Evlendirme Daireleri İstanbul

Sarıyer Evlendirme Dairesi

Sarıyer Evlendirme Dairesi

Sarıyer Evlendirme Dairesi Hakkında

Sarıyer’de ikamet ediyor veya nikahınızın burada kıyılmasını istiyorsanız bilmeniz gereken bazı önemli detayları sizin için araştırıp özetledik:
Sarıyer Yaşar Kemal Kültür Merkezi Evlendirme Dairesi
Belediye tarafından nikah işlemleri için kullanılan . İçerisinde; nikah ve benzeri törenler için mekânsal seçenekler ve farklı imkanlar mevcut.
Büyük nikah salonu 360 kişilik konuk ağırlama kapasitesine sahip olduğu için kalabalık törenlere de uygun. Salonda oldukça modern ve nikahın kıyıldığı kürsü de yüksek bir yapıda. Tiyatro düzeninde giderek yükselen bir şekilde yerleştirilen koltuklar sayesinde salonun her yerinden bu kürsü görülebiliyor. Takı törenleri, butik kutlamalar ve nikah öncesi bekleme aşamaları için kokteyl holleri mevcut. Nikahtan sonra fotoğraf çekimi için burası kullanılabilir.

Nikahla birlikte düğün törenini de aynı günde gerçekleştirmek isteyenler balo salonunu tercih edebilirler. Burası oturmalı düzende 600 kişilik konuk ağırlama kapasitesine sahipken kokteyl düzeninde ise 800 kişilik. Son teknoloji ses, müzik ve ışık sistemleri de bulunuyor. Daveti ikramlı gerçekleştirmek isteyenler kokteyl veya yemek menülerinden bütçelerine uygun olanını seçebilirler. Ayrıca fotoğraf ve video çekimi hizmeti de var, isteğe göre törenin baştan sona videosu ile fotoğraf baskıları çifte teslim ediliyor. Bu gibi detaylar hakkında bilgi almak isterseniz birebir görüşebilirsiniz.

Düğün veya nikah töreninizi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirecekseniz evlilik müracaatında tamamlamanız gereken bazı belgeler mevcut. Türk vatandaşıysanız farklı, yabancı uyrukluysanız veya eş adaylarından biri yabancı uyrukluysa farklı gereklilikler mevcut. Tüm belgelerin kuralına uygun şekilde getirilmesi “Evlendirme Yönetmeliği” gereğince açıkça belirtilir. İşlemlerin sekteye uğramaması için bunlara dikkat edilmeli.

Sarıyer Belediyesi nikah işlemleri için gerekli belgeler:
-Nüfus Cüzdanı: TC kimlik numaralı, fotoğraflı ve güncel medeni halin işlendiği kimliğin aslı ve birkaç fotokopisi. Müracaat sırasında adaylar bu cüzdanları göstermek zorundadır.
-Vesikalık Fotoğraf: Son 6 ay içerisinde çekilmiş, 3’er adet, fotokopi veya bilgisayar çıktısı olmayan, sivil giysilerle ve ön cepheden çekilmiş renkli fotoğraflar olmalı. Kadınların alın, yüz ve çeneleri açık olduğu müddetçe başörtülü fotoğrafları geçerlidir.
-Sağlık Raporu: Aile sağlık hekimi veya Sarıyer Sağlık İşleri Müdürlüğü’nden alınan raporlar geçerlidir. Özellikle “Hemoglobin pati taraması yapılmış ve bilgi verilmiştir” ibaresi, aile hekiminin fotoğraflı ve imzalı onayı kaşeli şekilde bulunmalı. Küçük bir hatırlatma, Sarıyer Sağlık İşleri Müdürlüğü, belediyenin ana hizmet binasında yer alıyor.
Eğer çiftler veya taraflardan biri yabancı uyruklu ise; evlenme ehliyet belgesi, sağlık raporu, fotoğraf ve pasaport aslı gereklidir. Belgelerin detayları ve konsoloslukla ilgili bilgiler için daireye müracaat edebilirsiniz.

Dikkat edilecek diğer önemli hususlar:
Belgeleri eksiksiz tamamlayan çiftler birlikte başvurmak zorundadır. Ancak eş adaylarından biri gelemeyecekse özel vekaletname yoluyla başvurular tarafımızdan kabul ediliyor. Bu belgelerde; vekalet veren ve vekilinin tam kimlikleriyle, belgenin evlenme işlemi için hazırlandığı açıkça belirtilmeli.
Sarıyer’de ikamet etmeyen çiftlerin, kendi ilçelerinin evlendirme dairesine birlikte başvurarak “İzin Beyannamesi” almaları gerekiyor. Daireye başvururken beyanname ile birlikte 2’şer adet vesikalık fotoğrafı da yanınıza almalısınız.

Kadınların evlenmeden önceki soyadlarını taşımak istemesi halinde, “Soyadı Kullanma Dilekçesi” çıkararak imzalaması ve belgeyi teslim etmesi gerekli.
Tüm belgelerin geçerlilik süresi azami 6 ay olduğu için nikahınıza en az 5.5 ay kala işlemlerinizi yapmanızda fayda var.

Sarıyer Evlendirme Dairesi nikah ücretleri
Yaşar Kemal Kültür Merkezi: Hafta içi 200 TL, Hafta Sonu 400 TL
Dış Mekan: Hafta İçi 950 TL, Hafta Sonu 950 TL


Peki, Sarıyer Evlendirme Dairesi nerede?
Açık adres: Darüşşafaka Mah. Akgün Cad. No:1 Sarıyer/İstanbul (Darüşşafaka Metro üstü)
Tarif: Yaşar Kemal Kültür Merkezi, oldukça merkezi bir konumda yer alıyor ve hemen her toplu taşıma aracı ile gelmek mümkün. Derbent Mahallesi girişinde ve Darüşşafaka Metro istasyonu üzerinde yer aldığı için metroyu kullanmanızı tavsiye ederiz.

Ne zaman müracaat edebilirsiniz?
Tüm belgelerinizi tamamladıysanız hafta içi saat 08.30 ve 16.00 saatleri arasında daireye gelerek başvuru yapabilirsiniz.
Sarıyer Evlendirme Dairesi Telefonu: 0212 338 40 90
Bilgi almak ve daireye kolayca ulaşmak için mesai saatleri içerisinde rahatlıkla arayabilirsiniz.

Sarıyer Evlendirme Dairesi Yorumları (1)

Mehtap

Düğün Tarihi: 05.09.2015

Düğünden vazgeçtiğimiz için burasını tercih ettik. Salon genişti misafirlerimizi rahatlıkla aldı. Ferah bir atmosferi vardı. Gelin odasıda geniş ve konforluydu. Konum olarakta kolay ulaşılabilir bir yerdeydi. H,çbir konuda zorluk yaşamadık. Fotoğraf çekimi içinde buraya anlaşmalı br fotoğrafçı... devam 

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.