Evlendirme Daireleri İstanbul

Beyoğlu Evlendirme Dairesi

5,0

Beyoğlu Evlendirme Dairesi Hakkında

Evlilik akdi için başvuru yapacak çiftlerin bilmesi gerekenler ve bu süreçte ihtiyaç duyacakları tüm önemli detaylara yazımızda yer verdik, nikahınızı Beyoğlu’nda kıyacaksanız metni okuyarak gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

Beyoğlu Nikah Dairesi Salonları
Beyoğlu Evlendirme Dairesi’nin ana salonu, takı alanı ve kokteyl alanı bulunuyor. “Beyoğlu evlendirme dairesi kaç kişilik” sorusu da çiftlerin merak ettiği konular arasında. Nikah salonu tam 164 kişilik kapasiteye sahip. Ancak yetkililer bu sayıdan daha çok kişinin salona alınabildiğini iletiyorlar.
Beyoğlu Evlendirme Dairesi kokteyl salonunda herhangi bir etkinlik yapılamıyor. Nikah töreninin sonrasında kokteyl yapmak isteyenler, nikah dairesinin çevresindeki mekanlarla görüşmeli.
Evlendirme dairesinde çiftler için bir de hazırlık odası mevcut. Gelin ve damat, nikah salonuna giriş yapmadan önce bu odada vakit geçirebiliyor.
Beyoğlu Belediyesi Evlendirme Dairesi Nikah İşlemleri
Beyoğlu Evlendirme Dairesi’ne hafta içi 09:00-12:00 ile 13:00-15:30 saatleri arasında nikah başvurusu yapılabiliyor. Başvuru esnasında çiftin beraber gitmesi gerekiyor.
Eğer evlenecek kişilerden biri gidemeyecekse, vekaletname belgesi çıkarılmalı. Müstakbel eş, bu belgeyle müracaat işlemlerini yapabilir.
Beyoğlu Evlendirme Dairesi yetkilileri, dairelerine çok fazla talep olduğu için, evlenecek çiftlerin nikah gününe karar verir vermez işlemlere başlamalarını tavsiye ediyor. Özellikle yaz aylarında hafta sonu nikahları için gün almak zor olabilir.

Beyoğlu Evlendirme Dairesi Nikah İçin Gerekli Belgeler
Beyoğlu Belediyesi Evlendirme Dairesi’ne nikah başvurusu için gittiğinizde yanınızda götürmeniz gereken belgeler şu şekilde:

-Vesikalık Fotoğraf: 6 ay içerisinde çekilmiş ve 5'er adet olmalı. Fotokopi fotoğraflar kabul edilmiyor.
-Nüfus cüzdanı: Asılları ile birlikte fotokopileri de getirilmeli ve sürücü belgeleri evlilik işlemleri için geçerli değil.
-Sağlık raporu: Aile hekimliğinden ve devlet hastanelerinden alınması gerekiyor. Özel hastane ve özel tıp merkezlerinden alınan sağlık raporları, aile hekimliğine onaylatılması durumunda kabul ediliyor.
Diğer önemli konular:
Evlenecek kişilerden en az biri Beyoğlu’nda yaşamıyorsa eşlerden birinin ikamet ettiği yere gerekli belgelerle başvurup “Evlenme İzin Belgesi” alması gerekiyor. Beyoğlu Belediyesi Nikah Salonu’na başvurular bu belge ile yapılmalı.
Daha önce evlenip boşananların tekrar evlenmek istemeleri durumunda, nüfus cüzdanlarındaki medeni hal kısmını “bekar” olarak güncellemiş olmaları şart. Aksi takdirde bu kişilerin müracaatları işleme alınmıyor.
Kadınlar, resmi olarak boşandıktan 300 gün sonrasında yeni bir evlilik yapabilirler. Ancak Aile Mahkeme Kararı ile bu sürenin kaldırılması durumunda evlenme müracaatında bulunmak mümkün.

