Eğlenirken Evlendiren Bir Düğün Orkestrası: ArtistA

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

6:36 dakika

01.04.2024

Düğününüzde sahneyi profesyonellere bırakmaya hazır mısınız? Tecrübeleri, interaktif çalışmaları, geniş repertuvarları ve diğer tüm ilgi çekici yönleriyle sizi ArtistA Orkestra ile tanıştırmak istiyoruz! Firmayı detaylı anlattığımız bu yazıya bir de parola gizledik. Bu parolayla firmaya gidenlere güzel bir sürpriz var. Sizi yazıya alalım…

Artista Orkestra

Aşk ile Çalışan Bir Orkestra

Düğününde çalacak olan orkestranın aşk dolu olmasını kim istemez? ArtistA Orkestra’nın çalışmalarından bahsetmeden önce kuruluşuyla başlamak istiyoruz konuya. İşte o zaman neden aşk dolu dediğimizi daha iyi anlayabileceksiniz! Müzik sayesinde bir araya gelen ve hayatlarını birleştiren Özlem ve Deniz Vardaryıldızı tarafından kuruluyor ekip. ”Önce biz evlendik. Şimdi de yeni çiftleri evlendiriyoruz” diyorlar.

Uzun süreler boyunca birçok etkinlikte Deniz & Özlem adıyla sahne alıyorlar. 2 sene öncesinde de ArtistA markasını yaratıyor ve bu isim altında düğün müziğinde uzmanlaşma maceralarına devam ediyorlar. Düğün sektöründe 10 yıllık tecrübeleri olsa da özellikle son senelerde bu alana daha da yoğunlaşmış durumdalar.

Orkestranın öne çıkan özellikleri şöyle:

 • Şehir-yurt dışında hizmet,

 • Konsepte özel kostüm seçimi,

 • Ses-ışık sistemleri temini,

 • Yüzlerce şarkılık repertuvar,

 • En az 8 kişilik ekip,

 • Trio, bando gibi ekstra hizmetler,

 • DJ imkanı,

 • Düğün öncesi toplantı,

 • Ödemede kolaylık.

ArtistA Orkestra’nın Düğün Paketi

ArtistA’nın çiftlere sunduğu temel bir paket var. Bu paket dahilinde; orkestrayla 2 saatlik sahne performansı, DJ ve ses-ışık sistemleri bulunuyor. Sistemlerinin kalitesi sayesinde sahnede müzik icra ederken aynı zamanda ses ve ışık destekli bir şov ortaya koyuyorlar.

Pakete ekstra olarak; karşılama müziği, pasta esnasında bando / davul şov, after parti için özel DJ, çifte özel beste yapma gibi hizmetleri de bulunuyor. Ancak bunlar ayrıca fiyatlandırılıyor.

Teknik kurulumun da ArtistA tarafından yapılmasını istiyorsanız; sabah saatlerinden itibaren düğün mekanında hazırlıklara başlıyorlar. Sahnenin kurulması, soundcheck yapılması, enstrümanların seslerinin dengelenmesi gibi birçok işlem düğün saatinize kadar tamamlanmış oluyor.

Fiyatlar ve Ödeme Seçenekleri

ArtistA Orkestra’nın fiyatları ışık, ses ve orkestra dahil 15.000 TL’den başlıyor. Düğün tarihine, ekipteki kişi sayısına, talep edilen ekstra hizmetlere, teknik ekipmanlara göre fiyatlar değişebiliyor.

Anlaşma esnasında çiftten ön ödeme olarak toplam rakamın %25’ini talep ediyorlar. Geri kalan tutarın ise düğün gününe kadar ödenmesi yeterli oluyor. Tek seferde ödeme yapmanız gerekmediği için bütçenizi planlı bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

Orkestranın yurt veya şehir dışında hizmet vermesini istiyorsanız; belirtilen ücrete ek olarak ulaşım ve konaklama masraflarını da sizin karşılamanız gerekiyor.

Bu Parolayla Ulaşanlara ‘Trio’ Hediye!

Sizi de fazla heyecanlandırmadan parolayı hemen verelim istiyoruz! Eğer firmayla iletişime geçerken #RUHEŞİM parolasını belirtirseniz; trio adı verilen ve üç kişilik ekip tarafından gerçekleştirilen karşılama müziğini fiyat dahilinde hediye olarak alabiliyorsunuz!

Trio; çello, keman, flüt veya akordeon, gitar, flüt üçlüsünden oluşuyor. Davetlileriniz mekana giriş esnasında soft bir müzik eşliğinde karşılanıyor.

Ayrıca şu anda Düğün.com çiftlerine özel, mart ayı sonuna kadar geçerli %20 indirim fırsatı da sunuyorlar. Ancak elinizi çabuk tutmanız şart. Özellikle cumartesi organizasyonları için tarihler alınmaya başlandı bile!

Artista Orkestra

Kalabalık Ekip ve Geniş Repertuvar

ArtistA Orkestra ile çalıştığınızda düğününüzde en az 8 kişi sahne alıyor. Enstrüman olarak bateri, bas gitar, klavye, perküsyon, saksafon, klarnet ve gitara yer veriyorlar. Kadın ve erkek olmak üzere de en az 2 solist bulunuyor. Solist sayısı talebe göre 4 kişiye kadar çıkabiliyor.

Sahne alan müzisyenler dışında, işin arka planıyla ilgilenen ekip arkadaşları da bulunuyor. Öncelikle ses ve ışık sistemlerini kendileri temin ediyorlar. Bunun için teknik tarafla ilgilenen bir ekip oluyor. Ayrıca DJ, tonmaister ve sahne asistanları da düğün günü çalışmalara büyük katkı sağlıyor.

Orkestranın sahne performansı ortalama 2 saat sürüyor. Bunu çiftlerin taleplerine göre ya hiç ara vermeden ya da iki kısma bölecek şekilde gerçekleştirebiliyorlar. Bir gecede ortalama 60-70 parça söylüyorlar.

Ne Tarz Şarkılar Çalıyorlar?

Orkestra, uzun süredir sahne çalışmaları yürütüyor. Aslında her telden her dilden yüzlerce şarkıyı söyleyebiliyorlar. Türkçe parçalar dışında; İngilizce, İtalyanca, Fransızca, İspanyolca dillerinde geniş bir repertuvarları var.

Herkesi kucaklayan geniş bir repertuvara sahipler: Türküler, halaylar, oyun havaları, Türk sanat müziği, 80’ler - 90’lar Türkçe pop… Önemli konunun ortak eğlenceyi yakalamak olduğunu düşünüyorlar.

Performans esnasında davetlilerden gelen şarkı isteklerini de çalabiliyorlar. Ancak bunu çiftlerle belirledikleri repertuvarın çok da dışına çıkmayacak şekilde yapıyorlar.

Artista Orkestra

Repertuvar Nasıl Oluşturuluyor?

Diyelim ki ArtistA ile anlaştınız. Öncelikle her iki ailenin de hangi yöreden olduğunu soruyorlar. Çünkü özellikle aile bireyleri kendi kültürlerinden parçalar dinledikleri zaman daha fazla katılıyor ve daha çok keyif alıyorlar.

Repertuvardaki şarkıların dengeli dağılımı için de bir çalışma yürütüyorlar. Örnek vermek gerekirse; Karadenizli bir ailenin düğününde bütün gece horon çalmak yerine, diğer davetlileri de düşünerek hareket ediyorlar. Akrabalarınız dışında; iş yeri gibi farklı ortamlardan katılan davetlileriniz için eğlence dozu yüksek, insanları piste çekecek şarkılar seçmeye özen gösteriyorlar.

Pistin gece boyunca hiç boş kalmaması için şarkılarını özenle seçiyorlar. Gecenin sonunda herkesin “Ne kadar da eğlendik” demesi böylelikle kaçınılmaz oluyor.

ArtistA, Ünlü İsimlere Eşlik Ediyor!

ArtistA Orkestra’nın kurucuları Özlem ve Deniz Vardaryıldızı, uzun süredir ünlü isimlerle çalışıyorlar. Deniz Vardaryıldızı’nın iki albümü var; aynı zamanda beste yapıyor, söz yazıyor. Demet Sağıroğlu’na dahi beste vermiş. Animasyon karakteri Kita’ya besteledikleri şarkı dünya çapında ödüller almış. TRT ile canlı müzik yaptıkları bir program üzerine uzun süreler çalışmışlar.

Özlem Vardaryıldızı ise konservatuardan mezun. Keremcem’le yaptığı düet milyonlarca kişi tarafından izlenmiş. Aynı zamanda bir Walt Disney yapımının da şarkılarını seslendirmiş. Gerçi biz onu Dimes, Özdilek, Collezione, Migros gibi birçok popüler markanın reklam müziklerinden de tanıyoruz. Birçok popüler markanın reklamlarının jingle sesi kendisi!

Vokal olarak Aşkın Nur Yengi, Gökhan Tepe, Emel Müftüoğlu, Nükhet Duru gibi birçok isme sahnede eşlik etmişler. Şu an da hala Selda Bağcan’ın senfonik orkestra ile çıktığı konserlerde vokal yapıyorlar.

İlk Bizden Duymuş Olun: Ekibin 2020 senesine özel bir düet çalışması var. Çiftlere özel hazırlayacakları bu parçaya önümüzdeki dönemlerde sık sık denk geleceğiz gibi görünüyor. Biz demo kaydını dinledik, bayıldık!

Artista Orkestra

Düğünden Önce Her Detay Konuşuluyor

ArtistA Orkestrası, çiftlerle düğünden önce en az iki toplantı gerçekleştiriyor. Bir tanesi ekiple özel yaptıkları toplantı oluyor. İlk toplantıda genel olarak repertuvar seçimi ve davetin çizgisi üzerine konuşuluyor. İkinci toplantı da düğün mekanında, diğer çözüm ortaklarıyla gerçekleştiriliyor. Bunda ise herkesin görevleri konuşuluyor ve günün akışı belirleniyor.

Bu toplantıların dışında süreç içerisinde çiftlerin aklına gelen, sormak istedikleri sorularla ilgili sürekli irtibat halinde oluyorlar. Düğün sürecinin stresini azaltmak, en azından davetin müzikle ilgili olan kısmını çiftlerin üzerinden tamamıyla almak için çalışıyorlar.

Ayrıca çiftlerin düğünlerinde çalınmasını istediği şarkılar varsa bunları da görüşmelerde netleştiriyorlar.

İnteraktif Sahne Anlayışı

ArtistA Orkestra, çifti ve davetlileri de sahnelerine dahil ederek daha çok keyif almalarını sağlayan bir ekip. Mesela çiftleri sahneye alıyor ve daha önce seçtikleri bir şarkıyı beraber söylüyorlar. Bir bakıyorsunuz damadın eline davulu tutuşturuyorlar, sonra sahneden inip gelin adayıyla düet yapıyorlar!

Performansları esnasında mutlaka davetlilerle iletişim halinde oluyorlar. “Kimsenin kenarda köşede oynamasına izin vermiyor; mutlaka herkesi piste taşıyoruz” diyorlar. Bu konuda da oldukça iddialılar.

Düğün akışına yemek esnasında daha slow parçalarla başlıyorlar. Misafirlerin yemeklerini, çiftin de davetlileriyle tebrikleşmelerini bitirmesine yakın süre zarfında enerjiyi yükseltiyorlar. Sonrasında şarkıların arasında boşluk dahi olmayacak şekilde performanslarına devam ediyorlar. Canlı müzikten sonra ise bayrağı DJ’e devrediyorlar.

ArtistA Orkestra’dan Çiftlere Tavsiyeler

 • Akrabalarınız, iş arkadaşlarınız, farklı yaş grubundan insanlar davetlileriniz olacak. O nedenle herkese hitap eden bir playlist çalınması önemli. Siz günlük hayatınızda gelin ve damat olarak başka tür müzikler dinlemeyi seviyor olabilirsiniz. Ama unutmamak lazım ki düğün biraz da davetliler için hazırlanan bir organizasyon.

 • Düğün akşamı geldiğinde orada farklı bir psikoloji devreye giriyor. “Günlük hayatımda ben çok oynamam” deseniz bile kendinizi pistten alamayabiliyorsunuz. O nedenle biz tecrübemizden dolayı aşağı yukarı o anahtarı biliyoruz. Buna göre genel bir repertuvar önerimiz oluyor. Yani işi profesyonellerin eline bırakabilirsiniz.

 • Çiftlere karar vermeden önce eski performanslarımızın videolarını izlemelerini öneriyoruz. Eğer videolarda gördükleri enerji ve ışık onlara hitap ediyorsa bizimle gönül rahatlığıyla iletişime geçebilirler.

 • Unutmayın ki düğünün en önemli unsuru müzik! Mekan olarak nereyi seçerseniz seçin, en çok dikkat etmeniz gereken konulardan biri müzik olmalı. İyi müzik, bir daveti inanılmaz kılabilir!

 • Düğün yapacak çiftlerimiz şuna dikkat etmeliler: Mekanlar anlaşma esnasında ses ve ışık sistemlerinin olduğunu söylüyor. Ancak büyük bir orkestrayla çalışacaksanız mutlaka ses sisteminin yeterli olup olmadığını öğrenmeniz gerekiyor. Bizimle çalışırsanız ses ve ışık sistemlerini bünyemizde halledeceğimiz için sorun yaşamayacağınızı bilmelisiniz.

 • Çiftlere düğünlerinde çalınmasını istedikleri özel şarkıları 2 ay öncesinden seçmelerini tavsiye ediyoruz. Son güne bıraktıkları takdirde telaşlanabilirler.

 • Kendi yörelerini ön plana çıkarmak ve düğünlerine daha da hareket katmak isteyen çiftler, performanslarımıza destek gösteriler ekleyebilirler. Mesela bir horon ekibiyle anlaşırlarsa sahnemizde onlara yer verebiliriz.

Artista Orkestra

ArtistA Orkestra ile ilgili paylaşmak istediğimiz detaylar bunlardı. Siz de firmanın tarzını ve çalışmalarını sevdiyseniz iletişime geçmeyi unutmayın. Düğün tarihinizden en az 3 ay öncesine kadar firmayla görüşürseniz istediğiniz tarihi almanız daha da kolaylaşır. Şimdiden bol eğlenceli bir düğün, davetlilerinizin pistten ayrılamayacağı bir coşku diliyoruz!

Yorum yap