Yatta Evlilik Teklifi İçin Uzman Bir Ekip: Lotus Yat

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

6:36 dakika

26.03.2021

Hayatınızın en özel anlarından biri olan evlilik teklifinizi unutulmaz kılacak Lotus Yat- Sürpriz Evlilik Teklifi firmasıyla tanıştırmak istiyoruz sizi. İkisi de deniz tutkunu ve profesyonel yat kaptanı olan Başak-Anıl Altun çiftinin kurduğu firma, geniş hizmet seçenekleri, uygun paket fiyatları ve ödeme koşullarıyla dikkat çekiyor. Firmaya dair tüm detaylar yazımızda!

lotus yat

Lotus Yat, sürpriz evlilik teklifi organizasyonu için tercih edebileceğiniz, deneyimli bir firma. Setur Fenerbahçe Kalamış Marina’da bulunan yatta evlenme teklifi için sürpriz karşılamadan romantik bir tura, lezzetli ikramlıklardan keyifli müziklere, süslemeden fotoğraf çekimine kadar her detayı sizin için planlıyorlar. Dilerseniz marinaya ulaşımınız da sağlanabiliyor. Üstelik Lotus Yat, sadece yaz değil, kış aylarında da evlilik teklifi organizasyonlarına ev sahipliği yapıyor.

Lotus Yat’ın Öne Çıkan Özellikleri

 • Farklı tur seçenekleri sunması

 • Kapsamlı evlilik teklifi paketleri

 • Yaz-kış hizmet vermesi

 • Çifte özel program oluşturulması

 • Uygun fiyatları ve farklı ödeme koşulları

 • Modern ve şık konsept çalışmaları

lotus yat

Firmanın oldukça keyifli bir kuruluş hikayesi de var: 2013 yılından beri İstanbul sularında olan Başak-Anıl Altun çifti yatta sürpriz evlilik teklifi sonrası evlenmiş. 2018 yılında, çalıştıkları kurumsal firmalardan istifa edip, dünya turu yaptıktan sonra en büyük motivasyonları denizlere geri dönmekmiş ve 2019 yılında Lotus Yat firmasını kurmuşlar. Yani denizlerde olma tutkularını profesyonel bir işe dönüştürmüşler.

Başak ve Anıl Altun çifti, firmanın kurucuları olmalarının yanı sıra iki kişilik ekibini de oluşturuyor. İkisi de yasaların da gerektirdiği şekilde 149 groston profesyonel yat kaptanı olan çift, her organizasyonda yatta bulunuyor ve organizasyona göre görev paylaşımı yapıyor.

lotus yat

Sürpriz, En İnce Ayrıntısına Kadar Planlanıyor

Lotus Yat’ta evlilik teklifi organizasyonunun sürpriz olması için özenle çalışılıyor. Teklif anına kadar, müstakbel eşinizin organizasyondan haberi olmasın istiyorsanız firmanın sürpriz karşılama senaryosu size yardımcı oluyor.

Altun çifti, “sürpriz karşılama”yla başlayan teklif organizasyonunu şöyle anlatıyor:

“Fenerbahçe Parkı’nın önünde elimizde broşürle çifti karşılıyoruz. ‘Teknemizde bugüne özel fotoğraf çekimi yapıyoruz, ücretsiz bir yat turuna katılmak ister misiniz?’ diyerek yata davet ediyoruz. Bu sürprizi anlayan kimse olmuyor. Marinada çiftleri karşıladıktan sonra Fenerbahçe Koyu’nda bir seyre başlıyoruz.

Moda İskelesi tarihi ve çok romantik bir iskele. Bu iskelenin önünde evlilik teklifleri çok romantik oluyor. İskeleye yaklaşmadan çiftimize ‘Daha yakından görmek için teknenin ön tarafına geçebilirsiniz’ diyoruz. Onlar geçtiğinde biz önceden karar verilen müziği açıyoruz ve misafirimiz sevgilisinin önünde diz çökerek evlenme teklifini yapıyor. Biz de çiftimizi hiç rahatsız etmeden fotoğraflarını çekiyoruz.”

lotus yat

İster Kız Kulesine Nazır İster Adalar Turu Sonrası Teklif Edin

Teklif yeri için tek seçeneğiniz bu Moda İskelesi değil. Örneğin; gün batımıyla meşhur Fenerbahçe sahillerinde, yatta denizin üzerinden batan güneşe karşı diz çökerek evlenme teklif edebilirsiniz.

İki saatlik turda, seyir Kız Kulesi’ne kadar devam ediyor ve isteyenler teklifi Kız Kulesi önünde de yapabiliyor. Dileyen çiftler için Adalar turu ile evlilik teklifi birleştirilebiliyor ve el değmemiş koylarda yüzerek, güneşlenerek geçirilen romantik bir günün ardından, gün batımında evlilik teklifi yapılarak İstanbul’a geri dönüş sağlanabiliyor.

