Salkım Söğütlerin Arasında Bir Mekan: Mio Giardino

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

6:18 dakika

15.06.2021

Güzel havalarda yapılan düğünlerin vazgeçilmezi kır mekanları! İşte Mio Giardino da size bol oksijenli bir düğün yapma imkanı sunuyor. İstanbul’daki bu yemyeşil düğün mekanını sizin için daha yakından inceledik. Tüm detaylarıyla Mio Giardino bu yazımızda!

Yemyeşil bir doğada, sık ağaçların arasında tam anlamıyla bir kır düğünü mekanından bahsedeceğiz size bugün! Polonezköy Cumhuriyetköy’de yer alan Mio Giardino, 4 yıldır düğün sektöründe hizmet veren bir mekan. Salkım söğüt ağaçlarının altında, rengarenk ışıklandırmalarla süslenmiş masalarda davetlileriniz keyifli vakit geçirecek.

Mio Giardino

Mekanın Polonezköy’de olması sizi korkutmasın, ulaşım gayet kolay. Toplu taşıma araçlarıyla ulaşmak da mümkün. Zaten kır düğünü mekanlarının şehir merkezine yakın mesafede olmaması her zaman iyidir. Tam anlamıyla doğayla kucaklaşabilmeniz için şehrin gürültüsünden uzaklaşmanız gerekir.

Çok sayıda düğüne, toplantıya ve pikniğe ev sahipliği yapan mekanda birçok reklam filmi de çekilmiş. Mekan, bu tarz çekimler için de müthiş bir manzara sunuyor.

Ayrıca aynı gün içerisinde sadece tek bir düğün yapılıyor. Böylelikle davetli giriş çıkışlarında herhangi bir karışıklık yaşanmıyor.

salkım söğütlerin arasında bir mekan: mio giardino

“Çiftlerimiz Dostumuz Oluyor!”

Evet, böyle diyor mekan yetkilileri. Çiftlerin en güzel günlerinde başından sonuna kadar onların yanında olduklarını belirtiyorlar. Bunu sadece mekandaki etkinlik açısından düşünmeyin. Gelin adayları, gelinliğin altına giyecekleri ayakkabıya kadar mekan yetkililerinden fikir alıyorlar. Karşılığında aldıkları güleryüzlü cevaplardan da gayet memnun olduklarını tahmin etmek zor değil.

Zaten stressiz bir düğünün ilk şartı samimi bir ortamda olduğunu hissetmektir. İşte Mio Giardino ekibi çiftlere bu samimiyeti sunuyor ve rahatlamanızı sağlıyor. Düğün öncesi süreçte de dilediğiniz gibi yetkilileri arayabiliyor, aklınıza takılan bir şey olursa sorabiliyorsunuz.

salkım söğütlerin arasında bir mekan: mio giardino

Firmada 3 kişiden oluşan bir yönetici ekibi var. Bu ekip, düğün gününde etkinliğin başından sonuna kadar yanınızda oluyor. Yani düğünde en ufak bir sorun yaşanması durumunda hemen müdahale edebiliyorlar. Düğün mekanı ayrıca çiftlere klimalı, konforlu bir gelin odası da sunuyor.

Dilerseniz gelin saçı ve makyajınızı da o odada yaptırabiliyorsunuz. Ancak odanın gündüz saatlerinde kullanımınıza hazır olabilmesi için bunu önceden firma yetkilileri ile konuşmanız lazım.

salkım söğütlerin arasında bir mekan: mio giardino

Mekanın Özellikleri

Mio Giardino’nun 900 kişilik bir açık alanı bulunuyor. Burada yuvarlak masaları ve dikdörtgen masaları beraber kullanarak gayet başarılı bir oturma düzeni oluşturuyorlar. Açık alanda masaların bulunduğu kısımda suni çim var. Onun dışındaki bölüm ise gerçek çimlerden oluşan bir zemine sahip.

salkım söğütlerin arasında bir mekan: mio giardino

Ayrıca bu alanda ahşap zeminli geniş bir sahne bulunuyor. Davetlilerle birlikte sıkışık bir ortam oluşmadan dans edebileceğiniz ve dilerseniz orkestra getirtebileceğiniz kadar geniş yani.

salkım söğütlerin arasında bir mekan: mio giardino

Mekanın bir de Retro House olarak adlandırdığı kapalı alanı var. Ancak bu alan yaklaşık 70 kişilik kapasiteye sahip. O nedenle daha çok after parti alanı olarak kullanılıyor.

Ayrıca mekanda sabit jeneratör olduğunu ve düğündeki elektrik ihtiyacının bu jeneratörden karşılandığını da belirtelim. Yani herhangi bir elektrik kesintisi durumunda eğlenceniz yarıda kesilmiyor.

salkım söğütlerin arasında bir mekan: mio giardino

Kötü Hava Koşulları Gözünüzü Korkutmasın!

