Bahçelievler Evlendirme Dairesi

Bahçelievler Evlendirme Dairesi


ÖNERİLEN FİRMALARFİRMA DETAYLARI

Hakkında

İSTENİLEN BELGELER: 1- Çiftlerden en az birinin Bahçelievler Belediyesi sınırları içerisinde ikamet ettiğine dair Muhtarlıktan ikametgah ilmühaberi getirilecektir.
2- Çiftlerden her ikisi de Nüfus Müdürlükleri aracılığı ile nüfus kayıt örneği alacaklardır.
3- Çiftler 4 er adet vesikalık fotoğraf getireceklerdir (Başörtülü resimler, alın ve çene açıkta olmak şartıyla kabul edilecektir). 4- Erkek-Bayan Sağlık Raporu alacaklardır (Sadece Sağlık Ocakları, Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezleri tarafından). 5- Nüfus cüzdanlarının aslı ve ön-arka yüzlerinin fotokopisi getirilecektir. (Resimsiz nüfus cüzdanları kabul edilemez, nüfus cüzdan bilgileri en son alınan nüfus kayıt örneği bilgileri ile aynı olmalıdır. 10 yılı geçmiş nüfus cüzdanı kabul edilmez). YABANCI UYRUKLULAR İÇİN GEREKLİ BELGELER: 1- Yabancı uyruklular (Erkek veya Bayan) Bekar olduklarına dair konsolosluklarından BEKARLIK BELGESİ (Evlenme Ehliyet Belgesi) alacaklardır.
-Bekarlık Belgesinde anne ve baba ismi geçmiyor ise doğum belgesi alacaklardır. - Bekarlık ve Doğum belgesini beraber getireceklerdir.
-İstanbul içerisindeki konsolosluklarından alınan Evlenme Ehliyet Belgesi İstanbul Valiliği İl Hukuk İşleri Müdürlüğü ne onaylatılacaktır. Erkek ve Bayan Yeminli Tercüme Bürolarından pasaport tercümelerini yaptıracaklar ve Noterden tasdik ettirilecektir.
2- Yabancı erkek veya bayan Türkçe okuma yazma bilmiyor ise nikah esnasında Yeminli tercüman getireceklerdir. Müracaat saatleri: Hafta içi her gün 08.30-12.00 / 12.30-16.00 arasıdır.
Çiftler birlikte müracaata geleceklerdir.
Eksik evrakla müracaat kanun gereği kesinlikle kabul edilemez. Evrakların ilgili kurumlardan alındığı tarihten itibaren geçerlilik süresi 6 (altı) aydır.
Müracaatlar nikah tarihinden itibaren üç (3) ay önceden yapılacaktır. Örneğin: HAZİRAN ayı içerisinde istenilen nikahlar MART ayından itibaren başlatılacaktır.

İLETİŞİM

Adres Bahçelievler Belediyesi Barbaros Cad.<br>
Bahçelievler,
Evleneceklere Destek Hareketi
Bahçelievler Evlendirme Dairesi ile çalışmak isteyen çiftler için yorumların çok önemli

Lütfen onların doğru seçim yapmasını kolaylaştırmak için Bahçelievler Evlendirme Dairesi hakkında yorumlarını paylaş.

Yorum Yap