Farklı Tarzlara Hitap Eden 15 Söz Pastası Modeli

29.09.2020

Söz töreninde özen göstermen gereken en önemli detaylardan biri söz pastası. Kaç katlı, neli, hangi renk olacak? İşte derlediğimiz söz pastaları bu konuda sana fikir verecek. Ayrıca pasta modellerini beğendiğin firmalardan fiyat teklifi alabilirsin.

Güllü Söz Pastası

Görsel Numarası: D1013834

En güzel söz pastalarının sadelikle şıklığı aynı anda sunanlar olduğunu düşünüyorum. Zaten söz, küçük bir tören olacağı için ona uygun olarak mütevazı modeller seçilmeli. Bu söz pastası da o modellerden biri. Bembeyaz tek katlı pastanın etrafı şeker hamurundan yapılmış güllerle çevrelenmiş. Tabii bu çeşitlendirilebilir. Dilersen şeker hamuru yerine canlı güllerin kullanılmasını da isteyebilirsin.

Ebru Doğan

Bu pastayı yapabilecek firmalar burada!

FİRMALARI LİSTELE

Çiçekli Söz Pastası

Görsel Numarası: D543762

Limon konsepti her yerde! Düğünler olsun söz nişan olsun, çoğu organizasyonda karşımıza çıkıyor. Ama cidden hoş göründüğünden bu trendin bitmesini de pek istemiyoruz. Eğer bu tarzda bir pasta yaptırırsan dekorasyon açısından da zorlanmazsın: Limonlu mumlar, cupcakeler, kurabiyeler...

Ebru Doğan

Bu pastacı ile çalışmak ister misin?


Wedding Planner

Ücretsiz düğün asistanın Selin burada!

Nasıl bir düğün pastası istediğini söyle, ücretsiz asistanımız isteklerine uygun 5 pastacıdan fiyat teklifi göndersin!


Kalpli Söz Pastaları

Görsel Numarası: D1013826

Son dönemlerde çiftler resimli söz pastası yaptırmak yerine, kendilerini temsil eden figürlerin ve çizimlerin pastalarda kullanılmasını istiyorlar. Mesela bu söz pastasına baktığımızda direkt olarak bir çiftin mutluluğundan bahsedildiğini anlayabiliyoruz. Özellikle kalp şeklindeki balonlar çok iyi düşünülmüş. Söz töreninde giyeceğin elbiseye veya kullanacağın aksesuarlara göre bu balonların rengini belirleyebilirsin. Dilersen konseptini de kalpli balonlardan oluşturabilirsin. Hala konseptine karar veremediysen de bu yazı işine yarayabilir: 13 Farklı Nişan Konsept Fikri

Ebru Doğan

Bu pastayı yapabilecek firmalar burada!

FİRMALARI LİSTELE

Yarı Kaplamalı Söz Pastası

Görsel Numarası: D939806

Söz pastası örneklerine baktığımızda karşımıza yarı kaplamalı pastalar da çıkıyor. Bu pastalara genelde doğal ürünlerin, çiçeklerin, kuru bitkilerin kullanıldığı söz masalarında yer veriliyor. Ayrıca bu modelde süsleme konusunda seçeneğin de sandığından daha çok. Yani evet canlı çiçekler çok hoş duruyor. Ancak zevke göre meyvelerle, badem ceviz gibi yemişlerle de süslenebilir.

Şeker hamurunun kullanılmadığı modeller ilgini çekiyorsa şu yazımıza da bakabilirsin: İstanbul'da Şeker Hamursuz Nişan Pastası Nereden Alınır?

Ebru Doğan

Bu pastayı yapabilecek firmalar burada!

