tonmayster, 1 ışık şefi, 1 DJ, 2 backstage elemanı ve 2 de taşıyıcı elemanı bulunuyor. Ekipmanın kurulumu da bu ekibe ait.

Kreatif Ekibi de Var

Bora Bey, Suit Up’ı diğer orkestralardan ayıran en önemli özellikleri arasında kendi kreatif ekiplerinin olmasını da sayıyor. Peki bu ne demek? Bora Bey’den dinleyelim: “Genelde düğün orkestrası, ses-ışık sistemi ve show grubu hizmeti veren çoğu firmada “creative event director” yoktur. Bizim kendi bünyemizde bir 3D ve çizim bölümüz var. Genelde bu bölümü kurumsal ve kongre işlerinde kullanıyoruz. Fakat düğünlerde de bu ekibimiz sayesinde bazı çiftlerimize değişik fikirler ve konseptler sunabiliyoruz. Mekana göre çizim ve uygulama yapabiliyoruz.”

Çiftlere Özel Besteler ve Sürpriz Şovlar!

Suit Up’ın hizmeti sadece sahne almak ve şarkıları seslendirmekle sınırlı değil. Çiftlerin ve davetlilerin gecesini daha da eğlenceli hale getirmek için sürpriz şovlar da hazırlıyorlar. Bunların başında çiftlere özel besteler yer alıyor.

Pasta ile ilgili yaptıkları şovların yanı sıra sahnede gerçekleştirdikleri interaktif gösterilerle de eğlenceli bir organizasyon gerçekleşmesini sağlıyorlar. Bu gösterilerin planlaması düğün öncesi çiftlerle görüşülürken yapılıyor.

Dans ve sahne şovları da ekibin çalışmaları arasında. Dans gösterileri için Ajda Pekkan’ın da dansçısı olan, anlaşmalı koreografları Misha Cihap ile çalışıyorlar.

Düğün Öncesi Çift ve Mekan ile Toplantı

Bora Bey, düğün öncesi iki toplantı gerçekleştirildiğini ifade ediyor. İlki düğün sahipleri ile yapılıyor. Bütçe ve düğünle ilgili istekler burada konuşuluyor.

İkinci toplantı ise düğün mekanı yetkilileriyle oluyor. Fotoğrafçı ve diğer yetkililerin de bulunduğu koordinasyon toplantısı, genellikle düğün tarihinden 10 gün önce yapılıyor.

Bu arada ekibin mekan kısıtlaması bulunmadığını da söyleyelim. Ancak performans sergileyecekleri mekanın belli bir kaliteye ve bazı kriterlere sahip olmasına da dikkat ediyorlar.

Suit Up’tan Çiftlere Öneriler

Bora Bey’in düğün müziklerini seçecek çiftlere özel tavsiyelerini de sorduk. İşte yanıtları:

  • Tamamen kendi müzik zevklerine göre karar vermeleri gerekir. Bu onların hayatları boyunca yaşayacakları en önemli ve özel gece!

  • Düğünün her aşamasında çalacak müziklere özen göstermeliler. Baştan sona her şey uyum içinde olmalı.

  • Müzik listelerini hazırlayacak çiftlere, düğünden en geç 10 – 15 gün önce planlama yapmalarını öneriyoruz. DJ performansı olacaksa, listeyi önceden iletmeleri hazırlık açısından avantaj sağlar. Eğer orkestra çıkacaksa, ekibin kendi repertuvarını bu tarza göre ayarlayabilmesi için zamanı olur.

Suit Up’ta Düğün Orkestra Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Bora Bey’e Suit Up’la çalışmak isteyen çiftler için fiyatları ve düğün orkestrası fiyatlarını etkileyen faktörleri de sorduk.

Düğün orkestrası fiyatlarının genellikle seçilen mekan ve kişi sayısına göre değiştiğini belirtirken Suit Up’un fiyatlarının da mevcut ekonomik ortama ve orkestranın konseptine göre planlandığını ifade ediyor. Ödemeler ise peşin olarak yapılıyor.

Ayrıca Suit Up’ın Düğün.com’a özel indirim veya kampanya seçenekleri de bulunuyor. Yılda bir kez yapılan indirim fırsatını Düğün.com üzerinden takip edebilirsiniz.

suit up orkestrası

Profesyonel ve eğlenceli bir ekip olan Suit Up Orkestrası’yla ilgili anlatacaklarımız bu şekilde. Eğer orkestrayla çalışmak isterseniz, düğün tarihinizden en az 1 ay öncesine kadar ekip ile iletişime geçmelisiniz. Firma sayfasından ekiple iletişime geçip fiyat teklifi alabilirsiniz. Bizden söylemesi!

Orkestra ve DJ'ler

En yetenekli müzisyenler Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Müzik firmanı seç

Bunlar da ilgini çekebilir

Müzik kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Müzik Firmaları

Müzik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap