Düğün Müzikleri Nasıl Seçilir?

Düğün müziklerinize karar vermekte zorlanıyorsunuz, ama yine de ister bir orkestra ister dj ile çalışın önemli olanın seçeceğiniz müzikler olduğunu bilerek kendiniz bir liste hazırlamak istiyorsunuz. O zaman düğün müziği seçimi için doğru yerdesiniz.

Neye Göre Seçmeli?

Düğün müzikleri için seçim yapma vakti geldi! Pek çok çiftin en zorlandığı konu düğün müziklerine karar vermek oluyor. Kendi beğendiğiniz parçalar, düğünün konsepti, konukların profili derken, iş içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Eğer düğün sanatçıları; orkestra ve dj ile çalışıyorsanız, zaten size yardımcı olmak adına ellerinden geleni yapacaklardır. Profesyonel kişilerle çalıştığınızda sizden düğün gecesi için özellikle üç şarkı seçmeniz istenecektir. Bunlar; giriş müziği, ilk dans müziği ve pasta kesim müziğidir.

neye-gore-secmeli

Herkesi Memnun Etmek Zor

İster bir müzisyenle anlaşmış olun ister bir organizasyon şirketinin Dj’i ile, unutmamanız gereken tek şey o günün sizin gününüz olduğudur. Yaşlısıyla genciyle o kadar kişiyi bir araya topluyorsunuz ama hepsinin zevkine hitap eden, ortak bir müzik bulmanız mümkün değildir. Düğün konseptinde olduğu gibi, düğün müziğinize de gelin ve damat olarak kendi istekleriniz yönünde karar vermelisiniz. Yine de yaşlıların çok hareketli ve gürültülü şarkılara uzun süre dayanamayacağını unutmayın. Genel bir müzik türü seçebilir, hatta yılların eskitemediği düğün müziklerini ilham almak için dinleyip kolayca listenizi oluşturabilirsiniz.

herkesi-memnun-etmek-zor

Taş Müzik Organizasyon
Mart ayı sonuna kadar tüm organizasyonlarda %25 indirim fırsatı!
Lounge Event Düğün Orkestrası
Trio Karşılama Ekibi Ücretsiz Hediyemiz!
Kare Sanat Müzik
Düğün.com çiftlerine özel anlaşma yapan ilk 10 çifte %20 indirim fırsatı!

Giriş Müziği ve İlk Dans

Düğün giriş müzikleri davetiyenize benzer. Düğünün konsepti hakkında ilk izlenim gibidir. Herkes heyecanla mekana girmenizi beklediği o an konuklarınızı büyülemek için en ideal zamandır. İster tutkunuzun dorukta olduğu bir tangoyla giriş yapın, ister eteklerinizi uçuşturarak dönüşler yaptığınız bir vals ile ya da enerjik bir pop parçasıyla; yeter ki giriş müziğiniz aşkınızı anlatsın.

giris-muzigi

Pasta ve Yemek Müziği

Yemekli bir düğün veya nikah sonrası bir kutlama yapıyorsanız seçeceğiniz müziklerin ritimli olması yerine daha slow ve yemek yerken insanları rahatsız etmeyip dinlendirici parçalar olmalarına dikkat etmelisiniz. Düğünün vazgeçilmezi olan düğün pastası içinse temposu yüksek bir müzik parçası daha yerinde olacaktır. Pastanızın görüntüsünü destekleyecek ve siz o mutlu anı yaşarken duygularınızı yansıtacak bir müzik; pastanızı tadından önce fark ettirecektir.

Biri Parti mi Dedi?

Kalabalık ve çok farklı yaş gruplarına hitap eden bir düğün yapıyorsanız after party seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Yaşlı konuklarınız gecenin en canlı saatlerinde evlerine döndüğünde düğün mekanınızda sahne alacak bir DJ ile istediğiniz gibi dans edebilir, balayı öncesinde arkadaşlarınız ve yakın akrabalarınıza eğlenceli bir veda yapabilirsiniz. Partide rahatça dans edebilmek için mutlaka yanınızda yedek ayakkabı bulundurmalısınız. Hatta hazırlayabilirseniz after party için daha rahat bir kıyafet seçeneğini de gelin çantanıza koyabilirsiniz.

biri-parti-mi-dedi

Şimdi düğün müziklerinize karar verin ve şehrinizin müzik firmalarını araştırmaya koyulun! Firmalarla doğrudan iletişim kurarak fiyat teklifi isteyebilir, düğün müzik firmanızla kolayca anlaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Giriş müziğim Göksel OLMAZ OLSUN olacak elimde çiçeğimi sallay sallaya çıkmak istiyorum. :)
Pasta kesme esnasında yine Göksel'den SENDEN BAŞKA olacak
Dans müziğim ;March Anthony MY BABY YOU diye düşünüyorum ama çok kesin değil.
Kına giriş müziğime karar veremiyorum eğlenceli birşey olsun istiyorum ama aklıma maalesef birşey gelmiyo :(

giriş müziği için; yann tiersen- amelie
dans müziği için; the bangles- eternal flame
yemek yeme ve takı esnasında; frank sinatra şarkıları ve yine yann tiersen şarkıları
pasta kesme için; henüz karar veremedim :(
parti esnasında ayrımım yok
ve tabiki çiçek atma şarkısı için de beyonce-single ladies

benimkiler bunlar ;)

ortak payda olarak yılların eskitemediği şarkılardan seçmek en doğrusu

after party için yedek kıyafet mantıklı sabaha kadar gelinlikle eğlenilemez çünkü :)

İncelediklerim
TÜMÜ