Beklenmedik Bir Anda Gelen Teklif: Özgecan ve Tayfun

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

3:43 dakika

21.03.2024

Evlilik sürecine girince sanki hayatları birleştirmek değil de, düğün yeri, masa düzeni, tencerenin rengi, halının boyutu gibi şeyler daha öncelikli oluyor ve sadece o konuların içinde buluveriyor insan kendini birden. Durum böle olursa, tartışmalar kaçınılmaz oluyor. Stres ve gerginlik olmadan da bu süreci atlatabilirsiniz.

Nasıl tanıştınız?

Tayfun 2011 yılında Amerika’dan kesin dönüş yaparak benim de çalışıyor olduğum şirkette çalışmaya başladı. Orada tanıştık. İkimiz de aynı şirketten biriyle olmayı aklımızdan geçirmezmişiz meğer! Kader bizi bir çalışma ortamında karşılaştırdı. İlk buluşmaya giderken son derece tedirgindim; ancak ilk buluşmamızda hiç tereddütsüz onun evlenmek istediğim adam olduğunu anlamıştım. Kulağa çok klasik geliyor ama gerçekten öyle oldu. Hani kafanızda vardır ya özel biri, bulması neredeyse imkansız dersiniz, işte ben onu bulmuştum. İlk buluşmamız bir şarkı üzerine sohbetten başlamıştı. Sonra o bizim ilk dans şarkımız oldu.

beklenmedik bir anda gelen teklif: özgecan ve tayfun

Evlenme teklifi nasıl geldi?

2013 kışında yurt dışı tatili olarak Roma’yı seçmiştik. Vigna Barberi bahçesinde dinlenmek için bir banka oturduk, sohbet ediyorduk ki birden Tayfun cebinden yüzüğü çıkardı ve evlenme teklif etti. O an ‘şaka mı bu’ dediğimi hatırlıyorum ilk tepki olarak. Çünkü bir akşam önce Roma’da çok romantik bir akşam yemeğine gitmiştik; fakat teklif orada gelmemişti. Farklı ve beklenmedik bir anda olmasını istemiş, benim için gerçekten öyle oldu.

beklenmedik bir anda gelen teklif: özgecan ve tayfun

Tabii sonra başlasın hazırlıklar...

Aynen öyle! Mart ayında gelen evlenme teklifi sonrası aynı akşam hazırlıklara başladık diyebiliriz. O heyecanla önce yakın arkadaşlarımızı aradık ve düğünleriyle ilgili tüyolar aldık. Roma’dan Atlanta’ya bağlanarak telekonferans bile yaptık! Düğünümüzde en önemli noktaları belirledikten sonra bizim için her şey çok kolay ilerledi. Düğünümüzü Antalya’da yapacağımız için çok sıcak bir tarih olsun istemedik ve eylül sonunu tercih ettik. Roma’dan döner dönmez ilk iş düğün mekanlarına bakmak oldu. İki hafta sonra düğün mekanımızı bulmuştuk bile!

beklenmedik bir anda gelen teklif: özgecan ve tayfun

Düğün mekanını nasıl seçtiniz?

Antalya’da Dugun.com’dan da faydalanarak düğün mekanlarını çıkardık ve aralarından eleme yaparak görüşeceğimiz mekanları listeledik. Bizim için en önemlisi sıcak bir ortamda güvenilir kişilerle çalışmaktı. Düğünümüz ya bir kır düğünü ya da sahil düğünü olsun istiyordum. WOW Kremlin Palace Hotel, iskelede nikah ve kır bahçesinde düğün yemeği seçeneği sununca hiç düşünmeden tercihimiz WOW Kremlin Palace Hotel oldu. Düğün öncesi kızlarla yapmış olduğumuz gelin hamamını da WOW Topkapı Place Hotel'de yaptık. Osmanlı mimarisiyle süslü otelin hamamında çok keyifli zaman geçirdik.

beklenmedik bir anda gelen teklif: özgecan ve tayfun

Organizasyonda nelere önem verdiniz?