Bahar ve yaz mevsimlerinde düğünde yaşanabilecek aksiliklerin başında kötü hava koşulları gelir. Mio Giardino yetkilileri bu konuya bir çözüm bulmuş. Diyelim ki düğününüzün en keyifli yerinde yağmur yağmaya başladı. Mekanda bulunan büyük şemsiyeler ortaya çıkıyor ve davetli alanıyla pistin üzerini hemen kapatıyorlar. Böylelikle herhangi bir problem yaşamadan eğlenmeye devam edebiliyorsunuz. Zaten mekan yetkilileri önceden hava durumlarını ve yağış ihtimallerini takip ettiğinden hazırlıklılar.

salkım söğütlerin arasında bir mekan: mio giardino

Kır Düğünlerinin Gözde Konsepti: Vintage

Mekan, çiftlere pek çok farklı konseptte süsleme seçenekleri sunabiliyor. Mesela son yıllarda özellikle kır düğünlerinde çiftler tarafından çokça tercih edilen vintage konsept uygulanabiliyor. Tarzınıza ve tercihlerinize göre yemek sunumlarında rustik dokunuşlarda da bulunabiliyorlar.

salkım söğütlerin arasında bir mekan: mio giardino

Doğayla iç içe böyle bir ortamda papatya, ortanca gibi canlı çiçeklerin yanı sıra bembeyaz cipso çiçekler de masa süslemelerinde kullanılarak, sadenin şıklığı düğün sofralarına yansıtılıyor.

salkım söğütlerin arasında bir mekan: mio giardino

Talep etmeniz durumunda anı köşesi, fotoğraf köşesi ve şeker masası gibi detaylara da yer verilerek, düğününüz zenginleştiriliyor. Bir kır düğününün olmazsa olmazı ışıklandırmalardır. Mekanın ağaçlar arasında sarkıttığı sarı ışıklandırmalar ile hayalinizdeki samimi kır düğünü atmosferine kavuşabilirsiniz.

salkım söğütlerin arasında bir mekan: mio giardino

Düğün Paketinde Neler Sunuluyor?

Mio Giardino’da yemekli bir düğün yapacaksanız size paket dahilinde çok sayıda ekstra hizmet sunuluyor. Ses, müzik, DJ, mekan süslemeleri, düğün pastası ve açılış kokteyli düğün paketine dahil. Yemekli düğün tercih etmezseniz de açık büfe menüyü veya kokteyl menüsünü seçebiliyorsunuz.

Paket dahilinde kestiğiniz düğün pastası maket oluyor, ayrıca davetlilere seçtiğiniz pastanın dağıtımı yapılıyor. Pasta seçeneklerinden de frambuazlı ve çikolatalı arasından dilediğinizi tercih edebiliyorsunuz.

Eğer maket pasta kesmek istemezseniz, düğün konseptinize uygun dışarıdan da pasta getirebiliyorsunuz. Dışarıdan getirdiğiniz örneğin rustik görünümlü bir pastanın tüm davetlilere yetecek kadar büyük olmasına da gerek yok. Çünkü mekan, davetlilere yine kendi pastalarını dağıtıyor. Bu sayede pasta maliyetinizi azaltmış oluyorsunuz.

salkım söğütlerin arasında bir mekan: mio giardino

Yemek Menüsü Detayları

Menüleri; ordövr tabağı, ara sıcaklar ve ana yemekten oluşuyor. Mekandaki en çok tercih edilen seçenekler et ve tavuk menüleri. Ancak bunların dışında vegan, vejetaryen, diyabet ve çocuk menüsü gibi seçenekler de mevcut.

Düğünden yaklaşık 1 ay öncesine kadar çiftlere iki kişilik menü tadımı yaptırılıyor. Yani menü tadımı sonrası istediğiniz menüyü seçebiliyorsunuz. Ancak sonrasında fikrinizi değiştirdiniz diyelim; mekan size menüde değişiklik yapma imkanı da sunuyor.

salkım söğütlerin arasında bir mekan: mio giardino

Düğün paketi kapsamında menü fiyatları ; hafta içi ortalama kişi başı 100 TL’den, hafta sonu ise 120 TL’den başlıyor. Tabii kişi sayısına ve tarihe göre fiyatta değişiklikler olabiliyor.

Firmanın ödeme konusunda da anlayışlı davrandığını belirtelim. Şöyle ki düğün tarihinizi belirleyip sözleşmenizi imzalarken mekan sizden peşin ödeme yapmanızı beklemiyor. Toplam tutarın %30 - %40 gibi bir miktarını ödüyorsunuz. Geri kalanını ise düğüne 20 gün kalaya kadar ödeyebiliyorsunuz. Eğer sonrasında sağlığınızla ilgili bir sorun olursa düğün tarihini erteleme imkanı da sunuyorlar.

