Evlendirme Daireleri İstanbul

Zeytinburnu Evlendirme Dairesi

Zeytinburnu Evlendirme Dairesi

Zeytinburnu Evlendirme Dairesi Hakkında

Eğer Zeytinburnu’nda ikamet ediyorsanız ya da evlenmek için Zeytinburnu Nikah Dairesi’ne başvurmayı düşünüyorsanız, bilmeniz gereken birkaç konu var. Salonlar, başvuru şartları, gerekli belgeler, adres ve telefon gibi önemli detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kazlıçeşme Kültür Merkezi olarak da bilinen Zeytinburnu Evlendirme Dairesi’nde Akdeniz ve Karadeniz Salonu olmak üzere 2 salon bulunuyor. Dizayn olarak birbirine benzese de kapasite olarak farklılaşan salonlarda;

Zeytinburnu Evlendirme Dairesi Karadeniz Salonu; oturmalı düzende 190, toplamda ise 250 kişilik bir kapasite sunuyor.

Zeytinburnu Evlendirme Dairesi Akdeniz Salonu ise daha büyük davetlere imza atarak 300 kişilik oturmalı düzen olmak üzere toplamda 400 kişilik bir kapasite sunuyor.

Her iki salonda da yüksek bir tavan, ahşap bir dekorasyon ve konforlu koltuklar bulunuyor. Salonların her yerinden net bir şekilde görülmesini sağlayan ışıklandırmalar ise nikah masasını aydınlatıyor. Nikah masaları ise beyaz tül ve çiçekler ile süsleniyor. İki salonda da gelin ve damat için özel bir oda tahsis ediliyor.

Hem Akdeniz hem de Karadeniz Salonu’nun bir fuaye alanı bulunuyor. Talep durumunda kokteylli bir nikah düzenlemek isteyen çiftler bu alanı kullanıyor. Salonlar Salı ve Perşembe günleri 10.00’dan 15.30’a, Cumartesi ve Pazar günleri ise 13.30’dan 17.30’a kadar nikah törenlerine ev sahipliği yapıyor. Kokteylli bir nikah talebiniz olursa Akdeniz Salonu’nu ve son nikahı tercih etmeniz gerekiyor. Başvurunuzu bu doğrultuda yapmaz ve evraklarınızı buna göre teslim etmezseniz nikahınız normal nikah olarak görülecektir.

Evlenmek için gerekli olan belgeler:

- Nüfus cüzdanlarının aslı ve bir adet fotokopileri. Çiftlerin resimli, okunaklı ve deforme olmamış kimliklerinin fotokopisi gereklidir. Ehliyet veya pasaport kabul edilmez.

- Her iki kişinin de 4’er adet fotoğrafı. Bu fotoğrafların son 6 ay içinde, yüzünüzün net göründüğü vesikalık veya biyometrik olması gerekiyor.

- Aile hekiminden veya hastanelerden alınacak, tarihli, kaşeli ve imzalı sağlık raporu. Alınacak evlenme sağlık raporunun 6 ay geçerliliği olduğu için, planlanan tarihe göre rapor alınması önemlidir. Aynı zamanda mutlaka “Akdeniz anemisi taraması yapılmıştır." ibaresinin de mutlaka raporda olması gereklidir.


- Yabancı uyruklu kişiler için bekarlık belgesi, doğum belgesi ve pasaport tercümesi gereklidir. Yabancı evliliklerde vize ve ikamet süresi dolan kişilerin başvurusu kabul edilmeyecektir.

- Yabancı ülke vatandaşlarının İstanbul’daki kendi ülkelerine ait konsolosluklarından evlenme ehliyet belgesi alması gerekiyor. Bu belgede anne ve baba adının, medeni halinin, doğum yerinin ve doğum tarihinin net bir şekilde belli olması zorunludur. Bu belgeyi de İlçe Kaymakamlığı’na onaylattırdıktan sonra başvuruya uygun duruma geleceklerdir.

- Başvuru sadece hafta için yapılabiliyor. 09.00 ile 16.30 arasında yapılabilen başvurulara çiftlerin mutlaka birlikte gelmesi gerekiyor. Gelememe durumu olursa, eşlerden diğerine noterden vekalet vermesi zorunludur.


- Evlenmek için Zeytinburnu Belediyesi’ne başvuran çiftlerden en az birinin ikametgahının Zeytinburnu’nda olması zorunludur. Eğer değilse, ikamet ettiği belediyenin evlendirme memurluklarından izin belgesi temin etmeleri gereklidir.

Evlilik için gerekli olan ve evlendirme yönetmeliğince tamamlanması zorunlu olan evraklar yukarıdaki gibidir. Bu belgelerin eksik veya uygun olmaması durumunda ise başvurular kabul edilmeyecektir.

Salon ücretlerinin yanı sıra hafta içi ve hafta sonu gerçekleştirilecek nikah törenleri de fiyat konusunda değişkenlik gösteriyor. Detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.
Karadeniz Salonu - Hafta Sonu: 280 TL
Akdeniz Salonu – Hafta Sonu: 450 TL


Aile cüzdanı ücretleri bu üstteki fiyatlara dahil değildir. Kokteyl tercihi için salon kullanımı 18.00’da başlıyor ve 21.00’da sona eriyor. Kokteyl masrafları ise tamamen çiftlere ait oluyor.

“Zeytinburnu Evlendirme Dairesi nerede?”
Kazlıçeşme Mahallesi, Abay Caddesi, No: 165 Zeytinburnu/İstanbul adresinde bulunan nikah salonumuz için farklı ulaşım seçenekleri de mevcut. Belediye otobüslerini kullanabiliyor, tren, Marmaray ve metro gibi toplu taşıma araçlarıyla da nikah salonuna gelebiliyorsunuz. Belediye otobüsü için 150 metre uzaklıktaki Beş Kardeşler Otobüs durağını ya da 320 metre uzaklıktaki Zeytinburnu Kızılay Otobüs durağını kullanabilirsiniz. Marmaray için ise 380 metre uzaklığındaki Zeytinburnu Marmaray İstasyonu’nu, tercih edebilirsiniz.

Zeytinburnu Belediyesi Evlendirme Dairesi’ne telefonla ulaşmak için 0 (212) 413 11 47 numarasını arayabilir, dahili olarak da 4147 veya 1147’yi tuşlayabilirsiniz.

Zeytinburnu Evlendirme Dairesi Yorumları (1)

Kemal

Düğün Tarihi: 20.11.2015

Deniz kenarında geniş ferah bir yerdi. 400 kişilik bir salon olduğu için sayı konusunda bir sorun yaşamadık. Organizasyondand memnun kaldık yetkilileride ilgiliydi. Girişten çıkışa kadar her konuda memnun kaldık.

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.