Sedef Adası’nda Manzaraya Doyacağınız Bir Düğün Mekanı: Liya

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

5:03 dakika

07.11.2022

İstanbul’un en güzel renklerini sunan adasında düğün yapmaya ne dersiniz? Liya; çiftlere şık bir mekanın yanı sıra davetiye tasarımından dış çekime kadar ihtiyaçları olan tüm hizmetleri sunuyor. Sizin için araştırdık, yazdık!

Liya

Liya’da Sedef Adası’nın Yıldızı Olacaksınız!

Liya, kendine şıklığıyla hayran bıraksa da biz ilk olarak konumunun muazzamlığından bahsetmek istiyoruz. Mekan; İstanbul’daki Prens Adaları’ndan biri olan Sedef Adası’nda yer alıyor. Hatta adanın güney cephesini tamamen kaplıyor.

Mekan ile anlaşırsanız sizi belirlenen iskeleden tekneyle alıyorlar. Sonrasında adadaki müthiş bir iskeleden geçip, ağaçların arasındaki ahşap merdivenleri çıkarak alana ulaşıyorsunuz. İlk andan itibaren karşılama hostesleri sizi yönlendiriyor.

Deniz kenarında yer alan bir mekan olması, sadece manzara sunduğu anlamına gelmiyor. Düğün günü Liya iskelesinden denize girebiliyorsunuz! Sabah erkenden gelip mekanda hazırlıklarınıza başlamadan önce arkadaşlarınızla denizin keyfini çıkararak stresinizi atabiliyorsunuz.

Liya'nın atmosferi ve mekanda yapılan organizasyonlar hakkında size fikir verecek videoyu da şuraya bırakıyoruz, incelemenizde fayda var:

Liya

Liya

Firmayı İncele

İhtiyacınız Olan Her Hizmet: All’N One

Liya; “All’N One” adı verilen bir hizmet anlayışına sahip. Sadece bir mekan kiralama değil; çiftlere organizasyon sürecinde ihtiyaçları olan her hizmeti veriyorlar. Benzeri olmayan bir her şey dahil paketten bahsediyoruz! Çiftlere ciddi bir vakit tasarrufu sağlıyor.

Davetiye tasarımı ve baskısı, çiftlere özel web sitesi, dans kursu, saç-makyaj, photo booth gibi birçok hizmeti fiyat dahilinde mekandan alabiliyorsunuz. 36 farklı kalemi kapsayan All’N One sistemi içerisinde yer alan bazı hizmetler de şöyle:

 • Organizasyon
 • Süsleme
 • Fotoğraf-video
 • Saç-makyaj
 • Davetiye tasarlama-basım
 • Konaklama
 • Canlı müzik
 • 10 farklı seçeneğin yer aldığı alakart düğün menüsü
 • İlkyardım uzmanı ve kadın/erkek güvenlik ekibi
 • Perküsyon
 • Ulaşım (Çift ve davetliler için ayrı yatlarla mekana geliş)
 • After party
 • Dans kursu
 • LCV raporlama

Pakete dahil olan canlı müzik, Balkan Bandosu gibi hizmet seçenekleriyle de organizasyonunuzu daha keyifli ve eğlenceli hale getirebiliyorsunuz.

Liya

Davetlileriniz Menüsünü Kendi Seçsin

Liya’da standart menüler yerine alakart, yani seçmeli menüler sunuluyor. Davetlileriniz, masalarında istedikleri menüleri söylüyorlar ve ona göre servis yapılıyor.

Liya’da balık, et, vegan, vejetaryen ve çocuk menüleri bulunuyor. Organizasyon günü bunların hepsi yeterli sayıda hazırlanıyor. Düğününüzden yaklaşık 1 ay öncesinde mekana giderek menü tadımı yapabiliyorsunuz.

Liya’da seremoni esnasında maket pasta kesiliyor. Çiftlere 4 maket düğün pastası seçeneği sunuluyor; dilediğinizi seçebiliyorsunuz.

Liya

Liya’dan Ücretsiz Düğün Danışmanlığı

Liya’nın en önemli hizmetlerinden bir diğeri de paket dahilinde ücretsiz düğün danışmanlığı vermeleri! Oturma düzeni, dekor, ulaşım, müzik, nikah memuru... Her detay çifte göre planlanıyor. Çifte anlaştığı andan itibaren düğün gününe kadar danışmanlık hizmeti veriyorlar.

Organizasyon da tamamen Liya’nın sorumluluğunda; çifte hiçbir ücret yansımıyor. 73 kişilik personel ekibine sahip mekanda organizasyon hizmeti, Liya'nın kendi organizasyon ekibi tarafından yürütülüyor. Mekan yetkilileri “Düğün gününün affı olmaz. Bu yüzden her şeyin koordinasyonu kabahatsiz biçimde yapılmalı. Dışarıdan kimseyi bu işlere sokmuyoruz. Çünkü kimse bizim ekibimiz kadar iyi yapamaz” diyor.

Aynı Günde Sadece Tek Düğün

Liya, 3,5 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuş. Bu alanın %70’ini plaj ve bahçe alanları oluşturuyor. Mekanda 300 kişiye, kadar davetli ağırlayabiliyorsunuz. Liya’da 2-3 organizasyon yapılabilecek kadar alan bulunuyor. Ama çiftlere verilen hizmet kalitesinin düşmemesi için aynı gün içerisinde sadece bir organizasyon düzenliyorlar.

Liya, açık bir düğün mekanı. Ancak açılır kapanır pergole ve giyotin sistemi sayesinde kısa süre içerisinde kapalı hale getirilebiliyor. Diyelim ki ani bir yağış durumu oldu. 10 saniye içerisinde mekanın üstü kapanıyor ve eğlenceye devam ediyorsunuz.

Liya

Denize Sıfır After Party Keyfi

Liya’da düğün organizasyonları paketin içinde yer alan after party ile birlikte 19.00-01.00 saatleri arasında yapılıyor. Tercih edilirse 02.00’ye kadar uzatılabiliyor. Yemekler panoramik deniz manzaralı restoran alanında ikram edilirken kokteyl ve eğlence denize sıfır beach alanında gerçekleştiriliyor. Mekanın konumu gereği müzik sesi hiç kısılmadan gecenin sonuna kadar eğlence devam ediyor.

After party alanında; bardan DJ kabinine kadar her detay bulunuyor. Bistro masalar ortama daha da parti havası kazandırıyor. Bu arada müzik detaylarıyla tamamen Liya ilgileniyor. Bu hizmet de paketlerine dahil!

Liya

4 Farklı Süsleme Konsepti

Şıklığıyla da göz kamaştıran Liya’da 4 farklı süsleme konsepti sunuluyor: Rustik, deniz, garden ve vintage! Bu temalardan birini seçebildiğiniz gibi farklı konseptler oluşturmalarını da talep edebiliyorsunuz.

Süsleme konusunda 50’den fazla aksesuar çeşidi kullanabiliyorlar. Bu aksesuarların çoğu el yapımı. Süsleme hizmeti de fiyat dahilinde sunuluyor, ekstra bir ücret talep etmiyorlar.

Manzara ve şıklık bir araya gelince, çiftler de düğün fotoğraflarını Liya’da çektirmeyi tercih ediyor. Mekanın içerisinde fotoğraf çekimine özel köşeler hazırlanıyor. Ayrıca Sedef Adası’nın diğer alanlarında da çekim yapabiliyorsunuz. Bu sayede doğa manzaralı birçok kare albümünüzde yerini alıyor. Liya’nın bünyesinde fotoğraf ekibi de bulunuyor.

Liya

Hazırlık Odası ve Konaklama Hediyesi

Liya’da çiftlere özel 22 m² genişliğinde bir hazırlık odası bulunuyor. Bu alanı giyinmek ve kasa muhafazası için kullanıyorlar. Ayrıca odalarında özel lavaboları da bulunuyor.

Daha kapsamlı hazırlıklar için de çifte ve yakınlarına ayrılmış 220 m²’lik teras alanı bulunuyor. Bu alanda; davetliler için giyinme odaları, bar, müzik sistemi, fotoğraf stüdyosu, makyaj üniteleri ve localar mevcut. Müthiş deniz manzarası da cabası!

Liya ile anlaşan çiftlere yaptıkları bir diğer jest de şu: Mekanın Büyükada’daki anlaşmalı otelinde, balayı odasında ücretsiz konaklama imkanı sunuyorlar. Aynı otelde çiftin konuklarına da indirimli fiyatlar dahilinde konaklama hizmeti verilebiliyor. Sedef Adası’ndan Büyükada’ya ulaşım tekneyle sadece 10 dakika sürüyor.

Çiftler Liya Hakkında Ne Diyor?

Liya daha 2 senelik bir mekan olmasına rağmen çok sayıda düğün organizasyonuna imza atmış durumda! Mekanda düğün yapan çiftlerin firma sayfasına yazdığı yorumlardan birkaç tanesini paylaşmak istiyoruz:

Merve & Salih: "Müzik desibelinde gece istediğiniz saate kadar özgür olduğunuz İstanbul’daki tek yer. Geçen yıl düzenlediğimiz davette her şey şahaneydi. Yeni yer Liya’daki uygulamalara bayıldık. Başarılarınızın devamını dileriz. Türkiye’de sizin gibi özel yerler olduğu sürece insan daha mutlu oluyor."

Yasemen & Özgür: "Yemek seçimini davetliye bırakmak çok özel bir davranış. After party'de ateş yakmak da öyle. İyi de çiftlere web sitesi kurmak ve kostümlü servis hizmeti nerden aklınıza geldi? Tebrik ediyorum. 2 sene önce gerçekleştirdiğimiz nişan yemeğimizde birçok şeyden memnun kalmıştık. Ama yeni yer Liya’da bambaşka bir kafa yaratmışsınız."

Liya

Liya İletişim Bilgileri

Liya Telefon: 0216 706 61 43

Liya Adres: Maden Mahallesi Şehsuvar Menemenlioğlu Sokak No.2 Sedef Adası, Adalar/İstanbul

Nasıl Gidilir: Düğünlerde Liya, çiftlerinin ve davetlilerin geliş ve gidişlerini All’N One paketine dahil olarak kendisi organize ediyor. Çiftlerin gelişi için Dragos, davetliler için Bostancı ve Büyükada lokasyonları kullanılıyor. İstanbul’un diğer noktaları için de ulaşım organizasyonu sağlama esneklikleri mevcut.

Liya sizin de ilginizi çekti mi? Biz mutlaka mekanla iletişime geçmenizi öneriyoruz. Mekanı yerinde görmek ve ada havası almak size de iyi gelecek! Düğününüzden en az 6 ay öncesinde Liya ile iletişime geçerseniz, istediğiniz tarihi alabilme ihtimaliniz artıyor.

O zaman mekan incelemesini Liya’nın sloganı ile bitirelim: ”Gerçek olamayacak kadar isteyin!”

Yorum yap