Boğaz’ın Tatlı Esintisi Düğününüze Eşlik Etsin: Portaxe Baltalimanı

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

6:49 dakika

28.05.2021

İstanbul’un merkezinde yer alan, denize sıfır bir düğün mekanıyla sizi tanıştırmak istiyoruz! Portaxe, muhteşem manzarası ve dekorasyonu sayesinde televizyon programlarına bile ev sahipliği yapan bir yer. Gece köprü ışıklarının ortaya çıkardığı görüntü ise kesinlikle görülmeye değer! Portaxe ile ilgili tüm detaylar bu yazıda.

Portaxe Baltalimanı

Portaxe, Boğaz’ın hemen kenarında yer alan özellikle son yıllarda adını sıklıkla duyduğumuz bir düğün mekanı. Adını duymamış olsanız bile izlediğiniz dizilerden burayı hatırlıyor olabilirsiniz. Zaten yeni tanışacak olan çiftlere de biz detaylarıyla anlatacağız.

Müthiş manzarası, şık dekorasyonu, menü çeşitliliği, kolay ulaşımı ve diğer ilgi çekici özellikleriyle Portaxe düğün sektöründe 13 yıldır hizmet veriyor. Her zaman çift odaklı çalışıyorlar ve yenilikçi bir bakış açısına sahipler.

Mekanın davetlilere sunduğu müthiş bir Boğaz ve köprü manzarası var. Özellikle hava kararınca köprünün ışıkları yandığında manzaraya bakmaktan kendinizi alamayabilirsiniz.

Portaxe

Portaxe Nerede?

Sarıyer düğün mekanlarından biri olan Portaxe, İstanbul’da Baltalimanı semtinde yer alıyor. Otoban – Fatih Köprüsü bağlantısı sayesinde İstanbul’un hemen hemen her yerinden buraya ulaşmak çok kolay. Ayrıca kendine has iskelesi de var. Deniz ulaşımı da yapılabiliyor.

Mekana kendi aracıyla gelecek olan çiftler için otopark mevcut. Hatta Boğaz hattındaki en büyük otoparklardan birine sahipler.

Çoğu Ünlünün Yolu Portaxe’ten Geçmiş

Portaxe ünlülerin ve dizilerin uğrak noktası haline gelmiş durumda. Tanıdık simalar burada düğünlerini yapıyor, televizyon programları ve diziler mekan olarak Portaxe’i tercih ediyor.

Nihat Kahveci, Selami Şahin, Bülent Emrah Parlak, Berk Oktay, Özge Özder gibi birçok ünlü isim burada organizasyonlarını düzenlemiş.

Ayrıca Portaxe’in Güneri Civaoğlu ile Şeffaf Oda, Ezel, Poyraz Karayel, Erkenci Kuş, Börü, Yabancı Damat, Master Chef gibi birçok diziye ve programa ev sahipliği yaptığını da görüyoruz.

Baltalimanı Portaxe

Portaxe Düğün Organizasyonları ile 365 Gün Hizmet Veriyor

Mekanın kapalı ve açık alanları mevcut. Böylece yaz kış demeden kına, nişan, düğün gibi organizasyonlarınızı burada yapabiliyorsunuz. “Portaxe kaç kişilik” diye merak ediyorsanız, düğün mekanlarına yakından bakalım:

Portaxe: 500 metrekare kapalı, 400 metrekare açık alandan oluşuyor. Yemekli düzende 300-650 kişi arasında davetli kapasitesi var. Kokteylde ise bu sayı 1.200 kişiye kadar çıkabiliyor.

Portaxe Shine: 400 metrekare kapalı, 300 metrekarelik açık alanında düğün organizasyonları yapılıyor. Yemekli düğünlerde 200-400 davetli ağırlanabilirken, kokteyl düzende bu sayı 650 kişiye kadar çıkabiliyor.

Portaxe Shine

Olumsuz Hava Koşullarına Karşı Açılır Kapanır Tavan

Sarıyer Portaxe’te yazın açık, kışın ise kapalı alan kullanılıyor. Ancak bahar ve yaz aylarında çoğunlukla açık alanı tercih ediliyor.

Özellikle bahar aylarında yağmur yağması durumunda alanın açılır kapanır tavanını devreye sokuyorlar. Tek bir tuşa basıyorlar ve açık alanın tamamı 30 saniye içerisinde kapanıyor. Böylece Boğaz manzarasından mahrum kalmadan ve düğününüzü taşıma telaşı yaşamadan eğlenceye devam edebiliyorsunuz.

Düğün Alanlarının Diğer Özellikleri:

  • Salonların giriş çıkışları ve mutfakları ayrı.

  • Hepsinde profesyonel ses yalıtımı var.

  • Her salonun kendine ait servis personeli var.

  • Dans pistlerinin büyüklüğü çiftlerin talebine göre ayarlanabiliyor.

  • Salonlarda düzenlenen farklı organizasyonlar arasında hiçbir karışıklık yaşanmıyor.

Portaxe

Portaxe Menüleri Çok Zengin: Türk Lezzetlerinden Dünya Mutfağına

Portaxe ile anlaştığınızda size birçok menü seçeneği sunuyorlar. Bunlardan istediğinizi seçebiliyorsunuz. Dilerseniz menülerde değişiklikler bile yapılabiliyor.

Akdeniz, Ege, Anadolu ve dünya mutfağından birçok lezzetin sunulduğu birbirinden farklı 8 yemek menüsü mevcut. Ayrıca Portaxe kokteyl menüsü isteyen çiftlere de hitap ediyor. 3 farklı kokteyl prolonge ve 4 farklı kokteyl menüleri var.

Portaxe, talep ettiğiniz takdirde size vejetaryen, diyabet, vegan, çocuk menüsü gibi farklı alternatifler hazırlayabiliyor. Hatta hahambaşlıktan onaylı kosher menü bile servis edebiliyorlar.

Davetlilerinize sunacağınız menüyü önceden tatmak için düğünden 10-15 gün öncesinde mekana gidiyorsunuz. Burada düğün gününüzde servis edilecek yemeklerin tek tek tadımını yapıyorsunuz. Düğüne az vakit kala menü tadımının yapılması da avantajlı bir durum. Böylece yemeklerin tadını unutmamış oluyorsunuz.

Güzel Bir Detay: Portaxe’in menülerinde kullandığı tüm ürünler 1. sınıf kaliteye sahip! Şeflerin tecrübesi kaliteli ürünlerle birleşince ortaya çok güzel lezzetler çıkıyor.

Sarıyer Portaxe

Portaxe Fiyat Listesi

Paket (Kişi Başı) Min. Fiyat
Gündüz Nikah Kokteyl Paketi 109 TL
Kış Paketi 189 TL
Yaz Akşam Paketi 249 TL

Düğün pastası da menü fiyatına dahil. Pasta seremonisi esnasında maket pasta kesiliyor. Sonrasında ise davetlilere kişiye özel porsiyon pastalar ikram ediliyor.

Ayrıca mekanda alkollü menü seçeneği de bulunuyor ve 25 TL fiyat farkıyla seçebiliyorsunuz. Alkollü menüler limitli ve limitsiz olarak sunuluyor. Bunlar arasında da 25 TL gibi bir fiyat farkı oluyor.

Baltalimanı Portaxe düğün fiyatlarını etkileyen en önemli faktör düğünü hangi mevsimde ve günde yapacağınız. Kış döneminde, yaz aylarına göre neredeyse %40’a varan indirimler yapılabiliyor. Hafta içi düğünleri de hafta sonu yapılanlara göre %15 oranda daha uygun oluyor. Gündüz – akşam düğünlerinde ise bu fark %60’lara kadar çıkıyor.

Bu Fırsatları Kaçırmayın:

► 1 Kasım – 31 Mart tarihleri arasında düzenlenen düğün organizasyonlarında yemek paketlerine süsleme ve DJ hizmetleri de dahil.

► Yıl boyunca yapacağınız gündüz nikah kokteyli paketlerine de süsleme ve müzik hizmeti dahil.

Portaxe

Düğün Fotoğraflarınıza İstanbul Manzarası Eşlik Etsin

Dünyanın farklı bölgelerinden birçok turist Boğaz’ın o müthiş manzarasını seyretmek için İstanbul’a seyahat ediyor. İşte siz Portaxe’te düğün yaparsanız o dünyaca ünlü, kendine hayran bırakan manzaranın hemen yanında olacaksınız.

Deniz ve Boğaz manzarasını arkanıza alarak mekanda çok başarılı düğün fotoğrafları çektirebilirsiniz. Ayrıca kır konseptinde, doğayla iç içe düğün fotoğrafları isterseniz onun için de mekanın hemen karşısındaki Japon Bahçesi’ni kullanma imkanınız bulunuyor.

Şimdiden düğün fotoğrafı için mekan buldunuz bile!

Portaxe’te Açık Alanda After Parti Yapın

Çoğu mekanın after parti alanı kapalıdır. Çünkü açık alanda saat 00:00’dan sonra yüksek sesli müzik dinlenmesi konusunda problem yaşanabilir.

Ama Portaxe, Avustralya’dan ithal etmiş oldukları özel bir ses teknolojisine sahip. Bu teknoloji sayesinde saat 00:00’dan sonra Boğaz’a nazır açık alanlarında after partiye ve müzik eşliğinde eğlenmeye devam edebiliyorsunuz.

Bu arada etkinliklerin saat aralıklarını da buraya bırakalım:

Düğün: 19:00– 23:59

After Parti: 00:00 – 02:30

Portaxe

Portaxe’in Süslemelerini Çok Beğendik

Fotoğraflara baktıkça siz de süsleme konusunda fikir edinmişsinizdir diye düşünüyoruz. Mekanda abartılı aksesuarlara, fazlalık yapacak dekorlara yer verilmiyor. Sadelik ve şıklık bir arada sunuluyor. Bize kalırsa bu konuda çok doğru bir çalışma yapıyorlar. Çünkü zaten İstanbul manzarası gibi gösterişli bir fonları var.

Mekana evliliğin rengi beyazın hakim olması ve kullanılan aksesuarların da asil bir şıklığa sahip olması müthiş! Ayrıca Türkiye’de su perdesi sistemine sahip olan tek yer olmasıyla da Portaxe düğün mekanları arasında ön plana çıkıyor.

Portaxe’te genelde 10 – 12 kişilik yuvarlak masalar kullanılıyor. Bazen 40 kişilik dikdörtgen masalara da yer veriyorlar.

Düğününüzü burada yapmaya karar verirseniz, size birçok süsleme seçeneği sunuyorlar. Bunlardan dilediklerinizi seçiyorsunuz ve düğün günü onu uyguluyorlar.

Portaxe

Portaxe Düğün Danışmanları ile Her Şeyi Planlayın

Sarıyer düğün salonlarından Portaxe ile anlaşan çiftlerle ilgilenen bir ekip oluyor. Bu düğün danışmanları, organizasyonunuzu planlamaya başladığınız ilk andan itibaren menünüzün oluşturulmasından ekstra hizmetlere kadar her konuda size yardımcı oluyorlar. Düğün gününün akışını bile her detayıyla planlıyorlar.

Ayrıca düğün mekanına girdikleri andan itibaren çiftlerle ilgilenen bir ekip oluyor. Kendilerine ve ailelerine hazırlık odası tahsis ediliyor. Düğün saatine kadar çiftlere ikramlar sunuluyor ve keyifli bir şekilde ağırlanıyorlar. Hatta makyözü ve kuaförü çağırarak burada hazırlanmak da mümkün.

Portaxe

Portaxe’in Ödeme Koşulları Nasıl?

Mekanla anlaşırsanız sözleşme imzaladığınız gün sadece %40 kaparo ödüyorsunuz. Sonrasında %40’lık oranı ara ödeme olarak yapıyorsunuz. Geri kalan bakiyeyi ise düğün tarihinizden 10 gün öncesine kadar kapatmış olmanız gerekiyor. Taksitle ödeme seçeneği çiftlere büyük kolaylık sağlıyor.

Düğün günü anlaşma esnasında belirttiğiniz davetli sayısının %5’i kadar fazla servis açıyorlar. Bu da ekstra gelen davetlileriniz için güzel düşünülmüş bir hareket. Eğer fazla davetliniz gelirse, servislerin fiyatı ilk başta anlaştığınız kişi başı rakam üzerinden ücretlendiriliyor. Ama ekstra davetliniz gelmezse herhangi bir ücret ödemiyorsunuz.

Hastalık ya da bir yakının vefatı gibi olağanüstü durumlarda mekanın müsait olduğu bir güne düğün ertelenebiliyor. Bunun için de ekstra bir ücret talep etmiyorlar.

Portaxe

Çiftler Portaxe Hakkında Neler Diyor?

Portaxe nikah törenlerinden düğün organizasyonlarına, kına gecelerinden bekarlığa veda partilerine kadar birçok etkinliğe ev sahipliği yapmış. Mutluluğuna şahit oldukları çiftler de Düğün.com üzerinden mekana bazı yorumlar yapmışlar. Bunlardan birkaç tanesini fikir vermesi açısından buraya bırakıyoruz:

Gamze & Can: “Düğünümüzde profesyonel ve güler yüzlü ekip sayesinde başından sonuna her anıyla muhteşem bir gece yaşadık. Tüm detaylar düşünülmüştü, bize sadece eğlenmek ve gecenin tadını çıkarmak kaldı. Menü, servis, lezzet, hizmet kalitesi ve Boğaz manzaralı eşsiz atmosferi ile sadece bizim için değil tüm misafirlerimiz için unutulmaz bir gece oldu. Yeni evlenecek çiftlere her açıdan güvenebilecekleri için Portaxe'i tüm kalbimizle tavsiye ediyoruz.”

Başak & Barış: “Tek kelimeyle şahaneydi! Samimi söylemem gerekirse ben buradaki yorumları okuduğumda abarttıklarını filan düşünmüştüm. İyi olduğunu söylemişlerdi ama bu kadarını ben de beklemiyordum. Düğün sahibini bu kadar rahat ettiren bir ekiple çalışmak eşsiz bir şans! İstisnasız herkesten 'Katıldığımız en iyi düğündü' yorumunu aldık. Mekan, manzara, ambiyans ve konum zaten efsaneydi!”

Portaxe

Baltalimanı Portaxe ile uzun süreler boyunca davetlilerinizin övgülerini alacak bir düğün yapabilirsiniz. Misafirlerinizin Instagram profillerini Boğaz manzaralı fotoğraflarla süsleyecek olmanız da diğer bir güzel detay!

Portaxe’te düğün yapmak isterseniz evleneceğiniz tarih belli olur olmaz mekan ile iletişime geçmenizi öneriyoruz. Çünkü mekanla ne kadar erken anlaşırsanız istediğiniz tarihi satın alabilme imkanınız o kadar artar. Bol manzaralı ve keyifli bir düğün diliyoruz!

Kulüp ve Davet Alanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

0 Yorum