Lotus Yat’ın, bu unutulmaz günün hatırası olarak çiftlere gün sonunda sürpriz hediye sunduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Lotus Yat Sürpriz Evlilik Teklifi Paketleri

Firmanın sürpriz evlilik teklifi paketinin içeriği de oldukça geniş. Teklif paketine dahil olan hizmetler ise şöyle:

 • Çifte özel yat kiralama

 • Özel masa süslemesi

 • Atıştırmalıklar

 • Meyve tabağı

 • Alkollü/alkolsüz içecek

 • 5 çeşit meze

 • Çiçek buketi

 • Fotoğraf çekimi

 • Kadın erkek dengeli uzman kadro

 • Müzik sistemi

 • Bluetooth ile kendi şarkı listenizi çalma imkanı

 • Toplam 6 kişiye kadar misafir hakkı

 • Servis ücretleri

 • Seyahat Sigortası

lotus yat

Süslemede ise abartıdan uzak, hoş bir ambiyans yaratılıyor. Son derece şık ve romantik bir masa hazırlanıyor. Talebe göre volkan şovu gibi ekstra hizmetler de sunuluyor. Havai fişek gösterisi ise doğaya zarar verdiği için tercih edilmiyor.

Dileyen çiftler organizasyona arkadaşlarını da dahil edebiliyor. Ek bir şart olmaksızın, çift dahil 6 kişiye kadar misafir kabul edilebiliyor. Bunun için ek bir ücret de istenmiyor.

Lotus Yat’ta Sürpriz Evlilik Teklifi Fiyatları

Lotus Yat’ın yarım, 1, 2 ve 6 saatlik tur seçenekleri bulunuyor. Fiyatlar da buna göre değişiklik gösteriyor. Farklı turların fiyatları şu şekilde:

Tur Süre Fiyat
Moda İskelesi 30 dakika 750 TL
Moda İskelesi 1 saat 1.100 TL
Kız Kulesi 2 saat 1.650 TL
Adalar 6 saat 2.500 TL

Paketlerin tümüne masa süslemesi, çiçek buketi, fotoğraf çekimi, içecek servisi, meyve tabağı, atıştırmalık cips-çerez dahil. 1 saat ve üstü turlarda 5 çeşit meze de fiyatlara dahil ediliyor.

lotus yat

Eğer ana yemek isterseniz Kalamış Develi Restoran aracılığıyla sunulan, et, tavuk ve kebap seçenekleri bulunan yemek, pakete ek olarak kişi başı 125 TL olarak ücretlendiriliyor.

Ödemeyi ise kredi kartıyla, havale/eft yoluyla ya da nakit olarak yapabilmeniz mümkün.

Çifte Özel Program Oluşturulabiliyor

Firmanın Moda İskelesi, Kız Kulesi, Adalar gibi programlarının dışında çiftlerin tercihlerine göre özel konseptler hazırladığını da belirtelim. Tur programı, içecek servisi, meze çeşidi, ek süslemeler, branda talepleri, ana yemek gibi her detay, kişiselleştirilebiliyor.

Fotoğraf ve Video Hizmeti de Sunuluyor

Evlilik teklifi anınızı yıllarca hatırlamanız için firmanın profesyonel fotoğraf çekimi hizmeti verdiğini de ekleyelim. Teklif günü içerisinde fotoğrafların hepsi orijinal boyutta çiftlerle paylaşılıyor. Daha sonra çiftlerin beğendiği 10 fotoğraf yeniden düzenleniyor ve çiftlere iletiliyor. Fotoğraf sayısında ise bir kısıtlama yok.

Video çekimi, video kolaj yapımı veya drone çekimi gibi talepler de ekstra olarak karşılanabiliyor.

lotus yat

Müzik Seçiminde Çiftlerin Zevkleri Dikkate Alınıyor

Teklif anının olmazsa olmazı romantik müzikler de organizasyondan önce belirleniyor. Çiftlerin müzik zevkleri mutlaka önden soruluyor ve buna uygun müzikler çalınıyor. Dileyen çiftler, bluetooth ile kendi listelerini de çalabiliyor.

Eğer bu seçenekler yerine canlı müzik isterseniz firmanın çalıştığı çözüm ortaklarıyla iletişime geçiliyor. Ek ücret karşılığı keman, gitar, akordeon, trompet gibi enstrümanlar bu özel anınıza eşlik edebiliyor.

Yaz-Kış Hizmet Veriliyor

Lotus Yat'ta evlilik teklifi organizasyonları sadece yaz aylarında değil kışın da yapılabiliyor. Yatta bulunan şeffaf ön ve arka brandalar, yazın tamamen açılarak ferah ve denizle iç içe bir deneyim sunarken, kışın da soğuktan koruyarak manzaradan ödün vermeden konforlu bir seyir yapılmasına imkan sağlıyor.

