Kına ve Bekarlığa Veda Mekan İstanbul

Mihrimah Sultan Hamamı

 • Kapasite
  50 - 150 Kişi

 • Min. Fiyat
  250 TL'den az
Wedding Planner

Ücretsiz

Wedding Planner'ın Selin ile Tanış!

Nasıl bir kına mekanı istediğini anlat, düğün asistanımız sana uygun 5 kına mekanından fiyat teklifi göndersin!

Tarih en erken bugün seçilebilir

Mihrimah Sultan Hamamı Fiyatlandırma

Minimum Kişi Başı Fiyatı (Hafta sonu)
250 TL'den az
Minimum Kişi Başı Fiyatı (Hafta içi)
250 TL'den az

Mihrimah Sultan Hamamı Kapasite

Yemekli
Min. 50 - Maks. 150
Kokteyl
Min. 50 - Maks. 150

Mihrimah Sultan Hamamı Özellikler

Aksesuar Kiralama
Hayır

Mihrimah Sultan Hamamı Sıkça Sorulan Sorular

Mihrimah Sultan Hamamı kına ve bekarlığa veda fiyatları ne kadar?

Mihrimah Sultan Hamamı kına ve bekarlığa veda fiyatları hafta içi kişi başı minimum 250 TL'den az aralığından başlamaktadır.Mihrimah Sultan Hamamı kına ve bekarlığa veda fiyatları hafta sonu kişi başı 250 TL'den az aralığından başlamaktadır.

Mihrimah Sultan Hamamı kaç kişilik kına ve bekarlığa veda kapasitesine sahiptir?

Mihrimah Sultan Hamamı kına ve bekarlığa veda için maksimum 100-200 kişilik kapasiteye sahiptir.

Sağladığınız Hizmet İçeriği

Gelin hamamı

Mihrimah Sultan Hamamı Hakkında

Çok uzun yıllar önce hamam kelimesi, Arapça banyo ve İbranice sıcak kelimelerinden esinlenilerek dilimizde kullanılmaya başlanmış ve o günden beri de hiç unutulmamış. İnsanlığın temel gereksinimlerinden biri olan sağlığın sıcak suyla elde edilebilmesi sebebiyle de kaplıcalar ve hamamların gördüğü rağbet de günden güne artmış. Türk tarihinde her zaman büyük bir yeri olan hamam kültürünün yıkanmak ve arınmak gibi işlevleri haricinde de anlamları var. Sağlıklı olduğu kadar sosyalleşmek ve kültürel etkinlikleri gerçekleştirmek için de kullanılan hamamlarımız, ülkemizin tarihe tanıklık etmiş pek çok noktasında kendine yer bulmuş. Medeniyetlerin beşiği ve Osmanlı İmparatorluğu’nun başkenti olan İstanbul’da da tarihi veya modern olmak üzere pek çok hamam mevcut.

Bu yazıda bilgilerine erişeceğiniz Mihrimah Sultan Hamamı Edirnekapı gibi Fatih’in en eski yerleşim yerlerinden birinde bulunuyor ve 16. yüzyıldan beri konuklarını ağırlıyor. Tarihi kaynaklarda belirtildiği üzere dönemin padişahı Kanuni Sultan Süleyman’ın büyük aşkı Hürrem Sultan’dan olan kızı Mihrimah Sultan için yaptırıldığı biliniyor. Kanuni, sevgili kızı için istediği bu eseri tabii ki medeniyetimizin en iyi mimarı olan Mimar Sinan’a emanet ediyor. Sonra da kaçınılmaz bir şekilde ortaya bugün bile hâlâ tüm görkemini koruyan Mihrimah Sultan Camii Külliyesi çıkıyor. 1562 ve 1565 yılları arasında dönemin mimarisine uygun olarak inşa edilen bu Külliye’nin bir bölümünde de hamamımız yer alıyor.

Hamama dışarıdan bakıldığında insanı 16. yüzyıla götüren bir atmosferi olduğu hemen görülebiliyor. İç kısmı ise modern şartlara uyum sağlayacak şekle getirilse de ilk günkü halinden ödün vermeden yaşamına devam ediyor. İçerisinde kişiye özel soyunma odaları, sauna, havuz, jakuzi ve göbektaşı olan hamamımızda kadın ve erkek bölümlerimiz de mevcut. Burada gelin hamamı başta olmak üzere; damat hamamı, film dizi ve klip çekimleri, matineler ve daha pek çok etkinliğe de ev sahipliği yapabiliyoruz. Vizyon sahibi bir bakış açısı ile hamamımızı yönetiyor ve her zaman güler yüzlü olan profesyonel ekibimiz ile konuklarımızı karşılıyoruz. Yeni fikirlere açık olduğumuz için müşteriye özel bir konseptte çalışıyor ve hizmetlerimizi belirli bir çizgide sınırlandırmıyoruz. Kısacası herkese kendi zevki çerçevesinde bir ilgi alâka gösteriyoruz.

Mihrimah Sultan Hamamı gelin hamamı yapmak isteyen gelin adaylarına da elbette ki kendini özel hissettirmek konusunda oldukça tecrübeli. Hem düğünden önce stres atmak ve arınıp enerji toplamak, hem de sevdikleri ile birlikte eğlenmek isteyen gelinlerimize eksiksiz bir hizmet sunuyoruz. Kültürümüzde yeri olan bu geleneği devam ettirdikleri için onları kutluyor ve çok eğlenceli bir gün yaşamalarını sağlıyoruz. Peki, bizimle birlikte neler mi mümkün? Hemen anlatalım!

Eğer organizasyonunuzu büyük çaplı bir kutlama şeklinde yapmak isterseniz, hamamımızın 100 ila 150 kişiyi ağırlayabilecek geniş kapasitesini değerlendirebiliyorsunuz. Bu tarz bir etkinlik için saat 19.00 ile 23.00 aralığında hamamı sadece sizin kullanımınıza tahsis ediyoruz. Daha butik kutlamalarımızı da minimum 30 kişi olacak şekilde gündüz saatlerinde yapıyoruz.

Kaliteli bir ses sistemi ile size geniş repertuvarda eğlenceli kına müzikleri çalıyor ve çok eğlendiğinizden emin olmak istiyoruz. Dans ederken kendinizi ritme kaptırmanız için dilerseniz kadın darbukacılarımızı da davet ediyoruz. Ortamın kına ruhuna daha uygun olmasını arzu ederseniz süsleme işini size bırakıyor ve profesyonel organizasyon desteği almak isterseniz de bu konuda herhangi bir kısıtlama getirmiyoruz. Eğlenceyi yemekli olarak planlıyorsanız ikramlarınızı kendiniz getirebilir veya catering firması ayarlayabilirsiniz. Küçük bir dip not eklemek gerekirse gelin hamamı eğlencelerini minimum 30 kişiye kadar yapabiliyoruz.

Tarihimizin en görkemli dönemlerinde yaşayan bir sultan gibi hissettirdiğimiz gelinlerimizden biri olmak isterseniz yapmanız gereken son derece basit. Hemen sağ tarafta bulunan formu eksiksiz bilgileriniz ile doldurarak bize ulaşabilir ve Mihrimah Sultan Hamamı fiyatları hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Ekiple Tanışın


 • Yönetici

İletişim

 • Adres::

  Karagümrük, Fevzi Paşa Cad. No:333, 34091 Edirnekapı, Fatih / İstanbul

 • Haritadaki Konumu

  Mihrimah Sultan Hamamı Yol Haritası

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.