İkimiz de denizi çok seviyoruz. Buradan yola çıkarak düğünümüzde deniz teması olmasına karar verdik. Düğün mekanında masalar şamdan ve çiçek yerine fanuslar ve içine Japon balıkları ve tealight mumlar ile süslendi. Nedime bilekliklerini denizyıldızından tasarladım. Sonra güzel bir düğün için en önemli iki şeyi belirledik: Fotoğraf çekimleri ve müzik. İkimiz de tango biliyoruz, koreografisini Tayfun yazdı. İlk dansımızı tango yaptık. Bir de ikimizin de çok sevdiği Harmadalı öğrendik.

beklenmedik bir anda gelen teklif: özgecan ve tayfun

Davetiye bize özel bir şey olsun istiyorduk ve aklımızdaki davetiyeyi tasarladık. Bora Bekiroğlu sabah ışığını yakalamak adına bizi sabah sahile götürdü ve çekimlerini burada yaptık. Sonunda içimize çok sinen bir davetiye oluşturduk. Misafirlerimize anı defteri yerine kendi fotoğrafımızın olduğu bir tablo yaptık. Bizlere içlerinden geçenleri yazdıkları tablomuz şuan evimizin duvarını süslüyor.

beklenmedik bir anda gelen teklif: özgecan ve tayfun

Gelinlik ve damatlık...

Gelinlik seçerken her modeli denedim, tarzıma uygun olmasına dikkat ettim. Birçok gelinlik denedikten sonra birinde “İşte bu!” dedim ve Erol Moda’dan düğünden beş ay önce satın aldım. Damatlığı da düğüne iki hafta kala Pier Cardin’den aldık.

beklenmedik bir anda gelen teklif: özgecan ve tayfun

Düğün gününü nasıl geçirdiniz, bir tavsiyeniz var mı?

Evlilik teklifinden hemen sonra sistematik bir düğün hazırlık planı oluşturduk. Hatta düğün günü bile dakika dakika planlıydı. Unutup atladığımız hiçbir şey olmadı. Fotoğraf çekimlerini ikiye böldük. İlk kısmını düğünden iki gün önce deniz kenarında ormanlık bir alanda yaptık. Aynı gün gelinlik ve damatlıkla teleferikle Tahtalı Dağı’na çıktık. Çok güzel karelerimiz oldu.

beklenmedik bir anda gelen teklif: özgecan ve tayfun

Düğün günü de hiç koşturmaca yaşamadık. Kuaförden sonra odamızda arkadaşlarımızla düğün öncesi stres attık. Düğüne üç saat kala otelde fotoğraf çekimlerine başladık, iki saat kala arkadaşlarımız da bize katıldı. Son bir saat de odamızda dinlendik. Her şey çok rahat ve stressizdi. Herkese tavsiye ederim. Bir de bir gece önceden yakın arkadaşlarım ve kız kardeşimle checklistler hazırladık. Herkesin görevi belliydi hiç bir aksilik yaşamadık.

beklenmedik bir anda gelen teklif: özgecan ve tayfun

Balayınız nasıldı?

Balayı planımızı Amerika’nın batı yakasında yapmayı planlamıştık; ancak benim New York'ta olmak ve gece Time Square’de vakit geçirmek gibi bir hayalim vardı. Durum böle olunca uzun bir balayı planımız oldu. Newyork’tan başlayarak sırayla San Francisco, Las Vegas ve Los Angeles’a gittik. İki haftalık balayımızda hem dinledik, hem alışveriş yaptık; hem de kiraladığımız motorla okyanus kıyılarının keyfini çıkardık.

beklenmedik bir anda gelen teklif: özgecan ve tayfun

Düğün.com Çiftlerine neler tavsiye edersiniz?

Biz düğün sürecini ve tüm detayları sadece ikimiz yaptık. Uzun ve yorucu bir hazırlık süreciydi ve bundan keyif alarak yaşadık. Çalıştığımız firma ve kişileri hep işimizi kolaylaştıran pozitif insanlardan seçtik. Aksiliklerin üzerinde hiç durmadık.

Biz düğünümüzde çok eğlendik. Unutmayın sizin enerjiniz tüm konuklara da yansıyor. Siz eğlenirseniz herkes eğlenir, herkes eğlenirse unutulmaz bir düğün olur.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 Yorum

Nurcan Kul

Düğün Tarihi: 20.10.2014


Çok güzel bir yazı olmuş mutluluklar:))


Elif Koltuksu

Düğün Tarihi: 20.10.2014


Deniz temalı bir düğün gerçekten hoş olmuştur mutlulukar