FİRMALARI LİSTELE

Metalik Söz İçin Pasta

Görsel Numarası: D1013809

Sedefli gıda boyaları kullanarak yapılan bu söz pastası çeşitlerini de bir süredir masalarda görmeye başladık. Tabi bu boyaların illa altın rengi olmasına da gerek yok. Senin zevkine göre bronz veya gümüş rengi de seçebilirsin. Eğer bu tarzda bir söz pastası tercih edeceksen yanında metalik aksesuarlar kullanmanı öneririm. Mesela söz masanda pastanın yanında metal renkte şişelerden yapılmış şamdanlar kullanabilirsin. Ayrıca bu yazı da sana söz masası süslemende yardımcı olabilir: Birbirinden Şık Söz ve Nişan Masası Süsleme Fikirleri

Ebru Doğan

Bu pastayı yapabilecek firmalar burada!

FİRMALARI LİSTELE

Tektaşlı Söz Pastası

Görsel Numarası: D1013804

Söz pastası modelleri arasında günün anlam ve önemini en iyi anlatan pastalardan biri de bu sanırım. Üzerindeki tektaş yüzük kutusu yapılan evlilik teklifini ve çiftin hayatlarını birleştirmek için attıkları adımı ifade ediyor. Siyah beyaz olan kaplama rengi de gayet şık durmuş. Bu renkleri dilersen konsepte göre değiştirebilirsin de. Bu tarz bir pasta yaptırmak istersen veya kafanda başka bir model varsa pastacılardan fiyat teklifi alabilirsin.

Ebru Doğan

Bu pastayı yapabilecek firmalar burada!

FİRMALARI LİSTELE

Kare Söz Pastası

Görsel Numarası: D872432

Söz pastası sipariş etmeden önce şekline karar vermeni öneririm. Yani pastanın kare mi olmasını istiyorsun yoksa yuvarlak mı? Kare pastalar genelde daha şık ve sade modellerde tercih edilir. Mesela bu fotoğraftaki söz pastası modelinde bembeyaz düz bir kaplamanın üzerine sadece iki alyans figürü eklenmiş. Bu da gayet net ve şık olmuş. Sen de bunun gibi minimal figürlerle pastanı süsleyebilirsin.

Ebru Doğan

Bu pastacı ile çalışmak ister misin?

Dilim Pastaneleri

Dilim Pastaneleri

Firmayı İncele →

Harfli Söz Pastası

Görsel Numarası: D935755

Senin ve sevgilinin baş harflerinden yapılan iki tane pasta düşün. Bu harf pastaların üstünü dilediğin gibi süsletebilirsin. Bu modelde süslemek için macaronlar ve çiçekler kullanılmış. Sen dilersen sadece çiçekleri de kullanabilirsin. Ayrıca bu harfleri dikdörtgen bir pastanın üzerinde de sunabilirsin. Böylelikle kalabalık bir davetli listen varsa herkese yetecek kadar pastan olur.

Ebru Doğan

Bu pastacı ile çalışmak ister misin?


Şeker Hamurlu Söz Pastası

Görsel Numarası: D540063

Tek katlı pastalar genelde söz törenleri için ideal oluyor. Ama tabii en önemlisi senin davetli sayın. Eğer davetlilerinin sayısı fazlaysa mecburen iki katlı pastalara veya genişlik olarak büyük tek katlı pastalara yöneleceksin. Şimdi sana önerdiğim model biraz daha az davetlisi olacak çiftler için. Pastanın üzerinde kullanılan güllerin renkleri mevsime ve konsepte göre çeşitlendirilebilir. Hatta söz törenini kış mevsiminde yapacaksan pastanın üzerini şeker hamurundan yapılmış kar taneleri ve sevgilinle ikinizin figürüyle süsleyebilirsin.

Ebru Doğan

Bu pastacı ile çalışmak ister misin?


Kremalı Söz Pastası

Görsel Numarası: D539569

Kat kat kremalarla kaplanmış bir söz pastasına geldi şimdi sıra. Şeker hamuru yerine kremanın lezzetinden hoşlanan ve aynı zamanda çok sade bir pasta istemeyen çiftler için güzel bir model.Eğer bembeyaz olmasını istemezsen de alt kısmındaki kremalarda pastel tonlarda renk geçişleri yaptırabilirsin, çok güzel duracaktır. Söz törenini sonbaharda yapacaksan pastanın üzerinde kahverengi ve turuncu yapraklar kullanabilirsin.