Yeşilin Binbir Tonuyla Fotoğraf Kareleri

Düğün fotoğraflarınızı dışarıdan getirdiğiniz bir fotoğrafçıya çektiremiyorsunuz. Ancak zaten mekanın tecrübeli fotoğraf ekibi sayesinde buna gerek de kalmıyor. Mio Giardino’nun anlaşmalı olduğu profesyonel fotoğrafçı düğün boyunca en güzel karelerinizi yakalıyor ve davetlileriniz ile birlikte eğlenirkenki o mutlu anlarınızı ölümsüzleştiriyor.

salkım söğütlerin arasında bir mekan: mio giardino

Fotoğraf çekimi için ayrıca mekan da aramanıza gerek yok. Dilerseniz Mio Giardino’nun doğanın ortasındaki, hoş fotoğraf kareleri yakalayabileceğiniz ortamını da kullanabilirsiniz. Yeşillikler ve çiçekler arasında, kocaman ağaçların gölgesinde burada müthiş düğün fotoğrafları çekiliyor.

Hesapta Olmayan Konuklar İçin Pratik Çözüm

Beklenmeyen misafirleri geri göndermek olmaz. Mekana söylediğiniz davetli sayısının üstünde misafiriniz gelirse hemen ekstra masalar çıkarılıyor. Bildirdiğiniz davetli sayısının %10’u kadar ekstra davetli gelme olanağı var. Bu davetliler için ise ekstra olarak kişi başı yemek menüsü ödemesi yapılıyor.

salkım söğütlerin arasında bir mekan: mio giardino

Gece Yarısına Kadar Eğlenceye Devam!

Düğünlerde açılış kokteyli 19:30’da başlıyor ve 20:00’ye kadar sürüyor. Sonrasında ise yemek faslına geçiliyor. Düğün, 24:00’e kadar devam ediyor.

Oradan after partiye geçecekseniz; after parti de gece yarısı başlıyor ve saat 03:00’e kadar devam ediyor. Böylelikle gecenin geç saatlerine kadar eğlenceniz devam edebiliyor.

salkım söğütlerin arasında bir mekan: mio giardino

Park Sorunu Yaşanmıyor

Mekana ait toplamda 1300 m2’lik üç otopark mevcut. O nedenle davetliler araç park etme konusunda hiç sıkıntı yaşamıyorlar. Ayrıca Mio Giardino’nun sunduğu güzel imkanlardan biri de ücretsiz vale hizmeti.

salkım söğütlerin arasında bir mekan: mio giardino

Düğün.com Çiftlerinin Mekan ile İlgili Yorumları

Zeynep & Alican: "Beğenmediğimiz ya da eleştireceğimiz hiçbir şey bulamadık, başından beri bizimle ilgilenen ve her şeyimize koşturan Deniz Hanım’a çok teşekkür ediyoruz. Daha güzel bir gece hayal edemezdik. Çok çok eğlendik ve herkes mekandan suratında gülümsemeyle ayrıldı. Yemekler, organizasyon, müzik her şey çok başarılıydı. En önemlisi de istediğimiz şeyleri anlayıp gerçekleştirmeleriydi. Herkese tavsiye ediyoruz. Mio Giardino ailesine teşekkür ediyoruz."

Dila & Sertan: "En özel gününüzü geçirmek için kendinizi Mio Giardino ailesine yüzde yüz teslim edebilirsiniz. Düğünümüz hayal ettiğimizden de harika oldu. Mio’nun mekan olarak güzelliğinin altında çok büyük emekler yatıyor ve tüm bunlar güvenilir eller tarafından gerçekleştiriliyor. Mekanın dışında müzikler, organizasyon, çalışanlar öyle bir bütün halindeler ki, size bu telaşınızda düşünecek neredeyse hiçbir şey kalmıyor. Her şey için bir kez daha teşekkür ederiz!"

Lütfiye & Yasin: "Yaz sezonunda İstanbul'da kır düğünü yapmak istiyorsanız kesinlikle burayı tavsiye ediyoruz. Mekan yöneticileri müşterilerin memnuniyetine önem veriyor ve tüm düğünlere kendi düğünü gibi özen gösteriyor. Tam bir peri masalı gibi düğünümüz oldu. Buradan tüm Mio Giardino ekibine tekrar teşekkür ederiz. Bu mekanı bulmamızda bize yardımcı olan Düğün.com 'a ayrıca teşekkür ederiz."

salkım söğütlerin arasında bir mekan: mio giardino

Evlenecek çiftler için Polonezköy’deki kır düğünü mekanı Mio Giardino’yu tüm yönleriyle ele aldık. Eğer siz de düğününüzü Mio Giardino’da yapmak isterseniz düğün tarihinizden yaklaşık bir sene öncesinde irtibata geçmenizi öneririz. Çünkü yaz dönemi yaklaştıkça mekanın günleri dolmaya başlıyor. Firmanın profil sayfasından tüm fotoğraflarını inceleyip, hakkında yazılmış yorumların hepsini okuyabilirsiniz. Ayrıca firmadan fiyat teklifi almayı da unutmayın.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanları Firmaları

Düğün Mekanları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap