Urza İstinye ile Tanışın, Kır Düğünü Hayalinizi Ertelemeyin

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

6:36 dakika

12.09.2022

Şehrin merkezinde yer alan Urza İstinye; kır düğünü konseptine uygun süslemeleri, fotoğraf köşeleri, after parti alanı, yağmura karşı kullanabileceğiniz çadırı ve çok daha fazlasıyla çiftlerin en güzel günlerine tanıklık ediyor. Detaylar yazıda!

Urza İstinye

Hem keyifli bir kır düğünü yapın hem de düğün mekanınıza davetlileriniz kolayca ulaşabilsin. Nasıl, kulağa hoş gelmiyor mu? Bakın daha süslemelerinin şıklığından bahsetmedik bile!

Bu yazıda sizinle tanıştıracağımız Urza Sarıyer İstinye’de yer alıyor. İstinye Park’a 300 metre uzaklıkta ve toplu taşımayla da kolaylıkla ulaşılabilen bir noktada konumlanmış.

Mekanın ekibi uzun süreler boyunca düğün sektöründe çalışmış kişilerden oluşuyor. Hatta Urza’nın ortaklarından biri olan Sirel Hanım’ın evlenecek çiftlere yol göstermesi için yazdığı bir kitabı bile var. E tabii böyle deneyimli ve trendleri takip eden ekipten de güzel işler ortaya çıkması kaçınılmaz.

İstinye Urza’da Akşamları Tek Bir Düğün Yapılıyor

Mekanda akşamları tek bir düğün düzenleniyor. Yani mekan yetkililerin tüm ilgisi sadece bir çift üzerinde toplanıyor. Gündüz ise Urza Restaurant’ta doğum günü, bahçelerde barbekü partileri, evlilik yıl dönümü kutlamaları ve kurumsal davetler düzenleniyor.

Urza’nın kokteyl ve düğün için ayrı alanları var. Bahçe alanında, oturmalı yemek düzeninde 650 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor.

Ayrıca yağmur yağma ihtimaline karşı hazırda bekleyen bir çadırları var. Çadır derken; üstü kapalı, içi kumaşlarla kaplı, dilediğiniz gibi ışıklandırılabilen ve bir tarafı tamamen açık olan keyifli bir düğün alanından bahsediyoruz. Buranın da oturmalı düzende 320 kişilik kapasitesi var. Herhangi bir kötü hava koşuluyla karşılaşırsanız düğününüz 30 dakika içerisinde bu kapalı alana taşınabiliyor.

Hatta bu çadır alanının içi çok güzel bir şekilde dekore edildiğinden nisan, ekim ve kasım aylarında sırf burada düğün yapmak için gelen çiftler oluyormuş.

Alanların dans pisti ideal büyüklükte. Zaten pistin etrafı tamamen düz ve çimen zemin olduğu için davetliler dans edecek alan bulma konusunda zorlanmıyorlar.

Urza İstinye

Urza ile Düğün Fotoğrafı Çekim Mekanınız da Hazır

Urza İstinye düğün organizasyonları için süsleme konusuna bayağı özen gösteriyor. Mekanın her köşesinde farklı bir dekor kullanabiliyorlar. Bir tarafta limonlarla donatılmış masalar sizi beklerken, diğer tarafta karşınıza ahşaplarla ve çiçeklerle süslenmiş fotoğraf köşesi çıkıyor. Böylesine keyifli dekorasyonun olduğu bir mekanda fotoğraf çekimi yapmamak da olmuyor.

Düğün öncesinde fotoğrafçınızı mekana çağırıp albümünüz için burada çok güzel kareler çektirebiliyorsunuz. Ancak düğün başladıktan sonra fotoğrafçınızı uğurlayıp, Urza’nın anlaşmalı firması Vivent Production ile çekimlere devam etmeniz gerekiyor.

Urza İstinye

Düğün Paketinizi Siz Oluşturun

Urza düğün paketleri konusunda zengin seçenekler sunuyor. Aslında düğün paketiniz tamamen sizin talepleriniz doğrultusunda oluşturuluyor. Aşağıda listelediğimiz konularda fikirlerinizi ve hayallerinizi söylüyorsunuz. Ona göre mekanın ekibi talepleriniz üzerine çalışıyor. Sonrasında ise size bir düğün paketi sunuyorlar.

Sizin seçim yapmanız gereken konular ise şunlar:

  • 4 adet dekorasyon seçeneği,

  • 6 yemekli / 6 kokteyl menü seçeneği,

  • Ses sistemi,

  • DJ,

  • Ekstra talepler.

Urza İstinye

‘Davete ve Davetliye Özel’ Menü Seçenekleri

Nasıl bir düğün yapmayı planlıyorsunuz? Yemekli mi yoksa sadece kokteyl mi olsun?

