Ağaçların Arasında Yemyeşil Bir Düğün Mekanı: Bahar Country

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:36 dakika

03.06.2024

İstanbul kır düğünü mekanları arasında şıklığıyla ve hizmet kalitesiyle ön plana çıkan Bahar Country ile tanışmak ister misiniz? Sarıyer’in doğasında evlenme imkanını çiftlere sunan mekanı iyice araştırdık, hakkında merak edilenleri yazdık. Sizi böyle alalım!

Bahar Country

İstanbul’un İlk Kır Düğünü Mekanı Bahar Country

Sarıyer’de yer alan Bahar Country’den bahsetmeye başlamadan önce onun standart bir kır düğünü mekanı olmadığını bilmenizi istiyoruz. 63 senedir çiftlere hizmet veriyorlar ve İstanbul’da kır konseptinde düğün yapılan ilk mekan olarak biliniyorlar! Düşünsenize, düğün yapacağınız mekanda kaç farklı nesil mutluluğa “Evet” demiş!

Bu işin öncülerinden biri olmalarının yanı sıra her geçen gün kendilerini yenilemeleri de büyük bir avantaj! Çiftlerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde anlıyor ve onların memnuniyetleri için çalışıyorlar.

Bahar Country

Ünlüler de Tercihini Bahar Country’den Yana Kullanıyor!

Bahar Country’de birçok ünlü isim düğün organizasyonunu yapmış. Bunlardan en popüler olan isimler: Doğa Rutkay, Serhat Tutumluer, Begüm Öner, Ceyhun Fersoy, Kerimcan Kamal ve Tuğçe Güder!

Ayrıca Bahar Country, setlere de ev sahipliği yapmış. Kabadayı, Passolig reklamı, Yeşilçam filmlerinin birçoğu bu mekanda çekilmiş. Kemal Sunal’ın oynadığı filmlerin birçoğunda da Bahar Country’e rastlayabiliyorsunuz. E ne de olsa 63 yıllık bir mekan. Geçmişten gelen popülerliğini hala koruyor!

Bahar Country

5 Farklı Organizasyon Alanı

Bahar Country’de birbirinden renkli ve her organizasyona hitap eden alanlar bulunuyor. Düğününüze az kişi de çağırsanız, kalabalık çevrenizi de davet etseniz kendinize uygun bir alan bulabiliyorsunuz. Detayları şöyle:

Bahar Country Orkide Bahçe: Açık alan. Burada yaklaşık 2.000 davetli ağırlanabiliyor.

Bahar Country Nazende Bahçe: 3.000 m² genişliğinde açık alan. Oldukça geniş bir dans pisti bulunuyor.

Bahar Country Papatya Bahçesi: Bu alan da 3.000 m² genişliğinde. Özellikle düğün fotoğrafı çekimleri için ideal köşeleri var.

Erguvan Salonu: Kapalı salon. 650 m² genişliğinde ve 500 kişi kapasitesi bulunuyor.

Manolya Salonu: Kapalı salon. 300 m² alana sahip. Burada 150 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor.

Bahar Country

Alanların dans pistleri oldukça geniş. Pistlerin üstü kapalı ve sabitler.

Mekanda aynı anda 3 düğün organizasyonu yapılabiliyor. Müzik firmalarının çalışmaları sayesinde sesler hiçbir şekilde birbirine karışmıyor. Her düğün alanı için ayrı mutfak, servis personeli, organizasyon sorumluları ve alan şefleri mevcut. Bu sayede alanların kontrolünü çok başarılı bir şekilde sağlıyorlar.

Bahar Country’nin 150 kişilik salonunda after party yapılabiliyor. Düğün organizasyonları 00:00’a kadar devam ederken, after party etkinlikleri gece 03:30’a kadar sürüyor.

Bahar Country

Yağmurdan Rüzgardan Korkmanıza Gerek Yok!

Kır düğünü yapacaksanız, bahar ve yaz aylarını tercih edeceksiniz demektir. Özellikle bahar aylarında düğün yapacak olan çiftlerin kötü hava koşulları konusunda tedirginlikleri olabilir. İşte Bahar Country bu endişelerinizi ortadan kaldırıyor ve yağmura karşı müthiş bir önlem alıyor!

Yağmur yağması durumunda, tüm alanı yeni nesil tentelerle kapatıyorlar. Yani organizasyonu, ses sistemini başka bir yere taşımanıza gerek kalmıyor. Siz olduğunuz yerde bekliyorsunuz ve bir anda o devasa alanın üstü kapatılıyor.

Ekstrem bir durum oldu ve şiddetli bir rüzgar çıktı diyelim. İşte böyle durumlar için de kapalı alanlarını yedekte bekletiyorlar. Bahar Country’de düğün yaparsanız, eğlenceniz ne olursa olsun yarıda kalmıyor!

Bahar Country

Birbirinden Lezzetli Menüler ve Usta Aşçılar

Bahar Country’de kokteyl ve yemekli menü seçeneklerinden birini tercih edebiliyorsunuz. Yemekli bir düğün yapacaksanız; mekanın 5 menü seçeneği olduğunu bilmelisiniz. Bu menüler birbirinden ana yemekleriyle farklılaşıyor. 3 adet kırmızı etli ve 2 adet de beyaz etli menüleri bulunuyor.

Mekanın size sunduğu hazır menülerde değişiklik yapılmasını isteyebiliyorsunuz. Zaten düğünden 15 gün önce sizi menü tadımı için davet ediyorlar. Burada davetlilerinize sunacağınız lezzetleri deniyor ve değiştirilmesini istediğiniz yemekleri belirtebiliyorsunuz.

