Düğün Yemeğiniz Açık Büfe mi Olsun A la Carte mı?

Anıl Balkan tarafından yazılmıştır.

1:41 dakika

11.03.2022

Yemekleri en çok içinize sinen catering firmanızı bulduktan sonra sıra düğündeki ikram çeşidinizi belirlemeye geliyor. Düğün yemek servisi tercihiniz düğün tarzınıza, düğünün olacağı mevsime hatta davetli profilinize göre bile değişebilir. Gelin bu unsurların düğününüzdeki yemek servisi şeklinizde nasıl bir rol oynadığına beraber bakalım...

Nasıl Bir Düğün?

Düğün davetlerinde sunulan menü çeşitleri mekanın ve düğün tarzınızın özelliklerine göre değişecektir. Kır düğünü, havuz başı düğünü ya da deniz kenarında bir düğün düşünüyorsanız açık büfe yemek servisini tercih etmeniz daha iyi olur. Hem insanlar daha hareketli olduğu için oturmak zorunda kalmazlar, hem de açık büfe servis düğün temanıza daha uygun olur. Eğer otel tipi, balo tipi ya da biraz resmi bir düğün planladıysanız bunun için yemek servisi daha uygun olacaktır. Konukların masalarına yapılan servis, düğününüze daha resmi bir hava katacaktır.

Nasil_bir_dugun

Hangi Mevsim?

Düğününüzü hangi mevsimde yapacağınız da servis şeklini seçmenize yardım edecektir. Hatta bunun cevabı o kadar basittir ki... Sonbahar ve kış gibi soğuk mevsimlerde masalara servis, ilkbahar ve yaz gibi sıcak mevsimlerde de açık büfe servisi gayet isabetli bir karar olur. Hangi menü çeşidini seçerseniz seçin bir de düğün yemeklerinizde çok farklı lezzetlerde dünya mutfaklarından da yararlanabilirsiniz. Catering firmanıza mevsime uygun düğün yemeğinde kullanabileceğiniz dünya mutfaklarını da sormayı unutmayın.

hangi_mevsim

Davetli Profiliniz Nasıl?

Eğer geniş ailelerinizin yer alacağı, orta yaş üstü akrabaların sayısının da çok olacağı düğünlerde set menü ve masaya servis seçmeniz daha doğrudur. Açık büfe veya kokteyl tarzı bir menü seçiminde bu akrabalarınız yorulacak ve ayakta yediklerinden zevk alamayacaklardır. Daha az sayıda ve genç davetli profiline sahipseniz hiç düşünmeden açık büfe veya kokteyl tarzını seçmelisiniz. Ne de olsa, o kadar kanı kaynayan insanı masalara oturtup bekletmek yazık olur. Yine de siz son kararınızı vermeden önce düğünde yiyecek içecek servisi alırken dikkat edilecekleri bilin.

Davetli_Profiliniz_Nasil

Siz Ne İstiyorsunuz?

Her şeyden öte bu sizin düğününüz ve bu konuda yine son sözü siz söyleyeceksiniz! Set menü, masaya yemek servisi bir klasiktir, modası asla geçmez ve her zaman insanları tatmin eder. Açık büfe ise gençliği, özgürlüğü ve biraz da lüks yaşamı temsil eder. Kendi hayatınızı gözden geçirin, bütçenizi hesaplayın ve düğün temanızı göz önüne alın. En doğru karar içinize sinendir.

Siz_Ne_istiyorsunuz

Bu konuda yardım alabileceğiniz ve sizi en iyi yönlendirecek ekip profesyonel bir catering firması olacaktır. Aklınızdaki tüm soruları sorabileceğiniz işinin ehli bir firma için hemen seçeneklerinizi değerlendirin! Şehrinizdekini seçin!

Catering Firmaları

Düğününü şölene dönüştürecek catering firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Catering firmanı bul

Sıradaki Makaleler

Catering Hizmeti kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Catering Hizmetleri Firmaları

Catering Hizmetleri kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

Esma Kaplan

Düğün Tarihi: 22.10.2014


Açık büfe düğünlerde daha sosyal bir ortam oluyor imkanı olan çiflere öneririm


NERMİN BAYAM

Düğün Tarihi: 22.10.2014


Düğünümüzün yaş ortalaması tabiki düşük olmayacak birçok akrabamız gelecek kesinlikle açık büfe olamaz:/