Doğanın Ortasında Bir Düğün Mekanı: Spicy Orman Evi

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

5:21 dakika

24.08.2020

Ormanın içinde mis gibi oksijen soluyacağınız bir düğün mekanıyla tanışmaya ne dersiniz? Ahşap masaları, kır çiçekleri, fotoğraflarla süslenmiş anı köşeleri ve sevimli ışıklandırmalarıyla Spicy Orman Evi çok hoşunuza gidecek. Daha birçok hizmeti var. Gelin beraber bakalım!

Spicy Orman Evi

Spicy Orman Evi , tam anlamıyla kır düğünü yapabileceğiniz bir mekan! Ormanın ortasında, ağaçların arasında, bol bol oksijen alabileceğiniz bir noktada yer alıyor. “Spicy Orman Evi nerede” derseniz; Kemerburgaz ile Göktürk’ün arasında yer alan Forest Kemerburgaz Macera Parkı’nın içerisinde konumlanmış.

3. havalimanı bağlantı yolları ile buraya kolayca ulaşabilirsiniz. Trafik açısından herhangi bir problem yaşanmıyor.

Spicy Orman Evi Kemerburgaz’a çoğunlukla özel araçlarla ulaşım sağlanıyor. Mekanın kendine ait 1.000 araç kapasiteli bir otoparkı var. Davetlileriniz park konusunda hiçbir problem yaşamıyor. Ayrıca ücretli vale hizmetleri de mevcut.

Spicy Orman Evi

Spicy Orman Evi’nin ekibi uzun yıllardır düğün sektöründe çalışan kişilerden oluşuyor. Çiftlerin istedikleri gibi bir düğün yapabilmeleri için tüm tecrübelerini ortaya koyuyorlar. Mekan yetkililerinin düşünceleri bizim çok hoşumuza gitti. Şu cümleleri sizinle de paylaşmak istiyoruz: "Bizim müşterilerimiz yok. Aldığımız eğitim bize şunu öğretti: İşletmemize gelen herkes misafirimizdir."

Orman Düğününe Yakışır Bir Konseptleri Var

Meşe, gürgen, kestane gibi birçok ağaç çeşidinin olduğu bir kır alanında düğün yapıyorsanız konseptiniz de oraya uyum sağlamalı. Kemerburgaz düğün mekanlarından Spicy Orman Evi’nin yetkilileri de böyle düşünüyor ve doğa temalı süslemeler yapıyorlar.

Öncelikle organizasyon yapacak olan çifte bir hayalleri olup olmadığını soruyorlar. Çiftin fikirlerini aldıktan sonra ortaya ona özgün bir çalışma çıkarıyorlar.

Orman düğününe özel olarak doğayla uyum sağlayan, örtüsüz masaları tercih ediyorlar. Öyle hoş bir ambiyans oluşturuluyor ki; süslemeler için basit kır çiçekleri ve küçük dokunuşlar bile yetiyor. Masa aksesuarlarının dışında saman balyası, anı köşesi, ahşap sunumlar, çiçeklerden yapılmış taçlar ve çok daha fazlasıyla mekan renklendiriliyor.

Bu arada siz dışarıdan bir organizasyon firmasıyla çalışmak isterseniz ona da müsaade ediyorlar.

Spicy Orman Evi

40.000 Metrekarelik Geniş Alan

Spicy Orman Evi oldukça geniş bir alan üzerine kurulmuş. Kapalı ve açık çok sayıda etkinlik alanı var. Şu şekilde:

Alan Adı Genişlik Kişi Kapasitesi
Spicy Orman Evi Restaurant (Kapalı) 200 m² 180
Spicy Orman Evi Restaurant (Açık) 450 m² 350
Spicy Orman Evi Etkinlik Alanı (Kapalı) 400 m² 350
Spicy Orman Evi Etkinlik Alanı (Açık) 600 m² 500
Spicy Orman Evi Piknik Alanı 15.000 m² 5.000

Mekanda aynı gün içerisinde 2 etkinlik yapabiliyorlar. Organizasyon yaptıkları alanların otoparkları, giriş çıkışları farklı. Birbirinden bağımsız alanlar oldukları için etkinlikler arasında herhangi bir karışıklık yaşanmıyor.

Alanların dans pistlerine baktığımızda onların da yeterli büyüklükte olduğunu görüyoruz.

Özellikle bahar düğünlerinde karşılaşılabilecek kötü hava koşullarına karşı da önlem alıyorlar. 2 adet kapalı alanları var. Eğer organizasyon günü yağmur yağarsa kısa sürede düğünleri kapalı alana taşıyabiliyorlar.

