Evlendirme Daireleri İstanbul

Kağıthane Evlendirme Dairesi

Kağıthane Evlendirme Dairesi Hakkında

Nikahları için Kağıthane Belediyesi Evlendirme Dairesi’ni tercih etmek isteyen çiftler sağlanan imkanları, adresi, telefonu ve başvuru için gerekli tüm bilgileri bu yazıda bulabilirler.

Sadabad Kültür Merkezi’nin içinde yer alan Kağıthane Evlendirme Dairesi’nin bir adet nikah salonu bulunuyor. 407 kişi kapasiteli bu salonun dizaynında açık renk tonları tercih ediliyor. Işık ve ses sistemleri son derece kaliteli ekipmanlardan oluşturuldu. Bu sayede salon nikah dışında farklı etkinlikler için de tercih edilebiliyor.

Çiftlerin nikahına gelemeyen yakınları için 7/24 canlı yayın hizmeti bulunuyor. Belediyenin web sitesi üzerinden töreni anbean izleyebiliyorlar.

Evlendirme Dairesi’nin içinde nikah salonun yanı sıra bir de kokteyl salonu bulunuyor. Bu alan gün içinde takı merasimi için kullanılıyor. Nikahını 18.30’a alan çiftler ise bu alanda bir kokteyl düzenleme imkanına sahip oluyorlar. Bunun için başvuru işlemleri sırasında yetkililere kokteyl talep ettiklerini belirtmeleri ve salonun uygunluk durumunu kontrol etmeleri gerekiyor. Kokteyllerinde sunulacak ikramlıkları kendileri temin edebilecekleri gibi bir organizasyon firmasıyla da anlaşabiliyorlar.

Evlilik için gerekli olan belgeler ve Kağıthane Belediyesi nikah işlemleri ise şu şekilde;

- Çiftin, son 6 ay içinde çekilmiş olan 3’er adet vesikalık fotoğrafı.

- Son 6 ay içinde alınmış olan ve aile hekimi tarafından onaylanan sağlık raporları. 6 ayı geçen raporlar geçersiz sayılıyor.

- Son 10 yıl içinde yenilenmiş olan nüfus cüzdanı ve fotokopisi

- Yabancı uyruklu çiftler için ise Türkçe tercüme edilmiş bekarlık belgesi, doğum belgesi, pasaport ve sağlık raporu.

- Yukarıda belirtilen belgeleri çiftlerin ayrı ayrı hazırlaması gerektiği unutulmamalı. Tüm belgeler hazırlandıktan sonra ise başvuruyu birlikte yapmaları gerekiyor.

- Kağıthane Nikah Salonu’nda nikah kıymak için kişilerden en az birinin bu ilçede yaşıyor olması lazım. Başvuru yapacak kişilerin her ikisi de Kağıthane dışında ikamet ediyorsa, evlendirme dairesine müracaat edebilmeleri için bağlı bulundukları il veya ilçe nikah dairesine belgeleri ile birlikte başvurup, oradan “Evlenme İzin Belgesi” almaları gerekiyor.

- Daha öncesin evlilik yapmış olan kişilerin ise kimliklerini yenilemiş ve medeni durum kısmından “evli” ibaresinin kalkmış olması gerekiyor.

- Çiftlerin başvuru için daireye beraber gitmesi gerekiyor. Eğer birlikte gidilemiyorsa, müstakbel eşine vekalet verilmeli ve tüm işlemler bu vekaletname ile yapılmalıdır.

- Çiftler nikahlarını istedikleri tarihe alabilmeleri için planladıkları günü erkenden rezerve etmeleri gerekiyor. İstenilen tarihe 6 ay kala nikah işlemleri başlatılabiliyor.

- Nikah işlemleri için daireye hafta içi 09.00 ile 15.00 arasında gidilmesi gerekiyor. Başvurular bu saatler dışında kabul edilmiyor.

- Nikah törenleri ise 13.00’da başlıyor ve 15.30’a kadar devam ediyor.


Kağıthane Belediyesi için 2021 senesinde geçerli olan fiyatlara alttaki bilgilerden ulaşabilirsiniz.

Belediye Nikah Salonu - Hafta İçi: 80TL
Belediye Nikah Salonu - Hafta Sonu: 250TL
Evler ve Düğün Salonları: 450 TL
4 ve 5 Yıldızlı Oteller ve Gemiler:700 TL
Kokteyl: 200 TL

Listedeki fiyatlar dışında bir de 140 TL olan aile cüzdanı ücreti bulunuyor. Çiftler, nikah işlemleri için harcamalarını hesaplarken bu ücreti de unutmamalıdır. Yukarıdaki listede görüldüğü gibi nikahlarını belediyede gerçekleştirme ile nikah memurunu eve, düğün salonuna, otele ya da gemiye çağırmak arasındaki fiyatlar değişkenlik gösteriyor. Nikah memurlarının günleri genellikle kısa bir sürede dolduğu için eğer evlendirme dairesi dışında gerçekleştireceklerse acele etmelerinde fayda var.

Kağıthane Evlendirme Dairesi Adres:
Merkez Mahallesi, Sadabat Caddesi, No:1 Kağıthane/İstanbul. Kağıthane deresinin de yanında bulunan dairenin çevresinde otobüs durakları bulunuyor. Eminönü veya Beşiktaş gibi farklı lokasyonlardan bile tek bir otobüs kullanarak gelebiliyorsunuz. Aynı zamanda metrobüsü kullanıp Okmeydanı Hastane durağında inebilir ve taksiyle kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz. Özel araçlarıyla gelmek isteyen çiftler için hemen önünde açık bir otopark bulunuyor.

Kağıthane Evlendirme Dairesi Telefon:
0(212) 321 40 40. Sormak istediğiniz tüm sorular için mesai saatleri içerisinde bize ulaşabilirsiniz.

Kağıthane Evlendirme Dairesi Yorumları (1)

Kader & Aykut

Düğün Tarihi: 04.09.2016

Düğün.com üzerinden anlaştı

Faydalı bilgileriniz için çok teşekkürler

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.