Bu Tüyoları Okumadan Düğün Menüne Karar Verme!

Belgin Yetiş tarafından yazılmıştır.

2:34 dakika

11.03.2022

Birçok düğün mekanı yemek hizmeti sunduğu için catering hizmetine ihtiyacın olmadığını düşünebilirsin. Fakat mekanın sunduğu menüden daha farklı bir alternatif istersen ya da dışarıdan catering hizmeti alman gereken bir mekanda -mesela bir çiftlik evinde ya da bir kumsalda- düğün yaparsan, catering firmalarını değerlendirmelisin. Peki, böyle bir durumda catering firmanı nasıl seçeceksin? İşte bilmen gerekenler:

düğün menüsü

Düğünlerdeki Menü Çeşitleri Nelerdir?

Nasıl bir menü seçmen gerektiği konusunda karar veremiyorsan, düğünlerde sunulan menü çeşitlerini gözden geçirelim:

Kokteyl Menü: Kalabalık düğünler için tercih edebileceğin kokteyl menüleri aynı zamanda nikah sonrası kutlamaları için de oldukça idealdir. Kokteyllerde misafirler kokteyl masalarında ağırlanır. Kokteyl menü içerisinde tercihine göre alkollü ya da alkolsüz içeceklerin yanı sıra cipsler, kuruyemişler, kanepeler, peynir çeşitleri, söğüşler ve isteğe göre ekleyebileceğin atıştırmalıklar yer alır. Bu menü çeşidini seçersen, yemekli menüye göre çok daha düşük bir bütçe ile düğününü gerçekleştirebilirsin.

bu tüyoları okumadan düğün menüne karar verme!

Kokteyl Prolange Menü: Kokteyle göre çok daha doyurucu bir içeriğe sahip olan kokteyl prolange genellikle 1-2 saatin üzerindeki davetlerde tercih edilir. Pizzalar, tavuk parçaları, köfteler, kanepeler ve börekler kokteyl prolange menü içeriğinde yer alabilirler. Bu çeşitleri arttırmak ya da azaltmak senin tercihin!

Açık Büfe Menü: Bu seçeneği özellikle çok kalabalık düğünler için öneriyoruz. Böylece serviste aksamalar yaşamazsın. Açık büfelerde sıcak, soğuk ve tatlı bölümü bulunur. Önce soğuk yemekler ardından da sıcak yemekler yenir ve tatlı bölümüne geçilir. Unutmadan, ana yemek için birkaç çeşit sunmak da davetlilerini memnun edecektir!

bu tüyoları okumadan düğün menüne karar verme!

Yemekli Menü: Konuklar masa düzeninde ağırlanır ve sırasıyla ordövr tabağı, ara sıcaklar, ana yemek, tatlı ya da meyve ikram edilir. Catering firması ile konuşarak, ordövr tabağındaki çeşitlere, ana yemekte ne ikram edileceğine, alkol servisinin olup olmamasına karar verebilirsin.

Mevsime Göre Düğün Menüsü Nasıl Seçilir?

İlkbahar Düğün Menüsü: İlkbahar menüsü için oldukça geniş bir menü seçeneğin olduğunu söyleyebiliriz. İlk olarak peynir ve kanepe gibi alternatif atıştırmalıklar sunulabilir. Zeytinyağlı tabağı ve mezeler sonrasında da menüye sebzeyle harmanlanmış harika bir ana yemek eklenebilir.

Yaz Düğün Menüsü: Sıcak bir yaz gününde evleneceksen, menüyü hafif seçmeye özen göstermelisin. Izgara sebzeler, yağsız etler ve soğuk mezeler, hafif salatalar, mevsim meyvelerinden yapılmış taze meyve suları, değerlendirebileceğin yiyecekler arasında.

bu tüyoları okumadan düğün menüne karar verme!

Sonbahar Düğün Menüsü: Baklagiller ve soğuk mezelerden oluşan bir başlangıç tabağının ardından, ara sıcak olarak paçanga böreği ikram edilebilir. Ana yemek olarak ise soslu bir et yemeği ya da ızgara et menü sonbahar düğününde menü içerisine ekleyebileceğin yiyeceklerden yalnızca bazıları.

Kış Düğün Menüsü: Sıcak tabağa biraz daha ağırlık vermeni önereceğimiz kış düğünü için; sıcacık bir çorba yanına kızarmış ekmek, ara sıcak tabağı, baharatlı atıştırmalıklar ve ana yemek olarak da ızgara et oldukça iştah kabartan bir menü seçeneği olacaktır.

Catering Firması ile Anlaşmadan Önce Bu Soruları Sormalısın!

1-Düğün yemeği için menü seçenekleriniz neler ve tadım yapabilme şansımız var mı?

2-Menü yanında ikram edilecek içecek seçenekleriniz neler? Kişi başına düşen içecek sınırınız nedir?

3-Menüye karar vermem gereken son tarih nedir?

4-Davetli sayısını bildirmem gereken son tarih nedir?

5-Yiyecek miktarını verdiğimiz kişi sayısına göre opsiyonlu hazırlıyor musunuz?

bu tüyoları okumadan düğün menüne karar verme!

6-Yasal çalışma belgelerine sahip misiniz ve gıda üretim belgeniz bulunuyor mu?

7-Referanslarınızdan bahseder misiniz?

8-Gıdaların düğün mekanına transferi nasıl sağlanıyor?

9-Sözleşme sırasında ne kadar kaparo alıyorsunuz ve iptal durumunda nasıl bir yol izleniyor?

Düğününde lezzet şöleni yaratacak catering firmalarını bulmak için Düğün.com’dan yararlanabilirsin. Nasıl mı? Firma listeleme sayfalarında şehrindeki catering firmalarını listeleyebilirsin. Hatta firmaları şehir dışında hizmet veren, garson hizmeti sunan, menüde değişiklik imkanı sunan gibi kriterlere göre filtreleyebilirsin. Sonrasında yapman gereken ise beğendiğin firmalardan tek tıkla fiyat teklifleri almak.

Şimdi gelin saçı ve makyajını yaptırabileceğin iyi bir kuaför bulabilmekte sıra.

bu tüyoları okumadan düğün menüne karar verme!

Catering Firmaları

Düğününü şölene dönüştürecek catering firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Catering firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Catering Hizmeti kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Catering Hizmetleri Firmaları

Catering Hizmetleri kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap