Çağıl Bedre ile Zeybek

E-posta Gönder

Ekiple Tanışın

Çağıl Bedre ile Zeybek Fiyatlandırma

Minimum Fiyat
500 TL'den az

Çağıl Bedre ile Zeybek Özellikler

Ders Türü
Bireysel (Çifte Özel) Grup
5-6 ders
Ne kadar önce iletişime geçmeliyiz?
6 haftadan fazla

Çağıl Bedre ile Zeybek Sık Sorulan Sorular

Dans Türleri

Zeybek

Çağıl Bedre ile Zeybek Hakkında

İzmir’in Ödemiş ilçesinde doğdum. Zeybek benim doğduğum yerin vazgeçilmez bir oyunudur. Savaş zamanı efelerin düşmana karşı gösterdiği tavır anlatır oyunlarda. Bu sebeple yerli halk düğünde sünnette asker uğurlamasında mutlaka davul zurna eşliğinde bu oyunun figürlerini sergiler. Yeni nesil kuşağın da devam etmesi için okullara zeybek bilen hocalar tayin edilir. Yarışmalar düzenlenir. Milli günlerde zeybek öğrenen öğrenciler gösterilere çıkar.

Ben de bu gelenek sayesinde ilkokul 2.sınıfta zeybek ile tanıştım ve bu vakte kadar hiç bırakmadım. Okulla katıldığım yarışmalar gösteriler haricinde okul bittikten sonra da Ödemiş Anadolu Gençlik Halk Oyunları derneğiyle yoluma devam ettim. Şehir içinde ve yakın kentlerde düğünlere gösterilere çıkıyoruz. Şimdi ise İstanbul Teknik Üniversitesi’nde okuyorum.

Düğünlerinde zeybek oynamak ve ömür boyu özel zamanlarda bu figürleri sergilemek isteyen çiftlerimize zeybek kursu veriyorum.

Oyunlarımız; Harmandalı, Kerimoğlu, Çökertme, Sinan Ağa, Karyolamın Demiri bu oyunlar kız ve erkeğin birlikte oynadığı oyunlardır bunların haricinde sadece erkek ve sadece kız oyunları da bulunmaktadır. Her oyun 5-7 figürden oluşur.

1 oyun eğitimi 5-6 dersten oluşur.
Ayrıca kendim kostümlü olarak düğünlere çıkmaktayım.

İletişim

  • Adres:

    Sahrayı Cedid Mh. Hafız İmam Sk. 22 / 4 Orçin Apt. Kadıköy

  • E-posta

    E-posta Gönder
  • Haritadaki Konumu

    Çağıl Bedre ile Zeybek Yol Haritası

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak
evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.