İlişkinizin Evliliğe Doğru İlerlediğini Gösteren 6 İşaret

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

2:06 dakika

29.06.2020

İlişkiniz çok güzel devam ediyor. Peki, yolun sonunda evlilik görünüyor mu?

Onu seviyorsunuz, o da sizi seviyor. Onun eşsiz olduğunu hissediyorsunuz ve onunla bir ömür geçirmek sizi hiç de korkutmuyor. Peki, sevgilinizin sizinle aynı yolda evliliğe doğru yürüdüğünü nasıl anlarsınız? Bu 6 ipucu size kesinlikle bir fikir verecek.

1. İkinizin de dahil olduğu ortak bir gelecekten bahsediyorsunuz:

Siz gelinlik modellerine her zamznkinden fazla bakarken sevgiliniz bozulmak ve konuyu değiştirmek yerine size fikir veriyor yorum yapıyorsa. Geleceğe dair planlarınız tatlı bir hayal görüntüsünden çıkıp daha spesifik planlara dönüşüyorsa doğru yoldasınız. Konuşmalarınız "Bir gün evleneceğiz ama henüz zaman var."dan, "Askerlik dönüşü evlilik hazırlıklarına başlarız."a veya "Ben erkek çocuk isterim."den gelecekteki çocuğunuzun masrafları için birikim yapmanızın gerekliliğine dönmüşse; her an teklif bekleme vakti gelmiş demektir.

2. "Eğer"ler artık kullanılmıyorsa:

Sevgiliniz "Eğer evlenirsek, eğer ailelerimiz tanışırsa, eğer maaşıma zam alırsam..." gibi kelime kalıplarını; "Evlendiğimizde, ailelerimiz tanıştığında veya zammımı aldığım gün..." gibi kesin tanımlarla değiştirdiyse kafasında bazı şeyleri oturtmuş demektir. Evlilik teklifini hemen almayabilirsiniz. Hatta belki 1 sene daha bir teklif söz konusu olmayabilir. Ama ilişkiniz bu şekilde devam ederse sonucunun evlilik olacağına kesin gözüyle bakabilirsiniz.

Evelenme teklifi

3. Artık birbirinizin ailesi ve akrabalarıyla ilişki içindeyseniz:

Özel günlerde veya kısa geziler de siz de ailenin bir parçası gibi sevgilinizin yakınlarıyla vakit geçiriyor ve bu organizasyonlara sorgusuz davet ediliyorsanız, acilen hastalanan bir teyzeyi sevgiliniz işteyken hastaneye siz götürüyorsanız ve aile bireyleri sizin yanınızda tüm doğallıklarıyla davranabiliyorlarsa artık yavaş yavaş o ailenin bir parçası olmuşsunuz demektir.

4. İkinizin de en yakın arkadaşları artık ortak arkadaşlar olmuşsa:

Elbette ki birbirinizin tüm arkadaşlarına bayılmak zorunda değilsiniz. Ama genel olarak en çok görüştüğünüz arkadaşlarınız artık ortak arkadaşlarınız olmuşsa. birbirinizin çevresinden rahatsızlık duymuyor ve hatta bir grup olarak çok eğleniyorsanız, evlilik için gereken çok büyük bir adımı tamamlamışsınız demektir. Çünkü arkadaşlar her insan için çok önemli ve vazgeçilmezdir. Ayrıca birbirinizin çevresine ve ilişkilerine duyduğunuz sevgi ve saygı, birbirinizin hayat görüşüne duyduğunuz sevgi ve saygıyı tanımlar.

Evelenme teklifi

5. Sevdiğiniz adamı kafanızda çocuğunuzun babası olarak da hayal edebiliyorsanız:

Bazı aşkları besleyen duygu daha çok tutkudur. Ateşli bir aşk her zaman evliliğe götürecek bir kıvılcım yakamayabilir. İşin içne mantık ve gelecek planları girmeye başladığında; sevdiğiniz adamı sorumluluk sahibi, iyi bir baba olarak hayal edebiliyor musunuz? Yoksa o yine size muhteşem anlar yaşatıp iş sorumluluğa geldiğinde arkadaşlarıyla içmeye kaçan veya yorgunluktan uyuya kalacak olan adam mı olacak?

6. Sevgilinizin annesi size "gelinim" veya "damadım" demeye başladıysa:

Sevgilinizin annesi, sizi çevreye tanıştırırken "gelinim" veya "damadım" diyorsa kaleyi içeriden fethettiniz demektir. Özellikle Türk ailelerinde ailelerin onayı ve kabulü en büyük işaret olarak görülebilir. Üstelik sevgilinizin annesiyle sevgilinizle ilgili dedikodu yapacak kadar yakın arkadaş olduysanız, yakın bir zamanda gözyaşlarıyla sizi kutlayacak iki anneniz olacak demektir.

Evelenme teklifi

Düğün Mekanları

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 yorum

M

Mehmet

21/10/2014

7.artık telefonlar saklanmıyorsa :P