Liman Lokantası

0850 241 1787

Nikah Sonrası Yemeği

Kategori

80-100 TL

Min. Yemekli Fiyat

300-400

Yemekli Kapasite

Beyoğlu, İstanbul

İlçe, İl

Wedding Planner

Ücretsiz düğün asistanın Selin burada!

Nasıl bir mekan aradığını anlat, ücretsiz düğün danışmanlarımız isteklerine uygun 5 düğün mekanıyla seni iletişime geçirsin!


Genel Özellikler

 • Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu) 80-100 TL
 • Davet Alanları Sadece kapalı alan

Kapasite

 • Yemekli Kapasite 300-400
 • Kokteyl Kapasitesi 500-750
 • Kapalı Alan Kapasitesi 300-400

Özellik

 • Vale Hizmeti

Sorular

 • Özel menü seçenekleriniz neler? Kosher
 • Hizmet verdiğiniz diğer organizasyon türleri? Kurumsal etkinlikler
 • Nasıl gelinir? Liman lokantası Taksim’e ve eski İstanbul’a 5 dk mesafededir.Taksim yönünden gelirken Karaköy meydanından önce sol taraftadır.
  Eminönü yönünden gelirken, Galata Köprüsünü geçince sağda rıhtıma paralel ilk sokakta sağdadır. Karaköy Kat otoparkı karşısı

Önerilen Firmalar

Port Hotel Büyükada
12 1

Adalar

Port Hotel Büyükada

Büyükada’da denizin ruhunuzu ferahlatacak manzarasına karşı dostlarınızla b...

Barbisos Düğün Ve Davet Salonu
1

Kağıthane

Barbisos Düğün Ve Davet Salonu

Barbisos Düğün Ve Davet Salonu...

Tepe Majeur / Bizim Tepe
1 1

Beşiktaş

Tepe Majeur / Bizim Tepe

Fransız Bahçeleri'nden sonra uzun yıllardan bu yana sahip olduğu kaliteli h...

Hakkında

Aşk gülümsemeyle başlar, öpücükle devam eder ve nikahla ölümsüzleşir...

Topkapı Sarayı'ndan Ayasofya'ya , Kızkulesi'nden Haydarpaşa'ya uzanan bu tarihi manzaraya doymaksızın nezih ve ferah bir ortamda siz ve konuklarınız için özenle hazırlanmış menülerimiz ve güler yüzlü samimi kadromuzla en özel gününüzde size hizmet vermekten mutluluk duyacağız.

Evlilik hazırlıklarınızın zaten sizi düşündürmeye başladığı bu günlerde, bir de Nasıl yapsak? Kimi çağırsak? Dans parçamız ne olsun? Ne tür müzik çalınsın? Süslemesi nasıl olsun? gibi pek çok soru üstünüze geliyor olabilir!

Yeni hayatınızı planlarken, bir de bu tür detaylarla yorulmamanız için, İster hazır düğün paketlerimizden seçin, isterseniz de kendinize özel paketi profesyonel ekibimizin desteği ile hep birlikte oluşturalım. Düğün geceniz için kafanıza takılacak hiçbir şey kamasın ki, Sizi de misafirlerinizle birlikte sorunsuzca ağırlayalım.

A'dan Z'ye, tek bir elden yürüteceğimiz hazırlık safhasından düğün gününüze dek bu konforu ve rahatlığı yaşamak için sizlere her türlü sorunuzun cevabını vermeye hazır olduğumuzu belirtiriz.

Liman Lokantası 1947 yılında İktisat Bakanlığı ve İstanbul Liman İşletmelerinin açtığı bir yarışma sonucunda yerli ve yabancı 21 proje arasından seçilen bir mimari projeyle yapılmış.

Mekanın ilk işletmecisi Şebinkarahisarlı Hüseyin Bey'dir. 1953 yılında Denizcilik Bankası’nın işletmesine geçen Liman Lokantası'nın başına, Atatürk’ün şefliğini uzun yıllar yapmış olan Silvian Fontana getirilmiş.

Fontana 1953-1968 yılları arasında buranın şefliğini yapmış ve bu zaman dilimi içerisinde Türkiye’de ilk defa batılı anlamda modern servisi oturtmuş. Geçmişte birçok ünlünün de uğrak yeriymiş Liman Lokantası.

Ressam İbrahim Çallı, edebiyatçı Yahya Kemal Beyatlı rakılarını yudumlarken Boğaz'ın inanılmaz güzellikteki manzarasının keyfini çıkarmışlar.

Bir dönem İstanbul’un tanınmış ailelerinin, nişan ve düğün törenleri için de tercih ettikleri Liman Lokantası'nın iç dekorasyonu 1997 yılında baştan sona yenilendi. 1997'den bu güne kadar Çapa Grup tarafından işletilmektedir.

İletişim

AYDIN AYDEMİR

Melike Onal

 • Telefon: 0850 241 1787

 • Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mh. Kemankeş Cd. No:34/1 Karaköy Beyoğlu


1 yorum


gi

gizem

Düğün Tarihi: 14.09.2013

Gece boyunca her şeyin planlandığı şekilde ilerlediğinden emin olmak ve olası bir istenmeyen duruma anında müdahale edebilmek için salondan ayrılmayan müdür Aydın bey başta olmak üzere servisi, müziği ve leziz ikramlarıyla bize ve misafirlerimize son derece keyifli bir gece yaşattılar. Gelin ve... devamı 


Yorumunu merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak
evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.

Ücretsiz Fiyat Teklifi Al!
Wedding Planner

Ücretsiz düğün asistanın Selin burada!

Size daha çok yardımcı olmak istiyoruz. Bu süreçte ihtiyaçlarınıza uygun öneriler yapmak ve işinizi kolaylaştırmak için bir kaç sorunumuz var.