Kağıthane Evlendirme Dairesi

1 yorum

Evlendirme Daireleri

Kategori

Kağıthane, İstanbul

İlçe, İl


Önerilen Firmalar

Küçükçekmece Evlendirme Dairesi
19 7

Küçükçekmece

Küçükçekmece Evlendirme Dairesi

“Nikâh salonunda düğün olur mu?” demeyin. En güzelini, en farklısını ve en ...

Hakkında

Kağıthane Evlendirme Dairesi Nikah İşlemleri

Kağıthane Belediyesi nikah işlemleri için hafta içi 09:00 – 15:00 arasında evlendirme dairesine gidilmeli. Bu saatler dışında nikah başvuruları alınmıyor.


Yeni evlenecek çiftlerin başvuru için Kağıthane Belediyesi Evlendirme Dairesi’ne beraber gitmesi gerekiyor. Eğer kişilerden biri gidemiyorsa, müstakbel eşine vekalet vermeli ve bu vekaletname ile gidip işlemler yapılmalı.


Kağıthane’de nikah kıymak için kişilerden en az birinin bu ilçede yaşıyor olması lazım.


Çiftlerin istediği tarihte nikah kıyabilmeleri için erkenden gün almaları gerek. İstenilen tarihe 6 ay kala nikah işlemleri başlatılabiliyor. Alınmak istenilen nikah tarihine 6 aydan fazla bir zaman varsa başvuru yapılamıyor.


Kağıthane Nikah Dairesi Salonları
Kağıthane Belediyesi’nin bir adet nikah salonu var. “Kağıthane Evlendirme Dairesi kaç kişilik” derseniz de 407 kişilik bir koltuk kapasitesine sahip.
Nikah salonunun duvarları açık renk tonlarında boyanarak ferah bir ortam sağlanmış. Ses ve ışık sistemi de gayet iyi. Nikah yapılmayan zamanlarda, salonda farklı etkinlikler de düzenlenebiliyor.
Nikah salonunda 7 / 24 canlı yayın yapılıyor. Çiftlerin nikaha gelemeyen yakınları olursa, belediyenin resmi sitesi üzerinden, töreni online olarak izleyebilirler.
Kağıthane Evlendirme Dairesi’nin bir de kokteyl salonu mevcut. Gündüz saatlerinde burası takı merasimi için kullanılıyor. Ancak akşam 18:30 nikahı yapan çiftler, bu alanda kokteyl organizasyonu düzenleyebiliyorlar. Kokteyl için ikramlıkları kendileri hazırlayabilecekleri gibi, bir organizasyon firmasıyla anlaşmaları da mümkün. Ancak nikah işlemleri sırasında yetkililere kokteyl talep ettiklerini belirtip, uygunluk durumuna bakmaları gerekiyor.
Kağıthane Evlendirme Dairesi Nikah Belgeleri
Kağıthane’de nikah kıymak isteyen çiftler başvuru esnasında aşağıdaki belgeleri götürmeliler:

3'er adet vesikalık fotoğraf: Son 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekiyor.
Sağlık raporları: Son 6 ay içerisinde alınmış olmalı. 6 ayı geçmiş olan raporlar geçersiz sayılıyor. Sağlık raporlarının aile hekimi tarafından onaylanması da şart.
Nüfus cüzdanı ve fotokopisi: Son 10 yıl içerisinde yenilenmiş olmalı.
Yabancı uyruklu çiftler için gerekli olan belgeler ise şöyle:

Türkçe tercüme edilmiş bekarlık belgesi,
Doğum belgesi,
Pasaport
Sağlık raporu.
Yukarıda belirtilen belgeleri gelin ve damat adaylarının ayrı ayrı hazırlaması gerekiyor. Başvuru işlemleri gerçekleştirilirken gelin ve damat adaylarının belgeleri ile birlikte hazır bulunmaları lazım.
Müracaat edecek olan kişilerin her ikisi de Kağıthane dışında ikamet ediyorlarsa, evlendirme dairesine müracaat edebilmeleri için bağlı bulundukları il veya ilçe nikah dairesine belgeleri ile birlikte başvurup, oradan “Evlenme İzin Belgesi” almaları şart.
Daha öncesinde evlilik yapmış olan kişilerin kimliklerini yenilemiş ve medeni durum kısmından “evli” ibaresinin kalkmış olması gerekiyor.Kağıthane Nikah Dairesi Ücretleri
Kağıthane Belediyesi’nde 2019 senesinde geçerli olacak fiyatlar şu şekilde:


TarifeFiyat


Nikah Salonu (Hafta içi)45 TL


Nikah Salonu (Hafta sonu)145 TL


Evler ve Düğün Salonları250 TL


4-5 Yıldızlı Oteller ve Gemiler400 TLTablodaki fiyatlara 121 TL olan aile cüzdanı bedeli dahil değil. Çiftlerin nikah işlemleri için harcamalarını hesaplarken bu bedeli de eklemesi gerekir.
Çiftler, nikah memurunu düğün mekanına çağırmak istiyorsa, mekanın türüne göre fiyatlandırma yapılıyor. Tablodaki “Evler ve Düğün Salonları” ile “4-5 Yıldızlı Oteller ve Gemiler” alanlarından güncel fiyatları görebilirler. Ayrıca memuru dış nikah için çağırmak istiyorlarsa acele etmeleri gerekiyor. Çünkü nikah memurlarının boş günleri kısa sürede dolabiliyor.
Kağıthane Evlendirme Dairesi Nerede?
Kağıthane Nikah Salonu, Sadabad Kültür Merkezi’nin içerisinde yer alıyor. Hemen yanında Kağıthane Deresi bulunuyor.
Kağıthane Evlendirme Dairesi Adres: Merkez Mah. Sadabat Cad. No:1 Kağıthane / İstanbul
Kağıthane Evlendirme Dairesi Telefon: 0212 321 40 40
Nikah salonunun yakınlarında otobüs durakları var. Eminönü, Beşiktaş gibi farklı rotalardan bile tek otobüsle buraya ulaşmak mümkün. Ayrıca Okmeydanı Hastane Metrobüs İstasyonu’nda inip, evlendirme dairesine taksiyle veya otobüsle de ulaşılabilir.
Kağıthane Belediyesi Nikah Salonu’nun hemen önünde açık otopark mevcut. Özel araçlarıyla gelecek olanlar burayı kullanabilir.

İletişim

Kağıthane Belediyesi

  • Adres: Sadabad Hizmet Binası Merkez Mah. Lalezar Sk. No:1

Kağıthane Evlendirme Dairesi Yol Haritası

1 yorum


k&a

kader & aykut

Düğün Tarihi: 04.09.2016

Faydalı bilgileriniz için çok teşekkürler

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak
evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.

Evlendirme Daireleri ile ilgili detaylı bilgiler Düğün.com'da

Düğün Mekanını hala bulamadıysan ücretsiz düğün danışmanımız isteklerine uygun 5 firmayla seni hemen iletişime geçirsin!

HEMEN 5 TEKLİF AL
Wedding Planner

Ücretsiz düğün asistanın Selin burada!

Size daha çok yardımcı olmak istiyoruz. Bu süreçte ihtiyaçlarınıza uygun öneriler yapmak ve işinizi kolaylaştırmak için bir kaç sorunumuz var.