Cağaloğlu Hamamı*

Cağaloğlu Hamamı
Eski Türk geleneklerinde önemli bir yere sahip olan gelin hamamı kültürü, anane geleneklerine bağlı yeni nesil sayesinde yeniden popüler oldu.

Hicri takvime göre 1154 yılından beri hamam olarak hizmet veren Tarihi Cağaloğlu Hamamı, yabancı misafirlerini düşündüğü kadar Türk örf ve adetlerine bağlılığını göstermek üzere gelin hamamı, kına gecesi, bekarlığa veda partisi ve damat hamamı gibi organizasyonlara da önem vermektedir.

Diğer hamamlardan farklı olarak Tarihi Cağaloğlu Hamamı'nda; gelin hamamı, kına gecesi ve bekarlığa veda partisini bir arada organize etmek mümkün. Hamam soğukluk bölümünde geline şarkılar türküler söylendikten sonra kese, masaj, köpüklü masaj servisi ile düğün öncesi gelin bakımının ilk aşamasını da bitirmiş olacaktır.

Gelin grubu için özel olarak dekore edilmiş soğukluk alandaki kına gecesinin ardından bar/bahçe kısmında gelin alayını, bekarlığa veda partisi tadında, gelin hamamına özgü açık büfe veya alkollü alkolsüz içecek servisinin içerdiği bir eğlence bekliyor olacaktır. Gecenin en eğlenceli saatleri ise fasıl ekibi ve ardından sahne alan zenne.

Yaklaşık üç yüz yıldır birçok gelin hamamı organizasyonuna ev sahipliği yapmış olan mekanımızda düzenleyeceğiniz gelin hamamı nostaljisini, torunlarınıza miras bırakmak isterseniz seçeneğiniz, Türk ve Osmanlı kültürünü yaşatalım felsefesiyle Türk misafirlerine hizmet veren Tarihi Cağaloğlu Hamamı'dır.

*Aradığın firmanın detayları bulunmamaktadır.

BENZER FİRMALAR


Evleneceklere Destek Hareketi
Cağaloğlu Hamamı ile çalışmak isteyen çiftler için yorumların çok önemli

Lütfen onların doğru seçim yapmasını kolaylaştırmak için Cağaloğlu Hamamı hakkında yorumlarını paylaş.

Yorum Yap