Yabancı Uyruklu Çiftler İçin İstenen Belgeler

-Bekarlık Belgesi: Yabancı uyruklu kişi tarafından kendi konsolosluğundan alınıp, İstanbul Valiliği Hukuk İşleri Müdürlüğü’ne onaylatılmalı. Konsolosluğu Ankara’da olanlar ise bekarlık belgesini, T.C Dışişleri Bakanlığı’nda onaylatmalı. Bekarlık belgesinin konsolosluk yerine, vatandaşı olunan ülkeden getirilmesi durumunda, T.C Büyükelçiliği’ne onaylatılması veya Apostil onayı alınması gerekir. Ayrıca bekarlık belgesinde çiftlerin anne ve baba isimleri yazmıyorsa doğum belgeleri de almaları gerekiyor.
-Pasaportun noter tasdikli tercümeleri de unutulmamalı.
-Konaklama Belgesi: Belgede sundukları otelde kaldıklarına dair bir yazı almaları gerekiyor. Bu şart sadece ikisi de yabancı uyruklu olan çiftler için geçerli.
-Sağlık Raporları: Sağlık ocakları ve devlet hastanelerinden evlilik için alınması gerekiyor. Özel hastaneler veya polikliniklerden alınan raporlar aile hekimine onaylatılması durumunda kabul ediliyor.
-6 adet vesikalık fotoğraf

Bu evraklardan herhangi biri eksik olursa başvurular kabul edilmiyor.
Nikah başvurusu için alınan belgelerin geçerlilik süresi ise 6 ay. Evrakları aldıktan 6 ay sonra başvuru yapılacaksa belgeleri yenilemek gerekir.
Nikah için alınabilecek en erken tarih 24 saat sonrasıdır ve başvurudan sonra 1 gün geçmeden nikah kıyılamaz.
Başvuru yapılan tarihten en geç 6 ay sonrasına nikah günü alınabilir.

Beyoğlu Evlendirme Dairesi Nikah Ücretleri
2021 yılında Beyoğlu Evlendirme Dairesi nikah ücretleri aşağıdaki gibi:

-Salon Nikahı-
Beyoğlu Belediyesi Evlendirme Dairesi Hafta İçi: 100 TL
Beyoğlu Belediyesi Evlendirme Dairesi Hafta Sonu: 240 TL
-Dış Nikah-
Beyoğlu Belediyesi Sınırlarında: 388 TL
Beyoğlu Belediyesi Sınırları Dışında: 618 TL.


Dış nikah için ilçe sınırları dışında hizmet verilmemektedir. Yukarıda bununla ilgili belirtilen kısımlar, nikah memurunu düğün yapacakları mekana çağırmak isteyen çiftler için geçerli. Eğer nikahınız düğünde kıyılsın istiyorsanız erkenden yetkililerle görüşmelisiniz, çok talep olduğu için programlar dolu olabiliyor.

Peki, Beyoğlu Evlendirme Dairesi Nerede?
Evlendirme Dairesi İstanbul’un merkezi bir noktasında bulunduğu için, şehrin iki yakasından da davetliler buraya kolaylıkla ulaşabiliyor.
Beyoğlu Evlendirme Dairesi Adresi: Bedrettin Mahallesi, Okçu Musa Caddesi, No:2-1, Şişhane, Beyoğlu
“Beyoğlu Evlendirme Dairesi’ne nasıl gidilir?” Nikah salonu, Şişhane Metro İstasyonu’nun çok yakınında yer alıyor. Metro alt geçidinden evlendirme dairesine direkt ulaşılabilir. Üstelik çevresinde birçok otobüs durağı da var. Ayrıca Karaköy’e yakın bir noktada bulunduğundan deniz yoluyla da ulaşım sağlanabiliyor.
Beyoğlu Nikah Salonu’nun hemen alt kısmında 1.200 araç kapasiteli otopark mevcut. Kendi aracıyla gelecek olan davetliler için bu sayede kolaylık sağlanıyor.
Beyoğlu Evlendirme Dairesi Telefon: 0212 243 22 95

Beyoğlu Evlendirme Dairesi Yorumları (2)

5,0

Kalite

Personel

İletişim

İlayda & Furkan

Düğün Tarihi: 24.11.2019

Kalite 5,0 Personel 5,0 İletişim 5,0

Her şey çok güzel sadece alan biraz küçük ve takı yerinde dekor aynalar pas içinde çok dikkat çekiyor onun dışında memnun kaldım.

Merve

Düğün Tarihi: 05.10.2019

çok büyük değil ama çok şık bir nikah salonu, tebrik alanındaki süslemede gayet başarılı. konumunda hem metro olması hem otoparkının olması en büyük avantaj

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.