Prestijli Bir Düğün Hayali Dedeman İstanbul’la Gerçek Oluyor

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

5:06 dakika

28.07.2020

İstanbul Dedeman Hotel’de düğün yapmak ister misiniz? İhtişamlı süslemeleri, uzman aşçıları, kolay ulaşılabilir konumu ve balayı odasında konaklama hediyesiyle Dedeman Hotel çiftlerin yoğun ilgisini görüyor. Biz de merak edilen her detayı araştırdık, çiftlere özel Dedeman incelemesi yaptık!

prestijli bir düğün hayali dedeman i̇stanbul’la gerçek oluyor

Şehrin Merkezinde Şık Bir Otelde Evlenmeye Hazır mısınız?

Türkiye’nin farklı şehirlerinde, birçok noktada yer alan Dedeman Hotel’i daha önce duymuşsunuzdur. Dedeman olarak 30 senedir hizmet sektöründe aktif olarak çalışıyorlar. Biz size İstanbul Gayrettepe’de yer alan otelden ve onun düğün imkanlarından bahsedeceğiz.

Dedeman Hotel İstanbul’un merkezi bir noktasında yer alıyor. Her iki yakadan da buraya toplu taşıma araçlarıyla ve şahsi aracınızla ulaşabiliyorsunuz. Zaten Gayrettepe bölgesinde Dedeman Hotel’in “Kime sorsanız gösterir” minvalinde bir konumu var!

prestijli bir düğün hayali dedeman i̇stanbul’la gerçek oluyor

Dedeman Gayrettepe’de 450 Kişilik Organizasyonlar

Dedeman’da 2 farklı organizasyon alanı bulunuyor. Bunlar; 480 m² Balo Salonu ile 450 m² genişliğinde bölünebilir Pınar Balo Salonu. Her iki salonun dans pisti de yeterli genişlikte.

Alanların kapasiteleri ise şöyle:

Balo Salonu’nda yuvarlak masa düzeninde maksimum 400 kişi,
yuvarlak ve 2 dikdörtgen masa düzeninde maksimum 420 kişi,
sadece dikdörtgen masanın kullanıldığı düzende ise maksimum 450 kişi ağırlanabiliyor.

Pınar Balo Salonu’nda yuvarlak masa düzeninde maksimum 390 kişi,
yuvarlak ve 2 dikdörtgen masa düzeninde maksimum 400 kişi,
sadece dikdörtgen masanın kullanıldığı düzende ise maksimum 430 kişi ağırlanabiliyor.

After Party ile Eğlenceyi İkiye Katlayın!

Gayrettepe Dedeman Otel’de düğünden sonra dilerseniz after party de yapabiliyorsunuz. After party için ayrı bir alanları bulunmuyor, düğün yaptığınız alanda eğlenceye devam ediyorsunuz. Düğün organizasyonları 00:00 itibariyle sonlanırken, after party ile gece 03:00’e kadar müzik sürüyor.

Otel yetkilileriyle konuşarak parti esnasında istediğiniz DJ, alkollü içecek servisi gibi tüm detayları netleştirebiliyorsunuz.

Dedeman İstanbul

İstanbul Dedeman Otel’in Geniş Düğün Paketi

Dedeman Hotel’in çiftlere sunduğu standart paketler bulunuyor. Başlangıç paketinin içeriği şu şekilde:

 • Karşılama kokteyli (Cips, çerez, kurudite ile alkollü-alkolsüz punch ikramı)

 • Özel düğün menüsü seçenekleri

 • Özel tasarlanmış düğün pastası

 • Kokteyl masalarının tül şeklinde dantel ile örtülmesi ve kokteyl masası üzeri mumluk

 • Balo salonu girişinde 4 adet gelin yolu

 • Beyaz lake nikah masası takımı veya kürsü

 • Gold tiffany sandalye

 • Masa ortasına şamdan ve yapay çiçek çalışması

 • Her davet masası için özel tasarımlı menü kartı

 • Gelin ve damat aileleri için 2 adet günlük kullanım odası

 • Özel balayı süiti ve odaya 2 kişilik özel kahvaltı, köpüklü şarap ve meyve ikramı

Bu hizmetlere ek olarak, tüm düğün süreci boyunca tecrübeli salon şefleri ve satış yetkilileri çiftin yanında oluyor. Her ihtiyacınızı karşılıyor ve hiçbir şekilde aksilik yaşanmasına izin vermiyorlar.

Ses, ışık, müzik ve fotoğrafçılık hizmetleri için mekanla ayrıca görüşmeniz ve tutar belirlemeniz gerektiğini de belirtelim.

Dedeman İstanbul

Size Tahsis Edilen Balayı Odasına Bayılacaksınız!

Dedeman İstanbul’da çiftlere özel bir balayı süiti tahsis ediliyor. Bu odada gündüz tüm hazırlıklarınızı yapabiliyor ve dinlenebiliyorsunuz. Dilerseniz dışarıdan makyöz ve kuaför getirip burada hazırlanabileceğiniz gibi otelin kuaförü ile de çalışabiliyorsunuz.

Düğününüzden sonra Dedeman Hotel’in balayı süitinde konaklayabiliyorsunuz. Bunu standart düğün paketi alan çiftlere hediye ediyorlar! Ayrıca odaya 2 kişilik özel kahvaltı, köpüklü şarap ve meyve ikramları da bulunuyor. Yorgunluğunuzu atmak için birebir!

Dedeman İstanbul

Gayrettepe Dedeman’dan Çiftin Ailelerine Büyük Jest

Çiftlere tahsis edilen odanın kalabalık bir ambiyansa bürünmemesi ve ailelerin de rahatça hazırlanabilmesi için güzel bir hizmetleri bulunuyor. Dedeman İstanbul’da düğün yaparsanız, sizin ve müstakbel eşinizin ailesine 2 oda tahsis ediyorlar.

Gece 00:00’a kadar aileler bu odaları kullanabiliyor, tüm hazırlıklarını yapabiliyor ve fazla eşyalarını bu odada muhafaza edebiliyorlar.

Düğün Fotoğraflarınızı da Otelde Çektirin!

Düğün albümünüz için fotoğraf çekiminizi Dedeman İstanbul’da yaptırabiliyorsunuz. Otelin teras bölümünde yer alan Roof Cafe bölümü Boğaz manzarasına sahip. Panoramik manzarayı arkanıza alarak çok güzel kareler çektirebiliyorsunuz. Ayrıca otel içinde yer alan lobby alanı, asma kat ve merdivenlerde de iç mekan çekimleri yapılabiliyor.

Otelin süslemeleri son derece şık olduğu için salon içerisinde çekilen fotoğraflar da müthiş görünüyor. Dedeman Hotel’in süslemelerini ve organizasyonunu, anlaşmalı oldukları Weddingland firması yürütüyor.

Dedeman Hotel, fotoğraf ekibi olarak Life Begins Photo ile çalışıyor. Senelerdir düğün fotoğrafı çeken bu ekip, çok başarılı çalışmalara imza atıyor.

Dedeman İstanbul

Lezzetli Yemekler ve Menü Seçenekleri

Dedeman İstanbul’da 3 farklı menü alternatifi bulunuyor. Bu menüler ana yemekleriyle birbirinden farklılaştırılıyor. Beyaz etli menüler için ana yemekte tavuk ve balık alternatifleri varken; kırmızı etli menülerde dana madalyon, fırınlanmış antrikot ve kuzu tandır seçenekleri bulunuyor.

Bu menülerde dilerseniz değişiklik talep edebiliyorsunuz. Size özel olarak menüleri şekillendirebiliyorlar. Ayrıca düğününüzden 1 ay önce menü tadımı yapma imkanınız da bulunuyor. Böylece davetlilerinize sunacağınız lezzetleri önceden denemiş oluyorsunuz.

