Evlendirme Daireleri İstanbul

Ataşehir Evlendirme Dairesi

Ataşehir Evlendirme Dairesi

Ataşehir Evlendirme Dairesi Hakkında

18 yaşını doldurmuş ve çiftlerden birinin Ataşehir’de ikamet etmesi durumunda, evlilik başvurusunda bulunmak için aşağıdaki belgeler ile birlikte Nikah Dairesi’ne başvurulması gerekir. (İkamet adresi Nüfus Müdürlüğü Adrese Dayalı KPS-Kimlik Paylaşım Sistemi - MERNİS - kaydı olmalıdır.)

• Çiftlerin en son medeni hali işlenmiş TC kimlik no’lu, resimli nüfus cüzdanlarının aslı ve fotokopileri. (10 yılı aşan, yıpranmış nüfus cüzdanları kabul edilmemektedir.)
• Çiftlerin 7’şer adet vesikalık fotoğrafları. Resimlerin renkli ve son 6 ay içerisinde çekilmiş olmaları gerekir.
• Evlenme sağlık raporu. (Resmi sağlık ocağı veya hükümet tabiplerinden bölge ayırmaksızın alınabilir.
• Evlenecek çiftlerin başvuruyu beraber yapmaları gerekir. Çiftlerden biri başvuruya gelemiyorsa, noterden özel vekâletname düzenlenmesi gerekir. Bu vekaletnamede vekalet veren ile vekili ve evleneceği kişinin tam kimlikleri ile evlenme işlemlerinin yürütülmesi için verilmiş olduğunun açıkça belirtilmesi şarttır.
• Başvurular sabah 08.30 - 11.45 ile öğleden sonra 13.00 - 15.30 saatleri arasında yapılabilir.

Çiftler ilçemizde ikamet etmedikleri halde kayıtlı bulundukları ilçeye ait evlendirme dairesinden izin alarak, belediyemize başvurabilirler.

Ataşehir Evlendirme Dairesi Yorumları (2)

Sedan & Erdi

Düğün Tarihi: 29.09.2019

İzin belgesi almak için gittik. İnanılmaz güzel bir karşıladılar ve destek oldular. Bize uyarıları ve yardımları için yetkililere çok teşekkür ederiz.

Burcu & Orkhan

Düğün Tarihi: 24.03.2019

24.03.2019 tarihinde nikahımız kıyıldı. Büyük salonu tutmuştuk salon Kadıköy nikah salonundan daha güzeldi :)) eşim Azerbaycan vatandaşı olduğu için işlemler daha zor olacak diye korkmuştuk ama memurlar çok yardımcı oldular. Fiyatlar belediyeden belediyeye değişiyor. Biz salon ve evlilik belgeleri... devam 

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.