Özel beslenme alışkanlıklarına sahip davetlileriniz varsa onlara uygun menüler de hazırlayabiliyorlar. Vejetaryen, vegan, diyabet ve çocuk menüsü hazırlama imkanları bulunuyor.

Bahar Country

Bahar Country Düğün Fiyatları

Menü fiyatları kişi başı 120-170 TL aralığında değişiyor. Seçeceğiniz menü ve içecek; fiyatları etkiliyor. Alkollü içecek talebinde bulunursanız limitsiz seçenek için ekstra 55 TL ödemeniz gerekiyor.

Düğün pastası için dilim başına 7 TL gibi bir ücret talep ediyorlar. Dışarıdan pasta getirirseniz, ücretsiz bir şekilde servis ediliyor.

Bahar Country standart süslemelerinin 20 TL ücreti bulunuyor. Mekanda birbirinden şık dekoratif öğeler kullanılıyor ve tam bir kır düğünü süslemesi yapılıyor.

Mekanın hazır bir düğün paketi seçeneği bulunmuyor. Siz istediğiniz hizmetleri kalem kalem belirtiyorsunuz ve ona göre bir fiyat belirleniyor. Hafta içi düğünlerinde de %10 indirim uygulanıyor.

Anlaşma esnasında mekan yetkililerine net bir davetli sayısı belirtmeniz gerekiyor. Düğün günü bu belirtilen davetli sayısından %10 daha fazla hazırlık yapılıyor. Ekstra gelen davetlileriniz olursa onlara servis açılıyor ve düğün sonunda anlaşılan kişi başı rakam üzerinden fiyatlandırma yapılıyor.

Peki ödeme seçenekleri nasıl? Bahar Country ile anlaştığınızda, sözleşme esnasında toplam tutarın sadece %30’unu ödemeniz yeterli oluyor. Geri kalan bakiyeyi ise düğünden 10 gün öncesine kadar kapatabiliyorsunuz. Ayrıca nakit ödemenin dışında kredi kartı seçenekleri de bulunuyor.

Bahar Country

Bahar Country ile İlgili Diğer Detaylar

  • Düğün fotoğrafı çekimi için mekanı değerlendirebilirsiniz. Doğayla iç içe, yemyeşil ortamda çekilen fotoğraflar albümünüze renk katacak.

  • Mekanın anlaşmalı olduğu bir fotoğraf ekibi bulunuyor. Dışarıdan başka bir firma ile çalışamıyorsunuz. Zaten buna ihtiyaç duyacağınızı düşünmüyoruz. Anlaşmalı fotoğrafçıları oldukça başarılı.

  • Bahar Country’de dinlenebilmeniz için bir gelin odası tahsis ediliyor. Dilerseniz makyözünüzü ve kuaförünüzü getirerek hazırlıklarınızı bu odada yapabiliyorsunuz.

  • Mekanın çiftlerle ilgilenen bir ekibi bulunuyor. Düğün akışınızı beraber belirliyorsunuz. Ayrıca düğün esnasında sizi yönlendiriyorlar. Bu sayede tedirginliğiniz de ortadan kalkmış oluyor.

Bahar Country

Çiftler Bahar Country Hakkında Neler Diyor?

Bahar Country’de düğün yapmış olan çiftler mekan sayfasına yorum yazarak tecrübelerini paylaşıyorlar. Fikir vermesi için birkaç tanesini buraya bırakıyoruz:

Hande & Anıl: "Eşimle birlikte kapısından girdiğimiz anda bizi etkisi altına alan bu güzel mekanda hemen o an düğün bahçemizi bulduğumuzu anladık. Sonrası zaten muhteşem geçti! Yetkililerin sıcaklığı ve cana yakınlığı bizi çok etkiledi. İyi ki orayı seçmişiz. Çözüm ortaklarının profesyonelliği ve garsonların ilgisi muhteşemdi. Ellerinize, emeğinize sağlık. Bizi çok mutlu ettiniz."

İpek & Kerem: "Bahar Country'de gerçekleşen düğünümüzde özellikle misafirlerimizden zaman içerisinde aldığımız geri dönüşler nedeniyle, ne kadar doğru bir karar verdiğimizi bir kez daha anlamış olduk. Bu mekanda, hayatımızın en güzel gününü yaşattılar bize. Her şey için elinize sağlık Bahar Country!"

Bahar Country

Bahar Country İletişim Bilgileri

Bahar Country Telefon: 0212 963 39 83

Bahar Country Adres: Bahçeköy Cd. No:83 Sarıyer / İstanbul

Nasıl Gidilir: Özel araçla: Tem otobanından Maslak, Sarıyer çıkışını takip ederek Sarıyer istikametinde devam ettikten sonra Sarıyer yönünde tünele girmeden Hacıosman yokuşu bitiminde sola Sarıyer tabelası yönünde dönün. Bu dönüşü takiben 50 m. sonra tekrar sola Bahçeköy yolu istikametine döndüğünüzde yolun 1 km. devamında sol kanatta mekanı göreceksiniz.
Toplu taşımayla: Taksim - Hacıosman Metrosu kullanarak Hacıosman durağında indikten sonra metro çıkışında bulunan 42MT Bahçeköy otobüsleri ile Fındıksuyu durağında inin.

Otopark: 400 araç kapasiteli otoparkları bulunuyor. Araç başına 15 TL ücreti var.

Bahar Country

Bahar Country’nin hizmetleri sizin de hoşunuza gitti mi? İstanbul’da kır düğünü yapmayı düşünüyorsanız, bu mekanı mutlaka incelemenizi öneriyoruz. Şimdiden mutluluklar diliyoruz!

Yorum yap