İstinye Urza düğün menülerinde 6 adet yemekli, 6 adet kokteylli seçenek sunuyor. Yemekli menülerin 4 tanesinde dana eti, diğerlerinde ise tavuk ve balık eti var.

Her düğün organizasyonunun yapılacağı mevsime, kişi sayısına göre menüler düzenleniyor. Mesela mayıs ayı, çileklerin en lezzetli olduğu dönem. Bu ayda yapılan düğünlerde çilek, pastada veya tatlıda kullanılıyor. Yani menüleriniz en taze ve lezzetli mevsimlik ürünlerle hazırlanıyor.

Urza İstinye

Düğününüze gelecek davetlilerin içerisinde çocuklar, vejetaryenler, veganlar veya herhangi bir yiyeceği alerjisi olan kişiler bulunabilir. Böyle durumlarda o davetlilerinizin yer alacağı masa numarasını Urza’ya iletiyorsunuz. Onlar da belirtilen davetlilere kişiye özel menü hazırlayıp sunuyor.

Menü belirlenip sözleşme yapıldıktan sonra müsait olduğunuz bir zaman diliminde mekana gidiyorsunuz. Burada davetlilerinize sunacağınız menüleri tadıyorsunuz. Eğer hoşunuza gitmeyen lezzetler olursa düğüne bir hafta süre kalana kadar menüde değişiklik yaptırabiliyorsunuz.

Urza İstinye düğün fiyatlarına baktığımızda; yemekli menülerin fiyatları yerli alkollü içecekler de dahil olursa 235 TL – 395 TL arasında değişiklik gösteriyor. Ana yemek seçimi, başlangıç tabağı içeriği, kokteyl atıştırmalıkları, tatlı ve meyve servisinin talep edilmesi gibi birçok faktör fiyatı etkiliyor.

Ayrıca menülerin haricinde dilerseniz davetliler için şampanya köşesi, tropikal meyvelerle hazırlanan renkli köşeler gibi birçok alan da hazırlanabiliyor.

Urza İstinye

Şeker Hamuru Kaplı Maket Düğün Pastası

Menü fiyatlarına düğün pastaları da dahil. Mekanın konseptlerine uyumlu olarak hazırlanmış maket pastaları var. Bu maket pastalar şeker hamuru kaplanmış bir şekilde geliyor. Böylece ortaya gerçek pasta görüntüsü çıkıyor.

Pasta seremonisinden sonra da davetlilerinize özel olarak hazırladıkları pastaları servis ediyorlar. Dilerseniz dışarıdan da pasta getirebiliyorsunuz.

Mekanın Süslemeleri Göz Dolduruyor

Urza’daki tüm süslemeleri kendi bünyelerindeki ekipler hazırlıyor. Dekorasyondan kastımız sadece masa süslemeleri değil. Kapıdan girildiği andan itibaren; üzerinde yürünen halının rengi, etrafındaki çiçekler ve mumlar, kokteyl alanı düzenlemesi, nikah alanının süslenmesi, fotoğraf çeşme köşeleri, anı köşeleri ve masa dekorasyonlarını büyük bir özenle yapıyorlar.

Urza İstinye

Mekanda sadece canlı çiçekler kullanılıyor. Çiçekler de Özlenen Çiçek firmasından temin ediliyor. Uygulayıcı firma olarak da B&M Organizasyon ile çalışıyorlar.

Dilerseniz süsleme konusunda başka bir organizasyon firması ile de çalışabiliyorsunuz. Ama mekanın dekorasyonunu görünce buna ihtiyacınız kalmayacak diye düşünüyoruz.

Urza’da 2019 Senesinin Konseptleri: Vintage, bembeyaz, limon-cipso ve Akdeniz

Urza İstinye

Urza’da Sadece Çiftlerle İlgilenen Bir Ekip Var

Sarıyer düğün mekanlarından Urza’da düğün yaparsanız her türlü ihtiyacınızda size yardımcı olacak bir ekip yanınızda oluyor. Mekana girdiğiniz andan ilk çıkışınıza, pasta kesiminizden düğün bitimine kadar bu ekip tarafından yönlendiriliyorsunuz. Böylece herhangi bir aksama da yaşanmıyor.

Gelin ve damadın düğün öncesinde yiyecekleri yemeğin ayarlanmasından, gelin duvağının gerektiğinde çıkartılmasına, hatta damadın gömleğinin değiştirilmesine kadar her konuda yanınızda oluyorlar.

Urza’ya giriş yaptığınız andan itibaren size özel bir hazırlık odası tahsis ediliyor. Burada düğün saatine kadar dinlenebiliyorsunuz. Ancak bu hazırlık odası biraz küçük olduğundan makyöz ve kuaförünüzü getirip burada hazırlanmanız zor olabilir.

After Parti ile Geç Saatlere Kadar Eğlenin

Urza’nın bir de after parti alanı var. 70-80 kişiye kadar davetlinin ağırlanabildiği bu alan, parti düzeninde dekore edilmiş.

