Dans Kursları İstanbul

Hamdi Güneş Dans Okulu

Hamdi Güneş Dans Okulu

Ekiple Tanışın

Wedding Planner

Ücretsiz düğün asistanın Selin burada!

Hayallerindeki düğün dansını anlat, ücretsiz düğün asistanımız tarzına ve bütçene uygun 5 dans kursundan fiyat teklifi göndersin!

Hamdi Güneş Dans Okulu Hakkında

Tango

Eski Yunanda her bir Tanrı için ayrı danslar vardı Mısır'lılar Tanrıların dans ettiğine Hintliler dansın Tanrının ihsanı olduğuna inanırlardı. Kutsal varlıklara yakarmak için dans edilen günlerden binlerce yıl sonra 1880'lerde Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te yeniden doğan, kadınlar uğruna düelloda ölen erkekler için yeraltında gizlice çalınan tango göçmenlerin dansı müziğiymiş önceleri. Fakat 20. yüzyılın başlarında ilk kez Paris'te dinlenince herkesi büyülemiş. Tangonun en moda olduğu yıllar I. Dünya savaşı sonrasıdır. 1913 de Amerika'yı da sarmış Ritim ve sözleriyle başkaldıran bir neslin ifade biçimi.. Büyük ümitlerle göç edilen bir vatanda aradığını bulamayan, geçmişini özleyen milyonlarca insanın duygularının estetik bir anlatımı. Kısacası toplumca ifade olmuş tango..
Tangonun cazibesi ve stili diğer danslardan biraz daha farlıklıdır, birbirinden uzaktalar, bedenleri dimdik, kadın bacaklarını saran fileli çorap ve derin yırtmaçlı eteğiyle meydan okumaya hazır, karşısındaki ise smokinli bir erkek ansızın bandoneondan yükselen nağmelerle birlikte, birbirlerine doğru yürüyor ve kenetleniyorlar. ve ardından küçük adımlarla başlayan dans ve ardından hızlanıyor. Tutku , öfke , şiddet , hüzün hepsi müzikle birleşiyor. İşte tüm bu duyguları aynı anda yaşatan dans başlıyor..

DANS VÜCUDUN DİLİDİR.

Hamdi Güneş, 40 yıldan beri diskolarda Türkçe tangolar okuyarak tangonun büyüleyici ritmiyle dans ediyor.Hamdi Güneş Tangonun aslında çok zor ve profesyonelce yapılabilen bir dans olduğunu söylüyor ve biz bunu figürlerle basitleştirdik diyor. Herkesin kolayca becerebileceği bir tango uyguluyoruz. Nitekim ben sahnede Türkçe tangolar söylerken arkamda dört bayan bu figürleri yapıyor. Oturan bir bayanı dansa kaldırdığımda "yapamam" dediğinde ona cesaret vererek "işte böyle yapacaksın bir-iki -üç diyerek derse başlıyorum. Kendini müziğin ritmine bırakması yeterlidir zaten . Kendinizi serbest bırakın, kulağınızı müziğe verin, bırakın kollarınız, bacaklarınız ve kalbiniz müziğin ritmini yakalasın.

İletişim

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.