Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Yemekli Düğün Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Düğününüzde lezzetli yemeklerin olmasını istiyorsanız mekan olarak bir restoran tercih edebilirsiniz. Restoranda yapacağınız yemekli düğünlerde fiyatlar, menü seçimindeki özelliklere göre değişiklik gösterir. Başlangıç tabağındaki kullandığınız aperatifler, ana yemekteki kırmızı ya da beyaz et tercihi, alternatifli ana yemek gibi özellikler fiyatları etkileyen faktörler arasında yer alıyor. Menü fiyatlarını etkileyen en büyük unsurlardan biri de içkidir. İçkili menüler, sadece meşrubat ikram edilen menülere göre daha yüksek fiyatlı olur.

Düğününüz için kısıtlı bir bütçeye sahipseniz menü seçimlerinizde alkol ve ana yemek seçiminizi ona göre yaparak tasarruf edebilirsiniz. Beyaz et içeren ana yemekler, kırmızı etli menülere göre daha uygun fiyatlı olur. Tercihinizi lezzetli bir tavuk yemeğinden yana kullanarak avantaj sağlayabilirsiniz. Tasarruf edebileceğiniz bir diğer konu da alkollü ve alkolsüz menü seçimidir. Davetlilerinizden az sayıda kişinin alkol tüketeceğini düşünüyorsanız sınırlı alkollü bir menü seçimi yapabilirsiniz.

Yemekli Düğünlerde Menü Seçimi Nasıl Olmalı?

Restoranda yemekli bir düğün yapacaksanız menünüzü seçerken özen göstermelisiniz. Çünkü misafirlerinizin beklentileri arasında lezzetli yemekler olacaktır. Bunun için öncelikli olarak yapacağınız şey restorandan sizin için bir tadım testi düzenlemesini istemektir. Menüdeki alternatiflerin tatlarına bakarak en lezzetli seçimleri yapabilirsiniz.

Menü içeriğini belirlerken misafir odaklı düşünmenizde fayda var. Başlangıç tabağında tüm misafirlerinizin damak zevklerine uygun olabilecek aperatifler tercih etmelisiniz. Ana yemek seçiminizi yaparken alternatifli bir menü seçmeniz hoş olabilir. Bu şekilde misafirleriniz damak zevkine uygun olan ana yemeği tercih edebilir.

Eskişehir’de restoranda düğün ya da yemekli nişan yapmayı düşünüyorsanız aradığınız özellikteki mekanları, bu sayfadaki filtreleme özelliği sayesinde zahmetsizce bulabilirsiniz. Beğendiğiniz restoranlardan ücretsiz fiyat teklifi alarak bütçenize uygun bir düğün mekanı seçebilirsiniz.

Tüm Şehirler Restoran Düğünleri

Eskişehir Restoranlar - Sıkça Sorulan Sorular