Spicy Orman Evi

Menü Seçeneği Çok: Mangal Partisi mi Yoksa Meyhane Konsepti mi?

Spicy Orman Evi’nin standart olarak çiftlere sunduğu birçok menü mevcut. Menüler; tavuk, kırmızı et, balık türleri gibi birçok ana yemeği barındırabiliyor. Ayrıca kokteyl menü seçenekleri de var. Bu standart menüleri tercih edip, dilerseniz sevmediğiniz lezzetleri çıkartabiliyorsunuz.

Bir diğer seçenek de şu: Çiftlerin talepleri doğrultusunda yeni menüler oluşturuyorlar. Mesela siz gidiyorsunuz ve mangal partisi tadında bir düğün yapmak istediğinizi söylüyorsunuz. Bu talebinizi büyük bir keyifle gerçekleştiriyorlar. Ayrıyeten meyhane konsepti hazırlayıp, yemekleri de ona göre yapabiliyorlar. Vejetaryen davetlileriniz varsa onlara özel lezzetler de hazırlanabiliyor. Anlayacağınız menüde sınır yok!

Spicy Orman Evi

Mekan, aynı çatı altında olduğu Spicy Gourmet Foods adındaki catering firmasından yemeklerin teminini sağlıyor. Yani kendi bünyelerinde hazırlıyorlar tüm lezzetleri. Ayrıca Spicy Gourmet Foods; Zorlu PSM, Oyuncak Müzesi gibi birçok popüler yere de yemek hizmeti veriyor.

Spicy Orman Evi düğün menüsü fiyatları ise 130 TL-170 TL arasında değişiyor. Fiyatlarla ilgili bazı detayları sizinle paylaşmak istiyoruz:

 • Tavuk etli ve deniz mahsüllü menü arasında 40 TL gibi bir fark var.

 • Düğün tarihinize göre fiyatlar değişiklik gösteriyor. Hafta içi ve hafta sonu yapılan organizasyonlarda %20’ye varan fiyat farkları olabiliyor.

 • Ekstra olarak hazırlanan menüler içeriklerine göre fiyatlandırılıyor.

 • Menülerinize alkol seçeneğini eklemek isterseniz o da şöyle oluyor: 5 saat süreli limitsiz alkollü içecek için 80 TL, 2 kadeh limitli için kişi başı 55 TL gibi ekstra bir rakam ödüyorsunuz.

 • Düğün günü, anlaşma esnasında belirttiğiniz davetli sayısının %10’u kadar fazla sayıda servis açıyorlar. Habersiz gelen davetlileriniz de tüm servis imkanlarından yararlanabiliyor böylelikle. Bunun ödemesi de organizasyon sonrasında yapılıyor.

Bu arada mekan size sunduğu ve anlaştığınız pakete ekstra bir ücret talep etmeden sürpriz ilavelerde de bulunabiliyor. Hediyelere hazırlıklı olun!

Spicy Orman Evi

Spicy’nin tüm menülerine pasta da dahil. Düğün pastasında bile seçenekler sunuyorlar! Mesela davetlilerinize yaş pasta yerine cheesecake ikram edebiliyorsunuz.

Seremoni esnasında maket pasta kesebileceğiniz gibi, özellikle son senelerin kır düğünü trendlerinden olan yarı kaplamalı pastalar da yaptırabiliyorsunuz.

Düğün Albümünüz İçin Müthiş Fotoğraflar Çektirin

Spicy Orman Evi, fotoğraf çekimi için adeta bir cennet! Yemyeşil bir alan, ağaçlar, bitkiler… Hatta alanda küçük bir dere bile var. O nedenle düğününüzü burada yaptırıyorsanız ekstra bir dış çekim mekanı aramanıza gerek kalmıyor.

Düğün günü mekana gidip fotoğraflarınızı çektiriyorsunuz. Sonrasında ise organizasyon saatine kadar odanızda dinleniyorsunuz. Böylece ne trafiğe takılma ne de düğünüze geç kalma korkunuz oluyor, mis!

Spicy Kır Düğünü mekanının kendi bünyesinde fotoğraf ekibi var. Gerçekten çok başarılı fotoğraflar ortaya çıkarıyorlar.

Burası sadece çiftlerin değil, televizyon dizilerinin bile aktif olarak kullandığı bir mekan haline gelmiş. Mesela son dönemlerin popüler dizisi Erkenci Kuş için burada birçok çekim yapılmış.

Spicy Orman Evi

Spicy’de Kendinizi Orman Perisi Gibi Hissedin

Tüm gelinler kendini özel hissetmek ister. Spicy Orman Evi’nin yetkilileri de bu durumun farkında ve düğünün öncesinde / sonrasında misafirlerine büyük ilgi gösteriyorlar.

