Evlendirme Daireleri İstanbul

Küçükçekmece Evlendirme Dairesi

4,0

Küçükçekmece Evlendirme Dairesi Hakkında

Sade bir nikah ile evlenmek isteyen çiftlerin tercihi Küçükçekmece Nikah Sarayı hakkında bilmeniz gerekenler;

Çiftlerin nikah törenini gerçekleştirecekleri Küçükçekmece Belediyesi Nikah Salonu’na ait 3 farklı salon bulunuyor.

Kardelen ve Zambak Nikah Salonu 256 kişilik bir oturma kapasitesine sahip. Aynı zamanda takı salonlarının da bulunduğu bu iki salonda gerçekleştirilen son iki nikah, talep durumunda kokteylli olarak da kutlanabiliyor.

Lale Salonu’nda ise 500 kişilik bir oturma kapasitesi bulunuyor. Eğer çiftler kokteylli ya da yemekli bir nikah töreni düzenlemek isterlerse kapasitesi 1000 kişiye kadar çıkabiliyor. Bu da demek oluyor ki; hayal ettiğiniz gibi bir nikah Küçükçekmece Nikah Dairesi’nde gerçekleştirilebiliyor. Yüksek tavanlı, ferah ve geniş bu salonlar konforunuzu ön planda tutacak şekilde tasarlandı. Kullanan LED ışıklandırmalar ise alandan tasarruf etmek için tercih edildi. Hafta içi 09.30 ve 15.00 arasında, hafta sonu da 13.00 ve 19.00 arasında faaliyet gösteren, her davete uygun altyapıya sahip ve en iyi ekipmanların tercih edildiği bu 3 salonda da çiftler konuklarıyla birlikte sorunsuz bir nikah törenine imza atabilir.

Küçükçekmece Belediyesi nikah işlemleri ve başvurular için gerekli belgeler ise;

- Nüfus cüzdanı asılları. Bu nüfus cüzdanı asıllarının on yılı aşmamış olmasına ve TC kimlik numarasının, medeni halinin ve resmin aşınmamış olmasına dikkat edilmelidir.

- Aile hekiminden onaylı sağlık raporu. Bu raporların evlilik için olduğu belirtilmeli ve mutlaka “Akdeniz anemisi” ibaresinin bulunması gereklidir.


- Son 6 ay içinde çekilmiş 5 adet vesikalık fotoğraf.

- Başvuru yapılabilmesi için çiftlerden birinin Küçükçekmece’de ikamet kaydının olması gereklidir. Küçükçekmece dışında ikamet edenlerin ise bulundukları ilçenin evlendirme memurluğundan onaylanmış izin belgesi ve üçer fotoğrafa sahip olması şart.


- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan kişilerin ise bağlı olduğu konsolosluktan gerekli belge ve bilgilerin alınarak müracaat etmesi zorunludur. Detaylı bilgi için nikah memurluğundan bilgi alınabilir.


- Eğer evlenmeden önceki soy ismin kullanılması istenirse, müracaat sırasında dilekçeyle belirtilmelidir.

- Çiftlerin 09.00 - 14.00 saatleri arasında beraber başvurması gerekmektedir.

- Hazırlanan tüm evrakların yasal geçerlilik süresi 6 aydır. Yani nikah günü alınırken verilen evrakların, nikah tarihinden maksimum 5.5 ay önce düzenlenmiş olması gereklidir.


- Ve son olarak nikahtan yarım saat önce belirlediğiniz iki şahidin hazır olması gerekmektedir. Şahitlerin ise 18 yaşından büyük olması ve yanında nüfus cüzdanının bulunması zorunludur.


Salonlarda gerçekleştireceğiniz nikah törenlerinin fiyatları ise aşağıdaki gibidir.
-Dış Nikah-
Konutlar: Hafta İçi 280 TL, Hafta Sonu 340 TL
Düğün Salonları: Hafta İçi 510 TL, Hafta Sonu 690 TL
Restoranlar: Hafta İçi 630 TL, Hafta Sonu 800 TL
Oteller: Hafta İçi 920 TL, Hafta Sonu 1.090 TL
Meydan, Sosyal Tesis vb: Hafta İçi 630 TL, Hafta Sonu 740 TLAdres; Kartaltepe, Hisar Sokak, No:1 34295 Küçükçekmece/İstanbul

Küçükçekmece Nikah Sarayı nasıl gidilir?

500 metre uzaklıktaki Malazgirt Caddesi otobüs durağını ya da 530 metre uzaklıktaki Belediye Caddesi otobüs durağını tercih edebilirsiniz. Pek çok İETT otobüsleri ile farklı yerlerden ulaşım seçeneğinin bulunduğu gibi Sefaköy Metrobüs durağına ve M1A metrosuna da oldukça yakın bir konumda yer alıyor. Özel araçlarıyla gelmek isteyen misafirler ise araçları için geniş otoparkı kullanabiliyor.


Küçükçekmece Nikah Sarayı telefon numarası; 0(212) 411 07 60. Başvurularınız ve bu bilgiler dışında öğrenmek istediğiniz her şey için bizi mesai saatleri içinde arayabilirsiniz.

Küçükçekmece Evlendirme Dairesi Yorumları (8)

4,0

Kalite

Personel

İletişim

Aysun & Faruk

Düğün Tarihi: 03.06.2023

Kalite 5,0 Personel 3,0 İletişim 4,0

Nikahımızı burada kokteylli olarak gerçekleştirdik, ikramlar tat ve kalite olarak gayet güzeldi, personeller ilgiliydi ancak sürekli bahşiş isteniyordu ve bunu hiç doğru bulmadım. Hizmetini ödediğimiz bir bedel için bahşiş ödemek doğru bir yaklaşım değil, bunun dışında mekan gayet hoş ve şık.

Ecem

Düğün Tarihi: 05.09.2015

Evime yakın olduğu ve beğendiğim için tercih ettim burayı. Geniş, ferah, konuklarımızın sayısına uygun. beğendiğimiz bir yer olduğu için biz memunn kaldık, sorunsuz geçti her şey tavsiye ederiz.

Ezgi & Cem

Düğün Tarihi: 14.06.2015

250 kişilik bir organizasyon gerçekleştirdik. Önce düğün saonlarına bakıyorduk ama daha sonra vazgeçtik ve sadece nikah ve kokteyl şeklinde gerçekleştirmeye karar verdik. Mekanın anlaşmalı olduğu bir organizasyon şirketi mevcut onalr herşeyle ilgileniyorlar. Biz hem kokteyl hemde nıkah salonunda... devam 

Güzide & Sezgin

Düğün Tarihi: 25.04.2015

Gerek ilgi alaka olsun gerek mekanın dış görünüşü olsun her şeyden memnun kaldık. Benim nikahım kokteyl olarak gerçekleşti organizasyon şirketinden çok memnun kaldım. Evlenecek çiftlere tavsiye edebileceğim bir mekan

Gülşah

Düğün Tarihi: 05.04.2015

mekanda koktel organizasyonu düzenledik ve çok memnun kaldık yeni evlere tavsiye edecegım bır mekan

İlknur

Düğün Tarihi: 19.10.2014

Yetkililer ve personel çok güler yüzlü. Mekanın dekorasyonu oldukça güzel. Personel çok organize çalışıyor ve hiçbir problem yaşatmıyor.

Kübra

Düğün Tarihi: 21.09.2014

Ulaşımı rahattı e-5 üzerindeydi ve yetkililerin ilgisi gayet iyiydi.

Arzu

Düğün Tarihi: 10.06.2013

Kapalı bir mekan 400 kişilik yemekli bir düğün organizasyonu gerçekleştirdim, kapalı mekan olmasına rağmen havalandırma, klima mevcut ve gayet ferah, masa düzeni süslemeler gayet şık ve sadeydi, ulaşımı rahat ve toplu taşıma aracı mevcut, ayrıca yemeklerin lezzetleri çok güzeldi ve bu mekanın... devam 

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.