Ebru Doğan

Bu pastacı ile çalışmak ister misin?

Divan Pastaneleri

Divan Pastaneleri

Firmayı İncele →

Üç Katlı Söz Nişan Pastası

Görsel Numarası: D994267

3 katlı pastalar söz törenlerinde çok tercih edilmese de küçük ebatlarda olanlarını görebiliyoruz. Tabii eğer böyle bir pasta tercih edeceksen süslemesinin çok fazla olmamasına özen göstermelisin. Yani bu fotoğraftaki söz pastasında olduğu gibi açık tonları kullanıp sadece birkaç çiçekle süslemesini yapabilirsin.

Ebru Doğan

Bu pastacı ile çalışmak ister misin?

Hemen ara

İsimli Söz Pastası

Görsel Numarası: D981694

Çiftler söz gününe özel pastalar satın alırken o tarihi veya isimlerini vurgulamak isteyebiliyorlar. Yani söz masasının başında çekilen fotoğraflarda pastanın üzerindeki isim detaylarının yer alması gerçekten hoş oluyor. Bu arada pastanın üzerindeki belli belirsiz görünen dantel motifini çok beğendiğimi söylemeden geçmeyeyim. Ayrıca söz pastası modelleri ve fiyatlarını merak edersen de pastacının sayfasını inceleyebilirsin.

Ebru Doğan

Bu pastacı ile çalışmak ister misin?

CakesbyNesli Butik Pasta

CakesbyNesli Butik Pasta

Firmayı İncele →

Naked Söz Pastası

Görsel Numarası: D539476

Naked -yani kaplamasız- pastalar son yılların favori modellerinden. Hem kaplamasında herhangi bir katkı maddesi kullanılmıyor hem de gayet şık ve farklı duruyor. Bu pastalarda en önem verilmesi gereken detay lezzetleri. Çünkü pastanın dışında herhangi bir krema kullanılmayacağı için içinde kullanılan malzemelerin unutulmayacak lezzette ve tazelikte olması gerekli. E tabii bunun için de anlaştığın pastacıda tadım yapabilirsin.

Ebru Doğan

Bu pastacı ile çalışmak ister misin?


Meyve Figürlü Söz Pastası

Görsel Numarası: D539776

En sevdiğin meyve hangisi? Kiraz mı ya da çilek mi? Tamam işte al sana söz pastası için süsleme fikri. Düz bir pastayı meyvelerle süsleyip servis etmek belki basit gibi gelebilir. Ancak bu meyveleri şeker hamuruyla yaparsan ve gerçeklerini sadece pastanın içinde kullanırsan çok şık duracaktır. Pastanın üzerinde kullandığın meyve figürüne göre diğer ikramlıklarının süslemelerini nasıl yapacağına da karar verebilirsin.

Ebru Doğan

Bu pastacı ile çalışmak ister misin?


Söz Yaş Pastası

Görsel Numarası: D649706

Söz nişan pastası modellerindeki süslemelerde en çok çiçeklerin kullanıldığını fark etmişsindir. Çünkü öyle bir hakimiyetleri var ki, dümdüz bir pastayı bile çok şık hale getirebiliyorlar. Bu modelde olduğu gibi bembeyaz bir pastaya gıda boyalarıyla küçük dokunuşlar yaparak ve üzerine birkaç çiçek ekleyerek ortaya çok güzel modeller çıkarılabiliyor. Hem bu tarz söz pastası fiyatları da daha uygun oluyor.

Ebru Doğan

Bu pastayı yapabilecek firmalar burada!

FİRMALARI LİSTELE

Sıradaki Galeriler

Düğün Pastası kategorisindeki diğer galerilere ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Pastası Firmaları

Düğün Pastası kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum