Boğaz’a Nazır Tarihi Bir Düğün Mekanı: Vilayetler Evi Boğaziçi

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

5:29 dakika

12.09.2022

Tarabya’da denizin hemen kenarında yer alan bir mekanda düğün yaptığınızı düşünmenizi istesek? Birbirinden güzel süslemeler, lezzetli yemekler ve keyifli müzikler de size eşlik etsin! Fikir hoşunuza gittiyse, İstanbul Vilayetler Evi ile tanışmanızın vakti geldi demektir. Mekanda düğün yapan çiftlere, Boğaz manzaralı balayı odasında konaklama hediyeleri de var! Diğer detaylar yazıda.

İstanbul Vilayetler Evi

Boğaz manzarasını ayaklarınızın altına seren, görkemli binası ve şık dekorasyonuyla çiftlerin ilgi odağı olan Ve Hotels Boğaziçi – Vilayetler Evi’ni inceleyeceğiz sizinle. Mekan, Tarabya’da yer alıyor. 1989 yılında açılan tesis; o zamandan bu yana otel, restoran ve düğün organizasyon mekanı olarak hizmet veriyor.

İstanbul Vilayetler Evi

İstanbul Vilayetler Evi’nin Öne Çıkan Özellikleri

 • Boğaz ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü manzaralı,

 • Teras salonunda açılır kapanır tavan sistemi,

 • Kolonsuz salonlar,

 • Düğün fotoğrafı için güzel alanlar,

 • Zengin yemek menüleri,

 • Alternatifli süsleme seçenekleri,

 • Balayı odasında konaklama imkanı,

 • Ücretsiz otopark.

Mekanın Tarihi Önemi: Kireçburnu’na ismini veren ve Boğaz’ın simgesi olan Rumeli Hisarı’nı bilirsiniz. İşte bu hisarın yapımına tanıklık eden asırlık çınar ağacını görebiliyorsunuz Vilayetler Evi’ne gittiğinizde. Ayrıca çınar ağacının gölgesinde de Sultan II. Mahmut Han’ın yaptırmış olduğu tarihi çeşme bulunuyor. Yani mekanın dört bir yanı buram buram tarih kokuyor!

Mekanın videosu da size fikir verecektir:

Ve Hotels Boğaziçi – Vilyetler Evi’nin Düğün Alanları

Mekanda birbirinden farklı iki düğün alanı bulunuyor:

Teras Salon: Boğaz manzaralı bu salonda 265 kişiye kadar davetli ağırlayabiliyorsunuz. Açılır kapanır tavan sistemine sahip. Düğün yapacağınız mevsime göre alanı açık veya kapalı olarak kullanabilirsiniz.

Mavi Salon: Bu, mekanın kapalı salonu. 140 kişilik davetli kapasitesi bulunuyor. Bu salondan da Boğaz manzarası görülebiliyor ve kolon bulunmuyor.

Vilayetler Evi’nde davetli sayınıza ve tarzınıza göre dilediğiniz alanı tercih edebiliyorsunuz. Bu arada düğün alanlarının ayrı bloklarda olduğunu da belirtelim. Yani iki farklı düğün mekanı gibi tasarlanmış. Mesela bir alandaki müzik sesini diğer alandan kesinlikle duymuyorsunuz. Bu büyük avantaj!

Organizasyon alanlarının dans pistlerinin de yeterli büyüklükte olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

İstanbul Vilayetler Evi

Vilayetler Evi Düğün Paketinde Neler Var?

Düğün mekanlarının çiftlere sunduğu standart paketler oluyor. Vilayetler Evi Tarabya’nın düğün paketi ise şu şekilde: Müzik, süsleme, fotoğraf / video ve balayı odasında konaklama!

Vilayetler Evi’nin standart paketinde değişiklikler yapabiliyor ve dilerseniz tamamen taleplerinize özel bir paket oluşturmalarını isteyebiliyorsunuz.

Ayrıca paket dahilinde düğün planlama hizmeti de mevcut. Düğün boyunca sizinle ilgilenen bir ekipleri bulunuyor. Servis kalitelerini yüksek tutacak sayıda da personel tedarik ediyorlar.

Düğün günü çiftlere bir hazırlık odası veriliyor. Gün içerisinde saat 14:00 itibariyle bu oda tamamen size ait oluyor. Dilerseniz kuaför ve makyözünüzü getirip bu alanda hazırlanabiliyorsunuz.

İstanbul Vilayetler Evi

Düğün Menüsü

Vilayetler Evi’nde düğün yapacak çiftler 4 yemek menüsünden dilediğini tercih edebiliyor. Menülerin ana yemekleri; tavuk, balık, fırınlanmış kuzu tandır ve ızgara dana madalyon şeklinde değişiklik gösteriyor. Ana yemek tercihine göre de Vilayetler Evi fiyatları artıp azalabiliyor.

Menü Fiyatları: 105 – 135 TL arasında değişiyor.

Dilerseniz mekanın sunduğu menülerin başlangıçlarını, salatalarını, mezelerini ve pastalarını değiştirebiliyorsunuz. Damak tadınıza uygun seçimlerde bulunabilirsiniz.

Düğününüzden 10 gün öncesinde mekana gidip menü tadımı yapabiliyorsunuz. Böylece davetlilere sunacağınız lezzetleri de önceden denemiş oluyorsunuz.

Ve Hotels Boğaziçi’nde kokteyl, açık büfe, vejetaryen, vegan ve çocuk menüsü seçenekleri de bulunuyor.

Küçük Bir Not: Vilayetler Evi’nde alkollü menü seçeneği bulunmuyor.

İstanbul Vilayetler Evi

Düğün Pastası

Mekanda seremoni esnasında maket pasta kesiliyor. Gerçek pasta kesmek isterseniz –yaşanacak herhangi bir sağlık sorununa karşı sorumluluğu üzerinize aldığınıza dair yazı verirseniz- dışarıdan bir firmayla anlaşabiliyorsunuz.

Balayı Odasında Konaklama

Vilayetler Evi’nde düğün yapmaya karar verirseniz, size özel balayı odasında konaklama hizmeti de veriyorlar. Bunun için ekstra bir ücret talep edilmiyor.

Mekandaki Boğaz manzaralı en güzel odayı çiftlere tahsis ediyorlar. Bu sayede düğün sonrası yorgunlukla yolculuk yapmak zorunda kalmıyor ve mekanda konaklıyorsunuz.

İstanbul Vilayetler Evi

Fotoğraf Ekibi

Vilayetler Evi’nin anlaşmalı fotoğraf ekibi bulunuyor. Organizasyon boyunca her anınızı kayıt altına alıyor ve düğününüzden sonra hepsini size teslim ediyorlar.

Düğün hikayesi ve albüm için çekim yapmak isterseniz dışarıdan bir ekiple çalışmanıza müsaade ediliyor. Salonun içinde, mekanın önünde, odanızda ve manzaralı birçok noktada düğün fotoğrafı çekimi yapabiliyorsunuz.

Mekan Süsleme Aksesuarlarında Birçok Alternatif

Vilayetler Evi’nin anlaşmalı olduğu bir süsleme firması bulunuyor. Bu firma, düğün organizasyonları için şu süslemeleri yapıyor:

 • Masa örtüsü ve dantel kapak,

 • Masa ortası yuvarlak ayna üzerinde şamdan veya yapay çiçek,

 • Napolyon sandalye ve bağlama (Organze, saten veya dantel bağlama alternatifli)

 • Supla (Alternatifli)

 • 4 adet bardak mum ve bardak mumlara bağlama,

 • Numaratör,

 • Kumaş peçete,

 • Yürüyüş yoluna fener süslemesi,

 • Karşılama panosu.

Düğün alanlarında kullanılacak masa türünü kişi sayısına göre belirliyorlar. Kalabalık düğünlerde dikdörtgen masalara da yer verilirken, standart düzende yuvarlak masalar tercih ediliyor.

İstanbul Vilayetler Evi

İstanbul Vilayetler Evi ile İlgili Diğer Detaylar

► Mekanın anlaşmalı olduğu bir müzik firması bulunuyor. Ama dilerseniz dışarıdan bir DJ veya orkestrayla da anlaşabiliyorsunuz.

