Semih ve Duygu'nun Hikayesi

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

3:04 dakika

21.03.2024

Düğünümüzü planlarken Düğüncom bizim için çok faydalı bir site oldu.

Nasıl tanıştınız?

Üniversitemizin üçüncü sınıfında, yaz stajımızı Bursa'da Bosch Firması’nda yaparken tanıştık. O zamanlarda başlayan arkadaşlığımız, yıllar sonra yolumuz Almanya`da kesiştiğinde aşka dönüştü.

Nasıl evlenme teklifi aldınız?

Semih yıldönümümüzde sürpriz yapıp beni ilişkimizin başladığı Heidelberg şehrine götürdü. Heidelberg'in en ünlü restoranlarının birinde yediğimiz muhteşem yemeğin ardından evlenme teklifi etti.

Evlilik kararı aldıktan sonra nasıl bir hazırlık içerisine girdiniz, hazırlıklara ne zaman başladınız?

İkimiz de Almanya'da oturduğumuz için planlama sürecine mümkün olduğunca erken başlamaya çalıştık. Nişanımız bittikten sonra önce düğünümüzün yapılacağı mekana karar verdik. Ardından süsleme, müzik, fotoğraf ve davetiye gibi ayrıntıları seçtik. Yurtdışında olduğumuz için düğün ayrıntılarına karar verirken Düğün.com bizim için çok faydalı bir site oldu.

semih ve duygu'nun hikayesi

Tüm süreçte en çok hoşunuza giden keyif aldığınız hazırlık aşaması hangisiydi?

Düğün konseptimiz Avrupa şehirleriydi. Davetiyemiz ve şekerimizin teması ilişkimizin başladığı ve evlilik teklifi aldığım Heidelberg şehriydi. Düğün masalarımızın her birini farklı bir Avrupa şehri olarak adlandırık ve masalara o şehirlerde çektirdiğimiz fotoğrafları koyduk. Düğünün en çok sevilen ayrıntılarından biri bu oldu.

İlk düğün dansı parçanız hangisiydi? Nasıl seçtiniz bu parçayı?

İlk dans parçamız, Dido'dan Thank You adlı parça oldu. İlişkimizin başlangıcında eşim ile ayrı şehirlerde yaşıyorduk. Onu ziyarete geldiğimde her zaman Dido'nun parçalarıyla karşılardı beni. Bu şarkı bize o günleri hatırlattığı için ilk dansımızı bu şarkıda yapmayı seçtik.

Gelelim diğer ayrıntılara. Düğün organizasyonunuz ile ilgili ne tip detaylara önceden karar verdiniz? Hangi detaylara önem verdiniz?

Düğün mekanımızın hem deniz kıyısında, hem havuzlu hem de Semih'in ailesine yakın oluşu planlamayı ve ulaşımı çok kolaylaştırdı. Düğün mekanımızda, organizasyonun başından sonuna kadar bizimle ilgilenen düğün asistanları sayesinde her şey çok güzel geçti. Fotoğrafçı, kuaför ve orkestra için de otelin önerdiği firmalarla çalıştık. Düğün günü otelden hiç çıkmayarak düğün için enerjimi korudum. Nikahımızı düğünden bir kaç saat önce aynı otelde gerçekleştirdik, böylece herkes için düğünde daha fazla eğlenecek vakit kaldı. Kuaförümün cana yakın ve güleryüzlü oluşu da benim için çok destekleyici bir durumdu. Onun sayesinde düğün ve nikahımda ayrı saç modelleri ile insanların karşısına çıktım. Düğün süslemelerinin çok şık ve sade oluşu , mor ve beyaz renklerinin asil uyumu davetlilerin çok hoşuna gitmişti. Salon süslemesinde yakın aile dostumuz Yonca Çiçekçilik ile çalıştık.

Davetiye, nikah şekeri gibi tasarıma dayalı düğün ihtiyaçlarınızı nereden seçtiniz?

Düğün davetiyesi ve şekeri konusunda İzmir'de bulunan Kordelya Butik Organizasyon ile çalıştık. Şirket kurucularından biri olan Özge Saatli, aynı zamanda üniversiteden de arkadaşımızdı. Sürekli iletişim halinde kalarak istediğimiz konsepte uyumlu şeker ve davetiyelere kavuştuk.

Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz düğünden ne kadar önce satın aldınız?

Gelinliğimizi ve damatlığımızı Vakko Wedding'den aldık ve çok memnun kaldık. Gelinliği düğünümüzden beş ay önce sipariş ettik. gelinlikler İspanya'dan eldiği için bir an önce kararımızı vermemiz gerekiyordu. Rahat ve hafif gelinliğim sayesinde düğünümde çok rahat ettim. Damatlığı ise düğünden üç hafta önce aldık.

Düğün günü veya hazırlıklarınız esnasında başınıza gelen komik bir olay var mı?


Arkadaşlarımızın düğünümüz ile ilgili düşüncelerini yazmaları için aldığımız anı defterini odamızda unutmamız ve bunu düğünün bitmek üzere olduğu bir anda hatırlamamız gerçekten çok komikti.

Kutlamalarınız esnasında geleneksel veya size özel bir şeyler gerçekleşti mi?

Her gelinin istediği gibi, ben de güzel bir kına gecesi yapmak istiyordum. O geceyi geleneksel bir kına gecesinden ziyade, yakın dostlarımla modern bir kutlama gecesine dönüştürdük. En yakın arkadaşım Nilay, düğüne bir hafta kala Sortie'de muhteşem bir bekarlığa veda gecesi düzenledi. Teyzelerimin hazırladığı kına ve kuruyemiş çantaları da işin içine girince hem geleneksel hem de modern bir kına gecesi kutlaması ortaya çıktı.

Anlaşılan düğününüz boyunca bolca dans etmişsiniz. Bütün gece ayakta durmayı nasıl başardınız, bir püf noktanız var mıydı ?

Gelinler için şık gelin ayakkabılarının yanında rahat yedek ayakkabılar bulundurmalarını tavsiye ediyorum. Yedek ayakkabılarım sayesinde bütün gece pistten inmeden dans ettik ve çok eğlendik.

Balayınızı nerede geçirdiniz?

Düğün yorgunluğunu atmak için güneye, Antalya Belek'te Susesi Otel'e gittik ve çok memnun kaldık. Balayı çiftlerine çok özen gösteriyorlar. Asıl balayımız ise bu yılın sonuna doğru Maldivler'de olacak.

Gerçek Düğün Hikayeleri için tıklayın!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 Yorum

İNCİ

Düğün Tarihi: 20.10.2014


her masaya bir şehir ismi vermeniz gibi yaratıcı fikirler duymak çok hoşuma gidiyor ve benim gibi tüm gelinlerin aklına yeni fikirler getiriyordur eminim :) MUTLULUKLAR.