Menü tadımı esnasında düğününüzde sunulacak olan pastayı da seçiyorsunuz. Size 3 farklı düğün pastası sunuluyor ve denemeniz isteniyor. En beğendiğiniz pasta ise düğün günü davetlilerinize servis ediliyor. Seremoni esnasında da maket pasta kesiliyor.

Dedeman İstanbul

Dedeman İstanbul’da Fiyatlar Nasıl?

Otelde menü fiyatları kişi başı 200 TL+KDV ile 280 TL+KDV arasında değişiyor. Menü fiyatları; ana yemek seçimine, talebin yoğunluğuna ve düğün tarihine göre değişiklik gösterebiliyor.

Dedeman’da alkollü içecek servisi de yapılıyor. Limitsiz alkollü içecek ve meşrubat servisi arasında kişi başı 20 TL gibi bir fiyat farkı bulunuyor.

Ödeme Seçenekleri: Sözleşme imzaladığınız anda toplam tutarın %30’unu ön ödeme olarak vermeniz gerekiyor. Kalan bakiye de organizasyon tarihinden 1 ay öncesine kadar kapatılacak şekilde taksitlendirilebiliyor. Oluşan ekstralar için de sizin onayınız doğrultusunda daha sonra ek ödeme alınıyor.

Sözleşme esnasında belirlenen garanti davetli sayısının % 10 üzerinde hazırlık yapıyorlar. Ekstra misafirleriniz gelirse bu sayede hazırlıksız yakalanmamış oluyorsunuz.

Dedeman İstanbul

Çiftler Dedeman İstanbul’u Anlatmaya Doyamıyor!

Dedeman’da düğün organizasyonu yapan çiftler, yaşadıkları güzel anları sadece tanıdıklarına anlatmakla kalmamış; ayrıca firma sayfasında da yorum yazarak paylaşmışlar. Bunlardan birkaç tanesini fikir vermesi açısından sizinle paylaşmak istiyoruz:

Aylin & Burak: "Her ayrıntıya dikkat eden, özen gösteren, güler yüzlü, samimi ve muhteşem bir ekip! Son derece şık, ışıl ışıl bir balo salonu! Bence bir düğün yemeğinden çok daha fazlası! Şiddetle tavsiye ediyoruz. Düğün, Dedeman Otel Gayrettepe'de yapılır!"

Senem & Kadir: "Mekan ve balo salonunun dekoru çok şık ve kendine özeldi. Lokasyon açısından herkesin kolaylıkla gelebileceği bir noktada konumlanmış. Otelde garsonlar, servis ve yemekler çok güzeldi. En ince ayrıntısına kadar her şey düşünülmüştü. Bütün gecemizin eğlenceli bir akış içinde geçmesini sağladılar. Süslemeler çok titizlikle hazırlanmıştı. Herkese tavsiye edeceğim bir mekan!"

Dedeman İstanbul

Dedeman İstanbul İletişim Bilgileri

Dedeman İstanbul Telefon: 0212 963 3976

Dedeman İstanbul Adres: Yıldız Posta Cad. No:50 Esentepe Şişli / İstanbul

Nasıl Gidilir: Esentepe Metrosu’na ve Zincirlikuyu Metrobüs Durağı’na 7 dakika yürüme mesafesinde yer alıyor. Beşiktaş Vapur İskelesi’nden de araçla 15 dakika içerisinde ulaşılabiliyor.

Otopark: Ücretli otopark ve vale hizmeti bulunuyor. Vale hizmeti alan davetliler 30 TL, vale istemeden aracı kendi kullanan davetliler ise saat başına otopark ücreti ödüyor.

Dedeman İstanbul

Dedeman İstanbul ile ilgili paylaşmak istediklerimiz bunlardı. Mekan sayfasından fiyat teklifi almanızı ve oteli yerinde görmenizi mutlaka tavsiye ediyoruz. Elinizi çabuk tutmanızda da fayda var. 6 ay-1 yıl öncesinden rezervasyonları almaya başlıyorlar bile!

Yorum yap