Gelin Şapkaları ve Çeşitleri

Pinar Karabağ tarafından yazılmıştır.

1:20 dakika

29.06.2020

Düğün gününüz için birbirinden güzel şapka modelleri sizi bekliyor. Düğün aksesuarlarının gelin görünüşünüzü tamamlayan unsurlar olduğu kesin. Peki, saç aksesuarları ve duvaklar dışında, bir de gelin şapkası alternatifinizin olduğunu biliyor muydunuz? Hayır mı? İşte size çeşit çeşit gelin şapkaları.

Kafes Duvak Şapkalar

Kafes duvak şapkalar adından da anlayacağınız gibi kafes duvakların bir şapka modeline tutturulmasıyla yapılıyor. Gelin şapkalarının resimlerine ve farklı modellere bakarak farklı fikirler edinebilirsiniz. Dahası, şık bir şapka ve bir parça tülle, kendi gelin şapkanızı kendiniz de yapabilirsiniz.

gelin şapkaları ve çeşitleri

Gösterişli Şapkalar

Herkes şapka konusunda çok iddalı olamaz ama eğer ben o cesur gelinlerdenim diyorsanız; büyük, gösterişli şapkalar size bambaşka bir hava katacaktır. Özellikle yaz düğünlerinde şemsiye görevi de görecek olan bu şapkalar sizi güneşten de koruyacak. İddianızı biraz daha ileri götürüp düğün renklerinizle uyumlu bir şapka da takabilirsiniz. Aksesuar olarak şapka mı yoksa taç, toka, çiçek, duvak gibi diğer gelinlik aksesuarlarından birini mi kullanacağınız konusunda kararınızı netleştirmek için gelin saçı aksesuarı rehberine bir göz atmanızı öneririz.

gelin şapkaları ve çeşitleri

Minik Silindir Şapkalar

Minik silindir şapkalar son dönemlerde çok moda. Kafanızın yan tarafına, hafif eğik bir şekilde yerleştireceğiniz bu şapkalar hem sevimli, hem sofistike duruşlarıyla düğünlerin vazgeçilmezi oluyor. Özellikle modern bir gelinlik giyecekseniz minik silindir şapkalar tam size göre olacaktır.

gelin şapkaları ve çeşitleri

Melon Şapkalar

Melon şapkaları en iyi Atatürk ve Charlie Chaplin'den hatırlayacaksınız. Bu yuvarlak hatlı ve uçları yukarı kıvrık şapka modeli özellikle sevimlilikleriyle ön plana çıkan gelin adaylarımızın tercihi olabilir. Etrafını çiçeklerle de bezeyebileceğiniz melon şapka düğünler için tatlı bir alternatif olmaya devam ediyor.

gelin şapkaları ve çeşitleri

Tüylü Şapkalar

Gelin şapkanızda tüyleri uzun ve gösterişli kullanabileceğiniz gibi minimal ve elit bir şekilde de kullanabilirsiniz. Tüyler hafifliği, narinliği ve zarafeti simgeleyeceğinden; tüylü şapka modelleri düğünler için çok uygun olur. İsterseniz tüyleri ayakkabınızın ve çantanızın renklerinde seçerek bir bütün de oluşturabilirsiniz.

gelin şapkaları ve çeşitleri

Gelinlik aksesuarları konusunda fikirlerinizi netleştirmek için işinin ehli bir firmaya ihtiyacınız olduğu kesin. Düğün.com üzerinden iletişime geçeceğiniz düğün aksesuar firmalarını şehrinizdeki seçeneklere göre inceleyebilirsiniz.

Ayakkabı ve Aksesuar Firmaları

Gelinliğini tamamlayacak en güzel aksesuarlar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Ayakkabı ve aksesuar firmalarını incele

Sıradaki Makaleler

Ayakkabı ve Aksesuar kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Ayakkabısı ve Aksesuarları Firmaları

Gelin Ayakkabısı ve Aksesuarları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

5 yorum

DD

Didem Develioğlu

Düğün Tarihi: 27.05.2015


Ben Haziran'da Londra'da bir İngiliz Düğüne katılacağım. Cocktail elbiseme uygun şapka arıyorum. İzmir'de tanıdığınız iyi bir şapkacı var mı? Yardımınız için teşekkür ederim


R

Re

Düğün Tarihi: 13.03.2015


Bursada gösterişli geniş kenarlı şapkaları nerde bulurum acaba bilginiz var mı


I

ılgın

Düğün Tarihi: 17.10.2014


kafes duvaklar çok güzel gerçekten


Ç

çağıl

Düğün Tarihi: 17.10.2014


kafes duvak ve tüylü şapkalar harici çok abartı ve radikal kararlar değilmi sizce de ? :D


YG

Yasemin gezer

Düğün Tarihi: 29.06.2013


sipariş versem ne zamana kadar elimde olur