The House Hotel Bosphorus

E-posta Gönder

The House Hotel Bosphorus
  • Beşiktaş, İstanbul.

Kapasite Bilgileri

The House Hotel Bosphorus
Açık ve Kapalı Alan
Yemekli
Min. 50 - Maks. 50
Kokteyl
Min. 50 - Maks. 150

The House Hotel Bosphorus Fiyatlandırma

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)
200 - 350 TL

The House Hotel Bosphorus Özellikler

Manzara
Boğaz manzaralı

The House Hotel Bosphorus Sıkça Sorulan Sorular

The House Hotel Bosphorus kaç kişilik düğün kapasitesine sahip?

The House Hotel Bosphorus 50 kişiden 50 kişiye kadar yemekli hizmet, 50 kişiden 150 kişiye kadar kokteyl hizmeti sunmaktadır.

The House Hotel Bosphorus Hakkında

The House Hotel Bosphorus, tarihi Simon Kalfa binasını Boğaz’ın muhteşem atmosferiyle birleştiriyor...

The House Hotel zinciri, Galatasaray ve Nişantaşı’ndan sonra üçüncü otelini Ortaköy’de açtı. Otel, semtin kalbinin attığı yoğun bir bölgede, nefes kesen Boğaz manzarasıyla göz dolduran tarihi Simon Kalfa binasında Mayıs ayı itibariyle toplam 23 suit odası ile hizmet vermeye başladı. Otel’in bulunduğu bina; adını, dönemin onlarca Osmanlı Sarayı’nın mimarı olmasıyla duyurmuş olan Balyan ailesinden alıyor.

Otel’in tasarım yaklaşımında, tarihi bir binada saray hissi yaratılması fikrinden yola çıkılarak, konforlu ve klasik izler taşıyan modern-lüks bir yaşam kurgulandı 1.000 mertrekarelik bir alan üzerinde 4 normal, bir çatı katından oluşan The House Hotel Bosphorus’un girişinde ziyaretçileri karşılayan metal çerçeveli, özel tasarım, zarif bir kapının arkasındaki bekleme salonuna bakan resepsiyon bölümü yer alıyor. Birinci katta konuk odalarının yanı sıra otelin restoranı, barı, spor salonu, masaj salonu, konferans salonu ve lobisi birarada bulunuyor.

Penthouse katındaki süitlerin ayrı adı var:

The House Hotel Bosphorus’un çatı katındaki süitlerin üçü de adlarını Balyan ailesinden ve tarihi binadan alıyor. Simon Kalfa, Balyan ve Fescizade olarak anılan bu üç, geniş süit, Boğaz Köprüsünü ve tarihi yarımadayı da kapsayan panoramik manzarasıyla açık terasın bulunduğu beşinci kattadır. Doğrudan Boğaz’ı gören Simon Kalfa Süit, misafirlerini muhteşem tasarımı ve heyecan verici manzarasıyla karşılıyor. Çatı katı süitlerinde ise daha konforlu ve seçkin bir deneyim arayanlar için klasik küvet ve jakuzi seçenekleri bulunuyor. Özel tasarım avizeler, şömine ve gizli aydınlatmalı gömme raflar İstanbul’da ziyaretçilerin dinlenip soluklanabileceği lobide ve restoran bölümünde sıcak ve rahat bir atmosfer yaratıyor.

Seyhan Özdemir ve Sefer Çağlar’ın mimarlığını üstlendiği otelde orijinal kapı ve çerçeveler olduğu gibi korunarak sadece restore edildi. Mermer, pirinç, meşe ve ceviz ağacı gibi Autoban’ın karakteristik materyalleri kullanıldı...

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak
evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.