Mekanla anlaştıktan sonra sizi müsait olduğunuz bir gün ofislerine davet ediyorlar. Bu koordinasyon toplantısında ilk olarak davetlilerinize sunulacak yemeklerin tadına bakıyorsunuz. Sonrasında DJ’inden dekorasyon firmasına, fotoğrafçısından düğün günü sizinle ilgilenecek ekibe kadar herkesle görüşüyorsunuz. Tüm ekiple düğün planınızı konuşuyor ve kafanıza takılan soruları soruyorsunuz.

Spicy Orman Evi

Düğün günü de mekana girdiğiniz andan itibaren sizinle ilgilenen bir ekip oluyor. Bu 3 kişilik ekip tüm gün sizin ihtiyaçlarınıza yanıt vermek için çalışıyor.

Hazırlık Odası: Mekanın en keyifli yerlerinden biri hazırlık odası. Çiftlerin düğün öncesinde dinlenmesi ve hazırlanması için tahsis edilen bu oda doğal çamdan yapılmış bir orman evinin içinde yer alıyor. Yani mekanın orman konseptiyle birebir uyumlu!

After Parti ile Sabahın İlk Işıklarına Kadar Eğlenmeye Devam Edin

İstanbul düğün mekanlarından Spicy Orman Evi’nin 2 farklı kapalı alanı var. Biri 200, diğeri ise 150 kişilik. Bu kapalı alanlarda istediğiniz saate kadar eğlenmeye devam edebilirsiniz. Yani saat 00:00 olduğunda ne düğün arabanız balkabağına dönüşecek ne de en güzel gününüzün büyüsü bitecek!

Mekanın güzel bir ses sistemi mevcut. After partilerde DJ eşliğinde çalınan müziklerde bunu daha da iyi anlıyorsunuz.

Spicy Orman Evi’nin Ekstra Hizmetleri

Mekan öyle bir ağ yaratmış ki çiftlere düğün namına hemen her şeyi sunuyor. Anlaşmalı oldukları birçok firma var ve onlarla beraber isteklerinize çözüm yaratıyorlar. Bazı ekstra hizmetleri şöyle:

 • Ambulans,

 • Bakıcı,

 • Çocuklar için animatör,

 • Malzeme kiralama,

 • Organizasyon ile ilgili tüm ihtiyaçlar,

 • Bekarlığa veda partisi,

 • Kına gecesi,

 • Nişan organizasyonu,

 • Kız isteme etkinliği.

Spicy Orman Evi

Spicy’de Düğün Yapmaya Karar Verdiniz, Ya Sonra?

Öncelikle şunu belirtmemizde fayda var. Yaz düğünü yapmayı planlıyorsanız düğün tarihinizden 1 sene öncesinden mekanla iletişime geçmenizi öneriyoruz. Kış ayları için tabii bu kadar uzun süreye gerek yok.

Spicy ile anlaşma yaptığınızda ödemenin hepsini değil, bir kısmını yapıyorsunuz. Mali durumunuza göre size bir ödeme planı çıkarıyorlar. Bu konuda çiftlere büyük kolaylıklar sağlıyorlar.

Sözleşmede de bazı durumlarda esneklik sağlayabiliyorlar. Mesela birinci dereceden yakın vefat durumunda düğün tarihinizi erteliyorlar.

Spicy Orman Evi

Ne dersiniz? Spicy Orman Evi, hep hayalini kurduğunuz düğün mekanı mı? Eğer cevabınız “Evet” ise vakit kaybetmeden mekanla iletişime geçin. İlla anlaşacaksınız diye bir şey yok. En azından doğayla iç içe vakit geçirmiş olursunuz!

Kır Düğünü Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Kır Düğünü kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Kır Düğünü Firmaları

Kır Düğünü kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

Tulayyilmazer

Düğün Tarihi: 02.03.2020


Biz mayis ayinda sunnet icin yemek daveti vermek istiyoruz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, 0212 963 0842 numaralı telefonu arayarak veya sayfadaki Fiyat Teklifi Al formunu doldurarak mekanla iletişime geçebilirsiniz. İyi günler diliyoruz.

  Cevapla

Demet Ulus

Düğün Tarihi: 26.04.2019


Merhaba, Sünnet düğün organizasyonu YAPILIYOR mu? Bilgi rica ediyorum. İyi haftalar

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Spicy Orman Evi'nin https://dugun.com/kir-dugunu/istanbul/spicy-orman-evi sayfasından ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz. Fiyat teklifi alırken sünnet düğünü yapmak istediğinizi de belirtirseniz, mekan yetkilileri detaylı şekilde bilgi verecektir. Şimdiden iyi eğlenceler.

  Cevapla