► Anlaşma esnasında belirttiğiniz davetli sayısından %5 daha fazla servis ve yemek hazırlığı yapıyorlar. Böylece beklenmedik davetlileriniz de hizmetlerden faydalanabiliyor.

► Standart düğün paketlerindeki çalışmaların dışında; canlı müzik, trio ile karşılama, canlı çiçek kullanımı, gelin takı, dış çekim, drone, düğün hikayesi çekimi gibi mekandan birçok ekstra hizmet alabiliyorsunuz.

► Kredi kartı, EFT ve banka havalesi ile ödeme yapabiliyorsunuz.

► Hafta içi - hafta sonu, gündüz - akşam ve yaz - kış düğünleri arasında %25'e varan fiyat farkları bulunuyor.

İptal ve Tarih Değişikliği: Sözleşme imzalanmasından itibaren, 7 gün içerisinde yazılı olarak iptal edilirse yatırılan kaparo sözleşme sahibine iade ediliyor.

Organizasyon tarihinden 4 ay öncesine kadar mekan müdürlüğüne yazılı olarak bildirilirse, mekanın uygun olması durumunda tarih değişikliği yapılabiliyor. 4 aydan daha kısa bir süre ise depozit iade edilemiyor veya başka bir tarih için depozito mahsup yapılamıyor.

Organizasyon tarihine 1 ay kala yapılan iptallerde; mekan, iptal edilen organizasyon salonunu satamadığı taktirde sözleşme toplam tutarının %50’sini talep ediyor.

İstanbul Vilayetler Evi

Çiftler Tarabya Vilayetler Evi Hakkında Ne Diyor?

Vilayetler Evi’nde düğün yapan çiftler, mekan sayfasında tecrübelerini yazmışlar. Bu yorumlardan birkaçını fikir vermesi açısından sizinle paylaşmak istiyoruz:

Gülru & Cem: "Yetkililere başından beri ilgileri, profesyonellikleri, güler yüzlü ve çözüm odaklı olmaları konusunda çok teşekkür ederiz. Ne istediysek öyle olmasına büyük özen gösterildi. Yemekler de harikaydı. Çok güzel bir düğündü."

Hilal & Furkan: "Düğünümüze katılan eş dost ve akrabalarımızın fevkalade memnuniyetleri bizleri onurlandırdı. Organizasyon yetkilisinin ve ekibinin profesyonel koordinatörlüğü sayesinde düğünümüz kusursuz geçti. Düğün sahibi olarak hiçbir stres altına girmeden mükemmel bir gece yaşadık. İkramları, yemekleri, servisleri, DJ hizmeti, salon dekorları her şey ama her şey kusursuzdu. Emeği geçen tüm personele en içten dileklerimizle teşekkürü bir borç biliriz. Düğün mekanı arayan tüm çiftlere önerebileceğimiz tek mekan İstanbul Vilayetler Evi'dir."

İstanbul Vilayetler Evi

Vilayetler Evi İletişim Bilgileri

Vilayetler Evi Adres: Haydar Aliyev Cd. No:110 Kireçburnu – Sarıyer / İstanbul

Adres Tarifi: Taksim’den 42T, Kabataş’tan 25E, Beşiktaş’tan 40B ile veya minibüs ile Tabya Altı Durağı'nda inmeniz yeterli olur. Bunun dışında metro ile Hacıosman son durakta inerek, 4 km. sonra mekana otobüs veya minibüs ile ulaşabilirsiniz. Deniz yolu ile yat kullanarak mekana gidilebilir.

Vilayetler Evi Telefon: 0212 963 3520

İstanbul Vilayetler Evi

Ve Hotels Boğaziçi – Vilayetler Evi ile ilgili dikkatimizi çeken detaylar bunlardı. Eğer mekan hoşunuza gittiyse, rezervasyon yaptırmak için elinizi çabuk tutmanızda fayda var. Çiftler tarafından oldukça ilgi gördüğü için yaz dönemindeki düğünler için 1 sene, kış düğünleri için ise 4 ay öncesinden iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Vilayetler Evi ile görüşmeye gittiğinizde Boğaz manzarasına hayran kalacağınızı şimdiden söyleyelim. Sonra demedi demeyin!

Yorum yap