Düğün Pastası İstanbul

Faruk Güllüoğlu / Yayla Şubesi

Wedding Planner

Ücretsiz

Wedding Planner'ın Selin ile Tanış!

Nasıl bir düğün pastası istediğini söyle, ücretsiz asistanımız isteklerine uygun 5 pastacıdan fiyat teklifi göndersin!

Tarih en erken bugün seçilebilir

Faruk Güllüoğlu / Yayla Şubesi Hakkında

Güllüoğlu baklavalarına gelen yoğun talep üzerine Faruk Güllü, şubeleşmeyi istemeyen babası Mustafa Güllü’nün yanından ayrılmış ve Karaköy Güllüoğlu deneyimini de yanına alarak 1993 yılında Güllüoğlu markasını yurt dışına taşımış, ilk imalat ve satış yerini Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de açmıştır.O yıllarda iç savaşın hakim olduğu bir ülkede kaliteden ödün vermeden, sabırla çalışmış ve markayı ülke halkına tanıtmıştır. Şuan Azerbaycan’da da Türkiye gibi baklava denilince ilk akla gelen Güllüoğlu baklavasıdır. Bunda Faruk Güllü’nün büyük emeği vardır.

Azerbaycan’da geçen zorlu günlerden sonra Türkiye’de de büyüme kararı veren Faruk Güllü İstanbul’daki ilk tesisini ise, 1994 yılında Bakırköy’de kurmuştur. Burada elde ettiği başarı ile gittikçe ünü yayılmış ve Bakırköy'ü sıra sıra şubeler izlemiştir. Pazarlama ve satış ağını kendi öz sermayesi ile gittikçe büyüten Faruk Güllü, 2001 yılından bu yana çalışmalarını, 5000 metrekare kapalı alana sahip, modern ve hijyenik koşullar altında üretim yapılan Merter’deki tesislerinde sürdürmektedir.

1993 yılından beri yurt dışında, 1994 yılından beri de Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren Faruk Güllüoğlu, ürünlerindeki lezzetin oluşumunda en büyük faktör kaliteli, güvenli ve tüketici sağlığının ön planda tutulduğu bir üretimin gerçekleşmesidir.Faruk Güllüoğlu baklavalarının uzun yıllardır büyük özen ve emekle hazırlayıp sunduğu tatlıların en büyük sırrı; babadan oğula aktarılan bilgi, deneyim, işe duyulan saygı ve büyük sevgidir. Bunlar baklava yapımının her kademesinde kendini göstermektedir. Harran Ovası’nın buğdayı, Gaziantep’in fıstığı ve Urfa’nın tereyağı baklavanın üç vazgeçilmezi. Kullanılan ham maddenin kalitesi baklava ustalarının maharetleriyle birleşince ortaya çıkan lezzet yıllardır insanları Faruk Güllüoğlu’na bağlamaktadır.

Geçmişi Orta Asya’daki atalarımıza kadar dayanan ve 0 Türk tatlısı olan baklavayı sınırlar ötesine taşımak en büyük hayali olan Faruk Güllüoğlu, başta Almanya, İsviçre, Japonya, Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya, Ukrayna, ABD ve Kuzey Avrupa ülkeleri olmak üzere 30 ülkeye baklava ve Lalin grubu ürünleri ihraç etmektedir. Faruk Güllüoğlu, 2010 yılı Mart ayında Mağazacılık konseptini yeni dünya trendlerine göre değiştirerek yeni yüzü ve yeni mağazacılık markası “Faruk Güllüoğlu İstanbul” ile müşterilerine hizmet vermeye başlamıştır. Böylece Faruk Güllüoğlu çatısı altında iki konsept iki markaya sahip olunmuştur. Cafe-restorancılığı da bünyesinde bulunduran “Faruk Güllüoğlu İstanbul” ve Geleneksel dediğimiz tatlı ürünlerinin ve sabah grubu ürünlerinin satıldığı “Faruk Güllüoğlu” mağazaları iki ayrı kulvarda hizmet vermeye devam etmektedir. Her iki marka da aynı ilkelerle ve doğru yönetimle farklı hedef nokta ve farklı kitlelerle hızla yoluna devam edecektir.

Ekiple Tanışın

İletişim

  • Adres:

    Adnan Kahveci Blv. No:64 Yayla

  • Haritadaki Konumu

    Faruk Güllüoğlu / Yayla Şubesi Yol Haritası

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.