Uzmanından Sürpriz Evlilik Teklifi Tavsiyeleri

Görüştükleri tüm çiftlerin memnuniyetine özen gösteren Başak ve Anıl Altun’a evlilik teklifi organizasyonu için firma arayanlara yönelik tavsiyelerini sorduk. İşte yatta evlilik teklifi firması seçerken dikkat edilmesi gerekenler:

 • Seçtiğiniz firmanın çalışanlarının yaklaşımına önem vermelisiniz.

 • Mümkünse seyre çıkacağınız kişilerle telefonla veya yüz yüze görüşün.

 • Tekneyi önceden görmenizi öneriyoruz. Çünkü piyasada birçok firma, internette farklı teknelerin fotoğraflarını koyarak tanıtım yapıyor. Ancak teklif hizmetini farklı teknelerde veriyor, özellikle dikkat etmekte fayda var.

 • Paketlerin içeriğinde yer alan her bir detayı baştan netleştirin ki sonradan ek ücretlerle karşılaşmayın.

 • Teknelerin ve mürettebatın belgelerini sorabilirsiniz. Turizm Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından denetimleri yapılmış, profesyonel firma ve mürettebatla seyre çıkın.

lotus yat

Lotus Yat’ta Sürpriz Evlilik Teklifi Fikirleri

Başak-Anıl Altun çiftine Lotus Yat’ta yapılan ve yapılabilecek evlilik tekliflerinin “en”lerini de sorduk. Çiftin, en güzel, en eğlenceli ve en farklı evlilik teklifi için verdiği yanıtlar ise şöyle:

 • En güzel: Gün batımında. Güzellik kavramı gün batımında bir üst seviyeye geçiyor, gün batımını yenmeniz çok zor. Fotoğrafların renklerinden tutun da o anki su sesine, sakinliğe, hafif esen rüzgara ve çiftin yaşadığı o romantik ana kadar en güzel teklifler gün batımında yapılıyor.

lotus yat

 • En eğlenceli: Arkadaşlarıyla gelen misafirlerimizle. Arkadaşlar ile yapılan evlilik teklifleri çok eğlenceli geçiyor. Çünkü bol kahkahalı ve tezahüratlı oluyor. Her bir dost, her bir ek kişi kendi kişiliğini ve enerjisini getiriyor. Teklif anında enerjiyi yükseltiyor ve teklif yapan kişiye moral ve motivasyon açısından çok destek oluyor. Teklif sonrası arkadaş gruplarının keyiflerini tarif etmek çok zor.

 • En farklı: Sürpriz karşılama ile yaptığımız her teklifte birbirinden farklı tepkiler alıyoruz; teklif anında duygulananlar, aşırı şaşıranlar, sevinçten ağlayanlar… Her bir sürpriz teklif birbirinden farklı... En ilginçlerinden bir tanesi de sürpriz evlilik teklifi sırasında çiftimiz yatın önünde iken adeta manzarayı tamamlamak istercesine arkadan geçen yunusların varlığıydı.

Lotus Yat Sürpriz Evlilik Teklifi Yorumları

Lotus Yat- Sürpriz Evlilik Teklifi firmasıyla daha önce çalışmış çiftler, firma sayfasında deneyimlerini paylaşıyor. Size de fikir vermesi açısından birkaç çift yorumunu buraya bırakıyoruz:

Melike & Yusuf: “Evlilik teklifi paketi hizmetini kullandım ve unutulmayacak bir deneyim yaşadım. Bu konuda profesyonel, güler yüzlü ve üstün hizmet kalitesi anlayışıyla hizmet verdiği için Lotus Yat ailesine çok çok teşekkür ediyorum."

lotus yat

Şeyma & Hasan: "İlk andan itibaren çok ilgili ve samimi buldum firma yetkililerini. Güvenle tercih edebileceğiniz bir firma… Biz çok mutlu ayrıldık, darısı herkesin başına!"

Gizem & Rasim: "İnternete ‘evlilik teklifi’ yazdım ve Lotus Yat kiralamayı gördüm. Anıl Bey ile görüştüm. Her konuda o kadar yardımcı oldu ki… Sonra evlilik teklifini edeceğim gün geldi ve her şey harikaydı. Kız arkadaşım sürprizi asla anlamadı. Anıl Bey ve eşine çok teşekkür ediyorum."

Lotus Yat ile ilgili paylaşmak istediğimiz detaylar bunlardı. Firmanın hizmetleri ilginizi çektiyse hemen iletişime geçerek fiyat teklifi alabileceğinizi unutmayın! Eğer kısıtlı bir süreniz varsa en geç 1 hafta öncesinden iletişime geçmelisiniz. Ancak günün en keyifli saatlerini rezerve etmek ve ek talepleriniz için vakit kazanmak amacıyla hızlı davranmanızda fayda var!

0 yorum