Normalde düğünler 00:00’da sonlanırken, after parti alanında 02:30’a kadar DJ eşliğinde eğlenmeye devam edebiliyorsunuz. After partinin sonunda sizi ve davetlilerinizi ızgara köfteler, sucuklar ya da çorba ikramları bekliyor. Bu da güzel bir jest!

Urza İstinye

Urza İstinye’nin Sunduğu Diğer Hizmetler

► Mekanın 500-550 araçlık kapasitesi olan otoparkı var. Vale hizmetleri de mevcut. 20 TL gibi bir ücretle davetliler burada vale ve otopark hizmetinden yararlanabiliyor.

► Urza’da 100-150 kişilik davetlerde isim listelerinin yazılı olduğu panolar yer alıyor. Kokteyl sırasında davetliler oturacakları masa numaralarına buradan bakabiliyorlar. Daha kalabalık düğünler için de talep ederseniz karşılama hostesi hizmeti verebiliyorlar.

► Dekorasyondan organizasyona her şey Urza’nın kendi ekibi tarafından hallediliyor. Yani birbirinden farklı firmalarla tek tek görüşmek zorunda kalmıyorsunuz.

► Ses, ışık ve DJ konusunda her detayı mekan hallediyor. Urza’nın 10 yıldır beraber çalıştığı ve işinde uzman olan bir DJ’i var. Çiftlerin yorumlarına baktığımızda DJ’den gayet memnun kaldıklarını görüyoruz.

► Düğün günü, önceden belirtmiş olduğunuz davetli sayısının %10 fazlası kadar servis açıyorlar. Eğer davetsiz misafirleriniz gelirse onlar da kendilerine masa bulabiliyor. Fiyatlandırması da anlaştığınız kişi başı rakam üzerinden yapılıyor.

Urza İstinye

Mekanın Ödeme Seçenekleri Nasıl?

Öncelikle şunu belirtmeliyiz; istediğiniz tarihi satın alabilmek için mekanla düğününüzden 3-4 ay öncesinden iletişime geçmenizi öneriyoruz. Düğününüzden 1 ay öncesinde de yer bulabilmeniz mümkün. Ancak özellikle hafta sonu etkinlikleri için riske atmamalısınız.

Mekanla çalışmak istediğinizde Urza düğün fiyatları, davetli sayınız ve talepleriniz göz önünde bulundurularak belirleniyor. Sözleşme esnasında toplam tutarın sadece %20’sini ödüyorsunuz.

Sözleşme tarihinden iki ay sonra diğer %20’lik kısmı, düğün tarihinden 3 gün önce de geri kalanını ödüyorsunuz. Taksitle ödeme seçeneği sayesinde maddi açıdan da rahatlıyorsunuz.

Urza İstinye

Önceden Evlenen Çiftler, Urza İstinye Yorumlarında Neler Demiş?

Sarıyer kır düğünü mekanlarından Urza’nın sayfasında birçok yorum var. Burada düğün yapan çiftler tecrübelerini paylaşmışlar. Birkaç tanesini fikir vermesi açısından buraya bırakıyoruz:

Safiye & Cenk: "Düğün bittikten sonraki düşüncemiz ‘İyi ki Urza'yı tercih etmişiz’ şeklindeydi. Düğünün başından sonuna kadar gerek servisi, gerekse yemekleri kusursuzdu. Gelen tüm misafirlerimiz mekanın atmosferinden çok etkilendiklerini, servisinden son derece memnun kaldıklarını bizzat ilettiler. Mekan süslemesi çok zevkli ve ince düşünülmüş. Sunulan paketlerin hepsi birbirinden güzel ve dolu dolu, ekstraya ihtiyaç kalmıyor. Kısacası hayallerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız Urza ekibine güvenin ve anın tadını çıkartın."

İpek: "Düğünümüzü hayallerimizin de ötesine taşıyan, organizasyonla ilgili her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünen ve bize her adımda yol gösteren tüm Urza ekibine çok teşekkür ederiz. Özellikle yemekler ve servisle ilgili hala davetlilerden övgüler almaya devam ediyoruz. Hep böyle kalın!"

Urza İstinye

Anadolu’dan da Avrupa yakasından da kolayca ulaşılabilen bu mekandan davetlileriniz de hoşnut kalacak. Hatta davetlilerinize düğün saatinden önce gelmelerini, böylece bu şık mekanda fotoğraf çektirmek için daha çok vakitlerinin olacağını söyleyebilirsiniz.

Urza İstinye iletişime geçmeleri için yeni evlenecek çiftleri bekliyor. Biz mekanı çok sevdik. Peki ya siz?

Kır Düğünü Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Kır Düğünü kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Kır Düğünü Firmaları

Kır Düğünü kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap