Evlendirme Daireleri İstanbul

Kartal Evlendirme Dairesi

5,0
Kartal Evlendirme Dairesi

En Popüler Yorum

Dilek & Ercan

Düğün Tarihi: 17.11.2015

Düğün.com üzerinden anlaştı

2.000.000 TL derken ?

Kartal Evlendirme Dairesi Hakkında

Yasalar nezdinde resmileşecek evlilik akdi için bazı prosedürler tamamlanmalıdır. Belediyeye yapacağınız müracaat için ihtiyaç duyacağınız bilgi ve belgeler tarafımızdan sunuluyor, bunları tamamlayarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi Nikah Salonu
Bu bina, belediye tarafından evlilik işlemleri ve törenleri için kullanılıyor. Nikah töreninin gerçekleşeceği salon 470 kişilik bir konuk ağırlama kapasitesine sahip. Ses, ışık, havalandırma sistemleri ile kesintisiz geçecek törene çiftler; salonun geniş hacmi sayesinde tüm yakınlarını davet edebiliyor. Nikahın kıyıldığı sahnenin yüksekliği ve koltukların yerleştirilme biçiminin tiyatro düzeninde olması sebebiyle herkes töreni rahatlıkla izleyebiliyor.

Nikah törenleri sonunda bir kutlama yapmak isteyen çiftlere kokteyl organize etme imkanı da sunuluyor. İkramlar için farklı bütçelere hitap eden menüler belirlenebiliyor. Kokteyl düzenlemek için kültür merkezini ziyaret edip salonu görebilir ve menülerle ilgili daha detaylı bilgiyi yüz yüze görüşerek edinebilirsiniz.

Kartal Nikah Dairesi başvuruları için gerekli belgeler:
-Nüfus Cüzdanı: Alınış tarihi 10 yılı geçmemiş ve fotoğraflı olmalı. Kimlik zorunluluğu olduğu için başvuru esnasında yanınıza almayı unutmayın, ayrıca birkaç adet de fotokopisi ile gelirseniz işlemleriniz daha rahat yapılacaktır.
-Vesikalık Fotoğraf: 4 adet fotoğrafınızın en geç ay içerisinde çekilmiş olması şartına dikkat edin, fotokopi veya bilgisayar çıktıları kabul edilmez.
-Sağlık Raporu: Çiftlerin evlenmesinde bir sakınca olmadığının kanıtlanması için Aile Hekiminden alınmış ve fotoğraflı olması gerekiyor. Rapor üzerinde kayıt tarihi, protokol numarası, aile hekiminin kaşesi ve imzası olmalı. Raporun geçerlilik süresi ise sadece 6 ay.
Eğer çiftler veya eş adaylarından biri yabancı uyruklu ise dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var. Kişinin kendi ülkesinin Türkiye Konsolosluğundan “Evlenme Ehliyet Belgesi” almış olması gerekiyor. Pasaportlar güncel ve yeminli tercüme ettirilip noterde onaylatılmış olmalı. Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi için belediyeye başvurulabilir.

Müracaat için önemli diğer konular:
-Çiftlerin belgelerini tamamlayarak başvuruya birlikte gitmeleri zorunluluğu var. Fakat taraflardan biri gidemeyecekse noter onaylı vekalet alarak da başvurulabilir.
Belediyede nikah kıyabilmek için çiftlerin veya en azından birinin Kartal ilçesi sınırları içerisinde ikamet etmeleri gerekiyor. Aksi halde kendi ilçe evlendirme memurluklarına başvurarak izin belgeleri almaları şart.

Ne zaman müracaat edebilirsiniz?
Tüm bu hususlara dikkat eder ve belgelerinizi hazırlarsanız hafta içi mesai saatleri içerisinde; 8.30-12.00 ve 13.00-17.00 aralığında daireye başvurabilirsiniz.
Maliye Bakanlığı’nın bu yılki belirlediği ücrete göre “Aile Cüzdanı” fiyatı 140 TL’dir. Kartal Nikah Salonu kokteyl fiyatları içinse belediyeyle iletişime geçebilirsiniz. Yemek menüleri ile ikramlar, davetli sayısı ve diğer detaylara göre bütçe belirlenmektedir. Ödemeniz gerekebilecek diğer ücretler ise listede belirtildi.

Nikah salonları dışında kıyılacak nikahlarda:
-Nikah Salonu Dışı-
Oteller (1.2.3 Yıldızlı Otellerde): 350 TL
Oteller (4.5 Yıldızlı Otellerde): 700 TL
Düğün Salonları: 300 TL
Ev: 300 TL
Diğer: 300 TL
-Bülent Ecevit Nikah Salonu-
Hafta İçi ve Hafta Sonu Davetli Nikahlar: 1.000 TL


İndirim ve Özel durumlar:
Yeşil Kart (Belediye Nikah Salonunda, hafta içi): Ücretsiz
Şehit yakınları, Gaziler ve 1.derece yakınları: Ücretsiz
Engelliler: Ücretsiz
Cezaevleri ve Huzurevleri için nikah işlemleri: Ücretsiz
Belediyenin personel ve 1.derece yakınları : %50 İndirim

Peki, Kartal Evlendirme Dairesi nerede?
Başvurularınızı belediyenin Bülent Ecevit Kültür Merkezi’ne gelerek yapabilirsiniz. Toplu taşıma araçlarıyla kolayca ulaşabileceğiniz gibi kişisel araçlarınızla da gelebilir ve otoparkı kullanabilirsiniz.
Açık Adres: Kordonboyu Mahallesi, Ankara Caddesi, No: 142 Kartal/İstanbul
Kartal Evlendirme Dairesi Telefon:
Evlendirme Memurluğu: 0216 280 60 00-01-02-03 (4hat)
Nikah Sarayı: 0216 280 66 95

Kartal Evlendirme Dairesi Yorumları (2)

5,0

Kalite

Personel

İletişim

Dilek & Ercan

Düğün Tarihi: 17.11.2015

Düğün.com üzerinden anlaştı

2.000.000 TL derken ?

Damla & Ergün

Düğün Tarihi: 17.11.2019

Kalite 5,0 Personel 5,0 İletişim 5,0

Nikahımız düğün salonunda kıyılacak ve hep derdim ki şöyle güler yüzlü, pozitif, esprili, cici bir nikah memurumuz olsun. Hep inanmışımdır nikah memurlarının da gelin damadın üzerindeki o enerjilerine. Pozitif enerji dolu bir memurla karşılaşalım da nikahımız da keyifli geçsin istedik. Düğün... devam 

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.